Esileht Väikelaps Ema teleri vaatamine ja väikelaps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Ema teleri vaatamine ja väikelaps

Postitas:

Mulle on jäänud arusaamatuks, millal leiab ema aega televiisori jaoks kuni 5 aastase lapse kõrvalt ?
Ta ju ei istu 2-3h paigal kuni tahaks filmi otsast lõpuni vaadata ja kui ka magab nii kaua lõunat, siis selle aja sees tahaks hoopis koristada, süüa teha, uudiseid lugeda jmt. Õhtul olen peale tööd küll rampväsinud, et filme krõllitada enne ööd, kell 22 paiku vaja magama sättida, vara tõusta, ikka tegeled lapsega õhtul kas väljas või kodus, teed enne süüa, saad natuke netis olla kui isa tegeleb ja ta ise veidi mängib jne.

Ma pole ausalt üle 2 filmi kolme aasta jooksul järjest vaadata saanud.
Mees see-eest vaatab kõike, laps tuleb ikka enamasti minu juurde, mina ei saa siis keskenduda.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 16:44; 17.08 10:10; 17.08 10:17; 18.08 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtmesõnaks on järelvaatamisteenus. Mõnikord vaatan 2-tunnist filmi või saadet jupi kaupa terve nädala kui laps on õhtul magama jäänud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peab laps paigal istuma sel ajal, kui sina filmi vaatad? Minu oma mängib, asjatab ringi, vaatab raamatuid. Vahel korra kõõritab filmi ka, kui on mõni äravemaga muusikaga koht, aga üldiselt ei huvita. Laps veidi üle kahe aasta vana.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 17:06; 17.08 11:05; 18.08 09:39; 18.08 14:53; 20.08 16:59; 26.08 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4.5a poiss mängib üsna palju ka üksi. Niiet reaalselt oleks teleka ees vedelemine võimalik aga ma ise ei viitsi. See teeb laisaks. Mõnd kindlat seriaali või filmi ikka vaatan. On ette tulnud, et samal ajal ka tegutsen lapsega(joonistame näiteks) ja siis poole kõrvaga kuulan.

Laps tahab olla meie lähedal elutoas aga ilmtingimata ei vaja, et me koguaeg koos mängiks. Mõnikord unustab ennast mitmeks tunniks vaikselt mängima.
Laupäeviti on meil kogupere multikaõhtu, kui tv3 pealt mults tuleb ja me parasjagu kusagil väljas pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KOlm last, töö, väsimus. Mingeid filme ei vaata. Pole aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahene laps ja ma ei vaatagi telekat, kuna ei leidugi selleks aega- loen hoopis õhtul raamatut, seda saab hästi jupikaupa teha. Vahel käime beebikinos, täielikult keskenduda ei saa, aga selliseid kergemaid filme, viimati Mamma Mia 2, saab ikka nautida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps on juba 6 ja lapse ülevaloleku ajal filme ei vaata. isegi et ta leiab endale ise tegevust, tahab ta ju ikka sageli suhelda.

panen lapse magama (jääb alles 11!) ja siis vaatan kella üheni umbes sarju, kui soovi on. ma ei ole hommikuinimene ja istun hea meelega poole öö ajal üleval. umbes pool 8 pean tööleminekuks ärkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsed 5 ja 7 a. Filme vaatan vähe, sest ega eriti polegi midagi vaadata, kui näen saatekavas, et on mingi film, mida tahaks vaadata, siis vaatan hiljem järelvaatamisest, no ja kui jääbki vaatamata, siis tegelikult polegi midagi.

Laste kõrvalt saaks vabalt vaadata, ega lapsed tegelikult ju ei sega, neil on oma mängud (ka väiksematena mängisid palju kas üksi või siis kahekesi koos midagi, nii et väikeste katkestustega, kui midagi küsimas käisid vmt, sai filmi ära vaadata küll), aga kuna teen õhtul veel lisatööd, siis läheb õhtune aeg, kui lastega tegemised tehtud, kodus kõik korras jne, hoopis töö peale. Nii et kui tõesti on vaba aega ja telekat vaatan, siis vaatan pigem History jmt kanalite pealt midagi või ETV2st mingeid saateid, mängufilme vaatan järjest harvem, kui mõnikord ka vaatan, siis poole filmi pealt jätan tihtipeale pooleli, sest ei huvitagi tegelikult või on liiga hollivuudilik kitš või etteaimatav vmt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:16; 17.08 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, siis ma oleksin juba surnud, kui ma kogu seda lapsekasvatamise protsessi nii dramaatiliselt võtaksin. Mul on lausa kolm last kuni viienda eluaastani ja kauemgi kasvatatud. Mina üldiselt vaatan filme pärast kella 21.00-kui lapsed magavad. Päevasel ajal ma loen raamatuid. Kolmanda beebi kõrvalt kirjutasin kokku doktoritöö. Lamasin päeval põrandal madratsitel, beebi ronis oma leludega kogu aeg üle minu keha, iga natukese aja tagant jutustasin temaga, kastusi-paitasin teda. Ülejäänud aja tegelesin enda asjadega. Kui unest puudu jäi, magasin lapsega koos. Kodutööd olen kõik lapsega koos teinud, laps kaasas “asjatamas”. Köögis kuuma veega tegeledes kinnitasin paar sammu eemale köögitooli alla kõristid ja panin lapse sinna tooli alla kõristama või spetsiaalselt tema jaoks sisustatud kulpide-karpide sahtlit sorteerima ja ise muudkui tegin süüa. Kartulit kooris kraanikausi kohal ta algul kõhukotis, hiljem minu ees taburetil, või õigemini “pesi” laps sulistades kartuleid vees kuni mina koorisin teda kahelt poolt käsivartega turvates. Kui koristada ei taha, veeda palju aega õues, siis ei lähe tuba sassi. Sageli rääkisin lapsega pikad jutud, aga ülejäänud aja tegelesin näiteks ennast huvitava käsitööga, istusin põrandal, laps minu kõrval, kui mina viltisin, viltis tema ka. Lapsele ulatasin võimalikult sarnaseid aga mitteohtlikke asju. Näiteks istuv beebi “viltis” trummipulgaga viltriidetükki. Veidi vanem laps “viltis” hambaorgiga vatti svammi sisse, viiesele usaldasin juba viltimisnõela kätte minu järelve all. Kui mina lugesin raamatut “luges” laps ka oma kummist raamatut jne. Viiene ikka oskab juba päris palju omapead mängida, eks muidugi käib üks pidev tähelepanu nõutamine, aga ma vahel ütlengi, et nüüd on ema rahulik filmi vaatamise aeg ja lapsed ei sega. Lapsega ei pea pidevalt tegelema. Peab päeva mõistlikult jagama, et oleks teadlikult aeg, mille pühendad ainult lapsega tegelemisele ja oleks aeg, mil tegeled enda asjadega. Lisaks veel see boonus, et kui lapsi on rohkem, siis tegelevad nad paljuski üksteisega.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 18:24; 17.08 11:10; 18.08 16:22; 26.08 08:35; 26.08 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks alla 3aastast last ja ma vaatan iga päev telekat. See 2aastane asjatab juba omaette ju – mängib legodega, vaatab raamatuid, sõidab autodega jne. Jah, ikka vahel räägib juttu minuga, toob mulle midagi näidata… aga inimene saab ju mitut asja korraga ka teha. Miks teleka vaatamine peaks eeldama, et laps terve aeg paigal istub? Beebi lebab maas mängumatil, vaatab ringi, haarab mänguasju jne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks lapse uneaega just koristamise ja kokkamisega sisustama? Kokkasin ja koristasin siis kui laps oli ärkvel. Laps samal ajal kas mängis omaette või näiteks aitas mind, juba aastast last saab oma tegemistesse kaasata. Lapse lõunauni oligi just nimelt minu aeg. Siis tegin endale mõnusa tassi teed, vaatasin filme, kasvõi lugesin Perekooli. See oli just see aeg, mil oma “tassi täita”. Ja pärast oli jälle jaksu lapsega koos edasi kulgeda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme lapse kõrvalt pole 6a mingit filmi vaadanud, oma mõned saated saan vaadata õhtul laste magamajäämise järel, siis on minu aeg. Isegi uudisedi ei vaata õhtul telekast enam ammu, sest kui lapsed olid alla 3a, siis oli neil AKst suva, muhvigi ei saanud aru, aga u 4aastasena hakkas neid see häirima, seleta siis lapsele “unejutuks”, misasi on pomm ja miks onu rahva alla ajas, seega on kergem mitte õhtul telekat üldse lahti teha laste juuresolekul.
Seda, et lapse uneajal pole tarvis ennast rihmaks koristada, sain juba esimese lapse beebiajal aru. Laps puhkab, võin mina ka natuke puhata, koristada jõüuab lastega koos ka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vaatan telekast ainult ühte kindlat saadet kord nädalas. Samal ajal vaatab peaaegu 3-ne laps kõrval multikaid, muudmoodi ei saa. Ei mäletagi, millal viimati sai täispikka filmi kodus vaadata – ei viitsi alustassiga, kuna tean juba ette, et lõpuni ei näe. Kinos pole ka aastaid käinud.
See-eest loen palju e-raamatuid, just sellel põhimõttel, et iga hetk saab pausi teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 23:26; 16.08 23:32; 26.08 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks lapse uneaega just koristamise ja kokkamisega sisustama? Kokkasin ja koristasin siis kui laps oli ärkvel. Laps samal ajal kas mängis omaette või näiteks aitas mind, juba aastast last saab oma tegemistesse kaasata. Lapse lõunauni oligi just nimelt minu aeg. Siis tegin endale mõnusa tassi teed, vaatasin filme, kasvõi lugesin Perekooli. See oli just see aeg, mil oma “tassi täita”. Ja pärast oli jälle jaksu lapsega koos edasi kulgeda.

Lapsed on erinevad, üks laseb asju teha, teine mitte. See on puhtalt vedamise, mitte kasvatamise asi. Mõni beebi vaid sööb ja magab, teine on rahulik ainult süles ja magab vaid rinna otsas.
Minu omad näiteks magasid nii öö- kui päevaund 40 minuti kaupa kuni umbes 3a saabumiseni, ei jäänud muud üle kui ise kõrval pikutada. Õhtul oli ka oma aega vaid 40 minutit, siis juba esimene ärkamine + unepaanika. Kadestasin neid sõbrannasid, kes jõudsid lapse une ajal koristada/sööki teha/filme vaadata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 23:26; 16.08 23:32; 26.08 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks just see halb, kui laps istuks kogu aeg kõrval ja vaataks ka, ükskõik sobib või ei.
Ise vaatasin filme ja üldse telekat, kui lapsed magama pandud. Alates 21.00. Aga tõesti, mõnel nädalal polnudki mahti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka uneajal, s.t. kui ööunne pandud, saab oma seebika ära vaadata 🙂
Ja pikemaid filme vaatan ise ka sageli 2-3 päeva jooksul mitmes jupis, nagu keegi siin mainis.
Üldiselt aga jäi peale lastesaamist teleka vaatamist kõvasti vähemaks ikka ja nii mõnigi asi on jäänud vaatamata, kui peale 2 nädalat järelvaatamise võimalus ära kaob.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme lapse kõrvalt pole 6a mingit filmi vaadanud, oma mõned saated saan vaadata õhtul laste magamajäämise järel, siis on minu aeg. Isegi uudisedi ei vaata õhtul telekast enam ammu, sest kui lapsed olid alla 3a, siis oli neil AKst suva, muhvigi ei saanud aru, aga u 4aastasena hakkas neid see häirima, seleta siis lapsele “unejutuks”, misasi on pomm ja miks onu rahva alla ajas, seega on kergem mitte õhtul telekat üldse lahti teha laste juuresolekul.

Meil tekkis mingi aeg sama asi, et uudiste vaatamine oli ka probleemne, sest häirivaid kaadreid oli nii palju, et lapsed kartsid. Selgitada tuli ka muidugi palju, asju lahti rääkida, sama ka filmidega, et selgeks teha, et mõned asjad ei ole päris elus võimalikud jne. Nüüd lähevad lapsed ise toast ära, kui neile tundub, et uudistes tuleb midagi hirmsat. Mõnikord, kui mees õhtul mingit filmi vaatab ja on vägivaldseid stseene, siis on ka laste pärast vaatamise edasi lükanud ja vaatab siis, kui nad magavad, kuna lapsed võivad ju oma toas mängida, aga vahepeal liiguvad ikka edasi-tagasi ja silmavad, mis ekraanil toimub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:16; 17.08 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei vaatagi enam. Leian võib olla pool tunnikest-tunnikese teleka jaoks päevas. Pole aega ega tahtmist. Laps vaatab hommikuti enne lasteaeda u pool tundi multikaid ja õhtul peale koju jõudmist oleme õues, teeme süüa, koristame, peseme end. Telekas käib taustaks, kuid selle ees pole aega istuda. Nädalavahetusel oleme ka palju õues. Õhtuks olen nii väsinud, et silm vajub kinni juba 21 ajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enamus õhtutest nagunii pole midagi vaadata. Praegugi olen vaikuses, suurem lasteaias ja pisem nö harjub hoiuga.

Päeval on telekas kinni või hommikuti multikad ja sel ajal koristan, mitte laste uneajal. Uneajal ma puhkan. Põrandaid pesen 1x ndl, selleks ajaks saadan mehe lastega õue jalust ära, ndl sees tolmuimejat 4a ja 2a lapsed ei sega (pigem nooremat häirib ja läheb ise eest ära).

Vihmaste ilmadega kui oleme toas, siis peale õhtusööki käib teler ja nii palju kui lapsed võimaldavad, ühe silmaga jälgin. Aga tihti on lärm ikka piisav, et ei kuulegi telerit ???? või hakkavad lapsed multikaid nõudma ja siis jyba ennetades ei panegi käima, et tüli ei tekiks või siis vaatamegi multikaid ????

Ja lapsed voodisse 20.30, 21 on AK. Kui hea film hakkab 21.30 ja lõppeb enne südaööd, siis vaatame. Aga tihti on kõik filmid nähtud või algavad/lõppevad hilja ja eelistamegi magamist ???? ega tegelikult ju millestki olulisest ilma ei jää

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peab laps paigal istuma sel ajal, kui sina filmi vaatad? Minu oma mängib, asjatab ringi, vaatab raamatuid. Vahel korra kõõritab filmi ka, kui on mõni äravemaga muusikaga koht, aga üldiselt ei huvita. Laps veidi üle kahe aasta vana.

Päris rahulik laps sul siis. Mul küll laps ei lase 2h jutti paigal istuda niisama. Tuleb ikka juurde või küsib midagi või kutsub midagi tegema. Nii eraklikult üksi küll ei suuda ta olla, tahab seltsi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 16:44; 17.08 10:10; 17.08 10:17; 18.08 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei vaatagi enam. Leian võib olla pool tunnikest-tunnikese teleka jaoks päevas. Pole aega ega tahtmist. Laps vaatab hommikuti enne lasteaeda u pool tundi multikaid ja õhtul peale koju jõudmist oleme õues, teeme süüa, koristame, peseme end. Telekas käib taustaks, kuid selle ees pole aega istuda. Nädalavahetusel oleme ka palju õues. Õhtuks olen nii väsinud, et silm vajub kinni juba 21 ajal.

Olen teemaalgataja.
sa oled siis ka minu moodi.

Aga keegi mainis, et miks koristada siis kui laps magab. Kui ma peseksin põrandat lapse ärkeloleku ajal, ei oleks see lihtsalt mugav ei mulle ega lapsele, ta ei istu sama koha peal kaua. Üleüldse mingi lapiga ringi käimine ja rühkimine, siis kui laps ärkvel, ei istu mulle. Kuigi olen ka tema nähes üritanud koristada, ei olnud mugav lihtsalt. Igale ühele oma.
Eks mingi tunnike jääb ikka üle lõpuks, siis olengi netis või päevitan rõdul vm, aga kestvateks filmideks küll aega pole. E-R on ta lasteaias ja mina tööl niikuinii.
Hea et saab kinos vahel tänu vanaemale käia 😉

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 16:44; 17.08 10:10; 17.08 10:17; 18.08 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on 4,5-aastane ja tema kõrvalt ma ei vaata üldse telekat. Esiteks ei taha ma harjutada teda sellise vaatepildiga, et emme istub pidevalt ekraani taga, ja teiseks tahab ta palju suhelda. Telekast olen lindistanud mind huvitavaid saateid või filme, aga viimasel ajal pole ka neid enam jõudnud ära vaadata. Kui laps oli imik, siis vaatasin lindistatud filme sel ajal, kui ta rinna otsas oli (tema võis mul tund aega järjest rinna otsas olla). Sain sel moel paljud lindistused ära vaadatud.
Aga praegu ei jää jah aegagi teleka jaoks. Töölt tulles on vaja sada muud asja kodus toimetada ja magamaminekuajaks olen rampväsinud. Uneaega ma küll ei ohverda mingite filmide pärast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peab laps paigal istuma sel ajal, kui sina filmi vaatad? Minu oma mängib, asjatab ringi, vaatab raamatuid. Vahel korra kõõritab filmi ka, kui on mõni äravemaga muusikaga koht, aga üldiselt ei huvita. Laps veidi üle kahe aasta vana.

Päris rahulik laps sul siis. Mul küll laps ei lase 2h jutti paigal istuda niisama. Tuleb ikka juurde või küsib midagi või kutsub midagi tegema. Nii eraklikult üksi küll ei suuda ta olla, tahab seltsi.

Ei ole rahulik, paras rahmeldis on, aga ta on õppinud üksi ka mängima. Juhul, kui vaatan telekat, eks ta ikka vahel tuleb minu juurde mõne mänguasjaga või raamatuga, aga suudan see paar minutit tähelepanu kahe asja vahel jagada, ja varsti on ta jälle oma toimetuste juures tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 17:06; 17.08 11:05; 18.08 09:39; 18.08 14:53; 20.08 16:59; 26.08 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omad näiteks magasid nii öö- kui päevaund 40 minuti kaupa kuni umbes 3a saabumiseni, ei jäänud muud üle kui ise kõrval pikutada.

Minu kolm last on ka kõik olnud need 40 minuti kaupa magajad, üks jättis 2,5 aastaselt lõunaune üldse ära, lihtsalt ei jäänud magama ja hakkas pärast lõunaune ära jätmist lõpuks ometi normaalselt öösel magama. Unepaanikat on ka kahel lapsel olnud ja kaissu poevad öösel veel nüüdki vahel. Aga justnimelt seepärast olin ma sunnitud õppima kuidas lastega koos asju teha, muidu ei peaks vaim vastu. Ma lihtsalt ei lase lapsel dikteerida oma tegevusi, kui mul on miski tõesti vaja ära teha, siis tõstan lapse puusale, kandelinasse või lasen veidi vanemal lapsel lihtsalt olla ja verbaalse lohutamise saatel oma frustratsiooni väljendada ja teen selle vajaliku asja ära, isegi kui laps protesteerib.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 18:24; 17.08 11:10; 18.08 16:22; 26.08 08:35; 26.08 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees see-eest vaatab kõike, laps tuleb ikka enamasti minu juurde, mina ei saa siis keskenduda.

Ma arvan, et siia on koer maetud – mees vaatab, aga sina ei saa vaadata. Kui mees ei vaataks, siis sul vast polekski tahmist mingeid filme vaadata, sest elus muudki põnevat teha.

Aga saada mees lapsega teine kord filmi ajal tegelema – kasvõi õue müttama, teise tuppa mängima. ûtle,e t nüüd on sinu ja televiisori aeg ja ühtegi piuksu/küsimust segamiseks sa ei salli. Las nad kahekesi siis asjatavad teises toas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sõltub see, lapsevanema telekavaatamine üsna palju ka inimtüübist. Mõned ongi sellised, et mitu tegevust korraga käsil ja sellest pole mingit probleemi, teised aga saavad keskenduda vaid ühele asjale korraga. Esimesel tüübil siis pole midagi sellest, kui ta filmi vaatamise ajal luges samal ajal lapsele muinasjutu, hakkis justkui muuses ära porgandi õhtuse toidu jaoks ning tõmbas ühe reklaamipausi ajal kiirelt ka riiuli tolmust puhtaks. Teisel aga on filmile keskendumine jäädavalt rikutud, kui keegi vahepeal midagi küsis või telefon helises.

Selles osas, et kas kodused toimetused peaks tegema pigem väikelapse magamise ajal või ärkveloleku ajal, on mulle kuskilt meelde jäänud, et lapse adekvaatse maailmapidi tekkimise huvides on pigem see, et ta näeb ja teab võimalikult varakult, milliseid argiseid toimetusi ja kuidas vanemad kodus teevad. Muidu võib juhtuda, et nt veel 5-aastanegi ei teagi otseselt, kuidas või kust õhtusöök lauale jõudis või kuidas on võimalik, et enne uinumist segamini elutuba on uneajal maagiliselt korda saanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole eriline teleka vaataja aga ei kujuta ette, et selleks aja leidmine 3 lapse kõrvalt probleem oleks. Meil on reegel, et 21 on lapsed hiljemalt voodis. Suuremad siis veel võivad lugeda, väiksemad tuttu. Titest peale oleme õpetanud ise uinuda, ei pea kätt hoidma. Suvel küll mitte aga kooli ajal. Sealt jääb juba 3h oma asjadele. Tööl käin hetkel osalise ajaga nii et kodustel päevadel on 2h põdema lõunaund ka minu oma aeg. Kodused toimetuses teen koos lapsega või õhtul koos mehega. Kinos mehega tihti ei käi, ei viitsi selleks vanemaid kutsuda aga kui mees õhtul koju jõuab, siis saan üksi käia palju soovin.

Teemaalgataja postituses on huvitav lause, et mees saab vaadata. Äkki siis peaks koduse elu võrdsemalt jagama?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:21; 18.08 09:55; 19.08 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole eriline teleka vaataja aga ei kujuta ette, et selleks aja leidmine 3 lapse kõrvalt probleem oleks. Meil on reegel, et 21 on lapsed hiljemalt voodis. Suuremad siis veel võivad lugeda, väiksemad tuttu. Titest peale oleme õpetanud ise uinuda, ei pea kätt hoidma. Suvel küll mitte aga kooli ajal. Sealt jääb juba 3h oma asjadele. Tööl käin hetkel osalise ajaga nii et kodustel päevadel on 2h põdema lõunaund ka minu oma aeg. Kodused toimetuses teen koos lapsega või õhtul koos mehega. Kinos mehega tihti ei käi, ei viitsi selleks vanemaid kutsuda aga kui mees õhtul koju jõuab, siis saan üksi käia palju soovin.

Teemaalgataja postituses on huvitav lause, et mees saab vaadata. Äkki siis peaks koduse elu võrdsemalt jagama?

Kes siis lastele unejuttu loeb? Minu lapsed on ka kell 21 voodis, aga siis on unejutu aeg. Loen nii kaua, kuni nad uinuvad.
Siis lähen ise voodisse, aga täispikka filmi vaadata küll ei jõua. Hiljemalt kell 23 magan, enamasti juba varem.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 01:09; 18.08 13:29; 19.08 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas unejutu lugemine kuni lapsed magama jäävad on kohustuslik? Meie jutustame lapsele päevasündmustest või laulame, aga kumbki ei võta rohkem kui 5 minutit. Lapse magamajäämine võib võtta ka pool tundi, alati pole seda aega, et lapse juures istuda. Tahame, et laps õpiks ise uinuma.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 17:06; 17.08 11:05; 18.08 09:39; 18.08 14:53; 20.08 16:59; 26.08 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole eriline teleka vaataja aga ei kujuta ette, et selleks aja leidmine 3 lapse kõrvalt probleem oleks. Meil on reegel, et 21 on lapsed hiljemalt voodis. Suuremad siis veel võivad lugeda, väiksemad tuttu. Titest peale oleme õpetanud ise uinuda, ei pea kätt hoidma. Suvel küll mitte aga kooli ajal. Sealt jääb juba 3h oma asjadele. Tööl käin hetkel osalise ajaga nii et kodustel päevadel on 2h põdema lõunaund ka minu oma aeg. Kodused toimetuses teen koos lapsega või õhtul koos mehega. Kinos mehega tihti ei käi, ei viitsi selleks vanemaid kutsuda aga kui mees õhtul koju jõuab, siis saan üksi käia palju soovin.

Teemaalgataja postituses on huvitav lause, et mees saab vaadata. Äkki siis peaks koduse elu võrdsemalt jagama?

Kes siis lastele unejuttu loeb? Minu lapsed on ka kell 21 voodis, aga siis on unejutu aeg. Loen nii kaua, kuni nad uinuvad.

Siis lähen ise voodisse, aga täispikka filmi vaadata küll ei jõua. Hiljemalt kell 23 magan, enamasti juba varem.

Ma ütleks, et ise oled lastele rumala harjumuse tekitanud. Meil on iga õhtu unejutt aga kindlasti mitte laste uinumiseni. Üks jutt ja kõik. Kui tahavad rohkem, siis varem voodisse või loeme päeval. 21 umbes täpselt on igatahes meie oma aeg. Kahjuks nüüd juba lastel nii erinevad soovid, et peame mehega mõlemad lugema, varem oli hea saime kordamööda seda teha.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:21; 18.08 09:55; 19.08 13:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Väikelaps Ema teleri vaatamine ja väikelaps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.