Esileht Pereelu ja suhted Ema, kui närvid on läbi, tuleb vastavasse asutusse pöörduda

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Ema, kui närvid on läbi, tuleb vastavasse asutusse pöörduda

Postitas:
Kägu

Perest, kus KÕIK ON KORRAS, ei saa kasvada pätti.

Sinu peres ju kasvas pätt?

Ja üldse, mis sul viga on? Miks sa juba seitse posti räuskad inimesega, kes tuli ausalt oma murest rääkima? Kas see sinu pedagoogika, et “elajas”, valesti kasvataja, jne jne, ma ei viitsinud kõiga sita sisse astuda, mida sa siia tilgutasid, kas see aitaks kuidagi kedagi?

Ma usun, et enamus nõustub minuga, kui ma arvan, et sa võiksid oma mulgu nüüd ükskord kinni panna ja lugeda, mida vaimselt terved inimesed kirjutavad.

Sest sina seda küll ei ole.

Ei, minu peres pätti ei kasvanud. Aga väga on üritatud küll seda teha. Eks need üritajad on teisiti mu perele liiga teinud.

Vaimselt terved?:) See on küll päeva parim nali!

Aga jõudu üheskoos ulgumisel oma hukkakasvatatud laste teemadel!:)

Saan minagi oma hingele kosutust teadmisest, et kõik need moodsalt kasvatatud lapsed kukuvad peagi kõik nende endi ja nende vanemate kaevatud auku. Ma olen alati seda teadnud, et nii juhtub, sest see on loogiline. Aga praktikas selles veenduda pakub lausa rõõmu ja rahulolu.

Kuna su lapsest üritati pätti kasvatada, siis see ei õnnestunud sellepärast, et peksid oma last püksirihmaga ja kõigega mis ette juhtus. Nii tuli kolinal lapsel mõistus koju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Phäh, keegi Kägu on pähe võtnud, et noorus on hukas, & undab nyyd igas teemas, ise asjaolusid teadmata, et vabakasvatus on kõige kurja juur. Teda ei tasu kyll kuulata.

Nähtud ennegi neid, kes väidavad, et lastel tuleb ‘mõistus p*rsest pähe pexta’ — vabandust, tagumik toodab hoopis muud materjali & pideva pexu tagajärjel võib see pähe tõusta tõesti. Toredamax ega targemax teinud pole kyll kedagi.

Teemaalgataja olukorras lõpetaxin igasuguse toateeninduse, rahaylekannetest rääkimata.

Oojaa, sul on ju lausa musterperekond kodus üles rivistatud!:)

Ma ei räägi peksust, kuigi kui asi on juba nii kaugele läinud, siis vahel muu tõesti ei aita.

Ma räägin lapsele õigeaegse teraapia otsimisest. Aga teemaalgatajal on see rong küll läinud.

Ma ei ütle, et noorus on hukas. On piisavalt konservatiivse maailmavaatega normaalseid peresid, kes oma kasvatustegevusega toodavad Eestile uut eliiti. Aga on massiliselt rumalaid, kes on liberalistliku konksu alla neelanud ja nüüd vintsklevad selle käes nagu õhku ahmivad kalad.

Aga kui laps teraapiasse minemast keeldus? Ah ma parem keskendun temast palju nooremale inimesele, keda ma väärastunult kasvatada ei saa, sest tal on oma vanemad olemas, aga ta on jälle kolm päeva, ise väga rõõmus, väärastunud lapsevanema juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja üldse, mis sul viga on? Miks sa juba seitse posti räuskad inimesega, kes tuli ausalt oma murest rääkima? Kas see sinu pedagoogika, et “elajas”, valesti kasvataja, jne jne, ma ei viitsinud kõiga sita sisse astuda, mida sa siia tilgutasid, kas see aitaks kuidagi kedagi?

Ma usun, et enamus nõustub minuga, kui ma arvan, et sa võiksid oma mulgu nüüd ükskord kinni panna ja lugeda, mida vaimselt terved inimesed kirjutavad.

Ei, minu peres pätti ei kasvanud. Aga väga on üritatud küll seda teha. Eks need üritajad on teisiti mu perele liiga teinud.

Saan minagi oma hingele kosutust teadmisest, et kõik need moodsalt kasvatatud lapsed kukuvad peagi kõik nende endi ja nende vanemate kaevatud auku. Ma olen alati seda teadnud, et nii juhtub, sest see on loogiline. Aga praktikas selles veenduda pakub lausa rõõmu ja rahulolu.

Kuna su lapsest üritati pätti kasvatada, siis see ei õnnestunud sellepärast, et peksid oma last püksirihmaga ja kõigega mis ette juhtus. Nii tuli kolinal lapsel mõistus koju.

Nonoh. Lohuta ennast aga milliste mõtetaga, soovid. Minu laps on korralik inimene, sinu oma aga viitsütikuga pomm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nonoh. Lohuta ennast aga milliste mõtetaga, soovid. Minu laps on korralik inimene, sinu oma aga viitsütikuga pomm.

Ma vahel ise ka selline. Nii et järelikult vist on see siis päritav, kuigi ma nii ei tahaks. Aga head ilusat kuuma suvepäeva sulle. Mine jahuta ennast kuskil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Phäh, keegi Kägu on pähe võtnud, et noorus on hukas, & undab nyyd igas teemas, ise asjaolusid teadmata, et vabakasvatus on kõige kurja juur. Teda ei tasu kyll kuulata.

Nähtud ennegi neid, kes väidavad, et lastel tuleb ‘mõistus p*rsest pähe pexta’ — vabandust, tagumik toodab hoopis muud materjali & pideva pexu tagajärjel võib see pähe tõusta tõesti. Toredamax ega targemax teinud pole kyll kedagi.

Teemaalgataja olukorras lõpetaxin igasuguse toateeninduse, rahaylekannetest rääkimata.

Oojaa, sul on ju lausa musterperekond kodus üles rivistatud!:)

Ma ei räägi peksust, kuigi kui asi on juba nii kaugele läinud, siis vahel muu tõesti ei aita.

Ma räägin lapsele õigeaegse teraapia otsimisest. Aga teemaalgatajal on see rong küll läinud.

Ma ei ütle, et noorus on hukas. On piisavalt konservatiivse maailmavaatega normaalseid peresid, kes oma kasvatustegevusega toodavad Eestile uut eliiti. Aga on massiliselt rumalaid, kes on liberalistliku konksu alla neelanud ja nüüd vintsklevad selle käes nagu õhku ahmivad kalad.

Aga kui laps teraapiasse minemast keeldus? Ah ma parem keskendun temast palju nooremale inimesele, keda ma väärastunult kasvatada ei saa, sest tal on oma vanemad olemas, aga ta on jälle kolm päeva, ise väga rõõmus, väärastunud lapsevanema juures.

Sa oled nagu inimene, keda koer jalutab, mitte ei jaluta see inimene koera.
Kui inimene tahab normaalset, tervet elu elada, siis saab ta juba lapsena aru, et midagi on valesti ja ta hakkab abi otsima. Kui inimene saab oma väärale käitumisele (nt õpetajate mõnitamine) kodust pidevalt positiivset kinnitust, et no mis siis ikka, juhtus ja elame edasi, siis sellist viltust taime enam sirgeks ei kasvata.
Sa oled terve tema lapsepõlve ise vaikimisi lapse ülbust õigustanud ja vastutust teiste kaela veeretanud: õpetajad, terapeudid, sotsosakond. Aga pall veereb sinu väravasse ikka tagasi, sest su laps on ja jääb elu lõpuni sinu vastutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vahel ise ka selline. Nii et järelikult vist on see siis päritav, kuigi ma nii ei tahaks. Aga head ilusat kuuma suvepäeva sulle. Mine jahuta ennast kuskil.

Sellega olen nõus. Viletsus taastoodab viletsust. See on surnud ring, millest ainult korralik ajutegevus mõned isendid välja laseb rabeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei arva, et teemaalgataja oma last liberastlikult kasvatas nagu Nyah omi ilmselt. Pätt ei pruugi ta ka olla, aga ema ta ei austa ega hakkagi austama. Põhjus näib olevat selles, et emake on terve elu ohvrit mänginud ja lapse kasvatamise asemel üritanud talle eluaeg pähe taguda, kui hea on ema ja kui paha on laps, et ta emme suuri ohvreid hinnata ei oska.

Ongi kõik. Sisuliselt on teemaalgataja üks raskemaid lumehelbekese vorme, mis enda ümber kõik ära närtsitab, sest imetleb ainult iseenda naba ja haletseb ennast. Ja et oleks põhjust veel rohkem ikka ennast haletseda, teebki kõik lapsele ette-taha ära, aga paraku mitte armastusega, vaid vihatsi. Nii saab jälle etteheiteid teha.

Nagu see ohver-ema seal teises teemas, kes süüa ei saa, sest palk on väiksem kui mehel. Saage ükskord aru, et virisevaid egoistlikke ohvreid ei suuda lõpuks tõesti mitte keegi armastada, sest nad ise ei armasta kedagi.

Miks see laps välja ei koli, tõesti ei mõista, aga ehk on ta nii maatasa tambitud, et ta ei usu, nagu võiks iseseisvalt toime tulla, ja ilmselt ei tulegi.

Jõudu teineteise kurnamisel, kägu, mis siin ikka muud öelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei arva, et teemaalgataja oma last liberastlikult kasvatas nagu Nyah omi ilmselt. Pätt ei pruugi ta ka olla, aga ema ta ei austa ega hakkagi austama. Põhjus näib olevat selles, et emake on terve elu ohvrit mänginud ja lapse kasvatamise asemel üritanud talle eluaeg pähe taguda, kui hea on ema ja kui paha on laps, et ta emme suuri ohvreid hinnata ei oska.

Ongi kõik. Sisuliselt on teemaalgataja üks raskemaid lumehelbekese vorme, mis enda ümber kõik ära närtsitab, sest imetleb ainult iseenda naba ja haletseb ennast. Ja et oleks põhjust veel rohkem ikka ennast haletseda, teebki kõik lapsele ette-taha ära, aga paraku mitte armastusega, vaid vihatsi. Nii saab jälle etteheiteid teha.

Nagu see ohver-ema seal teises teemas, kes süüa ei saa, sest palk on väiksem kui mehel. Saage ükskord aru, et virisevaid egoistlikke ohvreid ei suuda lõpuks tõesti mitte keegi armastada, sest nad ise ei armasta kedagi.

Miks see laps välja ei koli, tõesti ei mõista, aga ehk on ta nii maatasa tambitud, et ta ei usu, nagu võiks iseseisvalt toime tulla, ja ilmselt ei tulegi.

Mina ei ole seda talle öelnud, et ta iseeseisvalt hakkama ei saaks. Kui ta oskaks majandada, saaks ta väga hästi hakkama. Mina ei pea päevast-päeva pitsadieeti. Oskan paljusid toite valmistada. Olen öelnud, tule vaata, kuidas üht või teist toitu valmistatakse, sellest ei huvituta. Pesu pesemisega on nüüd nii olnud, kui ütleb, et ma pesu pesema paneksin, olen öelnud, et seda sa oskad väga edukalt ise ka teha. Pane vahendit ja pesu sisse ja vajuta nuppe ja kõik on ok. Oskab küll. Nõudepesumasinat pole mul võimalik osta.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Pexukägu, mix Sa arvad, et viltu kasvanud laps saab olla vaid ‘liberastliku’ vabakasvatuse vili? Kas Sa tead selle konkreetse pere ajalugu?

Võib-olla kasvas ta hoopis keset peretylisid või koguni koduvägivalda. Võib-olla pidi yle elama vanemate väga inetu lahutuse. Võib-olla tabas yht vanematest mõni elumuutev õnnetus või haigus. Võib-olla oli ta ise väixena rohkem haiglas kui kodus. Võib-olla andis isa iga nelja eest rihma, aga võib-olla kadus igal palgapäeval hoopis nädalakesex tsyklisse. Võib-olla valitsesid peres pidevad majandusraskused. Võib-olla hooldas pere kogu tema lapsepõlve suremast keelduvat võimukat vanaisa. Võib-olla langes ta koolikiusamise või sexuaalse väärkohtlemise ohvrix. Sina ju ei tea, lihtsam on lauaga lahmida, et kanaemme on ise oma tibununnukest kõiges õigustanud.

Jah, usun, et leidub ka lollix hellitatud noori. Aga hulga sagedamini lähevad peast segi need, kelle lapsepõlv polnud yldse lust & lillepidu.

Pekki. Nyyd tellin kyll endale T-särgi suure kirjaga LIBERAST.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, usun, et leidub ka lollix hellitatud noori. Aga hulga sagedamini lähevad peast segi need, kelle lapsepõlv polnud yldse lust & lillepidu.

Siinkohal olen Nyahiga nõus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pexukägu, mix Sa arvad, et viltu kasvanud laps saab olla vaid ‘liberastliku’ vabakasvatuse vili? Kas Sa tead selle konkreetse pere ajalugu?

Võib-olla kasvas ta hoopis keset peretylisid või koguni koduvägivalda. Võib-olla pidi yle elama vanemate väga inetu lahutuse. Võib-olla tabas yht vanematest mõni elumuutev õnnetus või haigus. Võib-olla oli ta ise väixena rohkem haiglas kui kodus. Võib-olla andis isa iga nelja eest rihma, aga võib-olla kadus igal palgapäeval hoopis nädalakesex tsyklisse. Võib-olla valitsesid peres pidevad majandusraskused. Võib-olla hooldas pere kogu tema lapsepõlve suremast keelduvat võimukat vanaisa. Võib-olla langes ta koolikiusamise või sexuaalse väärkohtlemise ohvrix. Sina ju ei tea, lihtsam on lauaga lahmida, et kanaemme on ise oma tibununnukest kõiges õigustanud.

Ei muuda eluraskused küll inimest teisi mõnitavateks ülbikuteks. See on ikka olematu kasvatuse tagajärg.

Klouni võid mängida igasuguste särkidega. Keda see huvitab?

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Ei muuda eluraskused küll inimest teisi mõnitavateks ülbikuteks. See on ikka olematu kasvatuse tagajärg.

Kumb see Sind siia ylbitsema saatis, eluraskused või olematu kasvatus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa, ülbik, oled 13 postitust kedagi ikka väga hoolsalt mõnitanud.

Miks su ema ja isa sind siis ei kasvatanud, oskad ehk öelda?
Või oled üldse leidlaps ja nõuka lastekodus kasvanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa, ülbik, oled 13 postitust kedagi ikka väga hoolsalt mõnitanud.

Miks su ema ja isa sind siis ei kasvatanud, oskad ehk öelda?

Või oled üldse leidlaps ja nõuka lastekodus kasvanud?

Mitte mõnitanud, vaid olukorra tagamaid selgitanud.
Kui inimene neil 2 asjal vahet teha ei suuda, siis ongi tagajärjeks pähe istuv laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kumb see Sind siia ylbitsema saatis, eluraskused või olematu kasvatus?

Tööalane kurb kogemus ülekäte kasvatatud lastega. Ja hilisemas elus täiskasvanutega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge. Siis on veel tegu üsna leebe variandiga.

Palatikaaslane on sul ilmselt pisut raskem juhtum, sest see kujutab ette, et ta on napoleon. Ja, aeg ajalt palub sul Kutuzov olla?

Kas siis katad ühe silma rätiga kinni (Kutuzov oli ühest silmast pime) ja kahekesi kamandate seal olematuid armeesid?

Ja kui internetiluba on, siis tuled perekooli inimesi “harima”.
Miks sa seda aega pigem lähedastega suhtlemiseks ei kasuta, va lihtsake?

P,S. Eks küik said ka sellest aru, MIKS just see teema sind nii väga erutas. Loomulikult selle pärast, et siin pealkirjas mainiti üht su valupunkti “VASTAV ASUTUS”. Ütle veel, et hull ei tea, et ta hull on. Teab ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge. Siis on veel tegu üsna leebe variandiga.

Palatikaaslane on sul ilmselt pisut raskem juhtum, sest see kujutab ette, et ta on napoleon. Ja, aeg ajalt palub sul Kutuzov olla?

Kas siis katad ühe silma rätiga kinni (Kutuzov oli ühest silmast pime) ja kahekesi kamandate seal olematuid armeesid?

Ja kui internetiluba on, siis tuled perekooli inimesi “harima”.

Miks sa seda aega pigem lähedastega suhtlemiseks ei kasuta, va lihtsake?

P,S. Eks küik said ka sellest aru, MIKS just see teema sind nii väga erutas. Loomulikult selle pärast, et siin pealkirjas mainiti üht su valupunkti “VASTAV ASUTUS”. Ütle veel, et hull ei tea, et ta hull on. Teab ikka.

Ei. See teema häirib hingepõhjani SIND, et nii rõvedalt madalale juba laskusid.
Eks ikka kiunatab see koer, kelle pihta kont lendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See teema häirib hingepõhjani SIND

Ei mind teema ei häiri, miks peaks. Üks postitaja on hakanud häirima, sest ta ei oska käituda.

(teemaalgataja – miks sa pole tema kohta kaebust teinud, pk kodukorra reegleid on see isik rikkunud korduvalt ja sind ühtlasi ka korduvalt solvata üritanud)

Ja sinu enda demoogiat kasutades: tõe rääkimine pole ju mingi laskumine. Pigem ikka on asjal ülla seesmärk, et ka sinusugune vanapagan saaks pisutki valgust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, oled see inimene, kes kirjutas paari kuu eest samuti. Eelmises teemas pakuti ju häid nõuandeid. Probleemiks oli täiskasvanud, emasse ebaviisakalt suhtuv laps, keda ei saanud ka nö ” välja visata”, sest elati sotsiaalkorteris. Eelmises teemas soovitati nõu pidada kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajaga, mis on väga mõistlik mõte. Tundub, et teemaalgataja seda ei teinud. Muidugi on vaja vahepeal “auru” välja lasta, kuid ilmselt pead olukorra muutmiseks midagi päriselt ette võtma.

Ma olen varem nendel teemadel rääkinud kohaliku sotsiaalnõunikuga ja oleme pidanud ka koos lapsega vestlusele minema. Mina ilmun vestlustele kohale, aga keda sinna ei ilmu, on minu laps.

Ja mis edasi sai või saab? Saate muudkui järjepidevalt kokku, noor täiskasvanu kohale ei ilmu ja kurdate siis sotsiaalnõunikuga üksteisele rasket saatust? Mida sotsiaalnõunik selles olukorras soovitab? Oled sa üldse oma soovi noore täiskasvanu eraldi elupinnale kolimisest konkreetselt väljendanud, või oled pigem see ema, kes lapse väljakolimise järel uue põhjuse halamiseks leiaks? (Vaatamas ei käi, ei hooli jne)
Mina ei ole pädev hindama teie igapäevast elu ja sinu kasvatusviise. Kui sa soovid, et laps välja koliks ja elad sotsiaalpinnal, siis pead soovi avaldama pinna omanikule ehk siis linna- või vallavalitsusele, kirjalikus vormis. Mõistan su keerulist olukorda – noor täiskasvanu teenib sinust enam, kuid käib raha nuiamas, see on emotsionaalselt vastik ja toime tulla on majanduslikult keeruline, kuid ükski Perekooli kägu ei lahenda sinu probleeme. Kui oled oma otsuses kindel, tegutse! Kui ei ole, püüa esmalt oma soovides selgusele jõuda ja seejärel tegutse! vastasel juhul teed mõne kuu pärast taas uue sarnase teema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tööalane kurb kogemus ülekäte kasvatatud lastega. Ja hilisemas elus täiskasvanutega.

Tegu vist meie perekooli staarõpetajaga, keda me kõik teame. Lapsed on tal eranditult pätid koolis ja vanemad takkapihta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle peale öeldakse, et parem hilja kui mitte kunagi ehk kui varem ei suutnud last kasvatada, siis sa võid ju nüüd proovida, kuigi ma ei usu, et see tulemusi annab. Lapsed üldjuhul peegeldavad oma vanemate suhtumist. Kui sa pole last ennast austama kasvatanud, siis miks sa eeldad, et ta peaks selle peale lambist ise tulema.
Minu lapsed (üks täiskasvanu, teine kohe varsti saamas) pole tõesti ei minu ega mehe peale kunagi haukunud – me oleme kogu aeg olnud oma lastele autoriteedid. Ja lapsed ei kasva ise – laste kasvatamine normaalseteks edukateks inimesteks, kus nad suudavad end kohe ise mõistlikult majandada, on väga vaevarikas ja järjekindel töö, mis nõuab hullult palju energiat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need ongi sinu kasvatuse viljad. Ilmselt oli kasvatuseks vabakasvatus. Koolis haukus ilmselt õpetajatega ja terroriseeris neid. Siis olidõpetajad süüdi selles, et ei oska ennast kehtestada. Nüüd on sama noa tera sinu vastu pöördunud.

Kui oleksid oma last inimlikult kasvatanud, ei oleks sul praegu sellist olukorda.

Kodus ei ole vabakasvatust olnud. Koolis ikka probleeme oli, aga mina ju ei saanud tundide aeg kaasas olla ega näinud mis toimus. Pidin pärast kahjuks E-koolist lugema, mis toimunud oli ja vestlustel käima. Loomulikult, peksa ma ei andnud. Või oleks pidanud?

Kodus olid väärastunud põhimõtted.

Terapeudile oleksid pidanud lapse juba kooliajal viima. Kõik need õpetajaid mõnitavad pätid, keda nende emad õigustavad, jäävad lõpuks neile emadele endile elu lõpuni kaela peale elu mürgitama.

Millised need väärastunud põhimõtted siis mul kodus olid? Äkki ma ei teagi. Nüüd oled küll mulle selgituse võlgu. Vägisi ei saa kahjuks terapeudi juurde mitte kedagi viia. Jah, õpetajaid ta vist mõnitas küll, aga pätiks kasvanud õnneks ei ole. Ma loodan ikka et võtab end kätte, pakib oma asjad ja kolib välja.

Siit kommentaarist paistavad kenasti sinu suhtumine ja kasvatusvead. Mis mõttes ei saa lapsevanem (vägisi) last arsti (terapeudi) juurde viia – loomulikult saab. Kui laps juba lapseeas sulle ei kuuletunud, tähendab see seda, et sind polnudki lapse jaoks olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, lumehelbeke see teemaalgataja ei ole, ta on lihtsalt vähese hariduse ja väheste teadmistega suhteliselt ükskõikne ja saamatu lapsevanem olnud, ma pakun, et selline Eesti keskmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, lumehelbeke see teemaalgataja ei ole, ta on lihtsalt vähese hariduse ja väheste teadmistega suhteliselt ükskõikne ja saamatu lapsevanem olnud, ma pakun, et selline Eesti keskmine.

Mina küll keskmist eestlast selliseks lapsevanemaks ei pea. Isegi keskmine kägu ei ole selline.
Aga lumehelbeklus kui äärmine egoism ja pidev solvunud olek ümberringi valitsevate õudsete olude pärast on minu meelest küll olemas just ka sellisel kujul nagu teemaalgataja seda esindab. Eks seda diagnoosi ole ju ka kergemat ja raskemat sorti. Peamine, et helves ise pole kunagi midagi halba teinud ja kõik teised on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas see pole siin see sama liberastidevihkaja, kelle laps ikkagi kuidagi kasvas tema meelest liberastide mõjuvallas ja hakkas seejärel kas veganiks või geiks, enam ei mäleta, kummaks !? See, kes nüüd kalli raha eest kuskil välismaal seda lapsest välja posib mingi salapärase spetsialisti abiga.

Ma kogu aeg imestan, et laste halvas kasvatuses süüdistatakse liberalismi – mis uus mood see selline on? Minule hoopiski tundub, et kui lapsi kasvatab näiteks shovinist, tulevad sellest kodus uued shovinistid, või naistevihkajad, või naistepeksjad vms. Ka autoritaarne kasvatus nn võimupositsioonilt pole ok. Liberalism on maailmavaatelt siiski kõige vähem tulevast partnerit ja kaaslasi ohustav kasvatusviis 😀 Me peaksime eelkõige rääkima lastekasvatusest kui armastavast, suunavast ja toetavast (liberalism käib siia hulka, mu meelest) ning pahupoolel on siis need ülejäänud, kus kodus lokkab tüli, vägivald, alkoholism, rumalus jne. Võimalik, et just autoritaarne kasvatu on viinud lapse selleni, et nüüd, kus ema jõud enam üle ei käi, võib ta ise näidata, kes majas uus autoriteet on:)

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Kumb on hullem helbeke, kas ema, kes kysib nõu oma täiskasvanud lapse arulageduse pärast, või staarpedagoog, kes kogu aeg & igal pool põrkub vabakasvatatud ylbikutega? Esimene saab ilmselt ka ise aru, et on teinud vigu, & pyyab nyyd nende tagajärgi tasandada. Millest või kui palju teine aru saab, ei ole minul au teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kumb on hullem helbeke, kas ema, kes kysib nõu oma täiskasvanud lapse arulageduse pärast, või staarpedagoog, kes kogu aeg & igal pool põrkub vabakasvatatud ylbikutega? Esimene saab ilmselt ka ise aru, et on teinud vigu, & pyyab nyyd nende tagajärgi tasandada. Millest või kui palju teine aru saab, ei ole minul au teada.

Aga kumb on hullem, kas joodik või varas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kumb on hullem, kas joodik või varas?

Võrdlus pole ju võrdne.
Sa oleks pidanud küsima, kumb on parem, kas nooruses varastanud ja hiljem seda kahetsev varas või veendunud ja parandamatu retsivist.

Joodik ei puutu üldse asjasse, tema on tavaline haige inimene. (kes, tõsi, on oma haiguses ise süüdi.)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus lapsevanemaid on Eesti keskmised. Kas sellised ei tohiks üldse lapsi saada? Kas keskharidus ei kõlba? Kas enne laste planeerimist peab veel mingi kõrgem haridus olema? Ma arvan, et teadmisi oman samapalju nagu sinagi. Saamatuks ja ükskõikseks ma ka ennast ei peaks. Kui oleksin saamatu ja ükskõikne, oleksid mu lapsed mingis erikoolis käinud ja nad ei oleks rääkima-, lugema- ega kirjutama õppinud. Enamus töö, et lapsed areneksid, olen ikka ise teinud, mitte kooli ja lasteaia pärusmaaks jätnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, õpetajaid ta vist mõnitas küll, aga pätiks kasvanud õnneks ei ole.

Kui teemaalgataja veel julgeb seda teemat avada, siis mina koolimineva poisi emana küsiks, kuidas ta reageeris sellele õpetajate mõnitamisele. Ja üldse, kuidas see välja nägi: kas poeg kodus rääkis õpetajatest mõnitaval toonil või õpetajad kaebasid, et ta mõnitab neid näkku?
Meie klassis oli üks juba vanem õpetaja, kes ilmselgelt ei omanud väga tugevaid pedagoogilisi võimeid ja ka oma erialal vahel juhtus soperdama, ilmselt oli ka väikestviisi alkohoolik. Ma olen kindel, et tänapäeva koolis leitaks sellise inimese asemel üsna varsti sobivam. No ja poisid, klassi liidrid, tõesti sõna otseses mõttes mõnitasid teda. Mul oli seda väga ebameeldiv kuulata, kuigi ma ise sellest õpetajast ka hästi ei arvanud. Aga mul muidugi ei olnud klassis sellist positsiooni, et oleksin neid poisse kuidagi takistada saanud.
Eks need poisid tegelesid muul viisil ka koolikiusamisega, näitasid oma “vaimset ja füüsilist üleolekut” – või noh, tegid kõike, et iga hinna eest seda tõestada. Ja oma lapse juures ma olen püüdnud juba maast madalast selgitada, mismoodi selline kiusamismehhanism töötab ja et lõppkokkuvõttes see ei tasu sugugi sama palju ära kui lugupidav suhtumine kaasinimestesse. Ja kusjuures kõikidesse kaasinimestesse, olgu need siis sinust kuidagi kehvemad või isegi ebameeldivad. Lugupidav suhtumine kiusajasse seisneb nt selles, et oled teadlik tagamaadest, miks inimene nii võib käituda, ei võta tema sõnu tõsiselt ja ei hakka temaga nääklema. Teisel hetkel, kui ta käitub normaalselt, oled valmis juhtunut unustama ja temaga nagu võrdne võrdsega suhtlema.
Kui nüüd minu laps peaks mõne õpetaja kohta midagi halvasti ütlema, siis esiteks ma selgitaksin talle, et õpetaja töö on raske ja vastutusrikas ja igaühel võib olla kehvemaid hetki ja et õpilased peavad õpetajale omalt poolt ka toeks olema, et õppetöö kenasti kulgeks. Kui ühe õpetaja kohta peaks tulema lapselt mitmeid negatiivseid märkusi, uuriksin, mis värk on. Aga kindlasti ei arutaks seda lapsega, vaid vajadusel direktsiooniga.
Ilmselt olen ka mina oma kasvatusmeetodilt “liberast”, mitte “konservatiivse maailmavaatega normaalne pere, kes oma kasvatustegevusega toodavad Eestile uut eliiti”. Aga ma siiski loodan, et kasvatan oma pojast endale sõbra ja ühiskonnale hooliva kodaniku.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Esileht Pereelu ja suhted Ema, kui närvid on läbi, tuleb vastavasse asutusse pöörduda