Esileht Pereelu ja suhted Ema kõige targem kasvatuslik lause teile

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )

Teema: Ema kõige targem kasvatuslik lause teile

Postitas:

Minu ema ütles, et lapsi ei pea kasvatama, nad kasvavad ise. Aga neile tuleb olla kasvamisel toeks, teenäitajaks ja eeskujuks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, mis teed, teed endale!

Kas see pole natuke sisutühi väljend? Nagunii teed ju kõike endale. Sellest väljendist jääks nagu mulje, et inimene teeks meelega teistele halba.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 17:27; 23.08 20:01; 25.08 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armastus võib olla, tagavara peab olema. Ehk siis naisel peab olema haridus, töökoht, elukoht ja tagavararaha, sest võib juhtuda, et mees ei ole püsiv nähtus ja mehest sõltuda ei tohi mingim juhul.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema andis suhteliselt palju vabadust mulle ja ütles: Ise tead, mis teed, sinu elu. See on mul kõige enam meeles ja tegelikult nii teengi, ise ja täpselt nii, nagu õigeks pean.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema ütles palju, me rääkisime temaga sisuliselt kõigest, aga selliseid elutõdesid ta ütlema ei kippunud. Mina mäletan hoopis oma esimese ülemuse ütlemist – kiiresti on vaja ainult kirpe püüda, teiste asjadega on aega mõelda(enne tegemist)

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 22:14; 27.08 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli meelde, et vanaemal oli selline ütlus – kui tuled siis too, kui lähed siis vii.

Mis kontekstis ta seda kasutas? Mulle kunagi keegi ütles selle lause seoses koristamisega. Et tubades ringi liikudes selle põhimõttega asju oma kohale viies, ei teki segadust.

Ma ise arvan, et ta oli taluperest pärit, et kui läksid midagi aita viima, et siis kohe too ka vajalik asi ära, et ei peaks mitu korda käima. Näiteks saatis mind õue midagi viima, et siis too kohe aiast tilli ja sibulat kaasa.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 14:02; 23.08 14:47; 23.08 23:11; 26.08 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin juba täisealine, vanaema matustel. Olin väga kurb, nii valus oli. Ema ütles “iga päev lõpeb kord. Nii ka see.”
See lause on 15 aastat hiljem mul sõna-sõnalt meeles ja aitab mind alati kui midagi rasket/ebameeldivat ees on.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Isegi kui sul on armastav mees, lapsed, õed-vennad, lähevad inimesed ikka läbi elu üksinda ja tunnevad end elu raskeimatel hetkedel üksinda”.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 00:18; 10.09 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kui sa saad ise emaks, siis sa mõistad mind paremini.”

Minu ema ütles ka sageli midagi taolist: “Kui saad ise lapsed, küll sa siis aru saad.”

Ja kui sain ise lapsed, siis sain lõplikult aru, et minu ema ise ei saanud tegelikult mitte midagi aru ja need asjad, millest ma tema meelest oleksin siis pidanud aru saama, on mulle õnneks sama arusaamatuks jäänud, nagu need olid siis, kui ma olin laps.

Pole vist vaja lisada, et me pole kunagi lähedased olmnud.

Te emad ilmselt kasutasid seda vales kontekstis, kui sedasi mõtlete. Minu ema mõte oli, et ise konkreetselt emaks saades hakkasin ma maailma nägema oluliselt laiemalt ja kogema laste kasvamise kaude kogu ühiskonda ja inimkonda hoopis paremini. Ta andis mulle kaasa terve arsenali juhtnööre, kuidas laste kasvatamise, töö, õppimise, kodu vahel ennast jagada.
Ma olin talle surmatunnini tänulik, et mulle niivõrd hea ema sattus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 13:16; 24.08 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema tavatses iroonilise tooniga öelda ‘Ise tehtud, hästi tehtud’. Ehk siis sellises parastavas võtmes. Nüüd mul ongi läbi elu see tunne, et kui midagi untsu läheb (ise eksin), siis keegi seisab kõrval ja näitab parastades näpuga minu poole, näää-näää-näää.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 14:23; 24.08 06:47; 26.08 12:22; 05.09 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

amet leiba ei küsi.

mõte selles, et kõik õppimised ja omandatud oskused on kunagi ja millekski vajalikud.
kui asi puudutas õppimist, oli ta alati igas mõttes toetav. ei küsinud kunagi, miks sul seda vaja peaks olema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju kõik üks ja sama- ise tehtud, hästi tehtud. Ise tead, mis teed. kõik mis teed, teed endale. Või et küll elu õpetab.
Ma ei ole julgenud neid õpetusi kasutada, sest minu nö eluõpetus ütleb et kõike mida te teetevõi ütlete võidakse kasutada teie vastu. Seda tõde olen filmidest kuulnud, kui käed raudu väänatakse. Aga kehtib muul ajal ka????

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 18:54; 24.08 07:50; 24.08 07:59; 24.08 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal ajal. Sõltub teise poole meeleseisundist ja tema arusaamadest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 18:54; 24.08 07:50; 24.08 07:59; 24.08 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema poolt: “Mõni inimene on ikka kohe selline ilus kohe…”
No eelkõige imetles ta tegelikult ennast, aga ta vaatas, et ma olen ka tema moodi, et siis ikka ka ilus või nii. Ise ma ennast mingiks kaunitariks pole kunagi pidanud. Aga vb see polegi niivõrd oluline, kuivõrd on see minu enesekindlusele väga hästi mõjunud.

Isa poolt: “Sina oled lihtsalt nii heast perest, et sa ei saa endale mingeid labasusi/lolle sõpru/purjus peaga linna peal olemist vms lubada”. Sellel hetkel käis see mulle muidugi pigem närvidele, sest ma ei tahtnud olla sellest “heast perest” vaid tavaline.
Aga tema põhimõte oli, et mulle on jällegi mingid muud asjad lubatud ja ärgu ma seda unustagu!, et olen alati väga võimekas ja minu sõnal on jõudu. Sellest ilmselt minu iseeneseslik hoiak, et nagunii on ju nagu mina ütlen. Eelkõige siis (vb liigne) enesekindlus.

Õpetaja kirjutas lõputunnistusele iseloomustuse: “Sündinud juht ja väga tugeva mõjuga teistele”. Kui mul vahel tööalased raskused või ka suhetes, elus, siis tuleb see jällegi meelde ja annab jõudu edasi tegutsemiseks ja enese usalduseks.

Ja viimati jäi ühest etendusest meelde lause “Iga päev tuleb elus ära elada, ka need kõige hullemad”, pani kuidagi mõtlema…

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Naine peab olema suhtes kuninganna”
See tähendas minu jaoks, et ei tohi lasta end nartsuna kohelda. Kusjuures ema ise oli suhtes vägivaldse alkohoolikuga ja ma isegi ei mäleta konteksti, miks ta seda ütles, kuid need sõnad jäid minu sisse ning ma olen osanud luua endale turvalise pere ning tunnen, et mu mees austab mind.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see lause selles filmis -siin me oleme kõlaski? Kangesti selle lause moodi” mõni inimene on kohe selline ilus”????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 18:54; 24.08 07:50; 24.08 07:59; 24.08 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see lause selles filmis -siin me oleme kõlaski? Kangesti selle lause moodi” mõni inimene on kohe selline ilus”????

Timmu kohta või? see oli umbes nii:
“Ta ju selline äbarik!”
“Aga see-eest väga ilus”

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 18:04; 24.08 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane kohe alimendid peale!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kangesti selle lause moodi” mõni inimene on kohe selline ilus”????

“Inimeses peab kõik ilus olema!” ütles ülikonnas ja kalossides Karl Kalkun

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 14:54; 24.08 13:30; 04.09 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.”
“Kritiseeritaksegi seda, mis kriitikat kannatab.” (Seda ütles ta siis, kui oponent minu magistritööd kritiseeris.)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema õpetus oli see, et naine peab saama nii palju lapsi kui suudab üksi üles kasvatada.
Nüüd viskab nalja, et meheb võivad saada nii palju lapsi kui suudavad elatist maksta.

Vanaisa rõhutas hariduse tähtsust, et haridus tagab vlimalused ja valikud. Keegi ei tule sind päästma.

Üks lähedane inimene ütles ka, et enne ei tea, kas otsus on õige või vale, kui oled ära otsustanud ja proovinud. Keegi ei käse vale otsusega elada, siis otsustad ümber.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õpetusi ei mäleta. Aga “Kamm, taskurätt ja taksoraha” olid kolm asja, mida alati meelde tuletati, kui kuhugi minema hakkasin. See oli enne mobiilide aega. Hea põhimõte, et igas olukorras hakkama saada ja turvaliselt koju jõuda. Mud asjad õppisin vist rohkem jälgimise ja jäljendamisega.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kool tuleb ära lõpetada(12 klassi)!”
Lõpetasin aga kahjuks tagantjärgi tarkusena oleksin võinud rohkem pingutada ja lõpueksamid parematele punktidele saada(goegraafia 43, tegin aasta varem, kirjand 62 ja Inglise keel 86).
Ega ma väga õppida ei viitsinud. Tegin ära vaid hädavajaliku, et ennast kolmede ja neljadega läbi lohistada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütles, et ära sa mitte mingil juhul võta meest, kes armastab alkoholi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 19:02; 10.09 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli meelde, et vanaemal oli selline ütlus – kui tuled siis too, kui lähed siis vii.

Mis see tähendab? Ma ei suuda mingit tagamõtet sellest lausest leida.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli meelde, et vanaemal oli selline ütlus – kui tuled siis too, kui lähed siis vii.

Mis see tähendab? Ma ei suuda mingit tagamõtet sellest lausest leida.

See tähendab, et planeeri oma käike ja toimetusi ette, et vältida tühja rapsimist. Nt sama eelpooltoodud näide, et kui lähed aeda kompostiämbrit tühjendama siis sama käiguga tood lõunasöögi jaoks ka tilli ja sibulat. Kui lähed esikukapist tolmuimejat võtma siis viid sinna ära ka mingid sinna kuuluvad asjad.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 08:58; 26.08 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kui sa saad ise emaks, siis sa mõistad mind paremini.”

Minu ema ütles ka sageli midagi taolist: “Kui saad ise lapsed, küll sa siis aru saad.”

Ja kui sain ise lapsed, siis sain lõplikult aru, et minu ema ise ei saanud tegelikult mitte midagi aru ja need asjad, millest ma tema meelest oleksin siis pidanud aru saama, on mulle õnneks sama arusaamatuks jäänud, nagu need olid siis, kui ma olin laps.

Pole vist vaja lisada, et me pole kunagi lähedased olmnud.

Mina olen ka oma tütrele nii öelnud ja mu tütar just aasta tagasi ütles, et ta nüüd saab aru, mida ma sellega mõelnud olin. Tema teismeliseajal oli tal raske mõista minu muret, kui ma ei teadnud, kus ta on, kui ei saanud temaga ühendust. Mul on piiritu fantaasia, mis muretsedes lokkama lööb….
Ja nüüd on tema lapsed nii suureks saanud, et ta on hakanud ema “pimedat hirmu” mõistma.

Minu ema ütles mulle kunagi, et ema süda tunneb lapse valu. Mina sain sellest aru siis, kui mu poeg oma käe kuuma veega ära põletas. Ma päriselt tundsin seda valu enda sees, kõik minus kiskus valust krampi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaga seoses meenub, kuidas üks õpetaja ütles lõpuklassi viimases tunnis midagi sarnast, et lapsepõlv, lihtne ja muretu aeg hakkab teil nüüd otsa saama ja ees ootab päriselu, täiskasvanute karm reaalsus. Kui nüüd öeldu peale mõelda, siis ei saa öelda, et lapsepõlv on inimestel alati kerge ja täiskasvanuiga raske. Lapsena on valikuvõimalused ikka üsna piiratud ja lastakse ennast mõjutada teistest. Palju sõltus perekonnast, vanematest, nende arusaamadest, rahalistest võimalustest, tutvustest, omavahelistest suhetest ümbritsevate inimestega jne. Lapsepõlve mured, mis vanematele võivad näida tühistena, tunduvad lastele suured ja seotud peamiselt kooliga, õpetajatega, kaasõpilastega ja perekonnaga. Kooli, klassikaaslasi ei saa alati valida või lahkuda päevapealt. Täiskasvanutel on lastega võrreldes ikka palju rohkem kogemust, oskust eristada olulist ebaolulisest ja valikuvabadust otsustada oma elukorralduse üle, vajadusel muuta elukohta, töökohta, valida tuttavaid, kellega rohkem läbi käia jne.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi, et ka kodupoodi minnes või prügiämbrit välja viies viska ikka enne pilk peeglisse, sest kunagi ei tea keda kohata võid.
Ja tihti just nii ongi, et kui mõtled, ah, mis seal ikka, lippan kähku ära, siis kohtad tuttavat, keda pole kaua näinud, ja siis häbene oma rääbaka välimuse pärast silmad peast.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tuli veel üks ema lause meelde, mis on vist veel olulisem kui see, mida alguses kirjeldasin (olen teemaalgataja), ssest see saadab mind sageli veel nüüdki.

Sain väga ootamatult teate, et ma saan liituda ühe ettevõttega, aga pean toimima väga kiiresti.

Detailselt ei taha kirjeldada, aga ühel hetkel seisin ennelõunal ma keset võõrast linna, käes paberipatakas. Need kõik oled erinevate arstide ja ametkondade nö saatekirjad. Nõukogude aeg. Kokku, kui ma õigesti mäletan, 22 erinevat paberit. Arstid/ametkonnad vaja külastada kahes linnas ja järgmisel päeval kl 12 tuli kõik tõendid Tallinnas üle anda. No alates sellest, et ma pole suguhaiguste dispanserris arvel ega miilitsa lastetoas arvel olnud, kuni ortopeedi, psühhiaatri ja konsomoli rajoonikomitee kinnituseni, et liikmemaksud tasutud. Ka tõend majavalitsusest (?) või mingist pagana passilauast teisest linnast, et mul on seal elukoht (seda oli vaja teises linnas ühika jaoks). Koolist tõend mingite õppeainete kohta, mis olid lõpenud enne 11 klassi – ma ei mäleta, miks mul seda ponud või miks seda vaja oli. Sünnitunnistus kodust tuua. Passipildid teha. Hankida iseloomukirjeldus koolist (seda juba ju kantseleitädi, kes hinnetelehe andis, ei saanud kirjutada). Telefone ju taskus polnud ega polnud see helistamine ka nii lihtne.

Helistasin hädas emale, nuttes, et mulle jääbki see eluunistuste koht saamata, sest ma ei saa paberitega 26 h jooksul kuidagi toime, kui pean veel 2xca 4h kahe linna vahel sõitma pluss linnade sees. Ja no asutused ju öösel ei tööta, ei tööta juba kell 18 ka.

Ema ütles: “Hakka lihtsalt otsast pihta”. Ma jõudsin tookord napilt. Hea inimene aitas mind ka ühe paberiga. Ja teine teisega. Ei hakanud kantseleitädi neid pabereid otsima, saades aru, kui kire mul oli, vaid ütles: “Kas ma mäletan õigesti, et sul olid kõik need ained neljad?” Mina vastasin: “Ei mäleta hästi, aga vist olid jah, viied küll polnud”. 3 minutit ja tehtud.

Ja nii lihtne see oligi. Ma lihtsalt hakkasin otsast pihta. Nii palju ainult lappisin neid pabereid, et poleks teise linna vaja kaks korda sõita. Muidu tuima järjekindlusega lasin ühest asutusest teise. Ma arvan, et ma ei söönud, joonud ega pissinud ka vahepeal. Vähemalt ühes asutuses ma hakkasin nutma, sest töötaja, kes saanuks selle allkirja anda, oli 10 min enne tööaja lõppu lahkunud. Mind aidati, ma jooksin talle koju allkirja järgi ja selle asutuse töötajad viskasid enne mind usaldades templi tühjale kinnitusblanketile.

Praegu, kui mulle tundub, et liiga palju asju on vaja teha ja nad on nii tüütud ja erinevad ja neid tuleb teha erinevates kohtades, neid on lihtsalt liiga palju ning ühtegi neist pole võimalik jätta tegemata – ma lihtsalt hakkan kuskilt pihta.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 12:18; 25.08 13:57; 25.08 15:37; 27.08 14:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )


Esileht Pereelu ja suhted Ema kõige targem kasvatuslik lause teile