Esileht Pereelu ja suhted Ema kõige targem kasvatuslik lause teile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Teema: Ema kõige targem kasvatuslik lause teile

Postitas:

Mis see oli? Eks seda tarkust saame hinnata tagantjärgi ainult.

Minu ema võitis minu jäägitu usalduse ühe väikese kolmelauselise jutuga hommikul köögis, tema tegi praemune, mina panin laua taga endale võid saiale. Olin 17, oli viimase klassi kevad ja mul oli peika, kes muidugi oli meie kodus ammu teada ja tuntud. Ema ütles umbes nii, et “Ma tean, et S. (ehk siis peika) on tark poiss. Ma tean, et sa oled tark tüdruk. Kui teil on vaja raha või abi vahendite jaoks, küsige. Aga muidu – kui sa peaksid jääma rasedaks, siis ära palun tee aborti. Me saame kõik koos hakkama”.

Rasedaks ma jäin hiljem, elasime abielus sama mehega, kuni ta hukkus. Aga see lause oma emalt, esmalt tea, mis seksiga kaasneb. Teiseks ära karda, kui jäädki rasedaks, me aitame – see sulatas emaga igasuguse jää ja ma olen talle selle eest surmani tänulik. Just ja et see polnud selline pidulik vestlus vaid nagu ülekäe, et poleks piinlik.

Mis oli teie ema/isa tõesti määravaim õpetussõna teile, mis seni meeles?

+37
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 12:18; 25.08 13:57; 25.08 15:37; 27.08 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei olnud oma emaga lähedane, aga vanaisaga olin küll. Ta oli selline ehtne suur Saaremaa mees.
Mulle just ennist meenus olukord, kus ma làksin talle teismelisena külla, katkised teksad jalas. Ma mäletan, et ta läks täitsa pahaseks:”ma annan su emale raha ja ta pole ikka sulle korralike riideid ostnud?!”
Ma selgitasin talle, et see on moes, aga ta läks veel pahasemaks “Mis moes?! Keegi ütleb sulle, et pane pea ahju ja sa kohe paned või, sest see on moes?!”
Loomulikult polnud asi pükstes, tema jaoks, vaid minu käitumises, tahtmine olla teiste järgi, mitte olla mina ise.

Peale seda vestlust, ma sain kuidagi tugevust olla iseseisev. Mitte ainult teksade näol, vaid üleüldiselt.
Kuna mul isa endal polnud, siis tema andis alati mulle neid tarkuseteri, mida üks isa oleks pidanud oma tütrele andma.
Tõenäolislt tänu talle ma olengi nii eluterve.

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus viga näed laita, seal tule ja aita.
Ehk, kui näed, et kuskil on midagi ripakil, segamini või valesti, siis püüa korda teha. See lause ei käinud vaid koristamise kohta, vaid üldse kõige kohta, mida oli võimalik muuta või parandada.

See meenub esimesena, aga eks ta on ikka palju tarka ellu kaasa andnud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin 14, kevadisel ajal suhtlesin seltskonnaga, kes nädalavahetuseti jõid ja nii ka mina hakkasin proovima.
Suvel, kui oli vanaema sünnipäev tulemas ja me emaga tegime koos salatit hommikul köögis, siis miskipärast hakkasin talle rääkima, mida ma tegelikult teinud olen.
Ja mind imestas, et ta oli rahulik ja ütles: ole hea, ära nende asjadega ikkagi liialda. Kuidagi see rahulikkus aga samas tõsidus ja hoolivus, mis selle lause läbi tuli, pani mind sulama.. Ja ütlen ausalt, et pärast seda ei tundunud need salaja joomised kuidagi ahvatlevad. Peale seda hakkasime üldse emaga palju paremini läbi saama, usaldasin teda rohkem. Küllap asi selles mõistmises oli ja teist laadi “pahandamises”. Tema koduaresti usku ei olnud kunagi.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see oli? Eks seda tarkust saame hinnata tagantjärgi ainult.

Minu ema võitis minu jäägitu usalduse ühe väikese kolmelauselise jutuga hommikul köögis, tema tegi praemune, mina panin laua taga endale võid saiale. Olin 17, oli viimase klassi kevad ja mul oli peika, kes muidugi oli meie kodus ammu teada ja tuntud. Ema ütles umbes nii, et “Ma tean, et S. (ehk siis peika) on tark poiss. Ma tean, et sa oled tark tüdruk. Kui teil on vaja raha või abi vahendite jaoks, küsige. Aga muidu – kui sa peaksid jääma rasedaks, siis ära palun tee aborti. Me saame kõik koos hakkama”.

Rasedaks ma jäin hiljem, elasime abielus sama mehega, kuni ta hukkus. Aga see lause oma emalt, esmalt tea, mis seksiga kaasneb. Teiseks ära karda, kui jäädki rasedaks, me aitame – see sulatas emaga igasuguse jää ja ma olen talle selle eest surmani tänulik. Just ja et see polnud selline pidulik vestlus vaid nagu ülekäe, et poleks piinlik.

Mis oli teie ema/isa tõesti määravaim õpetussõna teile, mis seni meeles?

“Kui sa saad ise emaks, siis sa mõistad mind paremini.”

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 13:16; 24.08 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nyyd tuleb irooniat ja sarkasmi nii pahasti, et lumehelbekestel ei tasu edasi lugeda. Esiteks olgu öeldud, et me polnud emaga kunagi lähedased. No istusime mustikaid puhastama yhel nadalavahetusel, ema veits napsune nagu ikka, mina olin umbes 10a v isegi vähem. Ei mäleta millest jutt oli, aga ema öpetus tuli.. “seks on paha, palju verd ja valus, ära sina kunagi hakka”. Ja olgu siis ka öeldud, et meil ei olnud vägivaldne ega alkoholile vinksatanud pere nöukogude aja möistes. Isa ei olnud mingil juhul ei vägivaldne, ega alkohoolik, vägivald tuli enamuses ema poolt kui paar pitsi vöttis (enam vähem alati peale tööd ja intiimne pool neil puudus abielust isa tervise probleemide töttu nagu hiljem kuulsin). Ja see on ainuke asi mida ema öpetustest mäletan. Muu oli, et midagi sa ei oska, köik teed valesti blablabla.. Kohe peale isa surma kolisin teise linna ja siis sain ka könesid, et kuidas ma synnipäeva ei pea ja isegi napsu ei vöta, mis inimene sa kyll oled.. No ei ole köik naised emadeks syndinud et häid öpetusi jagada. Isalt sain neid önneks topelt ja kasutan siiani edukalt.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saate aru, mul pole mitte ühte õpetussõna meeles, mida keegi vanem sugulane mulle oleks õpetanud. Mitte ühte. Muidu nagu arukas inimene, koolid lõpetatud, tööl käin, lapsepõlv õnnelik, olemas olnud nii täiskomplekt vanavanemaid kui ka mõlemad vanemad, nad polnud mingid veatud inimesed kõik, aga ega ma ise ka pole. Aga kui küsida, mis elutarkusi nad mulle jagasid, siis tuleb välja, et eriti mitte mingeid, vähemalt külge küll midagi ei jäänud. Ja nüüd on hilja küsida ka, surnud on nad kõik ja ma veel nii vana ka pole, et oleks dementne ja seepärast ei mäletaks, mis nad rääkisid.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 13:44; 09.09 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole obstsööne kergesti kättesaadav madrats. Tänapäeval on obstsöönseid ja kergemeelseid naisi palju.

+3
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 13:52; 23.08 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole obstsööne kergesti kättesaadav madrats. Tänapäeval on obstsöönseid ja kergemeelseid naisi palju.

Okei siis
Väga obstsööne

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Õpi, tütar. Sa võid saada hea, tubli ja targa mehe, aga elus võib minna ka teisiti. Hea haridus tagab hea sissetuleku, et saaksid ennast ja oma lapsi ülalpidada”.
Olen seda ka oma tütrele rääkinud ja ka sõbranna tütardele.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 14:02; 23.08 14:47; 23.08 23:11; 26.08 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole obstsööne kergesti kättesaadav madrats. Tänapäeval on obstsöönseid ja kergemeelseid naisi palju.

Kuule, ‘obstsöönse-hull kägu’, kui tahad oma lemmiksõna siin Perekoolis laiali laotada, siis tee seda õigesti.
Obstsöönne on see sõna.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 14:23; 24.08 06:47; 26.08 12:22; 05.09 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema ütlused olid
– iga asi tuleb omal ajal. Või siis, noh, natuke hiljem.
– jonn, see on jumalast

????

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli meelde, et vanaemal oli selline ütlus – kui tuled siis too, kui lähed siis vii.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 14:02; 23.08 14:47; 23.08 23:11; 26.08 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole obstsööne kergesti kättesaadav madrats. Tänapäeval on obstsöönseid ja kergemeelseid naisi palju.

Ta alles kaks päeva tagasi õppis uue sõna ja ei oska seda veel käänatagi, ärgem olgem temaga liiga karmid, elukestev õpe on iseenesest hea asi. Ja kui ta veel võõrsõnade leksikoni lehitsema juhtub…

+29
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 14:54; 24.08 13:30; 04.09 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul emalt ei olegi meeles ühtegi sellist põhjapanevat tarkusetera, küll aga isalt. Ma olin umbes 14 vist, mingi tavaline õhtupoolik kodus, isa oli ühe õlle teinud ja eks see aitas veits kaasa tema filosoofilis-eksitentsialistlikule tarkuseterakeste esitlemise puhangule. Eks seal neid tarkusi oli veelgi, aga üks mis ta mulle ütles kõlas umbes nii, et sa võid teha, mis sa ise tahad, aga sa pead valmis olema oma tegude eest ka ise vastutuse võtma. Ja see on mind tegelikult läbi elu saatnud, see teadmine, et ma ise vastutan oma tegude ja ka sõnade eest, kedagi teist süüdistada ei saa.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kui sa saad ise emaks, siis sa mõistad mind paremini.”

Minu ema ütles ka sageli midagi taolist: “Kui saad ise lapsed, küll sa siis aru saad.”

Ja kui sain ise lapsed, siis sain lõplikult aru, et minu ema ise ei saanud tegelikult mitte midagi aru ja need asjad, millest ma tema meelest oleksin siis pidanud aru saama, on mulle õnneks sama arusaamatuks jäänud, nagu need olid siis, kui ma olin laps.

Pole vist vaja lisada, et me pole kunagi lähedased olmnud.

+30
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle vanematest pole midagi meelde jäänud, küll aga paari õpetaja tarkuseterad.
Olin kooliajal üsna ebakindel ja vaikne laps, kuid õnneks suhteliselt lahtise peaga. Ükskord, kui ajalooõpetaja mind vastama kutsus ning ma viie peale kõik spontaanselt ära rääkisin, siis ütles, et võin elus väga kaugele jõuda, kui ma vaid tahan.
See justkui sisendas mingit eneseusku, et ju siis võingi, kui juba õpetaja nii ütleb.

Teine tarkusetera tuli karmilt matemaatikaõpetajalt, aga mitte minu pihta. Ta ütles tihti õpilastele, et ega nad mingid maailmanabad ole, sest paljud neist olid ärahellitatud ja kippusid iga asja peale kaebama.
Täna aga meenutan seda olukordades, kus muutun kellegi suhtes liiga kriitiliseks – et ega ma just ise ka maailmanaba ole või äkki ma ise käituks sama taustasüsteemiga samas olukorras sarnaselt.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema ütles, et naine saagu nii palju lapsi, kui üksi jaksab üles kasvatada. Kusjuures ta polnud üksikema, küll aga oli isa õnnetuse tõttu mitu aastat töövõimetu, kui vennaga väikesed olime.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ära kunagi ütle mehele, kui palju sul tegelikult raha on.”

+23
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli meelde, et vanaemal oli selline ütlus – kui tuled siis too, kui lähed siis vii.

Mis kontekstis ta seda kasutas? Mulle kunagi keegi ütles selle lause seoses koristamisega. Et tubades ringi liikudes selle põhimõttega asju oma kohale viies, ei teki segadust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kui sa saad ise emaks, siis sa mõistad mind paremini.”

Minu ema ütles ka sageli midagi taolist: “Kui saad ise lapsed, küll sa siis aru saad.”

Ja kui sain ise lapsed, siis sain lõplikult aru, et minu ema ise ei saanud tegelikult mitte midagi aru ja need asjad, millest ma tema meelest oleksin siis pidanud aru saama, on mulle õnneks sama arusaamatuks jäänud, nagu need olid siis, kui ma olin laps.

Pole vist vaja lisada, et me pole kunagi lähedased olmnud.

Täpselt sama. See ütlus tundus juba lapsena solvav. Mida vanemaks sain ja kodust erinevaid inimesi nägin, seda vähem mõistsin ema hoolimatust.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 17:27; 23.08 20:01; 25.08 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole obstsööne kergesti kättesaadav madrats. Tänapäeval on obstsöönseid ja kergemeelseid naisi palju.

Kuule, ‘obstsöönse-hull kägu’, kui tahad oma lemmiksõna siin Perekoolis laiali laotada, siis tee seda õigesti.

Obstsöönne on see sõna.

Obscene!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 13:52; 23.08 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma peaga mõtle, oma suuga ütle.
Katsu ikka ülikool ära lõpetada, ära pooleli jäta. Haridus on elus tarvilik.
Mul vahepeal oli koolis raske (teor meh, tugevusõpetus), aga kui kolmas kursus läbi sai, siis 4 ja 5 läksid juba ludinal ja kool sai lõpetatud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm asja, mida iga inimene peab oskama, et elus mitte hätta jääda: hea arvuti kasutamine, võõrkeel(ed) ja autoga sõitmine.

20 aastaga pole see muutunud.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli meelde, et vanaemal oli selline ütlus – kui tuled siis too, kui lähed siis vii.

Mis kontekstis ta seda kasutas? Mulle kunagi keegi ütles selle lause seoses koristamisega. Et tubades ringi liikudes selle põhimõttega asju oma kohale viies, ei teki segadust.

ei tea mis kontekst siin veel olla saab?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 18:04; 24.08 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna igapäevased käibetõed. Aga tore, kui kasvatuslikke vilju on kandnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka puistas neid tõdesid. Ma ise pole julgenud nii teha. Sest ükskõik, mida sa ütled ja millega laps ei nõustu, on tema arust vale tõde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 18:54; 24.08 07:50; 24.08 07:59; 24.08 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kord, kui ma pabistasin millegipärast või kartsin uut algust vms, ütles ema: sina saad alati hakkama.

See saadab mind terve elu. Olen tohutult tänulik selle usu eest minusse ning püüan seda ka oma lastele edasi anda.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 18:56; 23.08 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kasuisa, kes ise on joodik ja viimane tropp, kasvatas mind ühe lausega – enne lõpeta koolid ja siis tee lapsed. Kuigi ta on padujoodik ja mitmes mõttes mu psüühikat rikkunud, olen talle tohutult tänulik range kasvatuse eest. Enne kool, siis lapsed. Ehk saa enne haridus ja siis kasvata tittesid. Veel üks tema tõde – naine kannab seelikut. Püksid ei sobi. Jah, see on vanamoodne ja kooli ajal kirusin, miks mina pükse ei või kanda. Nüüd naisena saan ise aru – jah, kannan kleiti, uhkusega. Mu ema kandis ka pigem kleiti. Lapsena olin veendunud, et mul on maailma kõige ilusam ema. Olen palju komplimente saanud – oled üks väheseid naisi keda tean, kes eelistab kleiti ja sukki pükstele.

+6
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 18:56; 23.08 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, mis teed, teed endale!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )


Esileht Pereelu ja suhted Ema kõige targem kasvatuslik lause teile