Esileht Sünnitus Ema armastus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Ema armastus

Postitas:

Jah kindlasti mõned inimesed mõistavad hukka mind vms aga mul laps 7me kuune ja ma ei oska temaga eriti midagi teha mängida ja pole tunnet et ema olen, elukaaslane aitab mind last hoida jne aga vahel on kõigest nii siiber ja tüdimus tahaks lihtsalt ära põgeneda vb sellest on see tunne et ma kui olin väike polnd ka ema armastust , sain isaga läbi paremini, koguaeg olid kokku ja lahku aga olin alati isaga koos ning nüüd on tunne et ma ei oskagi oma last armastada,ei tunne emana ennast jms.
Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 11:57; 28.06 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul endal veel last ei ole, ei oska asjakohast nõu anda
Olen kuulnud, et peale sünnitust nii paar kuud võib sellist asja täitsa esineda, et pole mingit tunnet ega armastust, aga see on kindlasti ajaga mööduv
Küsi abi psühholoogilt nt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud nõustaja juures aga ei ole aitand.
Mehega ka oleme nagu 2 erinevat inimest tema ei r22gi muredest ei küsi abi ning minagi,pole julgust ja ei taha ka.
Kui mingi mure on ainult kellega räägin vabalt on sõber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 11:57; 28.06 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega läheb lihtsamaks kui laps õpib ennast rohkem väljendama. Ronib ise sulle sülle, naeratab, kallistab, teeb musi ja pai. Loomulikult peab neid asju talle õpetama, aga kui laps neid asju tegema hakkab, siis last, kes tuleb ja põse peale märja pläraka musi teeb, on võimatu mitte armastada.
Mina soovitan mõelda nii, et kui otsustasid lapse saada, siis pead tema eest ka hoolitsema. Toitma, tegelema, hellitama jne. Sinu kiiksud ja nende põhjused pole su lapse süü ja talle pead püüdma parimat pakkuda.
Mis puudutab suhet kaaslasega, siis kas sa temaga oled lähedane? Mitte lõputute dialoogide mõttes (neid suudavad pidada vähesed mehed), vaid füüsiliselt. Kas te kallistate, tahate üksteise kaisus olla, seksite?
Võib-olla on lapse mitte-armastamine seotud pigem sellega, et sa pole suhtes õnnelik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma aru saan on tegu teie esimese lapsega?

Minu meelest oskasid sa ise suurepäraselt analüüsida, mis võiks olla puuduva emaarmastuse taga… ja need on üpris kaalukad, mitte niisama mööduv nähe. Esimene samm muudatuste poole ongi endale võimalike tegurite teadvustamine. Edasi tuleb tasapisi kõigi nendega tegeleda.

Jaga oma muret esiotsa parima sõbraga, kuid harjuta murejagamist ka oma mehega – paarisuhte alus on koostööle saamine. Ei oska, on kummaline või mis iganes põhjus jne on põgenemistaktika ega aita kuidagi kaasa paarisuhte kasvuks. Pigem vastupidiseks. Kurb tõsiasi, kahjuks, millel hilisemad tagajärjed…

Väga häid ideid lapsega tegelemiseks saad, kui liitud kohe mõne beebikooli või emade-laste võimlemisrühmaga. Seal kuuled ja näed, mille peale ise ei tulegi, pluss uued tuttavad ja mis kõige tähtsam – saad rutiiiiinist välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled nõustamises käinud ja pole aidanud, siis äkki on see sul lihtsalt mööduv faas.

Meie laps oli väga oodatud ja rvasinka, et ujun armastuses lapse vastu esimesest silma pilgust. Mitte midagi sellist ei juhtunud. Sünnitus oli väga raske ja nii oli ka esimesed 10 kuud lapsega. Olin nii väsinud ja shokis kogu aeg, et rõõmu oli sellest asjast raske tunda.

Kuid ma usun, et ka sul see kõik möödub. Mida aeg edasi, seda “lihtsam” lapsega on, sina saad natuke rohkem magada ja oma uude elusse sisse elada. Anna aega. Ahviarmastus oma lapse vastu võib tulla ka alles siis kui ta on 1aastane, tulemata see aga kindlasti ei jää, kuid samas selle armastuse eest tuleb ka hoolt kanda.

Muide, see ei ole reegel, et kellel endal ema armastust pole olnud, ei oska seda ka edasi anda. Ei tasu kinni jääda mingitesse klisheedesse.

Kirjutad, et ei tunne ennast emana…. Naljaga pooleks, aga mul on 2aastane laps ja ma vahel endiselt vaatan teda ja ei suuda uskuda, et mul laps on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead see ongi esimese lapsega nii. Mul olid samad tunded. Tülpimus hommikul üles tõusta ja rinda anda. Ei osanud rõõmu tunda mängust- laulust lapsega. Pereks kasvamine oli kuidagi pingeline. Oma rolli oli raske leida emana ja siis veel mehe jaoks olemas olla. Süüdistasin ka ema, aga lihtsalt ajad olid sellised. Soovitan ka gruppe võimalusel või videoid netist ja beebimassaaži ja liisusalmide vms raamatuid raamatukogust. Teise lapsega on elu hoopis parem. Kõik tuleb loomulikult. Oskused on juba olemas ja kogemus, mis tulemas. Laps kasvab järjest armsamaks, sa pead selle nõmeda aja lihtsalt üle elama. Võta päev korraga. Sa oled hea ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole kunagi beebiga mänginud. Kasutan seda aega, mil olen beebiga kodus, selleks et teha enda jaoks mõnusaid asju, lugeda, maalida, käsitööd teha. Beebi on minu külje vastus, annan talle järjest uusi asju , millega ta vehkida saab, iga natukese aja tagant ennetusena vaatan talle otsa, kallistan ning räägin temaga paar sõna päris asjadest, a la oma plaanidest, sellest, mil moel mingi praktiline asi lahendada vm. päris asjadest räägin, ta niikuinii sisust aru ei saa. No olgu, vahel õpetan sõnu nii, et näitan – pall, kiisu jne. Samas on tore, et on keegi, keda kallistada, kaisus hoida. Tüütut mängimist ma küll temaga ei harrasta. Näitan korra ette kuidas rõngaid pulga otsa sättida ja nohistan tema kõrval enda asju teha. Meil toimib. Kui heegeldan, annan talle ka piisavalt suure niidipuntra sasimiseks, et alla neelata ei saa (üksi sellega siiski ei jäta, võib ümber kaela endale nihveldada). Imetamist ma isegi ootan, siis saab rahulikult jälle mõnd põnevat raamatut lugeda või filmi vaadata, beebi muudkui nosib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naisel on halb paarisuhe, siis ongi tal raske olla täisväärtuslik ema. Üksikema näiteks ei saagi olla täisväärtuslik, sest naiseks olemine selle õiges tähenduses on ikkagi rahuldavas paarisuhtes, siis on tal jõudu ja tahtmist armastust jagada. Aga muidugi tuleb püüda anda oma parim, mitte muutuda liiga mugavaks ja apaatseks. Lapsega peab mängima ikka, mida aeg edasi, seda rohkem. Mängides kasvab lähedus ema ja lapse vahel alles tõeliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas see, kui ma lugesin mingist teadusartiklist ja mulle jõudis kohale, et lapse jaoks oled sa kõige täiuslikum, parem ja kallim inimene maailmas. Ta armastab sind tingimusteta ega heida sulle midagi ette. See tegi südame väga soojaks. Ühel hetkel avastad, et on võimatu mitte armastada inimest, kes sind niimoodi armastab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on tegelikult normaalne. emaarmastus ei tule lapse sünniga, vaid aegamööda kui lapsega kokku kasvad. sõltuvalt iseloomust on kasvamine erineva kiirusega inimestel.
kui vanasti kõik naised oleks meeletut emaarmastust tundud, oleks nad valu kätte ära surnud, kui enamik nende väikestest lasest muudkui ära surid. öeldakse, et kohene emaarmastuse puudumine aitabki selle valu vastu ja on täiesti loomulik. ka tänapäeval, kui enamik lastest ellu jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah kindlasti mõned inimesed mõistavad hukka mind vms aga mul laps 7me kuune ja ma ei oska temaga eriti midagi teha mängida ja pole tunnet et ema olen, elukaaslane aitab mind last hoida jne aga vahel on kõigest nii siiber ja tüdimus tahaks lihtsalt ära põgeneda

Kuule, teemaalgataja – mul on 2 last (vanem 4a) ja ausalt – ma ei mäleta, et ma oleks nendega koos midagi mänginud!

Ma tegin igasuguseid hoolitsemiseks vajalike asju (imetasin, vahetasin mähkmeid ja riideid, vannitasin) ja sinna tegevuse juurde rääkisin ka mitte eriti huvitavat juttu: “Nii, vahetame nüüd mähku ära, tubli!” või “Jalad on sul sellised pontsakad, ponts-ponts-ponts” ) – kuna ma teadsin, et beebi tahab kuulda heatahtlikku häält, siis on tal turvalisem. Aga mingeid väga huvitavad mänge ma küll ei leiutanud. Lihtsalt jälgisin beebi tegemisi ja tema arengut (ahaa, nüüd hakkas pead hoidma, nüüd keerab seljalt kõhuli), kiitsin kõigi uute pingutuste ja saavutuste eest: “Keerasid kõhuli – tubli!”. Jalutasin beebivankriga väljas. Kuskil 3-kuuselt panin beebi mängukaarte alla, ise vaatasin pealt kui mänguasja haarata püüdis, siis jälle kiitsin, et “Ahaa, haara jah mänguasja, tubli!” (aga vahepeal oli ka nii,et mina tegin omi asju ja beebi oli mängukaarte all). Kui virisema hakkas – siis järelikult tüdinud (“Sa oled tüdinud, jah, tule hakkame sööma, nii” )jälle rinna otsa, magama jne.

Sinu lapse (7k) vanuse beebi kohta on mul kirjas: “Pöörleb ümber oma telje ja ukerdab, liigub tagurpidi. Ajab käpuli ja kõigutab ennast, vahel õnnestub ennast ettepoole kukutades edasi liikuda. Mängib igasuguste mänguasjadega. Närib tektiilist asju, kortsutab ajalehti, tahab suhu panna. Õla peale võttes närib õlga (edasi jutt hammaste lõikumisest ja et siis hammaste lõimumise ajal tahtis öösiti rohkem imeda.). Magab 2 päevaund”. Mäletan, et 7-kuuse beebiga elu põhiosas nii oligi: oli maas mängumatt (kaared olid juba maha võetud), matile ja selle ümber “külvasin” erinevaid mänguasju. Kui laps mängis ja oma liikumisharjutusi tegi, kas vahtisin pealt ja kiitsin või siis tegin omi asju. Kui virises, võtsin sülle ja loksutasin, rääkisin (“Kas jälle need hambad…”). Tegin päevas 2 vankriga jalutuskäiku – sest liikuvas vankris ta magas. Toppisin “reklaamijutu” (“Oi kui maitsev, njämmm, teadsa, siin on palju karotiini! Karotiini – tead mis see on? Oi, kasulik asi on…””) saatel ka mingeid püreesid – no midagi sõi ka.

Edasi läks laps juba liikuma, hakkaks toas erinevatesse kohtadesse pandud mänguasju uurima, mööblit. Siis hakkaks juba püsti ajamist treenima, istudes mänguasjadega mängima. Ikka ise.

Teemaalgataja – ega sul äkki enda suhtes liiga kõrged nõudmised pole? Miks sa üldse arvad, et pead beebiga tingimata midagi mängima, mingit tohutut meelelahutusprogrammi tegema? Sa hoolitse tema eest, räägi sinna juurde midagi, paku eakohaseid mänguasju, jälgi tema tegevusi kõrvalt, kiida aeg-ajalt tema pingustusi ja saavutusi. Kui viriseb, siis rahusta. Olen lugenud ka, et lapse mäng ja täiskasvanu mäng on erinevad asjad. Täiskasvanu ei oskagi enam nii innustunult ja süvenenult mängida, nagu laps mängib – pole vaja mingeid süümepiinu tunda.See lapse mänguasjadega mängimine on maitseasi (mõni ema teeb seda, mõni mitte).

Ah et mis on mu lastest saanud? Suurem on 4a, käib lasteaias, on tegus, jutukas, küsib iga asja kohta “Miks..?”, tähelepanelik, seltsib nii teiste laste kui täiskasvanutega. Noorem on alla 2a, samuti tegus, ütleb sõnu, tuleb vahel näitab omi mänguasju (ja tahab selle kohta mingit kommnetaari, et ikka äge asi on )- aga läheb siis mängima tagasi. Täitsa vinks-vonks lapsed.

aga vahel on kõigest nii siiber ja tüdimus tahaks lihtsalt ära põgeneda

Seda kommenteeriksin eraldi. Usu – asi on selles, et beebiga kodus oleks on lihtsalt rutiinne! Beebi vajabki oma rutiini – aga emal kui täiskasvanul tekib aeg-ajalt tüdimus! See ei näita, et oled kole inimene ega armasta oma last! Tüdimust vähendada on mõned viisid:
-jäta beebi üheks söögivaheks mehega ja mine ise üksi poodi, jalutama, kellelegi sõbrannale külla, kohtuge sõbrannaga pargipingil või mis iganes. See on sinu aeg. Juba lühike aeg üksi väljaspool kodu olemist või kellegagi rääkimist, keda sa iga päev ei kohta – see on värskendus!
– kui beebi lepib mehega hästi, võid trenniski käima hakata
– hakka beebiga kuskil beebide-emmede ringis käima. Alguses võid mõelda, et “äh, mis ma seal veel teen!” – aga usu, seegi on ajaviide ja vaheldus ja peale selle – sa ei tunne ennast enam rutiinses “beebimaailmas” üksi!
– muidugi on ka palju hetki, kus tuleb endale lihtsalt öelda: “Jah, vahel on tüdimus küll, aga nii need lapse esimesed eluaastad on ja pole midagi – saan selle ajaga hakkama” – ja jälle kannatlikult oma toimetusi lapsega teha, teha, teha.

Kui su praegune beebi on kuskil 2,5 läheb huvitavamaks – saad kuulata tema juttu, vastu rääkida jne. 3-4 räägib juba oma vahvaid jutte, läheb aina lihtsamaks lapsega suhelda.

Rahu, ainult rahu. Tundub, et sul on emaarmastusest-emaks olemisest liiga kitsas pilt -“teised on nii/teevad oma lastega nii, mina pean ka nii, muidu ma polegi ema nagu”. Ja see paneb sind pidevalt endas sorkima, paneb pingesse ega ei lase emadust vabalt võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 16:23; 08.09 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehega ka oleme nagu 2 erinevat inimest tema ei r22gi muredest ei küsi abi ning minagi,pole julgust ja ei taha ka.
Kui mingi mure on ainult kellega räägin vabalt on sõber

Usu, see on ka osalt sellest, et sa tunned mingit valehäbi, et “ma ei ole ema õigesti” , “mis ema ma üldse olen, jube-jube”. Sa kapseldud – sest sul on mehe ees häbi! No ja tema ei oska ka sind kestast välja koukida, laseb lihtsalt olla, aitab sind natuke ja loodab, et “ehk on minu käitumine okei”.

See häbi läheb üle, kui sa saad lõpuks aru, et võid ema olla nii, nagu sina oled. Et laps on hoitud, teil on tore pere ja midagi polegi katki! Räägi mehega oma päevast, viska nalja – ega emme ei pea surmtõsine olema! , loo vabam õhkkond. Võid vabalt öelda ka, et “Vahel on see rutiin küll igav!” – lepi mehega kokku, millal sa lapse söögivahel puhkust saad (“Tead, nii õudsalt tahaks kasvõi üksi tänaval kõndida!”), tunne huvi mehe tegemiste vastu.

Kuna teemaalgatus on kirjutatud juunis, on beebi juba vanem kui 7-kuune, aga beebiga kodus oled vast ikka ja vast loed oma teemat veel…. Kuidas siis on läinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 16:23; 08.09 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallike, see ongi emaarmastus, kui sa muretsed, kas sa oled piisavalt hea ema oma lapsele. 🙂 Oled enda vastu liiga karm. Meie laps oli vägagi oodatud. Olin 27 kui sünnitasin, tundub ju piisav vanus, et teada, kuidas ema olla jne. Aga vot pole nii. Esimene aasta oli meile mõlemale abikaasaga raske. Magamata ööd, laps ei oska ennast selgelt väljendada, üksteise jaoks on vähe aega jne. Olin vahel ka lapse vastu liiga kuri ja närviline. Süda kisub siiani iga kord krampi, kui ma avastan, et ma pole liiga kannatlik/mõistev olnud. Aga tema just kui ei saa aru, tuleb ja kallistab, annab musi. Siis me lepime jälle ära ja elu läheb edasi. See 1.6a preili tunneb mind läbi ja lõhku, tema õpetabki mul olema parem ema. See pisike inimene on nii uskumatult tark. Kallista ja musita teda palju. Ta on veel üsna pisike, ega ma ei mäletaks, et oleks oma lapsega siis väga palju mänginud. Oluline, et sa oled tema jaoks olemas, räägid temaga, laulad talle. Kui raamatud loed, siis loe valjult, et ta ka kuuleks jne. Hiljem kujunevad teil välja oma teatud mängud ja tegevused. Aga ega siiski sa koguaeg lapsega koos mängi. Minu ema oli super ema aga näed, oma esimesele lapsele ei oska ma enda arvates ikka piisavalt hea olla. Mehega pead sa avameelselt suhtlema, muidu lõpeb see asi kehvasti. Mõjutab teid kõiki. Hetkel olen teise lapse ootel, ka planeeritud. Tunne aga hoopis teine. Esimesel korral olin murelikum, ootasin mingil määral ka rohkem. Seekord aga kõik juba tuttav ja rahulikum. Emaarmastus ei alga kohe rasestumisega, ikka koosoldud aeg kasvatab seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Sünnitus Ema armastus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.