Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ema lapsehooldupuhkusel aga voodireziimile määratud kas isa saab hoolduslehe võtta

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ema lapsehooldupuhkusel aga voodireziimile määratud kas isa saab hoolduslehe võtta

Postitas:

Küsimus siis- olen LHP 2a lapsega aga pean mõned päevad haiglas olema ja seejärel ilmselt määratakse mind kodusele voodireziimile. Kas sellisel juhul saab lapse isa võtta hoolduslehe? Ja kui siis kas ainult isa või ka keegi teine näit vanaema, tädi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 13:47; 19.01 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saab ikka. Lehe võtab see, kes last hooldab – olgu see vanaema, naabritädi, isa või kes tahes.

Alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamine lapse ema haiguse või sünnitusabi osutamise ajal – Haigekassa maksab hüvitist töövabastuse esimesest päevast, hüvitise määr on 80% – hüvitatakse kuni 10 päeva.

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/tvhmaksmine/tvhtabel/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult:

Alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamine lapse ema haiguse või sünnitusabi osutamise ajal/ Hooldusleht / Haigekassa maksab hüvitist hooldamise esimesest päevast määras 80%./ Kuni 10 päeva

Ise valite, on see apse isa, vanaema(töötav), tädi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, just nii nagu kohalik kirjutas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja-Tänan kiire vastuse eest- küsin veel, kas keegi teab mis selle sünnitusabi all mõeldakse? Kas näit seda kui ma lähen sünnitama ja siis pean vastsündinuga näit 4 päeva haiglas olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 13:47; 19.01 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see sünnitusabi osutamine on?

Kui mul on alla 3-aastane laps ja ta jääb haigeks. Olen ise kodune, kuid 2-nädalase beebiga. Kui ma ei soovi, et pisike haigeks jääb, siis kas isa saab võtta haiguslehe suuremale lapsele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sünnitusabi on sünnitamas(haiglas) viibimine, olgu see 4 p või 10p.

Kui olete beebiga juba kodus ja haige on hoopis 3a laps siis töötav isa võtab haige lapse hoolduslehe.
Iga perearst saab aru, et äsjasünnitanu 2-nädalasega ei saa hoolimata dekreedist või lhp-st veel 3a haiget last ravida/hooldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis see sünnitusabi osutamine on?

Kui mul on alla 3-aastane laps ja ta jääb haigeks. Olen ise kodune, kuid 2-nädalase beebiga. Kui ma ei soovi, et pisike haigeks jääb, siis kas isa saab võtta haiguslehe suuremale lapsele?[/tsitaat]

See on teist liiki hooldusleht kui teemaalgatajal. Algatajal saab mees võtta hoolduslehe terve lapse hooldamiseks ema haiguse (jne) ajal.

Sinu puhul kui laps on haigestunud, siis isa saab võtta hoolduslehe haige lapsega (kuni 12a isegi). Muidu samad tingimused, aga makstakse kuni 14p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ema lapsehooldupuhkusel aga voodireziimile määratud kas isa saab hoolduslehe võtta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.