Esileht Pereelu ja suhted Ema ja ämm

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Ema ja ämm

Postitas:

Ilmselt ämm kõnnitas sedasi ka TA meest ja kas on sellest mingi probleem?  Eks see algaja ema teema on, olge õnnelikud, et lastel on vanavanemad, kes tahavad lastega tegeleda.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Mida teie teeksite sellises olukorras?

Mul on beebi, kes on nii minu peres kui ka mehe peres esimene. Jama on selles, et minu ema ei taha aru saada, et ajad on muutunud ja need asjad, mida tema kasutas, enam ei soovitata. Näiteks käimistool ja nokaga tass. Olen korduvalt seletanud talle, et ma ei taha neid ja poja oskab nagunii juba tassist juua, ei ole vaja seda nokka. Ja käimiskäru on mõnel pool üldse keelatud, pigem siis käimistugi. Aga ei, tema ikka peab tooma. Nüüd siis ostiski käimistooli ära, pole veel kohale jõundud.

Ämm aga koguaeg paneb lapse jalgade peale seisma, sest “nii õpisid tema lapsed kõndima”. Õudne vaadata, kuidas pidevalt paneb jalgadele, aga poja veel selleks valmis ei ole. Pealegi käib ta hirmus tihti meil külas. Nii ebamugav, sest ta ei anna teada ette. Ja kui nädal aega ei ole last näinud, siis kurdab küla peal, kuidas temale üldse last ei näidata. Ükskord kurtis isegi minu isale. Mees on oma emale õelnud, et anna ette teada, muidu võibki juhtuda, et beebil tuduaeg just siis. Aga sellepeale ämm ärritus ja küsis, et kas tema ei või siis külas käia.

<p style=”text-align: left;”></p>

Ära käitu nagu sa olekd ise see väike titt. Sina oled lapse ema ja sinu kodus kehtib see kord, mille sina kehtestad ja annad sellest ka teistele teada. Sa ei saa ju jääda eluks ajaks lapseks, kelle soove vanemad peaksid silmadest lugema. Tee suu lahti ja ütle. Las ärrituvad kui tahavad, mis see sinusse puutub, kui sinu kodus kehtivad reeglid, mida kehtestad. Uksekell aga tõmmake seinast välja ja uks hoidke lukus. Kui laps magab ust lahti ei tee. Ämm võib ärrituda kui tahab, mis see sinusse puutub, kui sul on oma kodu ja oma perekond ja oma laps, kelle eest hoolitseda?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi imelik. Sellisel juhul ma ütleks nii, et tõde ei olegi olemas. Kuna teatud aja pärast lõkatakse ühed asjad ringi ja tehakse hoopis teisiti. Tõed muutuvad. Seega see on nali. Nii et võivad õiged olla nii vanaemad õpetused, kui vanavanaemad omad, kui emade omad. Kõik läheb. Ja keegi ei vastuta.

Tõde muutub ajas, seda kindlasti, aga tõde on ka samas ajahetkes, kuid erinevates riikides erinev. Kujutan ette, et nt Aasias on beebi toitmissoovitused hoopis teised kui Eestis. Seepärast on natuke naljakas lugeda neid “mina lugesin artiklist, kuidas tuleb teha, igal muul juhul sureb mu beebi jalapealt”.

Teemaalgataja ämma käest küsiks täitsa huviga, kas ta tõepoolest arvab, et lapsi peab käima õpetama? Et kui ei õpetaks, siis inimesed üldse ei tuleks selle peale, et kahel jalal käia ja lihtsalt lamakski päevad läbi ja siputaks käsi-jalgu?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 19:29; 08.04 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kade teemaalgataja peale, et tema lapse vanaemad lapse käekäigu vastu huvi tunnevad ja lapse olemasolu üle rõõmustavad. Väga paljudel sellist luksust pole.

Sama hästi võib teemaalgataja sinu peale kade olla, et sinu ema ei sekku lapsekasvatusse. Eks teisel pool aeda tundub ikka rohi rohelisem.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 19:29; 08.04 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane asjad enda kasuks tööle. Ära keskendu liialt sellele, mis halvasti ja kuidas teised muutuma peavad, vaid püüa leida viis, et ise ka rahul oled, ilma neilt liialt muutumist nõudes.

No näiteks, et ämm/ema ei tuleks suvalisel ajal, siis kutsu ta ise kindlaks ajaks. Vabalt võid näiteks mingi regulaarse tegevuse endale tekitada ja öelda, et a la kolmapäeviti kell 12 oleks abiks kui last valvaksid. Kui tahad, vali nt lapse uneaeg selleks kellaajaks. Või korrapäraselt nt kolmapäeviti õhtuks kella 17ks ja käi abikaasaga kahekesi jalutamas vms.

Üks variant, et saategi mehega omavahelist suhet tugevana nii hoida, teisalt kui ämmale/emale kohustused ja rutiin ei sobi, siis hakkavad ehk ka rohkem eemale hoidma.

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti soovitavad tänapäeval arstid anda 6kuusele liha juba?

Ja vahi, lubataksegi. Kui mul olid lapsed väikesed oli-rinnapiim on investeering. Et isegi vett on mõtet vaid suvel juurde anda.

Need lastekavatus teadmised muutuvad iga põlvega. Kui mina sündisin siis pakiti tited kõvasti kinni. Kui mul lapsed sündisid, ei pakitud. Nüüd jälle pakitakse. Et oleks titem tunne nagu kõhus oli.

Mis ajal sul lapsed olid siis? Ma olen 38 ja meile PIDI 2kuuselt porgandimahla andma. 6k oli liha kohustuslik.

Tänapäeval pigem on erinevad teooriad ja loogika pigem see, et soovituslik nii ja naa, aga midagi ei juhtu kui laps ei taha (mul nt ei tahtnud beebi liha ega mingit püreed, aga 9k olid kõik näidud korras)

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 21:21; 08.04 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti soovitavad tänapäeval arstid anda 6kuusele liha juba?

Mu laps kühveldas 6-kuuselt oma sünnipäevalaualt rosoljet endale sisse.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle hoolikalt läbi kuidas emale ja ämmale oma põhimõtteid selgitad, sest varsti on ajad käes, kus on ema ja ämma lapsehoidmisteenus kullahinnaga. See ei tähenda, et kogu lapsekasvatus peab käima nende põhimõtete järele, aga kindlasti on võimalik teatud juttudele noogutada, naeratada ja teha ikka nii nagu ise õigeks pead, aga samal ajal ema-ämma solvamata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, käimistooli ja nokaga tassi tuleb vältida. No las ostab, kui aru ei saa ja raha pole mujale panna – sina aga ära kasuta, müü maha, anna ära. Samas, see võtab sinu aega, annab sulle lisakohustuse, mida sa ei taha, ja miks peaks teised beebid neid asju kasutama. Mina paneks end maksma ja näitaksin spetsialistide kirjutisi sel teemal.

Samuti selle lapse käima surumisega – kuhu kiiret? Beebile on oluline käputamine. Kui just ämmaga koos ei ela, las siis paneb korra, kui muidu ei saa, aga jällegi – oleksin konkreetne.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 21:14; 17.04 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroonaajal ütleks ämmale, et väga vastutustundetu kõigi suhtes niimoodi külas käia.

Ups, kogemata miinustasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 21:14; 17.04 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järjekordne teema, kus saab rõõmustavalt näha, kui normaalsed on minu vanemad ja kui normaalne olen ma ise.
Praegu tekitab hirmsat paanikat, et emad-ämmad annavad lapsele nokaga tassi ja kõnnitavad. Aga kui 15 aasta pärast sotsiaaltädid hakkavad lapse nokut maha lõikama või juurde kasvatama, siis on kõik korras. Oodake lihtsalt ära ja meenutage siis oma tänast ärritust.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui 15 aasta pärast sotsiaaltädid hakkavad lapse nokut maha lõikama või juurde kasvatama, siis on kõik korras

Vandenõuteoreetik.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 17:11; 19.04 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järjekordne teema, kus saab rõõmustavalt näha, kui normaalsed on minu vanemad ja kui normaalne olen ma ise.

Praegu tekitab hirmsat paanikat, et emad-ämmad annavad lapsele nokaga tassi ja kõnnitavad. Aga kui 15 aasta pärast sotsiaaltädid hakkavad lapse nokut maha lõikama või juurde kasvatama, siis on kõik korras. Oodake lihtsalt ära ja meenutage siis oma tänast ärritust.

Keegi ei hakka lastel nokut ära lõikama!

 

Kui laps on täiskasvanud, siis tehku, mis tahab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajaks närvi küll kui ämm või ema või ükskõik kes tuleks ette teatamata külla. Mulle nii ei meeldi.
Aga iseenesest on teema positiivne, mõlemad vanaemad on olemas ja huvituvad lapsest. Ja esimene lapselaps!
Praegu võib olla raske seda mõista, aga tõesti on väärtus, et need kaks innukat vanaema olemas on. Kui ämm tahab külas käia ja lapsega tegeleda, saad planeerida omale samaks ajaks jooksuringi või lähed raamatuga lähedalasuvasse kohvikusse.
Minu esimene laps oli oma mõlematele vanavanematele 3-4 lapselaps ja tead, nad ei viitsinud enam üldse titega jännata. Need kes selleks ajaks suuremad, pakkusid rohkem huvi ja neid oldi harjutud hoidma.
Kui korra kärus magava lapse emale õue valvata jätsin, et ise hambaarsti juures käia, oli laps tagasi jõudes näost punane, sest ema oli käru kohe peale mu äraminekut ümber keeranud, et laps saaks ikka seda eluks hädavajalikku päikest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge saage valesti aru, aga miks ei tohi nokaga tassist lapsi joota?

Juba siis kui minu laps väike oli (üle 20 a tagasi), soovitati kasutada käimistooli vaid teatud aeg päevas (last ei tohtinud sinna jätta). Laps oligi käimistooli max tund – 1,5 tundi (mitte järjest) ja väga treenis seal olemine last – laps mitte ainult ei istunud seal, vaid tõusis püsti ja hakkas kõndima koos tooliga . Samas kihutas selle tooliga mööda elamist ringi, sirutas sealt asju võtma jne. Käima hakkas 10-kuuselt.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli koolis õppejõuks üks lastearst, kelle sõnul ei tohi anda nokaga tassist lapsele juua, sest see mõjub halvasti hambumusele ja võib mõjutada kõnet. Samas ka mõtlen, et milleks üldse vaja sellist etappi, kui kohe õpetada tassist jooma, siis ei ole probleemi. Lasteaias näiteks on ju vaja osata juua avatud tassist.

Lasteaias töötades ma nägin palju neid lapsi, kes ei osanud juua tassist, ei osanud lusikagagi süüa, vaid imesid lusika pealt, nagu kõrrest imetakse. Lapsevanemaga rääkides tuligi välja, et laps joob oma tassist, millel on nokk.

Käimistooli ma ei soovi just selle pärast, et seda lihtsalt ei ole vaja. Ma ei tea ühtegi last, kes ei oleks kõndima hakanud. Küll hakkab, kas varem või hiljem, oleneb lapsest. Ma ei näe, et peaksin last sinna tooli panema, sundasendisse, ta õpib ise, omas tempos.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 12:02; 06.04 15:20; 21.04 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin oma lastega nokaga tassi autos, käruga õues käies jms. olukordades, kus oli vaja, et laps saaks juua liikumise pealt iseseisvalt. Spordipudel oleks üsna samamoodi asja ära ajanud muidugi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema puhul mulle tundub, et asi on rohkem põhimõttes. Ema imestas, et 6kuune saab lisatoitu ja liha. Tema meelest ei peaks saama, sest tema ei andnud aastaselt ka veel liha. Ema on väga põhimõttekindel ????

Su emal on õigus, nii need rasvunud lapsed tulevad. Rinnapiim ja veidi köögiviljapüreed on piisav.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Ema ja ämm