Esileht Koolilaps elukoha võltsijad koolikoha saamise nimel

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 174 )

Teema: elukoha võltsijad koolikoha saamise nimel

Postitas:

Kui probleem nii valus, et “teise sordi” lastega ei kõlba samas koolis käia, siis keegi ei keela Nõmmele ja Piritale erakooli asutada ometi oma “mitte tippandekatele”.

Nõmmel on erakool täitsa olemas. Kas just eriandekatele. Aegajalt kipuvad jõukamad vanemad arvama, et piisab kui ta kooli õppemaksu tasub, siis teised kasvatavad tema last.

Aga kui aus olla, siis ma ei arva, et põhikoolis kesklinna koolis käimine annaks lapsele mingi üliolulise eelise. Saavad ka piirkonna koolide lapsed eliitkooli gümnaasiumisse sisse. Samas võib olla väga valus löök lapse enesehinnangule kui peale nn. eliitkoolis põhikooli lõpetamist peab jätkama kusagil tavalises gümnaasiumis.

Mulle meeldib, et lapse sõbrad ja klassikaaslased elavad läheduses. Samuti, et laps algklassides saab ise jalgsi kooli minna ja koolist koju tulla.

Aga olen nõus, et kõik piirkonnakoolid mitte võiks, vaid peaks olema heal tasemel. Selleks aga peaks õpetaja amet olema väärtustatud ja hinnatud ning hästi tasustatud, et saaks valida parimatest parimaid koolidesse.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 10:46; 01.12 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna varanduslik kihistumine, sh piirkonniti, on mujal maailmas samuti suur probleem, on täiesti tavaline, et nimelt koolipiirkond ongi esmane kriteerium elukoha valikul. Ja on ka täiesti tavaline, et inspektorid sajavadki suvalisel ajal vastavasse elukohta sisse kontrollima, kas seal tegelikult elatakse koos lapsega.

Näiteks kus see nii on? Ma arvan, et sa luiskad või oled millestki valesti aru saanud. Tänases õigustekeskses maailmas ei käida küll mujal kui Venemaal või Hiinas sellist asja kontrollimas, et kus keegi elab. Koolid on kahtlemata tegur elukoha valikul suuremas plaanis ja seda just mõistliku sõiduaja vaatenurgast, aga ometi mitte väikese asula (mida ka Tallinn maailma mõistes on) piires, kus linnaservast keskuseni on enamasti 30-40 min sõitu. Jah, seda ma valin koolidele mõeldes, kas elan Põlvas või Raplas või Tallinnas, aga mitte seda, et mu elukoht oleks soovitud koolimajale võimalikult lähedal. Mis järgmiseks siis, täpselt koolimaja kõrval kahetoaline on kaks korda kallim kui 50 m eemal kahetoaline, sest esimeses saab kindlasti sellesse kooli, teises mitte? Ja kui lapse sündides ostsin kodu kooli lähedale, kuid see kool mingil põhjusel likvideeritakse või käib alla, siis pean ilmtingimata kolima, eks? Samuti pean müüma oma lapsepõlvekodu näiteks Koplis Professoritekülas, kui soovin last paremasse kooli kui Tallinna Kunstigümnaasium panna? Jabur, jabur, jabur.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 30.11 14:45; 30.11 15:04; 30.11 15:55; 30.11 16:17; 30.11 16:47; 30.11 17:07; 30.11 17:24; 30.11 19:02; 30.11 21:19; 30.11 21:28; 30.11 22:03; 30.11 22:56; 30.11 23:04; 30.11 23:46; 01.12 01:07; 01.12 11:00; 01.12 17:29; 01.12 23:01; 02.12 18:42; 02.12 20:50; 02.12 21:11; 02.12 21:15; 03.12 11:45; 03.12 13:30; 03.12 13:48; 03.12 17:26; 03.12 22:37; 03.12 23:27; 04.12 12:48; 04.12 14:34; 04.12 14:39; 04.12 15:34; 04.12 18:43; 05.12 21:27; 11.12 12:39; 15.12 15:24; 16.12 10:58; 16.12 15:23; 16.12 17:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kesklinnas mitte elav mitte tippandekas (st ülelinnalise valikuga kooli mitte mahtuv), aga siiski keskmisest andekam laps PEAB elukohta vahetama, et mainekasse kooli saada? Sulle ei tundu su mõtteviis jabur ja enesekeskne?

See, et osades piirkondades pole hea tasemega piirkonnakooli ei ole siiski kesklinnas elava lapse süü. Enesekeskne on hoopis pettuse ja valega võtta ära koolikoht sellelt lapselt, kelle pere on teinud pingutusi, st valinud elukoha sellise, et tema keskmisest andekam laps saaks siiski mainekas koolis käia.

Kas sa tõesti tahad anda oma lapsele maast ja madalast ellu kaasa selliseid väärtushinnanguid nagu pettuse ja vale abil oma tahtmise saavutamine? Tulevikus selline laps mõtlebki, et pettus on normaalne käitumisviis ja temast saab näiteks uus Liis Haavel.

Et siis raha paneb asja paika. Teatavasti kesklinna korterid on korrdades hinnalisemad kui äärelinna elamised.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.12 11:01; 01.12 11:09; 04.12 09:36; 04.12 12:36; 04.12 15:59; 07.12 20:51; 16.12 12:45; 16.12 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga olen nõus, et kõik piirkonnakoolid mitte võiks, vaid peaks olema heal tasemel. Selleks aga peaks õpetaja amet olema väärtustatud ja hinnatud ning hästi tasustatud, et saaks valida parimatest parimaid koolidesse.

Selleks on ikka vaja palju rohkem. Esiteks peaks lõppema kaasava hariduse sildi all erivajadustega õpilaste sisuliselt abita jätmine ehk see, et hüperaktiivne ja nt intellektuaalselt teistest tugevalt maha jäänud ja mitte nii arenemisvõimeline laps oleksid samas väikeklassis või individuaalse õppekavaga suures tavaklassis, kui on näha, et nad ei saa seal hästi õppida ja teistel õppida lasta või jäävad üldse õppetegevustest kõrvale- ehk on tegelik vajadus väikeklassi järele. Veel on vaja, et klasse ei paisutataks ülisuurteks, aga see on muidugi utoopia, kuna on puudu nii ruume kui ka õpetajaid. Eriti hull on, kui need 2 on korraga ehk siis suur klass, kus on palju tõsise erivajadusega (ja erineva erivajadusega) last. Praegu on jokk: õpetaja tehku neile igaühele individuaalne õppekava, aga kas ta seda tegelikult tunnis rakendada jõuab (kas see üldse inimlikult võimalik on) ja kas kõik lapsed seal tunnis õppetööle keskenduda saavad, see ei huvita kedagi. Kui vanem ütleb, et lapsel seda erivajadust pole, siis ei saa kool üldse selle lapse jaoks midagi teha. Põhiasi, mida hea taseme saavutamiseks vaja on, on rohkem rahalisi vahendeid. Ja teine on rohkem õpetajaid ja tugipersonali. Ja kolmas on ilmselt tasemeõpe, kuigi selle peale mõni hakkab rääkima lahterdamisest, sildistamisest ja eluvõõraks õpetamisest, aga fakt on see, et on lapsed, kes suudavad rohkem kui teised, ja need, kes kipuvad maha jääma, ja kui klass või õpperühm on ühtlasema tasemega, on tõenäolisem, et õpetaja ka edasiliikumisel rohkem laste eripära arvestab ja neile jõukohasemalt jõuab läheneda.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 17:20; 01.12 09:05; 01.12 11:05; 02.12 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna varanduslik kihistumine, sh piirkonniti, on mujal maailmas samuti suur probleem, on täiesti tavaline, et nimelt koolipiirkond ongi esmane kriteerium elukoha valikul. Ja on ka täiesti tavaline, et inspektorid sajavadki suvalisel ajal vastavasse elukohta sisse kontrollima, kas seal tegelikult elatakse koos lapsega.

Kui probleem nii valus, et “teise sordi” lastega ei kõlba samas koolis käia, siis keegi ei keela Nõmmele ja Piritale erakooli asutada ometi oma “mitte tippandekatele”.

Ära muretse Nõmmel Erakool täitsa asutatud ja väga tugev kool muide.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.12 11:01; 01.12 11:09; 04.12 09:36; 04.12 12:36; 04.12 15:59; 07.12 20:51; 16.12 12:45; 16.12 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina linnaametnikuna vaataksin ka, kus lasteaias on laps varem käinud…

 

Meie näiteks elasime kesklinnas, kui sündis esimene laps – läks seal lasteaeda. Kui järgmiseks sündisid kaksikud, siis pidime kolima suuremasse elamisse Haaberstis. Kaksikud kodulähedal lasteaiakohta ei saanud, vaid lõpuks saime nad Kristiines lasteaeda ja siis igal hommikul vedasime nemad Kristiinesse ja vanema lapse kesklinna.

Mida see nüüd siis oleks pidanud tähendama edaspidise koolikohtade määramise juures? Et jätkame oma sõiduringi veel hulga aastaid?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 11:10; 04.12 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia järgi kindlasti ei tohi hinnata ja õnneks ametnikud seda ka ei tee koolikoha määramisel, rääkimata sellest, et seda ei tohigi teha. Lasteaedade puhul on ju kogu Tallinn üks suur KOV, nagu on ka teada, et teatud linnaosades on võimatu kohta saada. Lasteaialapsi viivad ikkagi enamjaolt vanemad lasteaeda, kooli liigutakse valdavalt ise. Nii et see rumal kägu ei peaks selliseid meelevaldseid järeldusi looma, sest ilmselgelt ta ei tõlgenda õigesti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna varanduslik kihistumine, sh piirkonniti, on mujal maailmas samuti suur probleem, on täiesti tavaline, et nimelt koolipiirkond ongi esmane kriteerium elukoha valikul. Ja on ka täiesti tavaline, et inspektorid sajavadki suvalisel ajal vastavasse elukohta sisse kontrollima, kas seal tegelikult elatakse koos lapsega.

Näiteks kus see nii on? Ma arvan, et sa luiskad või oled millestki valesti aru saanud. Tänases õigustekeskses maailmas ei käida küll mujal kui Venemaal või Hiinas sellist asja kontrollimas, et kus keegi elab.

https://www.forbes.com/sites/mikemcshane/2018/12/17/enrollment-fraud-reminds-us-that-many-public-schools-arent-public/?sh=7511a26c257d

https://whyy.org/segments/the-money-shot-how-school-districts-find-and-prove-residency-fraud/

https://www.lakelandsd.org/apps/pages/index.jsp?uREC_ID=681150&type=d&pREC_ID=1126433 — näiteks, kui vahele jääd, tasud koolile veel tuhandetes juurdluskulusid:

“The student will be withdrawn from school and the parent must reimburse the District for investigative costs and all back tuition costs for each day enrolled illegally. The 2015-2016 tuition rates were $8,455.39 for elementary and $9,216.45 for secondary students. The District may also pursue civil or criminal action against anyone making false claims.”

etc.

 

 

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 10:30; 01.12 13:49; 02.12 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks kus see nii on? Ma arvan, et sa luiskad või oled millestki valesti aru saanud. Tänases õigustekeskses maailmas ei käida küll mujal kui Venemaal või Hiinas sellist asja kontrollimas, et kus keegi elab.

Näiteks Belgias, kus kooli määrab samuti ametnik, arvestades sealjuures palju läbipaistmatumat valemit kui meil – arvestatakse kodukeelt, koolitee pikkust, vanemate soovi, aga ka nt vanemate sissetulekut ja laste erivajadusi – igasse piirkonna kooli läheb sarnane protsent keerukama taustaga lapsi (mitteemakeelne, sotsiaalabi saaja vms) + on teatud eelised (nt üksikvanema koolisoovi arvestatakse mingi boonuskordajaga). Kui see süsteem ei sobi, siis paned (sageli kiriklikku) erakooli ja maksad.

Politsei käib sissekirjutust kontrollimas mitte spetsiaalselt kooliga seoses, vaid rutiinselt – oled ennast kusagile sisse kirjutanud, paari nädala pärast on kohalik konstaabel kõpsti ukse taga ennast tutvustamas ja ühtlasi veendumas, kes siis õieti siin elab. Kui naabrid millegi peale kaebavad (nt kahtlustavad ebaseadusliku allüürniku olemasolu), siis tuleb jälle kenasti profülaktiliselt vestlema. Need, kes arvavad, et Eestis keegi mingeid vabadusi piirab, ei oska lihtsalt hinnata seda tohutut vabadust ja üksteise rahulejätmist, mis meil valitseb. Vale sissekirjutuse eest saab trahvi tõenäoliselt enamikus Euroopa riikides, sest selle järgi laekuvad maksud ja ametlikud teated (sh nt trahvid, kohtukutsed, elatisnõuded jms) – st tegu on riigi ja omavalitsuse petmise, mitte mingi eraasjaga.

Teemasse – minu lapsed GAGis ei käi, küll aga käisid GAGile lähimas lasteaias. Ma arvan, et kõik siin piirkonnas elajad teavad hulka peresid, kelle jaoks GAG oleks parim võimalik kodukool – asub lähedal ja logistiliselt õiges suunas, vanemad vilistlased, suur huvi prantsuse keele vastu jne. Aga kelle lapsed määratakse ülerahvastatud Kalamaja kooli õhtusesse vahetusse, lähevad erakoolidesse, käivad mööda katseid või viiakse (Tallinna totra ühistranspordivõrgu tõttu autoga tegelikult mitte väga kaugel asuvasse) lütseumi. Loomulikult on kohalikel vanematel täielik õigus halvasti sutuda, kui nt parimad sõbrad, kes elavad teineteisest tänavavahe kaugusel, lahku lüüakse, sest kellegi kahtlase moraaliga vanem tahab nui neljaks Kakumäel elada, aga Õismäe koolid ei sobi ja RAMi eest ei raatsi maksta.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hoopis selline küsimus, et kas tõesti keegi arvab, et põhikoolis, eriti esimestes kooliastmetes, mõjub ühes uhkemas ja paremate gümnaasiumi lõpueksamite tulemustega koolis õppimine positiivsemalt kui suvalises piirkonnakoolis? Et seal saab laps targemaks?

Loomulikult mõjub. Lapsed vaatavad alati vanemaid eeskujusid – kui gümnaasiumis õpivad haridust hindavad ning käitumisprobleemideta lapsed, siis mõjub see läbi positiivse eeskuju põhikoolile ning nende kaudu omakorda algklassidele. Rääkimata sellest, et alati (ALATI) on oma kooli õpilasel otsesed ja kaudsed eelised oma kooli gümnaasiumisse pääsemisel. Ma ei saa aru, kuidas selles üldse kahelda saab, kas sellises koolis on tulemused paremad või mitte?

Aga mida see gümnaasium annab? Ülikoolis ei huvita sind keegi, kus gümnaasiumis käisid. Ja kui sul kõrgharidus olemas, mille pärast peaksid nt töövestlusel oma gümnaasiumist rääkima, seda üldse cv-l näitama? Mul on hea meel, et elan maal, kus kodulähedane kool olemas. Sest mees on ka eliitkoolide fänn, aga õnneks lepib ta sellega, et mina lastele autojuhiks ei hakka (ise ta ka ei viitsi ju)

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna varanduslik kihistumine, sh piirkonniti, on mujal maailmas samuti suur probleem, on täiesti tavaline, et nimelt koolipiirkond ongi esmane kriteerium elukoha valikul. Ja on ka täiesti tavaline, et inspektorid sajavadki suvalisel ajal vastavasse elukohta sisse kontrollima, kas seal tegelikult elatakse koos lapsega.

Näiteks kus see nii on? Ma arvan, et sa luiskad või oled millestki valesti aru saanud. Tänases õigustekeskses maailmas ei käida küll mujal kui Venemaal või Hiinas sellist asja kontrollimas, et kus keegi elab. Koolid on kahtlemata tegur elukoha valikul suuremas plaanis ja seda just mõistliku sõiduaja vaatenurgast, aga ometi mitte väikese asula (mida ka Tallinn maailma mõistes on) piires, kus linnaservast keskuseni on enamasti 30-40 min sõitu. Jah, seda ma valin koolidele mõeldes, kas elan Põlvas või Raplas või Tallinnas, aga mitte seda, et mu elukoht oleks soovitud koolimajale võimalikult lähedal. Mis järgmiseks siis, täpselt koolimaja kõrval kahetoaline on kaks korda kallim kui 50 m eemal kahetoaline, sest esimeses saab kindlasti sellesse kooli, teises mitte? Ja kui lapse sündides ostsin kodu kooli lähedale, kuid see kool mingil põhjusel likvideeritakse või käib alla, siis pean ilmtingimata kolima, eks? Samuti pean müüma oma lapsepõlvekodu näiteks Koplis Professoritekülas, kui soovin last paremasse kooli kui Tallinna Kunstigümnaasium panna? Jabur, jabur, jabur.

Kunstigümnaasiumil pole häda mitte midagi. Täiesti tegija kool on. Oleks mul varem see teadmine olnud ja lapsele Kalamaja PK asemel seda taodelnud.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 10:46; 01.12 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida see gümnaasium annab? Ülikoolis ei huvita sind keegi, kus gümnaasiumis käisid. Ja kui sul kõrgharidus olemas, mille pärast peaksid nt töövestlusel oma gümnaasiumist rääkima, seda üldse cv-l näitama?

Noh, ütleme nii, et päris tippkoolides käimine huvitab ikka ka töövestlustel ja ülikooliski kohati. Eks ta mingil määral ikka nagu kvaliteedimärk on. Kuid ilma selleta saab muidugi ka.

Politsei käib sissekirjutust kontrollimas mitte spetsiaalselt kooliga seoses, vaid rutiinselt – oled ennast kusagile sisse kirjutanud, paari nädala pärast on kohalik konstaabel kõpsti ukse taga ennast tutvustamas ja ühtlasi veendumas, kes siis õieti siin elab.

Siin on kindlasti mingid omad nüansid veel. Pole ju võimalik, et seal Belgias on keelatud mitme korteri omamine – neist ühte olen sisse kirjutatud, aga vahel ööbin teises ja pole tõesti kellegi asi, miks ma täna otsustasin krt nr 1 või homme krt nr 2 olla. Need asjad ei ole niisama lihtsad, et muudkui kontrollime ja karistame. Õiguste ja kohustuste vahel peab ikkagi tasakaal olema ja kuigi mul on kohustus olla sisse kirjutatud, siis mitme kinnisvara omamisel või rentimisel võin ma siiski ju valida, kuhu sisse kirjutan ja kus elan. Valikut võivad kallutada maksud (näiteks Tallinnas on kõrge maamaks, mida leevendab, kui omanik on sisse kirjutatud – miks ta ei peaks siis end sisse kirjutama, kui korter on selle pere oma ning kasutuses, näiteks elab mõni lastest seal vms?), võib-olla soovin ma, et minu tulumaksust saaks tuge mitte Tallinn, vaid suvekodu vald, jne jne.

Ja kooli piirkonna puhul on kõik needsamad tegurid, mis muudavad kirjeldatud kontrollisüsteemi väga veidraks ning see pilt jätab väga iganenud mulje.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 30.11 14:45; 30.11 15:04; 30.11 15:55; 30.11 16:17; 30.11 16:47; 30.11 17:07; 30.11 17:24; 30.11 19:02; 30.11 21:19; 30.11 21:28; 30.11 22:03; 30.11 22:56; 30.11 23:04; 30.11 23:46; 01.12 01:07; 01.12 11:00; 01.12 17:29; 01.12 23:01; 02.12 18:42; 02.12 20:50; 02.12 21:11; 02.12 21:15; 03.12 11:45; 03.12 13:30; 03.12 13:48; 03.12 17:26; 03.12 22:37; 03.12 23:27; 04.12 12:48; 04.12 14:34; 04.12 14:39; 04.12 15:34; 04.12 18:43; 05.12 21:27; 11.12 12:39; 15.12 15:24; 16.12 10:58; 16.12 15:23; 16.12 17:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida see gümnaasium annab? Ülikoolis ei huvita sind keegi, kus gümnaasiumis käisid. Ja kui sul kõrgharidus olemas, mille pärast peaksid nt töövestlusel oma gümnaasiumist rääkima, seda üldse cv-l näitama?

Noh, ütleme nii, et päris tippkoolides käimine huvitab ikka ka töövestlustel ja ülikooliski kohati. Eks ta mingil määral ikka nagu kvaliteedimärk on. Kuid ilma selleta saab muidugi ka.

Politsei käib sissekirjutust kontrollimas mitte spetsiaalselt kooliga seoses, vaid rutiinselt – oled ennast kusagile sisse kirjutanud, paari nädala pärast on kohalik konstaabel kõpsti ukse taga ennast tutvustamas ja ühtlasi veendumas, kes siis õieti siin elab.

Siin on kindlasti mingid omad nüansid veel. Pole ju võimalik, et seal Belgias on keelatud mitme korteri omamine – neist ühte olen sisse kirjutatud, aga vahel ööbin teises ja pole tõesti kellegi asi, miks ma täna otsustasin krt nr 1 või homme krt nr 2 olla. Need asjad ei ole niisama lihtsad, et muudkui kontrollime ja karistame. Õiguste ja kohustuste vahel peab ikkagi tasakaal olema ja kuigi mul on kohustus olla sisse kirjutatud, siis mitme kinnisvara omamisel või rentimisel võin ma siiski ju valida, kuhu sisse kirjutan ja kus elan. Valikut võivad kallutada maksud (näiteks Tallinnas on kõrge maamaks, mida leevendab, kui omanik on sisse kirjutatud – miks ta ei peaks siis end sisse kirjutama, kui korter on selle pere oma ning kasutuses, näiteks elab mõni lastest seal vms?), võib-olla soovin ma, et minu tulumaksust saaks tuge mitte Tallinn, vaid suvekodu vald, jne jne.

Ja kooli piirkonna puhul on kõik needsamad tegurid, mis muudavad kirjeldatud kontrollisüsteemi väga veidraks ning see pilt jätab väga iganenud mulje.

Registreerida tuleb oma põhielukoht, vahet pole, mitut kinnisvara omad.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.11 19:42; 01.12 19:14; 02.12 21:07; 03.12 12:52; 05.12 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Registreerida tuleb oma põhielukoht, vahet pole, mitut kinnisvara omad.

Jess mäm!

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 30.11 14:45; 30.11 15:04; 30.11 15:55; 30.11 16:17; 30.11 16:47; 30.11 17:07; 30.11 17:24; 30.11 19:02; 30.11 21:19; 30.11 21:28; 30.11 22:03; 30.11 22:56; 30.11 23:04; 30.11 23:46; 01.12 01:07; 01.12 11:00; 01.12 17:29; 01.12 23:01; 02.12 18:42; 02.12 20:50; 02.12 21:11; 02.12 21:15; 03.12 11:45; 03.12 13:30; 03.12 13:48; 03.12 17:26; 03.12 22:37; 03.12 23:27; 04.12 12:48; 04.12 14:34; 04.12 14:39; 04.12 15:34; 04.12 18:43; 05.12 21:27; 11.12 12:39; 15.12 15:24; 16.12 10:58; 16.12 15:23; 16.12 17:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just sellist “optimeerimist” ja skeemitamist ju nende kontrollidega vältida üritataksegi. Et raha olemasolu ei annaks hallide võtetega õigust paremale “ühiskassast” tulevale hüvele, siinkohal avalikult rahastatavale koolile.

Reaalselt rikkal on muidugi tõepoolest savi, neile on omad erakoolid ja mingite korteritega sahkerdamine miski, mille pealegi ei tuleks. Kultuuri küsimus ilmselt, tooks paralleeli skandinaavias sukkpükste pärast tagasi astunud poliitiku ja meie maasturiparaadi ja Repsitamisega.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 10:30; 01.12 13:49; 02.12 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Ühes väikelinnas oli juhus, kus kõik trûgivad kesklinna kooli ja tulemuseks, lapsed kes reaalselt elavad kesklinnas ja kooli piirkonnas ei saanud kooli. Sama ka minu lapse klassis 26st elab vast 10 kooli piirkonnas. Paraku on linn piisavalt suur, et koolide vahemaad ca 4 -6 km ja korralikku bussiûhendust pole. Kusjuures pole ei halvem ega parem teistest koolidest, lihtsalt on pähe võetud , et kesklinnas on mainekam, kui laps käib kesklinnas lasteaias, koolis jne

</p>
 

Lisades veel, et neist suurem osa lapsi elab linnast väljas ca 10 kuni 20 km. Kusjuures kodu lähedal on koolid olemas. Suurem laps käigu kus koolis tahes aga algklassilapsel oleks siiski parem kodu lähedal. Koju pääseb laps alles ôhtul 17st…pikapäevarûhm lõppeb kell 15.00. Arusaadav kui on kolitud vahepeal maale ja kool sama, sest sôbrad seal ja vahepeal kasvatud ka. Lapse paralleelklassist ûks laps oli registreeritud näiteks ilma akendeta majja, mis maha jäetud aga kuna kinnistu kuulus vanavanaemale, kes seal ammu ei elanud, siis registreeriti sinna, sest kinnistu on ju registris aga kas seal ka reaalselt elukõlbulik on…see ei huvita kedagi. Ûks näiteks oli registreeritud keldrisse kus asus tattoo salong. Taas koht kus reaalselt ei ela keegi…

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 00:06; 02.12 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetega kool on täiesti teine asi. Seal ei mängi elukoht mingit rolli. Teemaalgatuses mainitud kool on aga piirkonnakool, kuhu on õigus saada esmajärjekorras neil, kes päriselt elavad antud kooli piirkonnas, mitte fiktiivselt ja tegelikult käivad sinna Viimsist, kui samal ajal peab kooli kõrval elav laps käima kaugemal koolis.

See on puhas juhus, et lapsed katsetega kooli sisse said, arvestades seda hulka lapsi, kes kandideerivad. Minu seisukoht on siiski see, et vanematel peaks olema õigus valida, millises koolis (milliste väärtushinnangute keskel) nende lapsed 12 aastat oma päevi veedavad. See, et praegu on vanemad sunnitud mingeid x variante selleks kasutama, on väga mage. Mina pooldaksin sellist süsteemi, kus vanemad saavad ise oma lapsele kooli valida, lähtuvalt just oma lapse oskustest ja vajadustest. Ja need, kes seda teha ei soovi / taha / viitsi – neile siis valib omavalitsus koolikoha. Praegu on kõik ühe puuga löödud ja kasu saavad sellest ainult need, keda oma lapse tulevik väga ei huvita.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.11 15:59; 30.11 20:33; 30.11 21:30; 02.12 15:07; 02.12 19:25; 03.12 12:53; 03.12 13:33; 03.12 15:35; 05.12 15:47; 06.12 17:14; 27.02 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetega kool on täiesti teine asi. Seal ei mängi elukoht mingit rolli. Teemaalgatuses mainitud kool on aga piirkonnakool, kuhu on õigus saada esmajärjekorras neil, kes päriselt elavad antud kooli piirkonnas, mitte fiktiivselt ja tegelikult käivad sinna Viimsist, kui samal ajal peab kooli kõrval elav laps käima kaugemal koolis.

See on puhas juhus, et lapsed katsetega kooli sisse said, arvestades seda hulka lapsi, kes kandideerivad. Minu seisukoht on siiski see, et vanematel peaks olema õigus valida, millises koolis (milliste väärtushinnangute keskel) nende lapsed 12 aastat oma päevi veedavad. See, et praegu on vanemad sunnitud mingeid x variante selleks kasutama, on väga mage. Mina pooldaksin sellist süsteemi, kus vanemad saavad ise oma lapsele kooli valida, lähtuvalt just oma lapse oskustest ja vajadustest. Ja need, kes seda teha ei soovi / taha / viitsi – neile siis valib omavalitsus koolikoha. Praegu on kõik ühe puuga löödud ja kasu saavad sellest ainult need, keda oma lapse tulevik väga ei huvita.

Sellepärast ju katsed ongi, et kõik ei mahu mingi valemiga nendesse “väärtushinnangutega” koolidesse, kuhu paljud vanemad soovivad oma lapsukesi panna. Ilmselt on sellega raske leppida, kui laps sisse ei saa.

Minu lapsed käivad kodu lähedal koolis, nad jõuavad kooli viie minutiga ja väärtushinnangud on ka paigas. Ei ütleks, et piirkonnakoolides käivad ainult vanemate “keda nende lapse tulevik väga ei huvita, ei soovi / taha / viitsi ” lapsed.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 09:38; 02.12 16:22; 03.12 09:39; 04.12 11:09; 04.12 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Katsetega kool on täiesti teine asi. Seal ei mängi elukoht mingit rolli. Teemaalgatuses mainitud kool on aga piirkonnakool, kuhu on õigus saada esmajärjekorras neil, kes päriselt elavad antud kooli piirkonnas, mitte fiktiivselt ja tegelikult käivad sinna Viimsist, kui samal ajal peab kooli kõrval elav laps käima kaugemal koolis.

<p style=”text-align: left;”>See on puhas juhus, et lapsed katsetega kooli sisse said, arvestades seda hulka lapsi, kes kandideerivad. Minu seisukoht on siiski see, et vanematel peaks olema õigus valida, millises koolis (milliste väärtushinnangute keskel) nende lapsed 12 aastat oma päevi veedavad. See, et praegu on vanemad sunnitud mingeid x variante selleks kasutama, on väga mage. Mina pooldaksin sellist süsteemi, kus vanemad saavad ise oma lapsele kooli valida, lähtuvalt just oma lapse oskustest ja vajadustest. Ja need, kes seda teha ei soovi / taha / viitsi – neile siis valib omavalitsus koolikoha. Praegu on kõik ühe puuga löödud ja kasu saavad sellest ainult need, keda oma lapse tulevik väga ei huvita.

Et kui 600 last tahab Reaalkooli, siis avatagu seal 24 esimest klassi? Kuhu need lapsed peaksid seal mahtuma? Ja ülejäänud koolid jätame lihtsalt tühjaks?</p>
See 12 aastat on ka väga ülepakutud. Gümnaasiumi valivad ikka lapsed juba ise ja on küllalt neid lapsi, kes ei soovi jätkata koolis kuhu nad esimesse klassi on pandud. Ja seda ka Tallinna kesklinna katsetega koolides.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.11 15:17; 30.11 18:08; 02.12 16:39; 02.12 20:44; 02.12 21:01; 03.12 13:05; 03.12 13:53; 03.12 22:34; 03.12 23:13; 04.12 08:55; 04.12 11:30; 04.12 13:50; 04.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näh, mu tuttav pidi isegi kõige kodulähedasemasse kooli pääsemiseks sissekirjutusega skeemitama kuna see kool asub juhuslikult kõrvalomavalitsuses. Praegu on laps max 15 minuti jalutuskäiguga hopsti koolis, muidu oleks pidanud kuidagi bussiga seiklema. Nende klassis enam kui pooled elavad temast kaugemal, kuigi pole sissekirjutusega skeemitanud.

Aga GAGi nüüd patuoinaks tembeldada pole õige kuna kool ei saa neid asju kontrollida ning sissekirjutusega mängimine on toimunud juba praktiliselt aastakümneid igal pool.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ütleks, et piirkonnakoolides käivad ainult vanemate “keda nende lapse tulevik väga ei huvita, ei soovi / taha / viitsi ” lapsed.

Muidugi ei käi ainult sellised. Aga käivad ka sellised.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 17:20; 01.12 09:05; 01.12 11:05; 02.12 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millises koolis (milliste väärtushinnangute keskel)

Üldhariduskoolides sõltuvad väärtushinnangud kooli juhtkonnast ja õpetajatest. Samas, kõige üldisemad väärtushinnangud on tegelikult riikliku õppekavaga ette antud ja sõltumata õpetajate-juhtkonna arvamusest, tuleb riiklikust õppekavast kinni pidada.

Erakoolidel on rohkem võimalusi oma väärtushinnanguid paika panna ja hoida. Nemad valivad ka õpetajaid nii väärtushinnangute kui hariduse ja kogemuste järgi. Üldhariduskoolis, ka eliitkoolis, õpetajaid ekstra väärtushinnangute alusel ei palgata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.11 14:57; 30.11 16:55; 02.12 17:55; 03.12 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ju katsed ongi, et kõik ei mahu mingi valemiga nendesse “väärtushinnangutega” koolidesse, kuhu paljud vanemad soovivad oma lapsukesi panna. Ilmselt on sellega raske leppida, kui laps sisse ei saa.

Aga liiga vähe on neid katsetega koole ja kogu aeg aina vähendatakse. Selles ju GAGi draama ongi, kui Reaalkool või Lütseum peaks piirkonnakooliks muudetama, siis algaks seal samasugune jama. Muidugi on neid, kelle arust algklassides ei peaks üldse katsetega koole olema, kõik oleks ühesugused, aga mina ei nõustu. Võib-olla tõesti päris algklassides see võiks nii olla, aga siis peaks olema katsed kuskil 5.-6. klassis, nagu seda teevad Reaal ja GAG (küll 7., aga see on ka ok). Just teismeeas on oluline, et õppida soovivad ja suutvad lapsed oleks omasuguste seltskonnas. Jah, see pole hea neile teistele, kellele motiveeritud õpilased muidu ehk head mõju avaldaks … aga no pagan, kas selleks, et nõrgad veel nõrgemaks ei jääks, peavad siis targad lollimaks jääma või hoopis õpihuvi kaotama?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 30.11 14:45; 30.11 15:04; 30.11 15:55; 30.11 16:17; 30.11 16:47; 30.11 17:07; 30.11 17:24; 30.11 19:02; 30.11 21:19; 30.11 21:28; 30.11 22:03; 30.11 22:56; 30.11 23:04; 30.11 23:46; 01.12 01:07; 01.12 11:00; 01.12 17:29; 01.12 23:01; 02.12 18:42; 02.12 20:50; 02.12 21:11; 02.12 21:15; 03.12 11:45; 03.12 13:30; 03.12 13:48; 03.12 17:26; 03.12 22:37; 03.12 23:27; 04.12 12:48; 04.12 14:34; 04.12 14:39; 04.12 15:34; 04.12 18:43; 05.12 21:27; 11.12 12:39; 15.12 15:24; 16.12 10:58; 16.12 15:23; 16.12 17:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui 600 last tahab Reaalkooli, siis avatagu seal 24 esimest klassi? Kuhu need lapsed peaksid seal mahtuma?

Kui ühte kooli sisse ei saa, siis see vanem valib oma järgmise eelistuse. Aga seda teeb vanem, mitte ametnik, kellel pole aimugi sinu eelistustest, lapse võimetest, vanemate hommikusest sõidusuunast (vahet pole, kas auto või ühistranspordiga) – seda kõike oskab hinnata ainult perekond ise.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.11 15:59; 30.11 20:33; 30.11 21:30; 02.12 15:07; 02.12 19:25; 03.12 12:53; 03.12 13:33; 03.12 15:35; 05.12 15:47; 06.12 17:14; 27.02 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui 600 last tahab Reaalkooli, siis avatagu seal 24 esimest klassi? Kuhu need lapsed peaksid seal mahtuma?

Kui ühte kooli sisse ei saa, siis see vanem valib oma järgmise eelistuse. Aga seda teeb vanem, mitte ametnik, kellel pole aimugi sinu eelistustest, lapse võimetest, vanemate hommikusest sõidusuunast (vahet pole, kas auto või ühistranspordiga) – seda kõike oskab hinnata ainult perekond ise.

Nii. Aga kuidas ja mis alustel valitakse need lapsed, kes soovitud kooli mahuvad?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.11 15:17; 30.11 18:08; 02.12 16:39; 02.12 20:44; 02.12 21:01; 03.12 13:05; 03.12 13:53; 03.12 22:34; 03.12 23:13; 04.12 08:55; 04.12 11:30; 04.12 13:50; 04.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui 600 last tahab Reaalkooli, siis avatagu seal 24 esimest klassi? Kuhu need lapsed peaksid seal mahtuma?

Kui ühte kooli sisse ei saa, siis see vanem valib oma järgmise eelistuse. Aga seda teeb vanem, mitte ametnik, kellel pole aimugi sinu eelistustest, lapse võimetest, vanemate hommikusest sõidusuunast (vahet pole, kas auto või ühistranspordiga) – seda kõike oskab hinnata ainult perekond ise.

Nii. Aga kuidas ja mis alustel valitakse need lapsed, kes soovitud kooli mahuvad?

Lihtne, iga kool võiks katsed teha. Siis potentsiaaliga laste vanemad saaks lapsele kooli valikul eelise, kasutavad nad seda kodust kaugemal või lähedal, oma asi. Jah, mingi piirang peaks peal olema, et nõrgemad lapsed, kes kõikjal katsetel nimekirja lõppu jäävad, päris teises linnaotsas ei peaks koolis hakkama käima, aga praegune süsteem on küll mäda. Ega 100% õiglust ei ole kunagi saavutatav, see on selge, aga ikka ilmselgelt võiks olla rohkem katsetega koole, need võiks siis olla jaotatud linnaosade vahel näiteks, mitte et kõik katsetega koolid on kesklinnas. Sest tegelikult ei minda lapsega katsetele mitte selleks, et konkreetse kooli müüride imettegevasse mõjusse või selle kooli pedagoogide erilisse andekusse usutaks, vaid selleks, et laps saaks õpihuvilisse keskkonda. Samasuguse saab luua ju igasse kooli, kui sinna piisav arv konkureerivaid lapsi kokku tuleb.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 30.11 14:45; 30.11 15:04; 30.11 15:55; 30.11 16:17; 30.11 16:47; 30.11 17:07; 30.11 17:24; 30.11 19:02; 30.11 21:19; 30.11 21:28; 30.11 22:03; 30.11 22:56; 30.11 23:04; 30.11 23:46; 01.12 01:07; 01.12 11:00; 01.12 17:29; 01.12 23:01; 02.12 18:42; 02.12 20:50; 02.12 21:11; 02.12 21:15; 03.12 11:45; 03.12 13:30; 03.12 13:48; 03.12 17:26; 03.12 22:37; 03.12 23:27; 04.12 12:48; 04.12 14:34; 04.12 14:39; 04.12 15:34; 04.12 18:43; 05.12 21:27; 11.12 12:39; 15.12 15:24; 16.12 10:58; 16.12 15:23; 16.12 17:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui 600 last tahab Reaalkooli, siis avatagu seal 24 esimest klassi? Kuhu need lapsed peaksid seal mahtuma?

Kui ühte kooli sisse ei saa, siis see vanem valib oma järgmise eelistuse. Aga seda teeb vanem, mitte ametnik, kellel pole aimugi sinu eelistustest, lapse võimetest, vanemate hommikusest sõidusuunast (vahet pole, kas auto või ühistranspordiga) – seda kõike oskab hinnata ainult perekond ise.

Nii. Aga kuidas ja mis alustel valitakse need lapsed, kes soovitud kooli mahuvad?

Lihtne, iga kool võiks katsed teha. Siis potentsiaaliga laste vanemad saaks lapsele kooli valikul eelise, kasutavad nad seda kodust kaugemal või lähedal, oma asi. Jah, mingi piirang peaks peal olema, et nõrgemad lapsed, kes kõikjal katsetel nimekirja lõppu jäävad, päris teises linnaotsas ei peaks koolis hakkama käima, aga praegune süsteem on küll mäda. Ega 100% õiglust ei ole kunagi saavutatav, see on selge, aga ikka ilmselgelt võiks olla rohkem katsetega koole, need võiks siis olla jaotatud linnaosade vahel näiteks, mitte et kõik katsetega koolid on kesklinnas. Sest tegelikult ei minda lapsega katsetele mitte selleks, et konkreetse kooli müüride imettegevasse mõjusse või selle kooli pedagoogide erilisse andekusse usutaks, vaid selleks, et laps saaks õpihuvilisse keskkonda. Samasuguse saab luua ju igasse kooli, kui sinna piisav arv konkureerivaid lapsi kokku tuleb.

Ilmselgelt sa ei mäleta, et 2020 põhikooli lõpetanud lapsed tegidvsellise katsetetralli läbi esimesse klassi astudes. Otsi oma tutvusringkonnast mõni sellise lapse lapsevanem ja uuri talt, kuidas talle lapsega katsete vahel jooksmine meeldis. Ja mõtle ka sellele, miks selline jaburus ainult ühel aastal toimus ja miks pärast seda koole määrama hakati.

Ja Eestis muide saab head haridust ka teistest koolidest peale katsetega koolide. Ja see, et on terve hulk inimesi, kes seda uskuda ei suuda ja arvavad, et ainult katsetega koolis käimine tagab nende lapsele helge tuleviku, seda fakti ei muuda.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.11 15:17; 30.11 18:08; 02.12 16:39; 02.12 20:44; 02.12 21:01; 03.12 13:05; 03.12 13:53; 03.12 22:34; 03.12 23:13; 04.12 08:55; 04.12 11:30; 04.12 13:50; 04.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui 600 last tahab Reaalkooli, siis avatagu seal 24 esimest klassi? Kuhu need lapsed peaksid seal mahtuma?

Kui ühte kooli sisse ei saa, siis see vanem valib oma järgmise eelistuse. Aga seda teeb vanem, mitte ametnik, kellel pole aimugi sinu eelistustest, lapse võimetest, vanemate hommikusest sõidusuunast (vahet pole, kas auto või ühistranspordiga) – seda kõike oskab hinnata ainult perekond ise.

Nii. Aga kuidas ja mis alustel valitakse need lapsed, kes soovitud kooli mahuvad?

Lihtne, iga kool võiks katsed teha. Siis potentsiaaliga laste vanemad saaks lapsele kooli valikul eelise, kasutavad nad seda kodust kaugemal või lähedal, oma asi. Jah, mingi piirang peaks peal olema, et nõrgemad lapsed, kes kõikjal katsetel nimekirja lõppu jäävad, päris teises linnaotsas ei peaks koolis hakkama käima, aga praegune süsteem on küll mäda. Ega 100% õiglust ei ole kunagi saavutatav, see on selge, aga ikka ilmselgelt võiks olla rohkem katsetega koole, need võiks siis olla jaotatud linnaosade vahel näiteks, mitte et kõik katsetega koolid on kesklinnas. Sest tegelikult ei minda lapsega katsetele mitte selleks, et konkreetse kooli müüride imettegevasse mõjusse või selle kooli pedagoogide erilisse andekusse usutaks, vaid selleks, et laps saaks õpihuvilisse keskkonda. Samasuguse saab luua ju igasse kooli, kui sinna piisav arv konkureerivaid lapsi kokku tuleb.

Kas nõrgemate võimetega laps ei vääri õpihuvilist keskkonda? Selline laps võib sündida igasse peresse, ka kõige hoolivamasse ja haridust väärtustavasse.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.11 19:42; 01.12 19:14; 02.12 21:07; 03.12 12:52; 05.12 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt sa ei mäleta, et 2020 põhikooli lõpetanud lapsed tegid sellise katsetetralli läbi esimesse klassi astudes. Otsi oma tutvusringkonnast mõni sellise lapse lapsevanem ja uuri talt, kuidas talle lapsega katsete vahel jooksmine meeldis. Ja mõtle ka sellele, miks selline jaburus ainult ühel aastal toimus ja miks pärast seda koole määrama hakati.

Mäletan ikka. See on korralduse teema. Katseid saab ju keskselt korraldada.

Ja Eestis muide saab head haridust ka teistest koolidest peale katsetega koolide. Ja see, et on terve hulk inimesi, kes seda uskuda ei suuda ja arvavad, et ainult katsetega koolis käimine tagab nende lapsele helge tuleviku, seda fakti ei muuda.

Muidugi saab. Mina pole küll arvanud, et ei saa, aga see paneb suurema koormuse lapsevanemale ning eks tulemus on ka ikka rohkem tuulte meelevallas, sõltub juhustest palju enam kui peaks. Näiteks üks minu laps õppis kuni 6. klassini tavakoolis, juba kuskil 5. klassi keskelt hakkas ta selgelt muust klassist matemaatikaoskuste poolest eristuma. Paraku aga 6. klassi talveks jõudis ta matemaatikatunde vihkama hakata ning nurus alati neist puudumist. Miks? No pole keeruline arvata – tapvalt igav, sest õpetaja seletas nõrkadele eelmiste aastate materjali üle või nännutas ülesannete kallal. Minu laps ja kindlasti veel mõned klassist aga igavlesid. Kuna tegu oli poisiga, siis olen kindel, et kui ta poleks 7. klassis Reaali katsetele läinud ja sisse saanud, siis oleks ta varsti hakanud koolist poppi viskama, sest kaua sa jaksad nii igavas kohas olla. Sellised valikud on ka olemas. Meil mõeldakse ainult nõrkadele, tugevad saagu ise kuidagi hakkama või muutugu nõrgaks – siis saavad nemad ka tegeletud …

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 30.11 14:45; 30.11 15:04; 30.11 15:55; 30.11 16:17; 30.11 16:47; 30.11 17:07; 30.11 17:24; 30.11 19:02; 30.11 21:19; 30.11 21:28; 30.11 22:03; 30.11 22:56; 30.11 23:04; 30.11 23:46; 01.12 01:07; 01.12 11:00; 01.12 17:29; 01.12 23:01; 02.12 18:42; 02.12 20:50; 02.12 21:11; 02.12 21:15; 03.12 11:45; 03.12 13:30; 03.12 13:48; 03.12 17:26; 03.12 22:37; 03.12 23:27; 04.12 12:48; 04.12 14:34; 04.12 14:39; 04.12 15:34; 04.12 18:43; 05.12 21:27; 11.12 12:39; 15.12 15:24; 16.12 10:58; 16.12 15:23; 16.12 17:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nõrgemate võimetega laps ei vääri õpihuvilist keskkonda? Selline laps võib sündida igasse peresse, ka kõige hoolivamasse ja haridust väärtustavasse.

Igaüks väärib enda võimetele kohast keskkonda, mis kasu oleks matemaatikas nõrga lapse Reaalkooli matatundi viimisel? Parim on igaühele keskkond, mis on tema enda võimetest natu-natuke ees, see on arenguks parim stiimul. Kui keskkond on liiga väljakutsuv, siis ka arengut ei toimu. Ja kui keskkond on väga sinust maas, siis ka ei toimu.

Või miks nõrk laps sinu arust õpihuvilist keskkonda rohkem väärib kui tark laps?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 30.11 14:45; 30.11 15:04; 30.11 15:55; 30.11 16:17; 30.11 16:47; 30.11 17:07; 30.11 17:24; 30.11 19:02; 30.11 21:19; 30.11 21:28; 30.11 22:03; 30.11 22:56; 30.11 23:04; 30.11 23:46; 01.12 01:07; 01.12 11:00; 01.12 17:29; 01.12 23:01; 02.12 18:42; 02.12 20:50; 02.12 21:11; 02.12 21:15; 03.12 11:45; 03.12 13:30; 03.12 13:48; 03.12 17:26; 03.12 22:37; 03.12 23:27; 04.12 12:48; 04.12 14:34; 04.12 14:39; 04.12 15:34; 04.12 18:43; 05.12 21:27; 11.12 12:39; 15.12 15:24; 16.12 10:58; 16.12 15:23; 16.12 17:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 174 )


Esileht Koolilaps elukoha võltsijad koolikoha saamise nimel