Esileht Pereelu ja suhted Ema ja tema haigus.

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Ema ja tema haigus.

Postitas:
Kägu

No ta kirjutas, et on üksikema laps!

Teemaalgatuse põhjal võtan ma nii, et teema kahe lapsega üksikemast, raske ju olnud emal ka.

See, et ema oma nime ei vääri- on mitmemõtteline. Sedaenam, kui mängu hakkavad hiilima hooldekodumaksud.

Pilt oleks palju selgem olnud kui kohe oleks vägivaldsest emast kirjutatud.

No ma ei tahtnud kohe detailidesse laskuda, minu jaoks piisas sellest, et temaga oli raske ja, et ka mu õde ei saanud seal elada.
Jah, ta on üksikema, aga ma ei suuda talle kaasatunda, sest ta teadis algusest peale, et ta üksikemaks jääb. Tõenäoliselt olime me mõlemad ups lapsed, sest mõlemad oleme me tehtud abielumeestega. Minu isa on näiteks minu tädi(ema õe)abikaasa. Ja mu ema oli väga heades suhetes oma õega.
Muidugi enam ei ole.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ma ei tahtnud kohe detailidesse laskuda, minu jaoks piisas sellest, et temaga oli raske ja, et ka mu õde ei saanud seal elada.
Jah, ta on üksikema, aga ma ei suuda talle kaasatunda, sest ta teadis algusest peale, et ta üksikemaks jääb. Tõenäoliselt olime me mõlemad ups lapsed, sest mõlemad oleme me tehtud abielumeestega. Minu isa on näiteks minu tädi(ema õe)abikaasa. Ja mu ema oli väga heades suhetes oma õega.
Muidugi enam ei ole.

Ega sa ei peagi detaile rääkima. Sa ei pea midagi tõestama.
Kõike ei peagi andestama. Ära tõesti muretse ema pärast nii palju.
Jube lugu, mis sinu ja õega juhtunud on, ja hea, et nüüd on asjad paremini.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu isa on näiteks minu tädi(ema õe)abikaasa. Ja mu ema oli väga heades suhetes oma õega.

Veel üks selline detail selle naise kohta ja ma tulen vajutan ise su telefonile vajalikku kohta “Block this Caller” peale.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu isa on näiteks minu tädi(ema õe)abikaasa. Ja mu ema oli väga heades suhetes oma õega.

Veel üks selline detail selle naise kohta ja ma tulen vajutan ise su telefonile vajalikku kohta “Block this Caller” peale.

Veel üks selline detail ja teemaalgataja paigutub kenasti Nõmmelt-liha-Tartusse-tädi ja Imelikult Naeratava klubisse.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Veel üks selline detail ja teemaalgataja paigutub kenasti Nõmmelt-liha-Tartusse-tädi ja Imelikult Naeratava klubisse.

Kuidas ma sinna kuulun? Kuidas need teemad on sarnased üldse? Ma räägin oma häirega emast ja mind võrreldakse naisega, kes Tartu toitu ei söö.
Kui sa tuled mulle kirjuta, et see on väljamõeldud, siis ei ole. Maailmas on kohutavaid inimesi, mul on heameel, et sina tõsiuskselt usud, et ei ole.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

24 postitusega on lihtsalt hädisest emast saanud lapsepeksja ja abielumeeste armuke. Huvitav, mis järgmise 24-ga lagedale tuleb? Et ema käib öösiti libahundiks? Siin nii tavaline, et kui piisavalt kaasatundmist ei saa, siis keeratakse aga jutule vinti juurde.

+2
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

24 postitusega on lihtsalt hädisest emast saanud lapsepeksja ja abielumeeste armuke. Huvitav, mis järgmise 24-ga lagedale tuleb? Et ema käib öösiti libahundiks? Siin nii tavaline, et kui piisavalt kaasatundmist ei saa, siis keeratakse aga jutule vinti juurde.

Ta ongi ju nüüd hädine, ega ta 20-30 aastat tagasi hädine ei olnud.
Ma tegelikult kohe kirjutasin, et mul oli raske lapsepõlv ja, et ta on häiretega, ning, et ta ei vääri ema nime. Mis sa siis arvasid? Et ta ei vääri ema nime, kuna on haige? Või ainuüksi sellepärast, et ta oli üksikema?
Need asjad, mis ma olen siin rääkinud, on minu jutusees välja koorunud.
Aga tõesti, uskumatu on see tõesti, et üks ema selline olla võib.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, soovitan Sul tõesti siia teemasse rohkem mitte kirjutada.
Kirjutasin juba eespool, et mina oma pere näitel tean, millisest emast on jutt.
Enamus vastajaid siin irvitab kogu loo üle.
Distantseeru emast ja sellest teemast. Keskendu enda elu üles ehitamisele ja hoia tihedat sidet hoopis oma noorema õega. Tema on Sinu tugi siin elus. Ema on Sul lihtsalt ” pomm jala küljes”, aga las ta olla nii väike pomm kui võimalik. Ema on täiskasvanud inimene ja tegelegu ise oma elu ja probleemidega. See pole Sinu mure.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ta kirjutas, et on üksikema laps!

Teemaalgatuse põhjal võtan ma nii, et teema kahe lapsega üksikemast, raske ju olnud emal ka.

See, et ema oma nime ei vääri- on mitmemõtteline. Sedaenam, kui mängu hakkavad hiilima hooldekodumaksud.

Pilt oleks palju selgem olnud kui kohe oleks vägivaldsest emast kirjutatud.

Muidugi enam ei ole.

See teema on juba ammu libaks kiskunud.

Alguses oli ema nii haige, et kohe vaja hooldushaiglasse pista ja nüüd selgub, et pole arstilgi käinud vaid ainult arvab!igasugu haigusi endal olevat ja sellest valutavast põlvest peame meie siin mitukümmend lehekülge teksti lugema???? Mida iganes!

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma räägin oma häirega emast

Sina jah räägid, aga nagu selgus, ei ole keegi peale sinu talle sellist diagnoosi pannud.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma räägin oma häirega emast

Sina jah räägid, aga nagu selgus, ei ole keegi peale sinu talle sellist diagnoosi pannud.

Kus sa lugesid, et mina panin? Ma ei ole seda öelnud. Seda on arvad erinevad psühholoogid ja psühhiaatrid. Aga kuna ta ei ole ohtlik, siis teda ei saa sundida ei diagnoosimisele ega ravile.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline oleks võinud olla minu ema,

Ta oleks pidanud rohkem hoolima, veel rohkem hoolima, saate aru hoolima.
Ma arvan, et tal on isiksushäire, mõistate, ta on kulu, mitte lihtsalt käive.
Liisul oli ema kena, Mari ema keeras kringleid, Siimu ema tegi nalja, Jaani ema õmbles põlle.
Minu emal puudus oskus hoolida, ta oli üksikema, ta oli kooner- Ei, ta vääri ema nime.
Saate aru, tal on isiksushäire.
Kõik ma tegin päris ise. Maksin arved, söötsin õe.
Nartsiss, kohutav energiavampiir, haige tähelepanuvajadus- mulle aitab, piir on siin.
Mul on tegelikult oma mure, mul on oma hirmud.
Ta ei vääri ema nime- nüüd on puhas oma viga, miks ta siis ei olnud…

Kaks soovitust: youtube on täis nartsissisti vanemate kirjeldusi ja õpetusi kuidas lapsed saaksid nii enda traumaga toime tulla kui ka kuidas säärase inimesega ümber käia. Viimane aeg on õppida. Sest Sa ei suuda enda ema puhul endale mingeid piire luua. Sinu ema puhul on pigem see probleem, et ta ei suuda võtta mitte mingit vastust. Ma ei tea mis isiksusehäire tal on aga ta ei ole saanud täiskasvanuks. Ma olen umbes samasugust inimest tundnud 20 a (nüüdseks on ta surnud), kes ka tahtis, et keegi teine organiseeriks talle unistuste elu. Pikk teema ja detailid pole olulised.
Mul on ausalt öeldes valus lugeda kuidas Sa ikka veel nii traumeeritud oled. MItte et Sul poleks õigust olla, kuhjaga on, seega tegele pigem endaga mitte enda emaga. Sinu ema muutuda ei soovi, Sina teda muuta ei saa. 100% kindel.
Teiseks: kui Sa juba siia selle teema tegid, siis võta vastu need heatahtlikud soovitused, mis aitavad vältida seda, et Su ema Sind veel rohkem traumeeriks ja ignoreeri 100% kõiki neid, kes ütlevad, et Sul on vastutus teda nüüd elu lõpuni kantseldada ja mis jutt see on, et ta polnud ema. Need on puhtalt emotsioonidest kantud rünnakud, mis paraku tulevad selle baasilt et iga ema on a priori õilis ja hea ja laps kuulub peaaegu vanemale. Ausalt, Sinu vastustest kumab läbi nii suur süütunne, et valus lugeda. Ma tõesti usun ja paljud teised ka, et Sul säärane ema on. Tegele iseendaga! Mitte enda emaga. Emaga ainult nii palju kui on hädavajalik.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus sa lugesid, et mina panin? Ma ei ole seda öelnud. Seda on arvad erinevad psühholoogid ja psühhiaatrid.

Sinu sõnade ja kirjelduse alusel.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi ma olen pettunud ta peale, miks ei peaks? 😀 Nagu päriselt ka, miks ei peaks?!

Ma sain hakkama sellega, et ma ei mõtle enam oma lapsepõlvele nii palju, see ei sega minu igapäevaelu, see ei sega minu teisi suhteid.

Aga jah, vihaseks ajab küll, kui pean teda hooldama.

Miks sa siis kirjutasid, et “tahad hakata pere looma, aga…” justkui ema sind segaks selles?
Sinu probleem ei ole selles, et sa ei saaks oma ema hooldada, kui peaks vajadus tekkima.
Ühtlasi, kui ta oma luudehõrenemist aktiivsemalt hakkaks ravima, ei tähenda see, et ta mitte kunagi (abi) abi ei vajaks. Ning sa juba eelnevalt jõudsid arusaamale, et invaliidususpensionit arvestades saaksite hakkama.
Siiski oled peale seda kirjutanud veel 10 postitust.
Kas sa tegelikult soovisid siia kirjutades, et saaksid õigustust oma tunnetele?
Meie tegelikult ei saa ju sulle öelda “kas peaks” või “miks ei peaks” midagi tundma, olles lugenud ainult ühe poole kirjeldust. Aga niipalju saab siit aru, et need ema terviseprobleemid ei ole sisuliselt sinu põhiliseks probleemiks, vaid sinu mureks on need üle saamata tunded (viha, pettumus). Need on teie omavaheliste suhete küsimused emaga ja foorumi rahvas ei saa selles aidata.

Ma tunnen siin, et mind justkui rünnatakse ja ma tunnen, et ma peaksin ennast kaitsma, sellepärast ma olengi nii palju vastanud.

No alguses ma arvasin, et ma ei saa tasuda ta haiglat, kui peaks abi vajama ja see tähendaks, et ta tuleb minu juurde, aga mina ei taha teda oma laste juurde.

Pealegi ma tahaks elada rahuliku elu, ilma tema asjadeta.

Aga jah, teema on läbi. Sain abi, tõenäoliselt on ta haigus kergem, kui ta mulle ette maalib ja lähen temaga arstile, kes mulle täpsemalt räägiks tema olukorra kohta.

Ei, ei, Sa ei lähe temaga koos arstile. Kategooriline ei! 56 a säärases olukorras saab minna ise täiesti vabalt arsti juurde. Teil lisaks kõigele on veel rollid ka sassis või? Kas Sa oled tema ema?
See kõik, mis ma siin loen, on nii õudne, et ei teagi mida öelda.
Ilmselgelt Su ema tegelikult lapsi ei tahtnud ja kui need kord juba olemas olid, siis ta ei osanud nendega midagi peale hakata.
Viimase kümne aasta jooksul on isegi eesti keeles ilmunud palju raamatuid väärkoheldud lastest, kirjandust ja videosid on väga palju.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kui keegi seni pole veel maininud seda, siis – selleks, et su ema kunagi invaliidsuspensionit või hooldekodu kohta üldse saama hakkaks, peaks ta siiski arsti juurde minema. Sellega on teda vaja kohe harjutama hakata ja said võiksid tõesti nüüd nii teha, et kui ema helistab, ütled talle, et enne said temaga ei räägi, kui ta on arsti juurde läinud.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära siis anna talle seda tähelepanu. Tuimalt ütled: mine arsti juurde, alles siis räägime. Null emotsiooni.

Ta keeldub, sest ta naudib seda tähelepanu mida ta saab, kui ta halab seda kõgile.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tuleta meelde need ema poolt põhjustatud traumad, mille sa teraapias läbi töötasid. ära kuku uuesti samasse auku. kui tunned, et oled libastumas ja jälle oma emaga lähisuhet alustamas või juba alustanud, siis jätka paralleelselt kohe teraapiaga uuesti, et sulle meenuks, milles algselt asi oli. kui sa jälle emaga lähedase suhte lood, teda jälle oma emaks pead, siis pärast on hull kukkumine ja sinul uued traumad. kui su partner on asjalik, siis räägi talle ka, et ta taipaks silma peal hoida sinu ja ema suhtel.
kes ei usu neid juhtunud sündmusi, siis uskuge vähemalt seda, et oma ema vägivaldsusest ongi äärmiselt valus rääkida ning juba instinktiivselt hoidud selle eest, et seda kirjeldada. evolutsioon on ette näinud, et ema hoolitseb lapse eest ning mõelda ja rääkida sellest, et sinu suhe oma lähima inimesega ei tööta nii, nagu loodusseadustes kirjas, tekitab süütunnet, piinlikkust ja häbi.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt ütlen, et minu ema on psühopaat e antisotsiaalse isiksusehäirega…niiet kohe kui Sinu kirjeldust lugesin, mõistsin, millest jutt. Sellisel inimesel ei ole empaatiavõimet. Ta manipuleeerib väga osavalt, tekitab süütunnet ning seeläbi hoiab enda käes kontrolli. Lapsed (sh täiskasvanud lapsed) ongi nende kõige suuremad ohvrid.

Kirjutasid küll, et oled teraapias käinud – väga-väga hea ja õige otsus. Kuid nagu kirjutatust saab välja lugeda, ei ole Sa veel välja murdnud tema kontrolli alt ning allud manipulatisioonidele. Ta teab väga hästi, et haiguse jutuga saab Sinus meeletut süütunnet tekitada ning seeläbi on tal Sinu üle kontroll.

Küsisid soovitust, et kuidas teda motiveerida tegema tervislikumaid valikuid, soovid temaga koos arstile minna jms…
Fakt on see, et inimest ei saa aidata kui ta ise seda ei soovi. Inimest ei saa muuta vastu tema enda tahtmist. Ta on täiskasvanud inimene, kes peab ise vastutama enda tegude eest (mitte vana vaid keskealine). Kui ta on ise oma elu elanud selliseks, et ta on jäänud üksi ja haigeks, siis on need tema otsused. Sa ei peaks tundma end süüdi.

Ta võib vabalt elada 80+ aastaseks ja kui Sa enda jaoks piire ei sea, rikub ta lisaks lapsepõlvele kogu Su ülejäänud elu. (iga päev helistamine ja hädaldamine?!)
……
Niiet minu vastus Sinu küsimusele oleks see, et Sa ei pea teda kuidagi motiveerima vaid enda suhtumist muutma. Otsuse vastu võtma, et Sina ei vastuta tema ummikusse ja haigeks elatud elu eest.

Mis puudutab tulevast hooldusvajadust, siis jah, see nõuab mingit raha. Ene hooldekodu tõenäoliselt muutub ta nii “haigeks”, et vajab abi toidu kojutoomisel jms… On võimalik suht ok. hinnaga leida inimesi kes paar x nädalas toitu viiks vms.
Igatahes, kui otsuse enda jaoks vastu võtad, leiad ka sobivad lahendused. Kindlasti ei pea Sa sellist inimest oma katuse alla võtma ja temaga igapäevaselt, iganädalaselt või igakuiselt suhtlema kui Sina seda ei taha. Ära lase tal ennast ega oma elu ega seda “suhet” juhtida. Juhi seda ise Sulle sobival viisil.

Igatahes jõudu ja edu Sulle! Ma ise sain õnneks juba ammu põgenetud sarnase vaimse terrori eest ja keskendun oma abikaasale ja lastele. Päritolupere, kui ta on kõike muud kui toetav, võiks jääda minevikku ja keskenduda tuleks oma praegusele elule ja Sinu puhul siis loodavale perele.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind pani mõtlema, et kui ta on täiesti kohutav ema olnud ja su lapsepõlve ära rikkunud, ühtlasi pannud su olukorda, kus pead oma õde ilma vanemate rahalise ja moraalse toeta kasvatama, lisaks on ta nii ebameeldiv inimene, et keegi tema lähedust ei talu (sina ise ka ei talu nagu su kirjeldusest selgub) – siis MIKS sa temaga endiselt suhtled? Midagi positiivset sa sellest ilmselgelt ei saa, negatiivset aga küll. Võib-olla on siin taga hoopis miski, mis sa alateadlikult emalt üle oled võtnud? Kannataja etendamine, märterlikkus või muud sellist.

Keegi siin mainis, et ka õel on kohustus ema ülal pidada ja tehku sa õele selgeks, et tema osa koormat enda kanda võtaks. Õde on tõmmanud selge piiri, ta ütleb oma valikutega, et ema, kes tema elu on ära rikkunud, ei vääri suhtlemist, ei vääri oma tütart ning tal on tuline õigus! Kui ühel hetkel ema omadega üldse hakkama ei saa ja hooldekodusse peab minema, siis seadusest tulenev ülalpidamiskohustus teil mõlemal muidugi on, aga enne seda ei pea õde (ega sina) sõrmegi liigutama. Ülalpidamisega on ka nii, et kõigepealt saab inimese varad realiseerida (korteri maha müüa) ja alles siis hakkavad lapsed enda taskust maksma.

Aga miks sina sellise emaga (lausa igapäevaselt!) suhtled, samas rõhutades kui ebameeldiv see sulle on ja kuidas sa ema valikutega ei suuda leppida? Võib-olla otsid hoopis tähelepanu ja mängid märtrit?

Mul on endal selline ema, kes oma ema üle katkematult kurdab, aga samas temaga tihedalt suhtleb (konfliktselt). Nüüd olen hakanud emale otse ütlema, et pole mõtet rääkida, kuidas ta su peale tund aega karjus kui sa seepeale toru ära ei pannud jne. Näen üha selgemalt, et ema naudib kõigile selle kurtmist, kuidas talle kogu aeg liiga tehakse ja kui halvasti vanaema teda kohtleb. Ja nii tobe kui see ka pole, hoiab ta nendevahelist tihedat tüliderohket suhtlemist elus, sest muidu ei ole kurtmiseks materjali.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Minult on siin küsitud, et miks me temaga suhtlen. Ma vahepal ei suhelnudki, mitu aastat ei suhelnud. Aga siis mingi hetk ta ilmus mu ellu tagasi, ise kuidagi kontakteerus ja hästi meeldivalt. Ja ma kuidagi lootsin ehk muutub meie suhe teistsuguseks. Ja nüüd, kui ma olen mõelnud temast kaugeneda, siis ta kuidagi vist tajub seda, igaljuhul ta muutub. Muutub jälle kuidagi meeldivaks. Ma Vahel satun ta peale mõtlema, siis mul hakkab temast nii kahju. Nii kahju, et ta seal üksi istub, keegi suhelda ei taha. Loomulikult mu mõistus ju saab aru, et ta on selle ise ära teeninud, aga südames on mul kahju. Ma arvan, et osa tuleb ka ühiskondlikust suhtumisest “ta siiski on siiski su ema”.Ja tõenäoliselt on üks põhjus see, et ma olen ta esimene laps, mind ta rohkem justkui hoidis endale, ta oli hästi armukade, kui ma tädidega või kellegiga suhtlesin, süüdistades mind tema mitte armastamises. Ta oli minuga kuidagi teistsugune, õe puhul oli ta vanem ja palju kodust ära.
Samas ma tean, et see on muidugi tobe, aga mul on pisut heameel, et ma muretsem(praegu analüüsides), see näitab, et mul on empaatiavõime ja ma ei saa oma ema suguseks, sest see oli mu suurim hirm.
See, et ka selline käitumine on vaimnevägivald, ma ei tajunud ära. Vahel on raske arusaada, kui oled seal keskel.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See teema on ju liba, miks sellest aru ei saada? Teemaalgataja kirjutab siia uusi nüansse juurde kohe, kui mõni kägu küsimusi esitama hakkab. Liba.

+1
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

See teema on ju liba, miks sellest aru ei saada? Teemaalgataja kirjutab siia uusi nüansse juurde kohe, kui mõni kägu küsimusi esitama hakkab. Liba.

Miks sul oli vaja siis libateemale 4 postitust teha?
Mis sul viga on?

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sul oli vaja siis libateemale 4 postitust teha?

Mis sul viga on?

Ega libateema ei tähenda siis, et arutleda ei või. Ja vastates ka mängu kaasa mängida, aga kahju jah neist inimestest, kes tõsiselt südamest pikalt süveneda ja analüüsida võtavad ja veel vastates enda elu laiali laotavad.
Libateemad on ajaviiteks täitsa omal kohal, aga kahjuks on libameistritel sageli komme üle pingutada ja siis kaotab ka libateema oma võlu.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahjuks on libameistritel sageli komme üle pingutada ja siis kaotab ka libateema oma võlu.

Kas sa tahad öelda, et see on taas meie pr. Iluselu?
Seesama, kes hiljuti treis siia selle tema: https://foorum.perekool.ee/teema/ma-olen-paha-naine/
Maybe.

Aga kui nii, siis on ta tõesti juba diagnoosiga ju.
See “paha naine” veel kuidagi pani mingis suunas mõtlema, aga “haige ema, kes ahjuroobiga peksis ja õemehega lapse sai”, see on küll pisut üle võlli….

Ehk siis edaspidi, kui keegi teeb teema ja ise sellele üle viie korra vastab, on taas tegu selle sama debiilikuga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muutub jälle kuidagi meeldivaks.

No kuule, kuidagi peab iga vägivallatseja maha suruma ohvri kaugenemiskatsed. Peksjad abikaasad toovad lilli ja on head- järgmise korrani. Millal sa ometi seda õpid? Ei anna kivist vett välja pigistada, ei saa sellisest head ja armastavat sooja südamega emmekest! Ei kunagi.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahjuks on libameistritel sageli komme üle pingutada ja siis kaotab ka libateema oma võlu.

Kas sa tahad öelda, et see on taas meie pr. Iluselu?

Seesama, kes hiljuti treis siia selle tema: https://foorum.perekool.ee/teema/ma-olen-paha-naine/

Maybe.

Aga kui nii, siis on ta tõesti juba diagnoosiga ju.

See “paha naine” veel kuidagi pani mingis siunas mõtlema, aga “haige ema, kes ahjuroobiga peksis ja õemehega lapse sai”, see on küll pisut üle võlli….

Ehk siis edaspidi, kui keegi teeb teema ja ise sellele üle viie korra vastab, on taas tegu selle sama debiilikuga.

Mu tädimees on liiderlik olnud koguelu. Ma ei ole ainus laps, kes tal abielu väliselt on.
Emale mul vabandust ei ole. Võimalik, et ta oli oma õe peale kade või talle meeldis mu isa. Pole aimugi.
Miks ta mind ahjuroobiga peksis? Tõenäoliselt oli see esimene asi mis talle kätte juhtus, ma ei tea. Ega ahjuroop ju koguaeg ei olnud, ta kasutas kõike võimaliku.
Ma vastastan, sest ma arutlen. Kuigi enamus ajast ma õigustan või pean kuidagi tõestama, et see nii on.
Mille jaoks need anonüümsed foorumid siis on? Et rääkida rannamajadest ja blogijatest?

Tegelikult ma ei tea, miks mul on vajadus siin tõestada, et see vastab tõele. Pole vajadust, ma sain oma vastused kätte nagunii.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on väga loogiline nüansse lisada siis, kui küsitakse. Sina oskad alati kõik nüansid kohe letti laduda? Siis sul pikemat vestlust kunagi kellegiga ei tekigi, sest ütled kõik vajaliku kohe ära?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ohh, teemaalgataja, ka mul oli selline ema. Kõik on jube tuttav. Peksmised, vaimne vägivald, manipulatsioonid. Minu ema “suri” sellest ajast mida mäletan. Lapsena kannatasin peksu ja mõnitusi ja ometigi olid kõige hullemad õudusunenäod ema surmast. Manipulatsioon jätkuski tema surmani sõna kõige otsemas mõttes. Ma olin ka lõa otsas, nii väga tahtsin ära teenida oma ema armastust. Aga tutkit muidugist! Mul on tagantjärele kahju, et ma ei tulnud aastaid lihtsalt selle peale, et ta telefoni number blokkida iseenda, elukaaslase ja laste telefonidest. Lasin meid kõiki terroriseerida lõputute sõimukõnendega päeval ja öösel. Ise nutsin ja värisesin ja otsisin endast vigu.
Kui ema päriselt hädiseks jäi. Nob, põhimõtteliselt ta libysalt otsustas, et tema enam voodist ei tõuse, teenindatagu teda! Ta nimelt sattus ühe väiksema tervisehädaga haiglasse ja seal palatikaaslast toideti lusikast. Tema tahtis, et teda ka toidetaks! Absurd! Aga jah, kui kuid ikka ei tõuse, siis ei tõusegi enam, ole kui vana/noor tahes. Noh, päris noored vast ikka tõusevad füsioterapeudi abiga. Aga panin ema hooldusesse. Ei võtnud manipulatsioonidest hoolimata enda juurde. Loomulikult rääkis hoolduses ema kõigile kui kohutavalt tänamatu laps ma olen. Eksole. Ptüi selle kõige peale! Ahh, ma ei viitsi.. aga teemaalgataja, jookse, jookse nii kaubele kui saad!
Ja kesiganes tulevad siin mind materdama minu kirjutise pärast- teile on mu vastus lühike ja konkreetne. Te ärge terroriseerige oma lähedasi, siis pole teil vaja ka sellist suhtumist endasse karta!

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isiksushäiret on väga raske ravida, see eeldab, et inimene ise ka kangesti tahab ja samas eeldab ka intelligentsust ja head analüüsivõimet. Sinu ema ei taha muutuda, ta on endale välja kujundanud käitumisviisi, mida iga päev harrastab – terroriseerib vaimselt sind.

Isiksushäire tekib ühe teooria põhjal vastukaaluks raskustele, mida inimese psüühika ei suuda taluda, see on nagu toimetulekumehhanism, mille inimene välja kujundab. Aga see pole praegu teema, kuigi vb sind lohutab, kui oskad mõelda, et tema kohutav iseloom on kujunenud vastukaaluks millelegi halvale, mis tema endaga on juhtunud, enne sinu aega.  Aga see pole alati nii, vägivallatsejad pole alati ise lapsepõlves vägivalda kogenud.

Sul on vaja ennast päästa. Ja kõigest sellest emotsionaalselt üle saada. Veel teraapiat? Ja ära tulevikku nii väga ette karda, ehk läheb see musta huumori valda, aga isegi kohus ei saa võtta sealt, kust midagi võtta pole. Et kui sa ise tulevikus oled omadega psüühiliselt läbi, ei suuda tööl käia ega oma lapsi kasvatada, siis ei saa kohus sinult ka ema üleval pidamist nõuda.

Sinu asi on tagada, et sa ise ei oleks vaimne vare. Kui see nõuab emaga suhtluse katkestamist, siis nii on.

Pealegi on sul arvatavasti traumaatiline seotus. Sa oled tema laps, lapsesse on sisse kodeeritud, et vanem on suur, hea, tark, ka siis, kui vanem väärkohtleb last ja teeb halba. Laps püüab alati vanema armastust ja jääbki püüdma, kui ei õpi distantseeruma. See on sügav teema, miks see nii on, seotud turvatunde ja ellujäämisega.

Sul on palju süütunnet ja asjade kordategemise püüdu ja sina oled olnud see, kes on pidanud teie peres varakult vastutuse enda peale võtma, sest ema pole olnud selleks suuteline. Sa olid uskumatult tugev ja vedasid välja (õe eest hoolitsemine). Aita nüüd ennast.

Kahju, mida üks nartsissist perekonnas suudab teha, võib olla märkimisväärne. Pidev manipulatsioon (ükskõik millega, mis talle parasjagu kasulik tundub). Valetamine, pidev asjade teisiti paista laskmine (jällegi kasulikkuse seisukohalt), laimujuttude levitamine, telefoniterror, alavääristamine, halvustamine, võimutsemine, pidev õpetamine, kuidas elama peaks, kontrollimine, ülim enesekiitmine ja niisama mööda suguvõsa ringiplähmerdamine, et tähelepanu saada. Need ei ole väikesed asjad, kui sa ise oled juhtumisi tundlik introvertne tüüp ja püüad kuidagi ka oma elu üles ehitada.

Mul on veel palju arenguruumi, aga olen õppinud, et:

1) nad käituvad teistega selliselt, sest neil endal on kogu aeg halb olla ja elu igatpidi tasakaalust väljas

2) aga minu asi pole nende halva enesetunde ega psüühika eest vastutada

3) nad terroriseerivad neid, keda saavad

4) ja nendega ei juhtu midagi, kui kindlad piirid tõmmata ja endale kindlaks jääda – nad ei sure ära ega midagi, kuigi lubavad igasuguseid katastroofilisi asju.

* halvemal juhul leiavad järgmise, keda terroriseerima asuda, paremal hakkavad endale tunnistama, mis kahju nad teevad ja ehk suudavad muutuda.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

* halvemal juhul leiavad järgmise, keda terroriseerima asuda, paremal hakkavad endale tunnistama, mis kahju nad teevad ja ehk suudavad muutuda.

Võin sulle lubada, et seda paremat juhtu ei tule.

Kogu su teksti eest suur pluss sulle. Väga läbitunnetatud ja hästi taibatud. Kahjuks võib aimata, miks sa sellest nii palju teadma oled sunnitud.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Esileht Pereelu ja suhted Ema ja tema haigus.