Esileht Lapse ootamine Ema meeleolud lapse ootus ajal

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ema meeleolud lapse ootus ajal

Postitas:

Tere

Kuidas mõjub kõhubeebile ema vihastamine, kurbus, pidev nutmine?
Kas kellegil on ka nii raske rasedus olnud ja kuidas beebi hiljem peale sündimist on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lapsel tulid 3 kuud kestvad koolikud.
Tunnistan,et rasedusaeg oli keeruline ja stressirikas.

Esimese rasedusega mingeid koolikuid polnud.

Kui lapseootel naisel on palju negatiivsust ümber,rasedusaeg pole meeldiv,mõjub see ka lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna oli raseduse ajal raskes depressioonis. Nii rahulikku, rõõmsameelset ja lihtsat beebit, kui temal oli (nüüd juba mudilane), ma rohkem ei teagi.

Mul mingeid meeletuid üleelamisu raseduste ajal ei olnud, aga esimest last oodates oli suur töökoormus, palju pinget, kõhklused-kahtlused rasedusega seoses — laps tuli rõõmus ja rahulik. Teise raseduse ajal olin mina vana rahu ja rõõm ise, aga laps oli peaaegu aasta aega ülinutune, rahutu, viril, ekstreemselt klammerduv (mitte et ma ei tohtinud WCski käia, vaid ma ei tohtinud temaga pilkkontakti kaotada, kui juba kisa käis). Siis käis järsku mingi plõks ja esimese eluaasta mured ununesid sisuliselt päeva pealt. Nüüd on ka rõõmus ja julge tirts.

Mingit kindlat seost, et rasedusaegsele stressile järgneb närviline beebi, küll ei saa välja tuua. Ühel joppab nii, teisel naa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli viimane rasedus meeletult stressirohke. Ülemus vahetus ja uuega ei olnud klappi. Tegu oli töökiusamisega mis lõppes mul töökoha vahetusega ja sain ka kompensatsiooni ebaõiglase kohtlemise eest. See muidugi ei muutnud negatiivseid tundeid, pinget, viha ja nutmisi. Lõpus olin nii haige ja laps sündis enneaegsena 5nädalat. Mina ise olin meeletult väsinud. Dekreedis sain olla 3 päeva.
Laps oli rahulik ja mõnus. Ise ka meeletult kartsin, kuidas see kõik lapsele mõjub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ilmselt järjekordne stressipundar, kes ei suuda neid roosasid prille ette panna ning mõelda, et see on nüüd üks vahva uus etapp minu elus. Mure on suur, justnimelt selle pärast, et mul jääb ülikool katki ning lisaks on mul vale leping (ei võimalda jääda lapsehoolduspuhkusele) ning mingitel hetkedel vaatan isegi mehe poole sellise pilguga, et on ikka labane inimene ja temaga ma nüüd olengi terveks eluks seotud.
Hästi palju on pessimismi, mis hooti vaheldub õnnetundega (ma saan emaks). Paar korda olen nii jubedalt vihastanud, et asjad on lennanud igasse suunda ning keha on värisenud nagu haavaleht.
Tunnen, kuidas ma muutun inimesena, varsti ma näen ka seda, kuidas keha muutub.

Läheks ometi siis nii, et laps peab ema sõgedushood ilusti vastu ning tuleb mu ellu rahuliku lillelapsena.

Teemaalgataja, ma ei tea, mis mured sinul on, aga mingitel momentidel aitab mind teadmine, et alati võib hullem olla. Ja kui see kurbus või viha peale tuleb, aitab keskkonnavahetus. Aju peab ümber lülituma millelegi muule ning sellele pead teadlikult ise kaasa aitama.

Peame vastu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli nii, et ootasin lapse saamist väga. Siis oli see hetk käes, aga nii hirmus halb oli tervis kõik kolm kuud. 24 tundi ainult iiveldas. Mõtlesin isegi katkestamisele ja nutsin, et ei suuda temast rõõmu tunda. Mehega ka vahepeal tülitsesin ja tujutsesin. Kohutav stress ja süümekad.Tööl tõstsin raskusi ja ei mõelnudki ennast säästa. Lisaks lähedase raske haigus. Nüüd saabus viies kuu ja olen õnnelik ja rahul ja põnevil. Tõenäoliselt oli ka meeletu hormoonide mäng. Missugune mu laps sünnib on teadmata. Aga tahan olla toeks ja öelda, et ükskõik mis kahtlused ja kõhklused ka poleks, kui ta tahab sinu ellu praegu tulla, siis ilmselt hea põhjusega, mida sa hetkel ei teagi. Mul aitas üle saada ja mitte ülemõelda igapäevane tööl käimine ja tegutsemine.Polnud aega päeval mõeldagi. Raske oli nádalavahetustel ja õhtuti. Aga minust sai vist asja, saab sinustki. Usu ja lase asjadel minna ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen inimesena väga rahulik ning juba teine rasedus on olnud nö väga chill. Ootan küll teist last, aga esimene laps on sünnist saati väga aktiivne ja ei püsi pudeliski paigal. Saab kohe 4a. Nii, et ei oska küll mingeid paraleele tuua 😀 Lootsin, et tuleb väga rahulik laps, aga kus sa sellega… Praegu rasedust 20+ nädalat ning mulle tundub, et see maimuke kõhus ei maga üldse, selline triangel käib. Juba kardan, kes sealt tuleb 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on lihtne öelda,et ära stressa ja muretse jne aga päris elu on ikka midagi muud. Minul nt on ärevushäire ja paanikahood. Küsisin just oma psühholoogi käest et kas need last ka kuidagi mõjutada võivad. Tema ütles et ei. Seega ma usaldan teda ja proovin ikka endaga tööd teha et neid vähem oleks aga siiski olen ma enne kõike inimene ja kaugelt mitte ideaalne robot.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab ka see teema, olen viimasel trimestril ja terve rasedus on kohutavalt närvesööv olnud. Lisaks depressioon, mis teadupärast võib ka sünnitusjärgseks üle minna???? eks varsti ole näha kuidas minul mõjutas. Aga juttude põhjal mingit reeglit sellele pole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, pole mingit reeglipärasust selle kohta, et kui on raseduse ajal tujutsev ema, siis oleks ka väga rahutu laps – või siis vastupidi. Rasedusaegne tujukus koormab ja väsitab ikka eelkõige ema ennast.

Igaks juhuks ütlen seda, et kindlasti hoidke silm peal oma D-vitamiini ja hemoglobiinitasemel! Kui hemoglobiin on piiripealne või koguni normist madalam ning samas on ka tujukus-väsimus, siis tasub kindlasti hemoglobiini taset mingi hästi imenduva rauapreparaadiga ülespoole tõsta. On juba apteekides hästiimenduvat rauda saada ning keegi ei pea “vapralt” madala hemoglobiinitasemega kaasnevat kammajaad kannatama. Peale sünnitust ka hemoglobiin määrata – sest madala hemoglobiiniga on sünnitusjärgne kurnatus-depressiivus kergem tulema. Normis hemoglobiinitasemega on beebi kantseldamine palju kergemini talutav. Muud, mis ka tujukust võivad soodustada, on D-vitamiini ja omega-rasvahapete puudus – kui D-vitamiin on madal, siis iga päev vähemalt 100 mikrogrammi juurde ja mingit omega-rasvhapete rikast õli ka kindlasti – nii raseduse ajal kui ka sünnitusjärgselt, imetamise ajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Ema meeleolud lapse ootus ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.