Esileht Koolilaps elukoha ja koolivahetus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: elukoha ja koolivahetus

Postitas:

Kuna olemasolev elamine jääb kitsaks, on tarvis hakata kolima. Peres on kolm last ja vanim käib hetkel teises klassis. Kolime 30 km oma praegusest elukohast eemale ja tuleks vahetada ka kool. Ma ei kujuta lihtsalt ette, et kuidas ta rongiga/bussiga hakkab kooli käima ja siis vahepeal kuskil jõlkuma, kui peab transporti ootama. Koolivahetusest ei pääse. Hea on see, et läheks väikesesse maakooli, kus on klassis ca 15 last. See on muidugi lapsele sobiv. Aga tüdruk ei taha seda teemat puudutada, muutub kurvaks ja ütleb, et ta ei taha. Ta on üldse väga halb kohaneja ja ei sõbrune kergelt. Hea on see, et ma saan olla olemas vähemalt aasta pisemaga kodus ja tema kõrval, kui muutus toimub.
Palun kirjutage need, kes on analoogse asja läbi teinud ja kuidas muutustega laps kohanes: neg või pos mõjud. Jagage kogemusi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te peate tingimata kolima just praegu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas sinu kodusistumine lahendab tema probleemi bussidega ja transpordi ootamisega? Mida ta peab iga päev aastaid tegema.
See on üsna kohutav. Lapsele, ma mõtlen. Ise läbi elanud, jube.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas sinu kodusistumine lahendab tema probleemi bussidega ja transpordi ootamisega? Mida ta peab iga päev aastaid tegema.

See on üsna kohutav. Lapsele, ma mõtlen. Ise läbi elanud, jube.

loe palun uuesti.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käige juba enne uue kooliga tutvumas, lapsega koos – rääkige õpetajaga ja tulevaste klassikaaslastega, ja seda enne kui lõplik koolivahetus on ette võetud. Tundmatusse kohta minek on paljude jaoks hirmutav, aga kui tead millega tegemist, siis on kohe julgem.
Minu laps vahetas kooli kolmanda klassi poole pealt ja ta võeti uues klassis väga kiiresti omaks – ma arvan et selles vanuses tüdrukutel lähebki see enamasti ikkagi lihtsalt (teismeeas on palju-palju raskem).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise elasin selle asja läbi algklasside viimases klassis. Lähedasi sõpru ei jäänud vanast koolis ja ei tekkinud ka uuest. Probleeme suhtlemisega otseselt polnud, aga tundisin end alati võõrana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta juba praegu tulevase kooli klassijuhatajaga ühendust, käige tutvumas. Võib-olla mõni sealse klassi laps elab teie tulevase elukoha lähedal ja saab lähemalt tuttavaks.

Kui mõelda sellele, et varsti lähevad ka pere teised lapsed kooli, siis on praegu mõistlik aeg elukoha- ja koolivahetus läbi teha. See, et ise väikseimaga praegu kodune oled, teeb tema jaoks selle muutuse kergemaks. Kindlasti saab laps ju ka hoida suhteid oma senise klassi sõpradega, saad ta ju mõnele sõbrale külla viia mõnikord või nemad talle külla tuua, 30 km ei ole nii ületamatu vahemaa, et k ohe kõik sidemed katkema peaks.

Kunagi ühe tuttava õpetajaga sai kolimistest ja koolivahetamistest räägitud, mäletan, et tema kogemus oli selline, et esimesel paaril-kolmel kooliaastal klassi või kooli vahetanud lastel läheb kohanemine lihtsamalt kui suurematel, kui klassis on suhted juba kindlamini paigas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolisime, kui poiss oli neljandas klassis. Ta rääkis küll, et kurb on vanast koolist ära minna ja nii, aga reaalselt rääkis ta juba esimese nädala lõpuks uutest klassikaaslastest kui sõpradest ja mitte mingit kohanemisprobleemi ei olnud. Vanade klassikaaslastega mängis veel mõnda aega arvutis koos mänge, aga näiteks vanas kodukandis käies ta nendega kokku saada pole viitsinud.
Tõsi, ta küll ongi hea kohaneja ja hea suhtleja, aga mingit sellist teemat, et uues koolis ei võetaks omaks või vanadest sõpradest jäädakse puudust tundma, mu arust algklassides küll ei ole. Mõni inimene jääbki põhiseltskonnast välja igas koolis ja kollektiivis, isegi kui kõigiga hästi läbi saab (ma ise näiteks selline olnud).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen teemat ja ei saa aru probleemi olemusest. Kolitakse endisest elukohast 30 km kaugusele. Kolmkümmend kilomeetrit! 20 minutit autosõitu, pool tundi bussisõitu. Vabandust, aga see ei ole lihtsalt kõneväärt. Selle juhtumi korral ei saa küll rääkida endise elu mahajätmisest, lahkumisest sõpradest jne.

Ma kolisin oma lastega senisest elukohast 250 km kaugusele. Vahetasid kooli pärast I klassi. Pealinna suurkoolist maakooli. Pealinna jäid maha sõbrad, vanaema. Kui varem asus kool 300 m kaugusel, siis nüüd 25 kilomeetri kaugusel. Kooli käiakse bussiga ja just nii nagu sa arvad, “tolgendataksegi” pärast tunde küla vahel. Tegelikult on küll see tolgendamine sisustatud äärmiselt tiheda ringide ja trennide programmiga. Tallinna sõpradel käiakse külas koolivaheaegadel (või käivad nemad külas meie juures). Vanade sõpradega suheldakse aktiivselt MSNis ja Skypes. Koolivaheajad veedetakse osalt vanaema juures. Kindlasti on vähenenud suhtlus paljude pealinna sõpradega, kuid tuumik on jäänud.

Ma olen üsna kindel, et teemaalgataja mõtleb lihtsalt veidi üle. Oma ärevuse ja närvitsemisega teed sa ka oma lapsele kohanemise raskemaks. Kui sina muretsed tema koolivahetuse pärast, siis tema muretseb selle pärast tänu sinule veel kordades rohkem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 12:27; 30.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koolibussi varianti pole? Meie otsisime pikalt uut kodu ja üheks tingimuseks oli, et uus kodu peab olema laste senise kooliga samas omavalitsuses. Tee kooli saab meie lastel tuleval aastal olema üle 10 km pikem kui seni, aga kuna koolibuss läheb aia tagant, siis pole kooli vahetada vaja.
Muide paljud lapsed käivad mu laste kooli ka naabervallast. Isegi koolibuss sõidab umbes 3 km naabervalda sisse, et lapsed kokku korjata. Et siis, kas on päris kindel, et bussiühendust tõesti pole ja et PEAB kooli vahetama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei tea, kuskohta te kolite, kuid 30 km on väike vahemaa bussi või rongiga liikuda. Ning miks on väikesed koolid paremad?

Kooli sel õppeaastal ei vahetaks. Esmalt veenduks, kuidas laps hakkama saab. Võib ju selguda, et laps saab rongi või bussiga sõiduga suurepäraselt hakkama. Kui tekib nn aken graafiku vahel, saab seda täita õppimisega, koduseid töid teha. Kindlasti ei hakkaks last kohe tuttavast keskkonnast ära tõmbama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teises klassis on lapsed alles teist aastat sõbrad. Ja üldsegi – nad alles väikesed ja mingeid eluaegseid südamesõpru pole vast veel leidnudki. Kui koolivahetus on kindel, siis mida varem, seda parem oleks muutus ellu viia. Mida kauem muutusega venitada, seda keerulisemaks see läheb. Mina soovitaks ka juba kohe hakata uue kooli ja klassi ja õpetajaga harjuma. Käia mõned päevad seal koolis nn tutvumas või kui on väljasõit vms üritus, siis sellest juba praegu osa võtta. Oleme ise täpselt sama asja üle elanud ja mõlemad koolid olid nõus, et käisimegi pikka aega kahes koolis paralleelselt. Meie lapsele oli selline sujuv üleminek väga oluline ja vajalik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla teemaalgataja kolib nt Tallinnast välja, siis sealt Tallinnasse kindlasti koolibussi ei käi, pigem ikka oma vallasisene koolibuss. Kui uus kool on pigem väike, siis on lootust, et ka õpetajatel kõigi laste jaoks rohkem aega, mis teeb kindlasti ka kohanemise kiiremaks. Kui laps tõesti alles teises klassis, siis minu meelest koolivahetus on ikkagi õige otsus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on kohalik kool parem variant. Laps saaks ju tõenäoliselt jala koolis käia + saab ka kohalikud sõbrad + trennid/huviringid samas asulas.

Meil on koolivahetus tehtud läbi eelmisel aastal. (Ühel lapsel ka lastaaiavahetus- see läks ülihästi.)
Poeg läks viiendasse, tütar teise. Pojal (kinnine, kuid mitte kartlik) läks kohanemiseks (ja teistel lastel temaga kohanemiseks) paraku aasta. Nüüd pole enam probleeme, kuigi kindlat sõpra pole tekkinud (kellega pärast kooli ka suhelda). Koolis suhtlevad normaalselt. Vana kooli sõpradega suhtleb siiani edasi, seal oli tal palju sõpru.

Teise klassi läinud tütrega polnud üldse mingeid probleeme. Ta on väga julge, avatud ja rõõmus ekstravert, esimesest päevast saadik on igal õhtul kellelgi külas või on meil külalised.
Alguses igatses natuke vanu sõpru ka, aga nüüd suhtleb ainult uute sõpradega ja neid on tal palju.

Nii et oleneb lapsest. Meil oli vahe selles, et mõlemad lapsed tahtsid kooli vahetada. Mitte seetõttu, et neile eelmine kool ei meeldinud, vaid et saime oma maja, igaüks oma toa ja siis olid nad hästi avatud ja innukad ka uue kooli suhtes.

Praegu on kõik väga hästi mõlemaga (kuigi poja suhtes oli eelmisel aastal ikka suur südamevalu), olen rahul, et panin nad kohalikku kooli- on ikka hea, kui sõbrad on ka kohas, kus sa elad. Samuti on tore, et trennid on kõik koolis või selle lähedal, lapsed saavad igale poole ise jala.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen teemat ja ei saa aru probleemi olemusest. Kolitakse endisest elukohast 30 km kaugusele. Kolmkümmend kilomeetrit! 20 minutit autosõitu, pool tundi bussisõitu. Vabandust, aga see ei ole lihtsalt kõneväärt. Selle juhtumi korral ei saa küll rääkida endise elu mahajätmisest, lahkumisest sõpradest jne.

Pool tundi sõidab mu laps kooli linnaliini bussiga. Vahemaa on u. 8 km ja ta saab enam-vähem maja eest maja ette. Mis imebussid teil läbivad poole tunniga 30 km? Pikamaaliinid jah, aga vaevalt, et pikamaaliinid nii tihedalt peatusi teevad. Lisaks ei asu peatused tõenäoliselt otse kodu ja kooli kõrval ning bussigraafikud ei pruugi sobivad olla. Miks peaks ühe esimese klassi lapse elu lihtsalt heast peast raskemaks tegema? Loomulikult laps kardab muutusi. Kes ei kardaks. Aga vaevalt, et laps läks esimesse klassi ja juba tundis kõiki klassikaaslasi. Saab ka uues koolis endale sõbrad. Mis põhjusel ta ei peaks saama? Ja rääkida endise elu mahajätmisest ühe 7-aastase puhul on ikka täielik naljanumber. Laps ei saa oma praeguste sõpradega koos tegutsedagi, sest peab igapäevaselt reisima.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:36; 30.10 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen teemat ja ei saa aru probleemi olemusest. Kolitakse endisest elukohast 30 km kaugusele. Kolmkümmend kilomeetrit! 20 minutit autosõitu, pool tundi bussisõitu. Vabandust, aga see ei ole lihtsalt kõneväärt. Selle juhtumi korral ei saa küll rääkida endise elu mahajätmisest, lahkumisest sõpradest jne.

Pool tundi sõidab mu laps kooli linnaliini bussiga. Vahemaa on u. 8 km ja ta saab enam-vähem maja eest maja ette. Mis imebussid teil läbivad poole tunniga 30 km? Pikamaaliinid jah, aga vaevalt, et pikamaaliinid nii tihedalt peatusi teevad. Lisaks ei asu peatused tõenäoliselt otse kodu ja kooli kõrval ning bussigraafikud ei pruugi sobivad olla. Miks peaks ühe esimese klassi lapse elu lihtsalt heast peast raskemaks tegema? Loomulikult laps kardab muutusi. Kes ei kardaks. Aga vaevalt, et laps läks esimesse klassi ja juba tundis kõiki klassikaaslasi. Saab ka uues koolis endale sõbrad. Mis põhjusel ta ei peaks saama? Ja rääkida endise elu mahajätmisest ühe 7-aastase puhul on ikka täielik naljanumber. Laps ei saa oma praeguste sõpradega koos tegutsedagi, sest peab igapäevaselt reisima.

Tavaline GoBusi maakonnaliin suudab küll sõita 30 kilomeetrit poole tunniga. See muidugii võib tunduda linnainimesele ulme, aga meil siin metsade vahel pole ei valgusfoore ega kiiruspiiranguid. Ja muide, maakonnaliine tehes arvestatakse koolilaste liikumisega, sest koolilapsed moodustavad suure osa sõitjatest. Nii ka meil – 8.00 võtab buss lapsed peale ja 8.25 on 25 km kaugusel asulas kooli juures. Vahepeal on 6-7 peatust ka.

See lihtsalt silmaringi laiendamiseks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 12:27; 30.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline GoBusi maakonnaliin suudab küll sõita 30 kilomeetrit poole tunniga. See muidugii võib tunduda linnainimesele ulme, aga meil siin metsade vahel pole ei valgusfoore ega kiiruspiiranguid. Ja muide, maakonnaliine tehes arvestatakse koolilaste liikumisega, sest koolilapsed moodustavad suure osa sõitjatest. Nii ka meil – 8.00 võtab buss lapsed peale ja 8.25 on 25 km kaugusel asulas kooli juures. Vahepeal on 6-7 peatust ka.

See lihtsalt silmaringi laiendamiseks.

Vaata, see buss teil seal viib oma valla lapsi nende elukohajärgsesse kooli. Ja sel juhul ongi loomulik, et on arvestatud koolilastega.
Teemaalgataja lapse praegune kool ei ole maale kolides enam tema elukohajärgne kool, vaevalt et selline maakonnaliin tema praeguse kooli ette läheb. Ning kui hetkel on tegu linnakooliga, siis läbi linna sõites peab arvestama nii kiiruspiirangute kui ka suuremates linnades valgusfooridega.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 14:36; 30.10 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida kiiremini see ära teha, seda parem. väiksemad lapsed kohanevad paremini. alles ju läks lasteaiast kooli, see oli samasugune muutus ja pole häda midagi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sellest siin varem ka kirjutanud. Mul oli vaikne tagasihoidlik poeg. Vanas koolis oli klassis paar poissi, kes teda kiusasid. Kahjuks just tema varasemad sõbrad lasteaiast. Üks veel ka minu sõbranna poeg, nii et igatepidi kehv olukord. Nii et meil nägin mina kolimisega seonduvat koolivahetust pigem boonusena. Poeg vahetas kooli pärast 4.klassi. Uues koolis leidis sõbrad, kellega suhtleb siiamaani (nüüd juba gümnaasiumgi lõpetatud). Meil läks koolivahetusega kõik ainult paremaks. Võib ka nii juhtuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps elukoha ja koolivahetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.