Esileht Koolilaps Elukoht muuga aedlinn – kuhu kooli laps?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Elukoht muuga aedlinn – kuhu kooli laps?

Postitas:

Tuleb pikk ja segane jutt, kuid äkki keegi ikka oskab oma arvamust ja kogemusi avaldada. Elame siis Tallinna lähedal Muugal ja järgmine sügis (2013) peaks siis laps kooli minema. Kuid nüüd siis küsimus kuhu? Sisse oleme kirjutatud Maardu linna, kuid sinna kooli ei taha ma teda panna. Kas ma pean ta siis näiteks lasnamäele sisse kirjutama, et saaks näiteks Katleri kooli või kuidas see asi käib? Või peaks pigem tüürima pirita kooli poole? Jätame hetkel mängust välja asjaolud, kuidas ta kuskile kooli minema-tulema hakkab, sest ka see on keeruline. Muuga aedlinna käivad küll bussid, kuid koduni on kõndida nii 1-2km. Vajadusel saan ise aasta kodus olla ja teda transportida, kuid pigem on just küsimus, et kuhu kooli peaks ta siis panema? Kui keegi oskab midagi soovitada või kuidas käituda, oleksin väga tänulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:11; 15.02 22:58; 16.02 07:21; 16.02 19:24; 17.02 07:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttavad, kes elavad samuti Muugal, Maardu linna all, kirjutasid end linna sisse. Ja laps sai kesklinna kooli. Hommikul viivad ja õhtul tuleb laps ise tagasi. (neil bussipeatus suht lähedal).

Muidu alternatiiviks oli vist neile Pirita Majandusgümnaasium.

Kindel on aga see, et kui sa last Maardu kooli panna ei taha, tuleb sul linna igal juhul sisse kirjutada. Kui sa last transportida ei saa, siis vaata eelkõige logistikat – millise bussiga ta kuhu kooli pääseks. Ega igale poole sissekirjutust ju ka ei saa… vist ikka tuttavate kaudu käib see asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirital on niikuinii ületäituvus, sinna ei pruugi saada ka siis, kui elukoht on Piritale registreeritud. Ses mõttes on Lasnamäe koolidele mõtlemine ilmselt perspektiivsem.

Aga transpordile peab ikka mõtlema – aastakese saad kodus olla, aga pärast seda peab laps ikka üksi toime tulema. Ega Sa teda igavesti ju vedada ei saa. Igatahes mingisugunegi ühistranspordiühendus peab olema, olgugi siis võib-olla ümberistumise ja väikese jalutuskäiguga. Ses mõttes võib-olla muidugi jälle oleks Pirita parem, juhul kui Te bussi nr 38 suhtes mingis enam-vähem mõistlikus asukohas paiknete. Pealegi ma oletan, et need Pirita lapsed, kes Pirita ega Merivälja kooli ei mahu, suunatakse niikuinii suuremalt jaolt Lasnamäe koolidesse.

Aga kuidas Sul üldse neid elukoha võimalikke registreeringuid niimoodi jalaga segada on, et saad kaaluda soovi kohaselt nii Lasnamäele kui ka Piritale registreerimist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 22:45; 15.02 23:05; 16.02 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele käole, et ega ma last mõlemasse kohta ei saagi korraga registreerida. Peab selgeks mõtlema kuhu kooli laps panna ja vastavalt siis vajadusele ta kas lasna või piritale sisse kirjutada.
Aga kuidas selega lood on, et kui sissekirjutus näiteks on majaka tänaval, kas siis oleks nagu elukoha järgne kool sikupilli ja kui tahan teda näiteks eelis järjekorras saada katleri kooli, siis peaks olema kirjutatud sisse pigem kuskile lasnamäele tahapoole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:11; 15.02 22:58; 16.02 07:21; 16.02 19:24; 17.02 07:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimasele käole, et ega ma last mõlemasse kohta ei saagi korraga registreerida. Peab selgeks mõtlema kuhu kooli laps panna ja vastavalt siis vajadusele ta kas lasna või piritale sisse kirjutada.
[/tsitaat]Einoh, seda ma ju küsingi, et kuidas Sul neid pindu niimoodi üle linna valida on, et soovi korral Piritale, soovi korral aga hoopis Lasnamäele last \”sisse kirjutada\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 22:45; 15.02 23:05; 16.02 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestel on lihtsalt võimalused erinevad:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:11; 15.02 22:58; 16.02 07:21; 16.02 19:24; 17.02 07:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Einoh, seda ma ju küsingi, et kuidas Sul neid pindu niimoodi üle linna valida on, et soovi korral Piritale, soovi korral aga hoopis Lasnamäele last \”sisse kirjutada\”.[/tsitaat]

ainult alaealist üksinda ei saa teise kohta vist sisse kirjutada, peab koos vanemaga. Aga ma arvan, et igal inimesel on mõni hea tuttav või sugulane mõnes Tallinna linnaosas. Sõbra aitaks ka ise hädast välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit Katleri kooli enam ei eksisteeri juba ammu. Eestikeelsed koolid on Lasnamäe Üldgümnaasium ja Kuristiku Gümnaasium, veidi kaugemal ka Laagna Gümnaasium. Endises Katleri koolimajas asub juba mitmeid aastaid täiskasvanute gümnaasium ning esimesi klasse seal ei avata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kolm last pirita koolis, elame muugal. esimene on juba suur ja tema saime piritale mustamäe nö. sissekirjutusega. teised kaks on koos minuga sisse kirjutatud sugulase juurde meriväljale. karm ja ajuvaba! hommikul viime kooli, tagasi tulevad loomulikult ise. esimesest klassist alates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks bussi(de)plaani(d) ja koolide asukohad ette. Vaataks, millised on normaalse bussisõidukaugusel asuvad koolid, nende vahel valiks.
Perekooli teemat ei teeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 16:28; 17.02 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ainult alaealist üksinda ei saa teise kohta vist sisse kirjutada, peab koos vanemaga. Aga ma arvan, et igal inimesel on mõni hea tuttav või sugulane mõnes Tallinna linnaosas. Sõbra aitaks ka ise hädast välja.[/tsitaat]Ma küll mingilt niisama tuttavalt ei söandaks sellist asja küsima minna, vaid sugulase või kõige-kõige parema sõbra puhul võiks see kõne alla tulla. Neid inimesi aga küll igasse linnajakku ei jätku. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 22:45; 15.02 23:05; 16.02 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina võtaks bussi(de)plaani(d) ja koolide asukohad ette. Vaataks, millised on normaalse bussisõidukaugusel asuvad koolid, nende vahel valiks.
Perekooli teemat ei teeks.[/tsitaat]

No väga tore, kui sina ei teeks aga näe ma söendasin teha, et kuulata teiste kogemusi. Foorumis on nii palju ebanormaalseid teemasid ja küsimusi, mis võiks reaalselt olemata olla aga kui inimesed ei suuda ise lahendusi leida siis ei ole teema tegemine keelatud. Ja tänan, sinu postitusest oli palju abi. Ise ei tulnudki selle peale, et võtaks ette koolid ja bussiliikluse ja hakata nii uurima, kuidas ja mis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:11; 15.02 22:58; 16.02 07:21; 16.02 19:24; 17.02 07:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps käib Maardus, Kallavere Keskkoolis, oleme väga rahul, Muugal käib tasuta koolibuss. Lasnamäele ei paneks:)))[/tsitaat]

Ma olen näinud jah mingit koolibussi siin ringi sõitmas ja olengi mõelnud, et mis kooli oma see on või mis trajektoori see sõidab? Kas sa oskad seda öelda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:11; 15.02 22:58; 16.02 07:21; 16.02 19:24; 17.02 07:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
No väga tore, kui sina ei teeks aga näe ma söendasin teha, et kuulata teiste kogemusi. Foorumis on nii palju ebanormaalseid teemasid ja küsimusi, mis võiks reaalselt olemata olla aga kui inimesed ei suuda ise lahendusi leida siis ei ole teema tegemine keelatud. Ja tänan, sinu postitusest oli palju abi. Ise ei tulnudki selle peale, et võtaks ette koolid ja bussiliikluse ja hakata nii uurima, kuidas ja mis. [/tsitaat]

Kuna sa mind juba ka tänasid, siis üks soovitus veel. Kui oled mingi pildi ette saanud ja eelvaliku teinud, sõida reaalselt need marsruudid läbi, mine koolimajani välja, vaata teekonda-ümbrust. See võib ka sinu otsuseid mõjutada. Jõudu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 16:28; 17.02 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2 last käivad Kadrioru koolis, hommikul lähme tööle ja kuna kool jääb tee peale siis viime. Tagasi tulevad bussiga. Noorem laps läks just Pirita kooli, hommikul viskame bussipeatusesse ja läheb/tuleb ise bussiga. Pirita ON kõige ligem kool Muuga lapsele.

Üldiselt Muuga lapsed on Pirita kooli saanud päris hästi nii et kindlasti soovitaks proovida sinna ja kindlasti rõhutada, et elate Muugal. Minu lapsel Lasnamäe sissekirjutus ja kooli sai. Üllatuseks avastasime, et lapse klassist veel vähemalt 4-5 last on Muugalt.

Lasnamäele on väga jama minna, peab mitme bussiga ja see 49 sõidab nagu kuuvarjutus, peale lõunat üldse ei sõida ja alustab jälle õhtupoole (vähemalt mõned aastad tagasi oli nii). See 49 on ainus buss, millega Lasnast Laiakülasse saab ja sealt 34A peale. Mingi tasuline buss sõidab ka Läänemere teelt aga tasuline läheb kalliks.

Koolibussi olen tõesti näinud hommikul Altmetsa teel 7.30 paiku ja tõenäoliselt viib ta Maardusse lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katleri kool on muide täiskasvanute gümnaasium ehk õhtukas. Meie elame ka Muugal, kuid olen terve elu olnud sisse kirjutatud Tallinnasse. Maardusse kooli ära küll last pane sest Muuga aedlinnast ei ole võimalik ühegi transpodiga Maardusse sõita. Pirita kool võtab esmajärjekorras Pirita lapsed vastu ning teises järjekorras Muugal elavad lapsed vastu. Kui aga sinna ei taha siis võimalusel registreeri end Tallinnasse koos lapsega ja proovige näiteks KSG- sse, mis asub Kadriorus. Minu laps käib seal koolis. Väga hea kool on. Väga paljud Muuga lapsed käivad selles koolis. 34A Virusse ning siis 67 või 68 kooli ette. Bussisõit võtab aega ca 35 minutit. Lasnamäele sõidab laps väga kaua sest samuti ei ole ju bussiühendust Lasnamäega, kuigi see asub vaid 4 km kaugusel Muugalt. Tuleb jällegi sõita Kadriorgu ning siis Lasnamäe bussiga 20 minutit Lasnamäele. See teeb kauem kui KSG- sse sõitmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katleri kool on muide täiskasvanute gümnaasium ehk õhtukas. Meie elame ka Muugal, kuid olen terve elu olnud sisse kirjutatud Tallinnasse. Maardusse kooli ära küll last pane sest Muuga aedlinnast ei ole võimalik ühegi transpodiga Maardusse sõita. Pirita kool võtab esmajärjekorras Pirita lapsed vastu ning teises järjekorras Muugal elavad lapsed vastu. Kui aga sinna ei taha siis võimalusel registreeri end Tallinnasse koos lapsega ja proovige näiteks KSG- sse, mis asub Kadriorus. Minu laps käib seal koolis. Väga hea kool on. Väga paljud Muuga lapsed käivad selles koolis. 34A Virusse ning siis 67 või 68 kooli ette. Bussisõit võtab aega ca 35 minutit. Lasnamäele sõidab laps väga kaua sest samuti ei ole ju bussiühendust Lasnamäega, kuigi see asub vaid 4 km kaugusel Muugalt. Tuleb jällegi sõita Kadriorgu ning siis Lasnamäe bussiga 20 minutit Lasnamäele. See teeb kauem kui KSG- sse sõitmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Elukoht muuga aedlinn – kuhu kooli laps?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.