Esileht Koolilaps elukoha võltsijad koolikoha saamise nimel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 174 )

Teema: elukoha võltsijad koolikoha saamise nimel

Postitas:
Kägu

Ei, ma tõesti ei ole ega tuleks kunagi selle peale, et töökoha või kooli järgi elukohta valin. Iga asja valikuks omad kriteeriumid.

Sinule võib ju meeldida Viimsist Tabasallu tööl käia, aga see ei tähenda, et sul oleks õigust sundida neid sama tegema, kes seda tegelikult ei soovi. Eriti lapsi.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sinule võib ju meeldida Viimsist Tabasallu tööl käia, aga see ei tähenda, et sul oleks õigust sundida neid sama tegema, kes seda tegelikult ei soovi. Eriti lapsi.

Igaüks peaks ise oma probleemid lahendama. Keegi ei hakka oma lapsele kooli valides naabrilaste huve ettepoole seadma.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kesklinnas päriselt elav laps ei pea elukohta vahetama selle pärast, et saada käia kodule lähedal koolis selleks, et keegi linna teisest otsast tahab mainekasse kooli oma last panna.

Ja kesklinnas mitte elav mitte tippandekas (st ülelinnalise valikuga kooli mitte mahtuv), aga siiski keskmisest andekam laps PEAB elukohta vahetama, et mainekasse kooli saada ning mitte sealset kohta naabermajas elava, kuid võib olla vähem andeka lapse eest ära võtta? Sulle ei tundu su mõtteviis jabur ja enesekeskne? Saa nüüd aru, igaüks on omaenda lapse huvide eest väljas ja siin pole ühel rohkem õigusi kui teisel (kuni jäädakse seaduslikkuse piiresse). Sinu valik on korter osta hea kooli kõrvale, teise valik on laps sinna kooli kõrvale sisse kirjutada. Pole sinu asi arvustada teise valikut.

See, kas laps on loomupäraselt andekas või mitte, on välja kujunenud juba nooremalt kui 6-7-aastaselt.

Ära aja jama. Juba sooliselt on erinevused arengukiiruse osas. Ning mõni laps, kellest põhikooli lõpuks saab oivik, ei oska kooli minnes veel lugedagi korralikult.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Igaüks peaks ise oma probleemid lahendama. Keegi ei hakka oma lapsele kooli valides naabrilaste huve ettepoole seadma.

Jah, aga antud juhul on tegemist pettuse ja vale abil enda lapse huve teiste vanemate lastest ettepoole seadmisega.

Kas sa tõesti tahad anda oma lapsele maast ja madalast ellu kaasa selliseid väärtushinnanguid nagu pettuse ja vale abil oma tahtmise saavutamine? Tulevikus selline laps mõtlebki, et pettus on normaalne käitumisviis ja temast saab näiteks uus Liis Haavel.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, aga antud juhul on tegemist pettuse ja vale abil enda lapse huve teiste vanemate lastest ettepoole seadmisega.

Halloo. Loe nüüd kohtuotsust veel. Ja veel. Ja siis mõtle uuesti, kas on tegu pettusega või mitte ning et kas sinu arust on kohtunik lihtsalt loll või äkki ära ostetud, et sellise otsuse tegi? Või on muid võimalusi, näiteks et polegi seadust rikutud ega petetud?

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kesklinnas mitte elav mitte tippandekas (st ülelinnalise valikuga kooli mitte mahtuv), aga siiski keskmisest andekam laps PEAB elukohta vahetama, et mainekasse kooli saada? Sulle ei tundu su mõtteviis jabur ja enesekeskne?

See, et osades piirkondades pole hea tasemega piirkonnakooli ei ole siiski kesklinnas elava lapse süü. Enesekeskne on hoopis pettuse ja valega võtta ära koolikoht sellelt lapselt, kelle pere on teinud pingutusi, st valinud elukoha sellise, et tema keskmisest andekam laps saaks siiski mainekas koolis käia.

Kas sa tõesti tahad anda oma lapsele maast ja madalast ellu kaasa selliseid väärtushinnanguid nagu pettuse ja vale abil oma tahtmise saavutamine? Tulevikus selline laps mõtlebki, et pettus on normaalne käitumisviis ja temast saab näiteks uus Liis Haavel.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole vanemate süü, et süsteem on selline. Iga vanema kohus ongi oma lapse huve teistest ettepoole seada.

PS. Minu lapsed õpivad katsetega koolis, mis ei asu samas linnaosas, kus me elasime. Ma ise astusin 1. klassi aastal 1980 täpselt samamoodi katsetega kooli teises linnaosas, sest tegemist oli kooliga, kus minu tugevad küljed leidsid rohkem rakendust kui nad piirkonnakoolis oleksid leidnud. Ma leian, et sellise asja üle otsustamine peaks olema iga pere oma valik.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Halloo. Loe nüüd kohtuotsust veel. Ja veel. Ja siis mõtle uuesti, kas on tegu pettusega või mitte ning et kas sinu arust on kohtunik lihtsalt loll või äkki ära ostetud, et sellise otsuse tegi? Või on muid võimalusi, näiteks et polegi seadust rikutud ega petetud?

Kohtunik tegi sellise otsuse selle pärast, et tal polnud kindlaid tõendeid, et antud lapsevanema laps jäi just sellise pettuse teel koolikohast ilma.

Fakt on see, et kui tegu on PIIRKONNAkooliga, siis ükskõik, kui mainekas ta ka on, on ta mõeldud selles piirkonnas elavatele lastele, et laps saaks kodulähedasse kooli koolikoha. Fiktiivne sissekirjutus on pettus, kui see on tehtud kasu saamise nimel.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole vanemate süü, et süsteem on selline. Iga vanema kohus ongi oma lapse huve teistest ettepoole seada.

See ei ole ka kesklinnas elava lapse süü, et osades piirkondades ei ole hea tasemega kooli. See ei anna aga õigust pettuse ja vale abil teiselt lapselt tema õigust, käia kodulähedases koolis, temalt ära võtta.

PS. Minu lapsed õpivad katsetega koolis, mis ei asu samas linnaosas, kus me elasime. Ma ise astusin 1. klassi aastal 1980 täpselt samamoodi katsetega kooli teises linnaosas, sest tegemist oli kooliga, kus minu tugevad küljed leidsid rohkem rakendust kui nad piirkonnakoolis oleksid leidnud. Ma leian, et sellise asja üle otsustamine peaks olema iga pere oma valik.

Katsetega kool on täiesti teine asi. Seal ei mängi elukoht mingit rolli. Teemaalgatuses mainitud kool on aga piirkonnakool, kuhu on õigus saada esmajärjekorras neil, kes päriselt elavad antud kooli piirkonnas, mitte fiktiivselt ja tegelikult käivad sinna Viimsist, kui samal ajal peab kooli kõrval elav laps käima kaugemal koolis.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saa nüüd aru, igaüks on omaenda lapse huvide eest väljas ja siin pole ühel rohkem õigusi kui teisel (kuni jäädakse seaduslikkuse piiresse). Sinu valik on korter osta hea kooli kõrvale, teise valik on laps sinna kooli kõrvale sisse kirjutada. Pole sinu asi arvustada teise valikut.

Saa nüüd aru, et kui tegu on PIIRKONNAkooliga, siis ükskõik, kui mainekas ta ka on, on ta mõeldud selles piirkonnas elavatele lastele, et laps saaks kodulähedasse kooli koolikoha. Fiktiivne sissekirjutus on pettus, kui see on tehtud kasu saamise nimel.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saa nüüd aru, et kui tegu on PIIRKONNAkooliga, siis ükskõik, kui mainekas ta ka on, on ta mõeldud selles piirkonnas elavatele lastele, et laps saaks kodulähedasse kooli koolikoha. Fiktiivne sissekirjutus on pettus, kui see on tehtud kasu saamise nimel.

Sa vist IKKA ei lugenud korralikult. Lähtutakse sissekirjutusest. On see fiktiivne või mitte, ei huvita kedagi. Pettus oleks, kui kodanik kuidagi suudaks võltsida oma sissekirjutust (mis tänapäeval on vist suht võimatu).

Nagu ütles paar postitust tagasi üks kägu, iga lapsevanema kohus on esindada omaenda lapse huve, muidugi mitte seadust rikkudes. See on ainus mis loeb. Ja paralleel Liis Haaveliga pole kuidagi kohane.

Kohtunik tegi sellise otsuse selle pärast, et tal polnud kindlaid tõendeid, et antud lapsevanema laps jäi just sellise pettuse teel koolikohast ilma.

Ei teinud. Ta tegi sellise otsuse, sest seaduses on kirjas, et nõutav on sissekirjutus, mitte elamine sissekirjutuse asukohas.

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

loe ringkonnakohtu otsust (see on kõrgem) – mingit rikkumist kooli poolt ei olnud ning esimene kohtunik tõlgendas seadust valesti, seega on see artikkel nullväärtusega

Kaebus esitati Haridusameti, mitte kooli vastu – nimelt Haridusamet tegeleb Tallinnas koolikohtade määramisega. Ja ringkonnakohus leidis tõesti, et seaduse järgi peab Haridusamet lähtuma sellest, mis on kirjas rahvastikuregistris. Aga otsuses oli ka selline tore lause: Lapsevanema poolt valeandmete esitamise vältimine rahvastikuregistrile peab RRS regulatsiooni kohaselt toimuma kohaliku omavalitsusüksuse poolt toimetatavas elukoha aadressi rahvastikuregistrisse kandmise menetluses. Järelikult kaevati kohtusse vale asutus. Järgmine lapsevanem, kellele võltssissekirjutused ei meeldi, peaks kohtusse kaebama hoopis linnaosavalitsuse rahvastikuregistriosakonna (või kuidas seda üksust nimetataksegi), mis ilmselt ei teinud oma tööd korralikult.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On see fiktiivne või mitte, ei huvita kedagi. Pettus oleks, kui kodanik kuidagi suudaks võltsida oma sissekirjutust (mis tänapäeval on vist suht võimatu).

Valeandmete esitamine isikliku kasu saamise eesmärgi on muide kriminaalkorras karistatav.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind kui lapsevanema suhtumist lapse peresse mõjutab selline võltsimine väga. Elame GAG-le (väga) lähedal, laps on siinsamas lasteaias käinud ja mitmed lapsed, kes elavad reaalselt lähedal (ja mõnel on GAG isegi kõige lähemal asuv kool), ei saanud siia kooli, sest osa lapsi on võltsregistreeringuga. Jah, see häirib mind. Kuigi laps ei ole süüdi, siis ikkagi minu suhtumine mõjutab minu lapse ja selliste laste vahelist suhtlust. Kuna tegemist on algklassidega, siis on see suhtlus veel mõjutatav – ma ei taha kokku puutuda selliste vanematega ja seetõttu olen selliste vanemate lastega koostegemiste-ja olemiste suhtes väga passiivne ja võimalusel väldin seda.
Õnneks on siiski väga paljud lapsed piirkonnast (ja palju on vanu lasteaiakaaslaseid), nii et polegi vajadust mujalt tulevate lastega suhelda.

Mina linnaametnikuna vaataksin ka, kus lasteaias on laps varem käinud…

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On see fiktiivne või mitte, ei huvita kedagi. Pettus oleks, kui kodanik kuidagi suudaks võltsida oma sissekirjutust (mis tänapäeval on vist suht võimatu).

Valeandmete esitamine isikliku kasu saamise eesmärgi on muide kriminaalkorras karistatav.

Jah, arusaadav. Aga see pole ju praeguse teema skoop.

Oh taevas. Ma arvan, et tuleks palgata igale koolikoha taotlejale isiklik detektiiv …

Ärge nüüd lolliks minge selle asjaga. Ja üleüldse, nagu on korduvalt kõlanud – kui loodaks võrdsed võimalused kõigile oma lapsele kvaliteetne kool valida, siis probleem kaoks. Tegeleks sellega, mitte ei jälitaks lapsevanemaid? Mis šansid on Lasnamäel või Mustamäel paneelikates elavate perede lastel heasse kooli saada, kuigi ajukest ju oleks? Kui sinna tippkihti ei mahu, siis lepi saatusega ja käi Kurstikus või Artes (ma ei tea, muidugi, kas need koolid enam olemas on, kunagi olid).

+3
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole? Antud juhul käib jutt vale elukoha esitamisest, et saada omale koolikoht soovitud kooli.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole? Antud juhul käib jutt vale elukoha esitamisest, et saada omale koolikoht.

Antud juhul käib sellest, kas peaks lähtuma registreeritud või tegelikust elukohast kooli otsustamisel. Ei millestki muust.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis šansid on Lasnamäel või Mustamäel paneelikates elavate perede lastel heasse kooli saada, kuigi ajukest ju oleks? Kui sinna tippkihti ei mahu, siis lepi saatusega ja käi Kurstikus või Artes (ma ei tea, muidugi, kas need koolid enam olemas on, kunagi olid).

Ma ei tea kuidas lood on Lasnamäega, aga vähemalt Mustamäel on päris mitu head kooli. Tegelikult andekas laps saab õppida igas koolis, kui vaid soovi on. Ja mitte ühtegi ülikooli ei huvita, millises koolis sa käisid põhikooliastmes. Gümnaasiumiossa on nagunii igal pool ülelinnaline vastuvõtt, kandideeri millisesse kooli soovid.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

esiteks, linnaametnikul peaks selliseks vaatamiseks olema õiguslik alus. teiseks, lasteaia asukoht ei ole kuidagi seotud elukoha asukohaga. lasteaeda panevad paljud lapse ka vanaema-vanaisa elukoha või ema-isa töökoha lähedusse. nii mõnigi paneb sinna, kuhu koha sai. kuue aasta jooksul ka kolitakse. nii et see oleks väga meelevaldne “vaatamine” ja annaks kindlust vaid sellisel juhul, kui otsitakse seost koolilähedase elukoharegistreeringu tõesuse kinnitamiseks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas lood on Lasnamäega, aga vähemalt Mustamäel on päris mitu head kooli.

On? Ülelinnalise vastuvõtuga? Ilmselt ikkagi mitte. On piirkonnakoolid. Ehk siis mismoodi, kas lahendus hea hariduse saamiseks on, et ostab korteri hea kooli kõrvale? Ja kui talutava kvaliteediga korterit pole hetkel saada, siis jääb laps hariduseta?

Väga veider mõtteviis, ausalt.

Gümnaasiumiossa on nagunii igal pool ülelinnaline vastuvõtt, kandideeri millisesse kooli soovid.

Jep. Lihtsalt enamasti ühte sorti koolidesse saavad sisse sama sordi koolide põhikoolilõpetajad (üksikute eranditega mujalt koolidest) ning teistesse koolidesse teist sorti koolide lõpetajad. Aga sinu jaoks lahendab selle mure muidugi õigesse kvartalisse õigeaegselt korteri ostmine. Palju edu ja head ööd sulle. Ma tõesti ei viitsi rohkem vaielda.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis šansid on Lasnamäel või Mustamäel paneelikates elavate perede lastel heasse kooli saada, kuigi ajukest ju oleks?

Kui ajukest on, siis teevad Lasnamäe ja Mustamäe lapsed katsed ja saavadki heasse kooli. Täpselt nagu teiste linnaosadegi lapsed.

Muide, ma pole sugugi kindel, kas Põhja-Tallinna mammutpiirkonnakool ikka on Mustamäe või Lasnamäe piirkonnakoolidest nii palju parem, et sinna pääsemise nimel naba paigast pingutada tasub. Olgem ausad, nüüd kus GAGi enam katseid pole, on see ju sisuliselt tavaline piirkonnakool. Jah, hoone on uhkem ja varasemast on maine – aga muus ju enam vahet pole. Või arvavad need sissekirjutusega skeemitajad, et sinna kooli probleemseid piirkonnalapsi ei määrata? Või et sinna võetakse tööle ainult need kõige-kõige paremad klassiõpetajad? Või et Kalamaja on nii prestiižne piirkond, et seal probleemseid lapsi ei elagi? Eh, naiivikud.

Jah, gümnaasium on endiselt tugev ja loodetavasti nii ka jääb, sest seda algklassid ei mõjuta. Ja praegu on vanemad põhikooliklassid veel katsetega võetud ja siis on veel see katsetega lisa-seitsmes klass, mis on kahtlemata tugev. Aga kui need suured piirkonnaklasside lennud 7ndasse jõuavad, kas siis jätkub enam ruumi lisaparalleelile? Eks paari aasta pärast saame teada.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülelinnalise vastuvõtuga? Ilmselt ikkagi mitte. On piirkonnakoolid. Ehk siis mismoodi, kas lahendus hea hariduse saamiseks on, et ostab korteri hea kooli kõrvale?

Mustamäel on ülelinnaline vastuvõtt Saksa gümnaasiumisse, Lasnamäel kahte vene kooli. Ehkki ma ei saa päris hästi aru, miks see oluline peaks olema. Ülelinnalise vastuvõtuga kooli pääsemist ei taga ju elukoht selle kooli kõrval, sinna pääsebki olenemata elukohast.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühes väikelinnas oli juhus, kus kõik trûgivad kesklinna kooli ja tulemuseks, lapsed kes reaalselt elavad kesklinnas ja kooli piirkonnas ei saanud kooli. Sama ka minu lapse klassis 26st elab vast 10 kooli piirkonnas. Paraku on linn piisavalt suur, et koolide vahemaad ca 4 -6 km ja korralikku bussiûhendust pole. Kusjuures pole ei halvem ega parem teistest koolidest, lihtsalt on pähe võetud  , et kesklinnas on mainekam, kui laps käib kesklinnas lasteaias, koolis jne

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ajukest on, siis teevad Lasnamäe ja Mustamäe lapsed katsed ja saavadki heasse kooli. Täpselt nagu teiste linnaosadegi lapsed.

Mu järgmist lauset ka lugesid? Mis mõtet on vastata ühele välja rebitud lausele?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalamaja Põhikooli lapsevanemana tunnen head meelt, et kohus juhtis probleemile haridusameti tähelepanu ja ehk hakkab tasapisi midagi muutuma. Kuigi meie perel pole GAGiga otseSt pistmist, mōjutab skeemitamine meid sedakaudu, et Kalamaja koolis õpivad lapsed kahes vahetuses, huviringid ja pikapäevarühm on tõmmatud miinimumi, kuna füüsiliselt pole ruumi nende jaoks. GAG pidi koolikohtade probleemi kalamajas lahendama, aga ei lahenda ju, kui vaadata Niine ja Vana-Kalamaja ristmikul tekkivat troppi kell 8.45 hommikul. Ning tuttavate GAG vanemate sõnul ei ole kaugelt tulijate arv 13 last 4 paralleeli kohta, vaid oluliselt rohkem, kui mitte vastupidi 13 kohalikku last lennu kohta. Kõik neist pole ka skeemitajad, vaid paljudel vanem õde-vend said aastaid varem katsetega sisse.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingil ajal koolitee jooksul võib nende laste suhtes tõesti tekkida häbimärgistamist. Seitsmeaastased ilmselt tõesti vahet ei tee, aga mis edasi saab… Eriti kui teema juba avalikult üles võetud on. Tobe muidugi see koolikoha pärast valetamine ja vassimine, ei saa aru, mis neil vanematel peas toimub. Häid koole on teisigi. Aga ju siis tõusiklikkus sunnib lollusi tegema.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõmme pole just kõige nö vaesem piirkond, aga ligi poole Nõmme piirkonnakool on Pääsküla. Üldse ei heida ette, kui nt sinna määramist vältida üritatakse. Küsimus ei ole vanemates. Vaid selles, miks on üldse selline olukord, et ühe lapse piirkonnakool on Pääsküla või Pelguranna ja teisel GAG.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ligi poole Nõmme piirkonnakool on Pääsküla.

See on küll päris haige olukord. Nõmmel on siis nii palju rahvast ja kõik lähemad koolid täis või?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

#3606821: Saa nüüd aru, et kui tegu on PIIRKONNAkooliga, siis ükskõik, kui mainekas ta ka on, on ta mõeldud selles piirkonnas elavatele lastele, et laps saaks kodulähedasse kooli koolikoha. Fiktiivne sissekirjutus on pettus, kui see on tehtud kasu saamise nimel. Sa vist IKKA ei lugenud korralikult. Lähtutakse sissekirjutusest. On see fiktiivne või mitte, ei huvita kedagi. Pettus oleks, kui kodanik kuidagi suudaks võltsida oma sissekirjutust (mis tänapäeval on vist suht võimatu). Nagu ütles paar postitust tagasi üks kägu, iga lapsevanema kohus on esindada omaenda lapse huve, muidugi mitte seadust rikkudes. See on ainus mis loeb. Ja paralleel Liis Haaveliga pole kuidagi kohane. #3606811: Kohtunik tegi sellise otsuse selle pärast, et tal polnud kindlaid tõendeid, et antud lapsevanema laps jäi just sellise pettuse teel koolikohast ilma. Ei teinud. Ta tegi sellise otsuse, sest seaduses on kirjas, et nõutav on sissekirjutus, mitte elamine sissekirjutuse asukohas.

Jokk võib ju olla, aga eetiline see ei ole. Hea hariduse juurde peaks käima ka lapsevanemate eetiline suhtumine, nad näitavad ju eeskuju oma lastele.

Eesmärk pühitseb abinõu?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuna varanduslik kihistumine, sh piirkonniti, on mujal maailmas samuti suur probleem, on täiesti tavaline, et nimelt koolipiirkond ongi esmane kriteerium elukoha valikul. Ja on ka täiesti tavaline, et inspektorid sajavadki suvalisel ajal vastavasse elukohta sisse kontrollima, kas seal tegelikult elatakse koos lapsega.

Kui probleem nii valus, et “teise sordi” lastega ei kõlba samas koolis käia, siis keegi ei keela Nõmmele ja Piritale erakooli asutada ometi oma “mitte tippandekatele”.

+7
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 174 )

Esileht Koolilaps elukoha võltsijad koolikoha saamise nimel