Esileht Beebi ja mitmikud Ema magab siis, kui laps magab?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Ema magab siis, kui laps magab?

Postitas:

Loeks hea meelega teiste kogemusi, kuidas olete vastsündinuga möllamise kõrvalt oma unetunnid täis saanud. Meil on praegu kolm nädalat täis, ja iga-kolme-tunni-tagant-tuleb-toita skeemi kõrvalt õnnestub mul ööpäevas magada kokku ca 5 tundi. Need tulevad kõik öisel ajal, sest ma ei oska päeval magada – no ei jää magama ja kõik, isegi kui beebi tukub ja mul oleks justkui võimalus.
On see jätkusuutlik? Kas ema organism on sünnitusjärgsel ajal kuidagi teisiti häälestatud, et magab lühema ajaga välja, või peaksin olema valmis, et kusagil miski ütleb üles? Või võib loota, et varsti muutuvad söötmisvahed pikemaks ja saab pikemalt põõnata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit kindlat reeglit pole, et beebi hakkab pikemalt magama. Minul on rinnasõltuvuse tõttu jäänud unetunde just vähemaks. 🙂

Jah, emad tavaliselt harjuvad, aga eks ole ka erandeid. Mingi tore asi see magamatus muidugi ei ole. Mina ka ei oska päeval magada, aga vedeleda võin küll ja ka sellest on kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösel ei pea toitma iga 3h, kui ta just ise ei taha.

Ja kui piima tuleb kenasti ja lapse kaal korras, võid ka päeval vabamalt võtta.

Kui sa päeval magada ei oska, siis ei saagi midagi teha. Nädalavahetusel kui laps ärkab, siis ühel päeval toida laps, ulata mehele ja maga edasi. Nii et kummalegi jääb üks hommik puhkamiseks. Õhtuti ka varem magama. Laps voodisse kell 29, et ise 21-21.30 järgi minna.

Kui iga 3h ka öösel toita ja 5h magad, siis ilmseõgelt lähed hilja magama. Beebi ilmselt magab vähemalt 10h ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 21:35; 14.01 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei ütle üles. Lihtsalt halb näed välja. Pane päeval silmamask ette ja tropid kõrva.
Ja kui päeval veel ei maga, ju pole sius veel hull. Muidu magaks juba ka poti peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas Sul on vajadust toita 3-nädalast iga 3 tunni järel? Kas on kaaluga probleemid? Tuleks defineerida need probleemid, sest tegelikult kui lapse kaal juba tõuseb stabiilselt, võiks last toita tema vajaduse järgi.
Seega kui vajadust pole, tuleks kõigepealt vabaks lasta öine toitmine, mis juba aitab paljuski kaasa ema une parendamisele, kui laps sellega kaasa tuleb. Samas pead aru saama, et siis päevased toiduvahed suure tõenäosusega lühenevad ja üldse pikemaid söögivahesid ei ole loota ka pikas perspektiivis. Tutvu imetamise füsioloogiaga. Enamasti on 2 tunni pärast rinnapiima juba seeditud ja käes aeg uueks toidukorraks. Enamik lapsi kujundab oma rütmi nii, et ööpäevas on 1-2 pikemat und ja hea ju oleks, kui see oleks öine uni.
Teiseks, tee imetamine endale hästi mugavaks, õpi ära lamades imetamine (kui ei oska, siis nõustaja abiks), et ei peaks last tõstma ja et Sa ise ei peaks öösel tõusma. Ka päeval on hea toita last suures voodis ja ise jäädagi sinna koos lapsega magama lõunauinakuks, saab kohe järgmise signaali peale lapsele jälle rinda anda.
Sul on tegelikult õigus selles, et ema organism on praegu täis energiat, Sa pead vastu ka siis, kui magad vähe. Aga lõputult see sünnitusest saadud adrenaliini laksakas ei kesta. Sellepärast võiksid päris teadlikult ennast harjutada magama koos lapsega. Ema organism toodab imetades uinumist soodustavaid aineid nii emale kui lapsele, ära tööta neile vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lisaks veel seda, et osad lapsed ei hakkagi hästi magama ja mingil määral ikak ema kohaneb. Palju sõltub,e t kui hull sisi asi on. Mul teine lasp sõi öösiti iga 2 h, tahtsin ma või mitte. Külili asendis mulel toita ei meeldinud, mina ei tea kas mul imelikud rinnad, aga kumbki laps pole külili asendis hästi nibu kätte saanud, pean end veidi tahapoole kallutama ja siis juba endal ebamugav. Ka öösel totisin istudes ja lõpuks õppisin istudes magama, kui laps parasjagu rinnal 😀 Toetasin pea vastu seina, pea kergelt kuklas, ilmselt oli ka suu lahti ja niimoodi siis põõnasin, kuni laps end liigutas taas 😀

Esimene laps opn mul 3a ja väga ahrvad on ööd, kus ta rahulikult magab 5-6ni, et siis kas kaissu tulla või täitsa ärgata. Noorem laps, 1a2k, oli täna öösel 23.30-01 lihtsalt ärkvel… õnneks, tänu sellele magas hommikul 6-ni. Muidu viimasel ajal ärkab 4.30, 4.45, heal päeval 5.15 :/ ja ei jäägi enam magama….vibolla 6 paiku uinuks uuesti, aga siis ärkab 3aastane ja pisem kohe ergas, kuis uurema lapse häält kuuleb 😀 Eile õhtul jäin teleka ees istudes magama ja kui hakkasin jubaa kreeni vajuma, siis mees märkas ja saatis mind voodisse 😀

Aga-aga – suvi aitab. Tõesti, päike ja palju päevavalgust teeb imet ja siis on kuidagi rohkem energiat vajadusel ka nt tegeleda laspe öiste harjumuste muutmisega vmt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 21:35; 14.01 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söötsin ka esimestel nädalatel beebit iga 3 tunni tagant kuna sünnikaal oli väike. Siis saavutasime korraliku kaalutõusu ja arst lubas nö vabamalt võtta. Tulemuseks sain siis kuu vanuse lapse, kes sõi õhtul 21-22 vahel ja järgmine toidukord hommikul 5-7 vahel. Päevased sööginõudmised jäid 2-3 tunni tagant. Laps hetkel 2-kuune ja on tublisti juurde võtnud. Kuigi ma ise alguses kartsin et nii pikk öine vahe võib kaalule mõjuda. Juhul kui su laps võtab kenasti juurde, siis soovitan ka vabamalt võtta ja vaadata kui kaua laps magab enne kui tal kõht üldse tühjaks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui päeval veel ei maga, ju pole sius veel hull. Muidu magaks juba ka poti peal.

Tahtsin just sama arvata. Mina vana “ei suuda kunagi päeval magada” magasin pärast nelja kuud katastroofilist unevõlga igasugu huvitavates kohtades: maas lapse voodi eest, pargipingil, õues madratsil, koera kõrval jne. Lihtsalt magamatus oli nii suur, et isegi kirjutuslaua alune tundus ahvatleva kohana, kuhu võiks oma hullumeelsuseni väsinud pea maha visata ja magada, magada, magada…
Oli väga kole ja tappev. Ja mul on kõik lapsed kehvad magajad sattunud. Õnneks nad kasvavad sellest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et sa pole veel sellesse faasi jõudnud, kus unevõlg tõsiselt tunda annaks. Kui ikka unevõlg piisavalt suur, küll sa siis ka päeval magama jääd. Eriti tuntavaks muutub unevõlg siis, kui sul beebi kõrval kasvamas ka väikelaps, kes päeval tegelemist tahab. 🙂

Sinu kurvastuseks pean ütlema, et minul pole kumbki laps esimesel eluaastal öösel pikalt maganud. Ikka tahtsid öösel 2-3 tunni tagant süüa. Mingil hetkel ilmselt polnudki tegu niivõrd füsioloogilise vajadusega kuivõrd halva harjumusega, aga seda piiri paika panna, kust maalt peaks hakkama öist toitmist piirama, on jube keeruline (rinda võib laps küsida ka lihtsalt uuesti uinumiseks, hammaste kasvuvalu talumiseks jne). Pealegi oli vähemalt minul märksa lihtsam laps rinna otsa panna ja edasi magada, kui püüda last niisama silitades ja kussutades magama saada. Kuigi enne esimese lapse sündi olin ma täiesti veendunud, et laps magab oma voodis, siis reaalselt sain ma väga ruttu aru, et minu enda unevajaduse tõttu on mõistlikum laps öösel kaissu võtta. Mina jäin kindlasti enne uuesti magama, kui laps oma söömise lõpetas. 🙂

Teine nipp, mida meie rakendasime, oli see, et kui ikka minul õhtul suur uni peal oli, siis läksin peale lapse eelviimast toidukorda magama. Lapse isa tegi lapsega õhtused toimetused ja kui pisikesel lõpuks kõht jälle tühjaks läks ja uni peale tuli, tõi mulle kaissu sööma/magama. Nii võitsin igal õhtul 1,5-2 tundi und.

Nädalavahetusel ärkas isa koos lapsega ning mina alles siis, kui last taas toita oli vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saagi. Ja kui tulevad gaasivalud, magad veel vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna esimene laps mind kaks aastat pea magamata hoidis, siis praegu rasedana ma vaid magan, püüan ette puhata ja magada, iseasi, kas see toimib.
Kõigil emadel soovitan kindlasti ka D-vitamiini süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled tõsiselt väsinud, küll siis ka päeval uni tuleb. Sul pole pikaajaline unevõlg veel tunda andnud ja ehk ka veel hormoonid hoiavad ärkvel (ma nt juba sünnitusmajas vastsündinu kõrval ei osanud magada, tuiasin 66sel üleval ja ämmakas pahandas, et mis sa ull teed, mine magama, niipalju kui saad! Kolmandal elukuul oli juba hooopis teine lugu :P)
Eks tasapisi lähevad 6ise imetamise vahed pikemaks, kuigi selle peale rinnapiimalapsel nüüd 100% loota ka ei tasu, mul sõi laps kuni 1,3a võõrutamiseni 3-5 korda 66sel, lõpuks natuke peale aastat ütlesin, et aitab nüüd küll, 66sel enam ei saa. Kas õpid imetades edasi magama või hakkad päeval ikka magama jne, küll kuidagi hakkama saad.
Neljakuusena või nii võivad need lapse uned päris lühikisesks jääda, kuna ka neil see hormoon, mis pisikest pikalt ja sügavalt magama paneb, muutu ja väheneb ja saabuvad need 40-minuti-uned.

Kolmenädalast ei pea enam 66sel toitmiseks üles ajama iga 3t järel (kui just pole toitmisega ja kaaluga väga nadi), maga niikaua kui laps ise sind äratab ja süüa nõuab. Kui kaalutõus on järgmisel kaalumisel ilus, siis arvan, et mingit 3tunni järel toitmist enam kella järgi harrastama ei pea ja võib päeval toita nõudmise järgi (minul nägi see välja “iga vääksu peale tiss suhu” süsteemina 😛 ), siis õhtul tuleb suurem tissiralli (laps ka lisaks õhtuks väsinud, imetamine pikem) ja siis loodetavasti saad 3-4 tundi vähemalt jutti magada, enne kui 5-6 ajal hommikus66ki nõutakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ema magab siis, kui laps magab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.