Esileht Koolilaps Elukoht Pelgurannas, Koplis vms – millisesse kooli laps?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Elukoht Pelgurannas, Koplis vms – millisesse kooli laps?

Postitas:

Tere

Kui elate Pelgurannas, Koplis vms piirkonnas, siis millisesse kooli olete oma lapse pannud/saanud koha? Pean silmas just elukohajärgset kooli. Minu laps läheb küll alles 2023 esimesse klassi, aga juba mõnda aega uurin maad. Vaatasin, et teab, mis suurt valikut siin piirkonnas polegi. Vene keelseid koole on küll päris mitmeid. Aga loomulikul huvitab ikkagi eesti keelne kool.

Reaalselt elukohajärgsed koolid leidsin ainult sellised:

Tallinna Kunstigümnaasium

Pelgulinna Gümnaasium

(Ehte Humanitaargümnaasium – aga see on ka pool vene keelne kool)

Ideaalis paneksin ma oma lapse GAGi või Kalamaja põhikooli – põhjendus on, et ma töötan vanalinnas, mis jääb nende koolide lähedale ja tegu on  väga heade koolidega. Aga kas ka vanema töökoha asukohta võetakse arvesse kooli määramisel?

Kolde pst ehitatakse varsti suur riigi gümnaasium, aga täpselt ei tea, millal see valmib. Projekti järgi tundub see väga suur klaasist maja, seega selle välistaks, sest algklassi laps võiks käia väiksemas ja hubasemas maja.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 10:03; 10.02 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolde pst ehitatakse varsti suur riigi gümnaasium, aga täpselt ei tea, millal. Pealegi projekti järgi tundus see väga suur klaasist maja, seega selle välistaks.

sa ei pea seda välistama, riigigümnaasiumides ei ole algklasse.

sinu valikud ongi kunstigümnaasium ja pelgulinna g. kedagi ei huvita, et sa töötad gagi kõrval, sinna ei mahu isegi kõik need lapsed, kes gagi kõrval elavad.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 10:32; 10.02 21:45; 14.02 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalis paneksin ma oma lapse üldse GAGi või Kalamaja põhikooli – põhjendus on, et ma töötan nende lähedal ja tegu on heade koolidega. Aga kas ka vanema töökoha asukohta võetakse arvesse kooli määramisel?

Arvestatakse ikka elukoha asukohta. Laps peaks saama kooli ja kodu vahel ise liigutud.

Pealegi projekti järgi tundus see väga suur klaasist maja, seega selle välistaks.

Väga huvitav kriteerium kooli valikul. Jättes kõrvale fakti, et riigigümnaasium on ainult gümnaasium, siis välistada kool ainult selle pärast, et maja välimus ei meeldi?

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehte unusta kohe ära. see on puhtalt vene kool,

va osad klassid, kus võib olla mingi eesti keele süvaõpe vmt. põhiõpe ikka vene keeles.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub kus sa täpselt elad. Minu kogemus, et Sõle Selverist Kopli pool elanud lapsed on määratud Kunstigümnaasiumisse ja linna poolsed Pelgulinna Gümnaasiumisse. Valida tegelt väga ei saa. Samas see võib sõltuda ka aastast – kui palju on lapsi antud aastakäigus ja kui suur on tung mingisse kooli.

Samas on piirkonnas ka mõned erakoolid aga nende puhul võibolla ka hooned pole piisavalt peened????

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 20:12; 11.02 19:16; 14.02 22:40; 15.02 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Ristiku põhikooli. Väga hea kool on.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalamaja küll ei soovita. Tohutu ülerahvastatus. Vähemalt veel paar aastat tagasi oli väga halb kogemus, vo on nüüd midagi muutunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merekooli

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Ristiku põhikooli. Väga hea kool on.

Sinna ei saa ju ilma komisjoni otsuseta.

Seal on tänapäeval õpe nii tavaklassides kui eri- ja tõhustatud toega klassides. Tavaklassid on ülelinnalise vastuvõtuga ja neisse saab otse registreerida. Tavaklasside suuruseks on 20 õpilast.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 20:41; 14.02 09:00; 14.02 21:58; 14.02 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei ole midagi valida, haridusamet määrab teile kooli oma registreeritud elukoha aadressi järgi. mis on teie lähim kool, seda saate ise vaadata haridusameti lehelt, sisestate oma reg aadressi (“otsi aadressi” lahtrisse) ja annab koolid kauguste kaupa: https://gis.tallinn.ee/portal/apps/webappviewer/index.html?id=0659424e440340e3b50f8de344a294b7

 

 

 

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 10:10; 15.02 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukoha järgi on mul lastel Pelgulinnakool, aga kirjutasin põhjenduse, miks soovin Kunstigümnaasiumi ja lapsed määrati sinna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukoha järgi on mul lastel Pelgulinnakool, aga kirjutasin põhjenduse, miks soovin Kunstigümnaasiumi ja lapsed määrati sinna.

Ok, arvasingi, et see pole alati must-valge. Selle kaardi järgi ei asugi meie elukoha lähiraadiuses mitte ühtegi kooli. Lähim on Kunstigümnaasium, aga jala on lapsele sinna minna vähemalt 20 minutit üle trammi jne teede ja meie kodu lähedalt ei liigu sinna ka ühistransporti. Kui sinna saame, siis oleks võimalik tal käia ainult koos minuga autoga. Aga kuna liigun Vanalinna on igati põhjendatud minna tal kooli, mis jääb hoopis minu töökoha lähedusse. Seda ka sellepärast, et mul oleks võimalik laps peale koolipäeva peale võtta või tal minu töö juurde tulla. Mitte jääda tal Kopli taha otsa mind tundideks ootama. Aga jah eks see oleneb ametnikust, sest paraku elukohajärgne ei tähenda alati parimat varianti lapsele. Aga tänud kõigile vastajatele ????

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 10:03; 10.02 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukoha järgi on mul lastel Pelgulinnakool, aga kirjutasin põhjenduse, miks soovin Kunstigümnaasiumi ja lapsed määrati sinna.

Ok, arvasingi, et see pole alati must-valge. Selle kaardi järgi ei asugi meie elukoha lähiraadiuses mitte ühtegi kooli. Lähim on Kunstigümnaasium, aga jala on lapsele sinna minna vähemalt 20 minutit üle trammi jne teede ja meie kodu lähedalt ei liigu sinna ka ühistransporti. Kui sinna saame, siis oleks võimalik tal käia ainult koos minuga autoga. Aga kuna liigun Vanalinna on igati põhjendatud minna tal kooli, mis jääb hoopis minu töökoha lähedusse. Seda ka sellepärast, et mul oleks võimalik laps peale koolipäeva peale võtta või tal minu töö juurde tulla. Mitte jääda tal Kopli taha otsa mind tundideks ootama. Aga jah eks see oleneb ametnikust, sest paraku elukohajärgne ei tähenda alati parimat varianti lapsele. Aga tänud kõigile vastajatele ????

jaa, loomulikult arvestatakse vanemate soove, kuid ainult juhul, kui koolis on vabu kohti. gagis, nagu me kõik teame, ei ole vabu kohti.

mis puudutab seda, et lähiraadiuses, nagu sa ütled, ei ole ühtegi kooli, siis see ei olegi oluline – lapsele määratakse koht elukohale lähimasse kooli.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 10:32; 10.02 21:45; 14.02 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas ka vanema töökoha asukohta võetakse arvesse kooli määramisel?

 

Otseloomulikult mitte. Sa ei pruugi seal tööd teha enam kui 2 nädalat nt peale lapse kooli saamist. Siis peaks ju kooli vist vahetama? 🙂 Ja no muidugi pole see asepkt üldse, kus ema töötab. Kooli läheb laps, mitte ema või isa. Seetõttu ongi see ELUKOHAjärgne kool mitte ema/isa töökohajärgne.
“seega selle välistaks, sest algklassi laps võiks käia väiksemas ja hubasemas maja.”  Päriselt?
Seega 90% lastest võiks käia väikses hubases koolis, mida pole olemas.

GAGi ei saa isegi kõik ELUKOHAjärgsed lapsed, mis siis teistest rääkida.

Prantsuse Lütseum ja Tik. Tee katsed, v.b. saate sisse. Saad ka vanalinna tööle minnes nad koolimaja juures maha panna.
Avatud kool Pelgulinnas. Väike, privaatne. Tasuline. Kahekeelne õpe.

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukoha järgi on mul lastel Pelgulinnakool, aga kirjutasin põhjenduse, miks soovin Kunstigümnaasiumi ja lapsed määrati sinna.

Ok, arvasingi, et see pole alati must-valge. Selle kaardi järgi ei asugi meie elukoha lähiraadiuses mitte ühtegi kooli. Lähim on Kunstigümnaasium, aga jala on lapsele sinna minna vähemalt 20 minutit üle trammi jne teede ja meie kodu lähedalt ei liigu sinna ka ühistransporti. Kui sinna saame, siis oleks võimalik tal käia ainult koos minuga autoga. Aga kuna liigun Vanalinna on igati põhjendatud minna tal kooli, mis jääb hoopis minu töökoha lähedusse. Seda ka sellepärast, et mul oleks võimalik laps peale koolipäeva peale võtta või tal minu töö juurde tulla. Mitte jääda tal Kopli taha otsa mind tundideks ootama. Aga jah eks see oleneb ametnikust, sest paraku elukohajärgne ei tähenda alati parimat varianti lapsele. Aga tänud kõigile vastajatele ????

Koolivalmidus eeldab, et laps suudab peale tunde ise koju minna, ise kodus olla. Ta ei pea ju tundide kaupa ema ootama “kusagil Koplis” vaid OMA KODUS. Minu lapsed lähevad jalgsi kooli 15-20 minutit ja ma arvan, et see on lähedal kodule. Paljudes koolides on algklassi lastel ka pikapäeva rühm, kus laps saab olla, et ei peaks pikka päeva kodus üksi olema.

GAGi suure tõenäosusega ei ole lootustki saada. Kesklinna kui katsetega kooli ei saa jääb üle tasulised erakoolid. Küsimus jääb – kas käid lapsel koolis vastas kuni põhikooli lõpuni? Millalgi hakkab laps ikka ise liikuma ja mida kaugemal kool kodust seda ebamugavam lapsele.

Soovitan natuke ka uurida Kunstigümnaasiumi kohta. Tegu pole üldsegi halva kooliga. Saad ka kooliga ühendust võtta ja neile otse oma küsimused adresseerida. Mul mitmeid tuttavaid kelle lapsed käivad seal ja väga rahul kooliga. Kooliga tutvumine ei tähenda, et pead lapse sinna panema.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 20:12; 11.02 19:16; 14.02 22:40; 15.02 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivalmidus eeldab, et laps suudab peale tunde ise koju minna

Kesklinna katsetega koolides nt ei eelda seda keegi ja see öeldakse ka välja, et 1. klassis eeldatakse hoopis viimist-toomist.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 20:41; 14.02 09:00; 14.02 21:58; 14.02 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Westholmi võiks ka proovida.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivalmidus eeldab, et laps suudab peale tunde ise koju minna

Kesklinna katsetega koolides nt ei eelda seda keegi ja see öeldakse ka välja, et 1. klassis eeldatakse hoopis viimist-toomist.

kui on ülelinnaline vastuvõtt, siis jah, keegi ei eelda lapselt, et ta suudab kuskilt  linna servast kesklinna kooli jõuda. kodulähedasest koolist võiks laps küll ise koju osata minna.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 10:32; 10.02 21:45; 14.02 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on ülelinnaline vastuvõtt, siis jah, keegi ei eelda lapselt, et ta suudab kuskilt  linna servast kesklinna kooli jõuda. kodulähedasest koolist võiks laps küll ise koju osata minna.

Siis ei maksa öelda, et see on koolivalmiduse näitaja. Kodulähedane kool, kuhu laps on suunatud, võib asuda ka mitme kilomeetri, ristmikuületuste ja ühistranspordisõitude kaugusel. Kõigil ei ole nii, et kool asub samal tänaval vmt. Aastaid tagasi, kui mu esimene laps kooli läks, elasime Kadriorus trammide lõpp-peatuse ligidal. Laps suunati Sikupilli kooli. Mingi valemiga see 7-aastasena poleks sinna ise jala läinud, veel vähem kesklinna kaudu ringi kahe transpordiga. Õnneks sai laps 21. kooli katsetega sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 20:41; 14.02 09:00; 14.02 21:58; 14.02 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on ülelinnaline vastuvõtt, siis jah, keegi ei eelda lapselt, et ta suudab kuskilt linna servast kesklinna kooli jõuda. kodulähedasest koolist võiks laps küll ise koju osata minna.

Siis ei maksa öelda, et see on koolivalmiduse näitaja. Kodulähedane kool, kuhu laps on suunatud, võib asuda ka mitme kilomeetri, ristmikuületuste ja ühistranspordisõitude kaugusel. Kõigil ei ole nii, et kool asub samal tänaval vmt. Aastaid tagasi, kui mu esimene laps kooli läks, elasime Kadriorus trammide lõpp-peatuse ligidal. Laps suunati Sikupilli kooli. Mingi valemiga see 7-aastasena poleks sinna ise jala läinud, veel vähem kesklinna kaudu ringi kahe transpordiga. Õnneks sai laps 21. kooli katsetega sisse.

Ma jään siiski selle juurde, et esimese klassi laps peaks olema võimeline ise kooli minema ja ka koolist koju minema. See, et lapsed on nii abituteks kasvatatud, et mõnda viib vanaema üheksanda klassini  kooli, ei tähenda, et see on normaalne.

Mulle jääb arusaamatuks, kuidas saab kool eeldada, et vanemad toovad ja viivad lapsi? Kas on eraldi öeldud, et võtke end töölt lahti kui laps kooli läheb?

Olen absoluutselt veendunud, et ka katsetega kesklinna koolide esimestes klassides on lapsi, kes saavad ise kooli mindud ja koju tuldud.

 

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 20:12; 11.02 19:16; 14.02 22:40; 15.02 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et ka katsetega kesklinna koolide esimestes klassides on lapsi, kes saavad ise kooli mindud ja koju tuldud.

Võibolla, aga esimesel koosolekul rõhutati, et 1. klassi lapsed ei peaks omapäi mööda linna tuiama ja eeldatakse, et nende toomine ja viimine on organiseeritud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 20:41; 14.02 09:00; 14.02 21:58; 14.02 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et ka katsetega kesklinna koolide esimestes klassides on lapsi, kes saavad ise kooli mindud ja koju tuldud.

Võibolla, aga esimesel koosolekul rõhutati, et 1. klassi lapsed ei peaks omapäi mööda linna tuiama ja eeldatakse, et nende toomine ja viimine on organiseeritud.

Ka teise, kolmanda ja neljanda klassi lapsed ei peaks mööda linna tuiama, vaid peale tunde koju minema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 20:12; 11.02 19:16; 14.02 22:40; 15.02 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukoha järgi on mul lastel Pelgulinnakool, aga kirjutasin põhjenduse, miks soovin Kunstigümnaasiumi ja lapsed määrati sinna.

Selline juhus on ikka väga harv, siis peab olema selline kool, kus jäävadki kohad üle. Võibolla kunstigümnaasiumi ümbruskonnas pole siis nii palju kooliminevaid lapsi olnud.

Westholmi, GAGi vms ei saa kindlasti, isegi kui märkida see ainsaks eelistuseks, aga kui pole kodule lähim, siis ei huvita kedagi, sest üle 100 lapse jääb niigi ukse taha, ka neid, kes kooli kõrval elavad, aga liiga lühikest aega on olnud sinna sisse kirjutatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 10:10; 15.02 11:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Elukoht Pelgurannas, Koplis vms – millisesse kooli laps?