Esileht Lapse ootamine Ema toitumine ja sündiva lapse intelligentsus.

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Ema toitumine ja sündiva lapse intelligentsus.

Postitas:

Kas usute seoseid, et ema toitumine raseduse ajal mõjutab sündiva lapse intelligentsust, õpivõimet ja üldist tervist tema edasises elus? Isegi beebi maitseeelistused pidid ühe katse järgi välja kujunema juba teatud määral selle järgi mida ema raseduse ajal sööb.

Ise olen päris palju selle kohta lugenud ja usun seost, samas leidub jälle vastakaid arvamusi. Nt. mitmed soovitavad süüa spinatit, samas on teine artikkel, et tavapoest ostetav spinat sisaldab rasedatele ohtlikes kogustes taimekaitsevahendeid jne. Sama lugu kalaga, osad väidavad, et beebi aju arenguks hea ja peaks tarbima. Ja siis jälle kirjutatakse, et nt.  läänemere kalad on nii saastunud, et kahjulikkus ületab juba kasu.

Viimane Laser oli huvitav, olen siiani tarbinud kalaõli kapsleid- nüüd sain teada, et neid olegi ilmselt kontrollitud ja võivad olla halvimal juhul üldse täiesti rääsunud või halvast/saastunust toorainest tehtud.

Milliseid põhimõtteid Teie jälgite? Kas võtate toidulisandeid(milliseid?), proovite hoiduda nt. rämpstoidust  ja süüa tervislikult? Või pigem sööte kõike mille järgi isu, ei ei usu neid seoseid ema toitumise ja lapse tulevase tervise vahel?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 09:28; 25.02 11:09; 25.02 12:09; 26.02 10:54; 27.02 22:21; 27.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu neid seoseid. Ei usu ka seda laserit, arstid ju ei soovitaks muidu vitamiine . Tundub et inimesi pannaksegi järjest rohkem kahtlema arstides, mis on minu meelest täielik rumalus. Ise võtan rasedatele mõeldud multivitamiini ja d vitamiini, raseduse alguses võtsin foolhapet.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse alguses oli plaanis olla oluliselt hoolsam toitumise osas, kui ma tegelikult olnud olen. Üldjoontes püüan ikka süüa mitmekesiselt, kuid on omajagu päevasid, kus menüü koosneb rämpstoidust ja saiakestest. Samas mida paremini söön, seda parem on ka enesetunne – ehk siis eesmärk on pigem isegi rohkem enda enesetunne kui lapse heaolu (kuigi ega see ka tähtsusetu ei ole). Samas ma pean tunnistama, et mul ei ole oluliselt mingeid isusid olnud ning söön vahel pigem laiskusest kehvasti.

Toidulisanditest võtsin juba enne rasedust igapäevaselt B-grupi vitamiine (sh foolhape), C-vitamiini ja D-vitamiini. Mingil hetkel lisasin juurde magneesiumiõli, kuid selles ei ole nii järjepidav. Seoses haigestumisega alustasin detsembris ka tsingi võtmisega.

Ma usun, et seosed ema toitumise ja lapse tervise vahel on. Kehv toitumine ju tekitab ka emale probleeme ja rasedusdiabeet tõstab lapsel mitmeid riske hilisemas elus… Minu abikaasa õde loobus viimase rasedusega kõikidest piimatoodetest ja veiselihast, kuna tajus, et need tema kehaga ei sobi, ning ütles, et viimasel lapsel on võrreldes varasematega vähem allergilisi reaktsioone. See pani ka mind selle poole püüdlema, et püüda üht-teist vältida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun, et oled see, mida sööd. õnneks annab keha ka ise märku ja reguleerib isusid, nt ei saanud ma vahepeal pastat ja pitsat, st asju, mis sisaldavad rohket nisu, süüa. Sama teema on suhkruga (magustatud joogid, jogurtid, kommid jm). Isu on kõige värske järele, samas õunad koorin ja puuvilju pesen hoolikalt enne koorimist. Kohe on saabumas välismaa maasikate aeg ja nendest hoian pigem eemale. Aeg-ajalt luban endale natuke rämpsu ka. Coca-colat ma ei joo (kofeiin), ega ka teisi kofeiini sisaldavaid jooke. Samuti väldin liiga soolaseid toite (miso, ramen jm). Joon palju puhast gaasita vett, kui lisan sidruni, siis see öko ja kooritud.

Foolhapet võtsin juba ammu, kui planeerima hakkasime. Praegu võtan lisaks Vegan-Omega 3, Omega 3 soovitas ämmaemand, kuna ma ei söö kala, samuti B12+D+jood.

Lisaks jälgin ka seda, mida endale peale määrin ja millega ennast pesen.

Soovitan uurida, mida joogid/söögid/kreemid jm sisaldavad. Toidulisanditel on samuti erinevad tootjad. Multivitamiinidesse ma ei usu, sest teatud lisandid pärsivad koos võtmisel üksteise toimet, seega ma ei saa aru, milleks on rasedate multivitamiinis neid nii palju koos, kui nii mõndagi neist tuleks võtta eraldi. Samas, kui toit mitmekesine, siis ilma asjata ei ole ka mõtet endale lisa sisse süüa.

Meid ümbritsev keskkond on niigi nii palju mürke täis, mida raskem vältida.

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis ei ole mingit toitumisjuhendit riigi poolt rasedatele? Ise elan Soomes ja puust ja punaseks kirjas. Haug – ei soovitata yldse, elavh6be! Soovitatakse eemale hoida Läänemere suurtest heeringatest  ja l6hest. V6ib syya 1-2 x kuus. Kalamarja ei soovitata yldse. Sisevee ahven, haug jne vahel lubatud, aga mitte pidevalt. Spinat sisaldab palju nitraate (maap6uest loomulikult täitsa kogub enda sisse, mitte et oleks pritsitud millegagi). Salatis spinatit natuke on täitsa ok, ega kilodeviisi ei söö seda ju? Alla aastasele lapsele ei soovitata anda. Taimekaitsevahendid v6ivad olla yksk6ik mis juurikatel ja puuviljadel poes. Tuleb korralikult pesta. Pole midagi teha. Alati v6ib osta vaid ökod.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 10:58; 27.02 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis ei ole mingit toitumisjuhendit riigi poolt rasedatele? Ise elan Soomes ja puust ja punaseks kirjas. Haug – ei soovitata yldse, elavh6be! Soovitatakse eemale hoida Läänemere suurtest heeringatest ja l6hest. V6ib syya 1-2 x kuus. Kalamarja ei soovitata yldse. Sisevee ahven, haug jne vahel lubatud, aga mitte pidevalt. Spinat sisaldab palju nitraate (maap6uest loomulikult täitsa kogub enda sisse, mitte et oleks pritsitud millegagi). Salatis spinatit natuke on täitsa ok, ega kilodeviisi ei söö seda ju? Alla aastasele lapsele ei soovitata anda. Taimekaitsevahendid v6ivad olla yksk6ik mis juurikatel ja puuviljadel poes. Tuleb korralikult pesta. Pole midagi teha. Alati v6ib osta vaid ökod.

Väga hea info kalade kohta, meil Eestis sellist toitumisjuhendit tõesti pole, vähemalt ämmaemandad/arstid ei ole mind 3 raseduse jooksul sellest informeerinud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 09:28; 25.02 11:09; 25.02 12:09; 26.02 10:54; 27.02 22:21; 27.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas usute seoseid, et ema toitumine raseduse ajal mõjutab sündiva lapse intelligentsust, õpivõimet ja üldist tervist tema edasises elus? Isegi beebi maitseeelistused pidid ühe katse järgi välja kujunema juba teatud määral selle järgi mida ema raseduse ajal sööb.

No kuidas selliseid katseid tõsiselt võtta saab üldse? Pole ju teada, millised oleks olnud selle lapse maitseeelistused kui ema oleks teistmoodi söönud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas usute seoseid, et ema toitumine raseduse ajal mõjutab sündiva lapse intelligentsust, õpivõimet ja üldist tervist tema edasises elus? Isegi beebi maitseeelistused pidid ühe katse järgi välja kujunema juba teatud määral selle järgi mida ema raseduse ajal sööb.

No kuidas selliseid katseid tõsiselt võtta saab üldse? Pole ju teada, millised oleks olnud selle lapse maitseeelistused kui ema oleks teistmoodi söönud.

Igasuguseid huvitavaid katseid tehakse…kui palju nad tõele vastavad ei tea, aga mingeid järeldusi võib neist teha küll. See maitseelistuste katse tehti nii: võeti grupp rasedaid- osadel paluti süüa igapäevaselt porgandit, osadel kaalikat jne. Pärast kui beebid jõudsid sinna ikka, et nad hakkasid lisatoitu saama…siis nende emade beebid, kes tarbisid raseduse ajal palju porgandit- nende beebid eelistasid just porgandipüreed ja nii võis täheldada erinevate toitude puhul.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 09:28; 25.02 11:09; 25.02 12:09; 26.02 10:54; 27.02 22:21; 27.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see oleks nii tuntav, siis peaks olema ajaloos aastakäikude kaupa võimalik eristada intelligentseid ja totukesi. meie lähiajaloos on olnud piisavalt sõdasid ja piiratud toidulauaga perioode – ei olnud ju nii, et kõik kes peale seda sündisid, olid kuidagi teistsugused.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel on kaksikud ja neil on alates lisatoiduga alustamisest näha, et üks on väga valiv ja teine ei sülita kunagi midagi välja. Ei usu, et õde neid kuidagi erinevalt kasvatab, lapsed ongi erinevad. ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et oli selline dok. nagu “9 kuud” vms. Seal oli küll selline asi lahti räägitud, et loodetel kelle ema toidulaud sisaldab palju süsivesikuid ja magusat, on tulevikus diabeeti haigestumine väiksema riskiga kui neil, kelle ema toidulaual on vähe süsivesikuid ja suhkrut.

Mis puudutab vitamiine, siis minu jaoks on alati olnud “less is more”. Pole kunagi multivitamiine võtnud, sest nagu siin eespool juba öeldi, siis kõik vitamiinid ei sobi omavahel ja üks võib teist pärssida. Nagu näiteks kaltsium ei lase raual imenduda. Olen võtnud ainult foolhapet ja hiljem rauda. Muud vitamiinid saan toidust kätte.

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:13; 27.02 02:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see oleks nii tuntav, siis peaks olema ajaloos aastakäikude kaupa võimalik eristada intelligentseid ja totukesi. meie lähiajaloos on olnud piisavalt sõdasid ja piiratud toidulauaga perioode – ei olnud ju nii, et kõik kes peale seda sündisid, olid kuidagi teistsugused.

Loomulikult pole see nii tuntav, keegi seda ei väidagi. Ja kindlasti ei arva keegi, et emadel kes söövad vähem tervislikult või piiratud toitu sünniksid totukesed.

Pigem on teema arutamiseks, mida teised rasedad mõtlevad/usuvad. Kõik me tahame, et meie laps sünniks targana ja osade uurimuste järgi saab ema mingil määral oma toitumisega mõjutada (kas see tõsi on ei tea).  Nt rasedad kes ei saa piisavalt kalast piisavalt DHA, siis DHA puudumine lootel võib põhjustada aeglasemat aju küpsemist ja psühhomotoorse arengu pärssimist. Ja selliseid näiteid erinevatest uuringutest on palju.  Samas tekib siin dilemma, kuna kalad olevat nii saastunud ja toidulisandid ei kontrollitagi, et mida siis uskuda ja kuidas käituda.

Mina maksin just peaaegu 50 eurot kalaõli kapslite eest, kirjelduse järgi olevat need korraliku puhastusprotsessi läbinud ja kvaliteetsest toorainest. 50 eurot maksta on loomulikult palju, aga miski minus usub, et mingil määral vastavad need kõik uuringud tõele. Ehk saan omaltpoolt anda panuse, et minu beebi IQ on tsipake kõrgem:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 09:28; 25.02 11:09; 25.02 12:09; 26.02 10:54; 27.02 22:21; 27.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle loogika järgi pole mu lapsel lootust targana sündida, sest toksikoosi ajal on toidulaud ikka päris puudulik.

Tegelikult on lapse IQ kujunemisel oluline kuivõrd intelligentsed tema vanemad on. Kui just mõne toitaine/vitamiini puudus mängu ei tule.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et halb mõju lapsele on siis, kui emal on millestki väga suur defitsiit ja teiselt poolt igasugu mürgistustel muidugi. Muidu peaks olema nii, et laps oma osa võtab niikuinii, et puudust jääb kannatama ema.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:38; 28.02 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selle smõttes, et loomulikult mõjutab inimese arengut saadavad toitained ja vitamiinid ja nende väärtus. Ega ilmaasjata soovita ju rasedatel alguses võtta foolhapoet, aga samuit ka nt d-vitamiini, omega-3 rasvhappeid jne.

Mingit osa kasulikest ainetest omandame väga hõlpsasti toidust, kui toitumine on korras. Mingit osa mitte. Nii ongi. Kui süüa ainult rämpsu, siin on suur oht, et nii ema kui ka laps ei saa piisavalt vajalikke vitamiine. Aga see ongi kogu selle teooria alus.

Seda, kas ma nüüd eelistan süüa spinatit, brokolit või õuna, ei ole nii määrav, kui toitumine on üldjoontes tasakaalustatud ja ma saan enam-vähem kõik vajaliku kätte.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 13:21; 26.02 13:24; 26.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis ei ole mingit toitumisjuhendit riigi poolt rasedatele? Ise elan Soomes ja puust ja punaseks kirjas. Haug – ei soovitata yldse, elavh6be! Soovitatakse eemale hoida Läänemere suurtest heeringatest ja l6hest. V6ib syya 1-2 x kuus. Kalamarja ei soovitata yldse. Sisevee ahven, haug jne vahel lubatud, aga mitte pidevalt. Spinat sisaldab palju nitraate (maap6uest loomulikult täitsa kogub enda sisse, mitte et oleks pritsitud millegagi). Salatis spinatit natuke on täitsa ok, ega kilodeviisi ei söö seda ju? Alla aastasele lapsele ei soovitata anda. Taimekaitsevahendid v6ivad olla yksk6ik mis juurikatel ja puuviljadel poes. Tuleb korralikult pesta. Pole midagi teha. Alati v6ib osta vaid ökod.

Ilmselt meil veel arvatakse, et rasedad oskavad ka ise mõelda. Riik ei pea ju kuskil seadusesse kirjutama, et toores kala-liha-muna ja pastöriseerimata piimatooted ei ole rasedatele sobiv. Ülejäänud osas olgu toitumine lihtsalt tasakaalus. Liiga lolliks ei saa ka riiklike juhenditega minna, et isegi söömist peab riik juhendama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 13:21; 26.02 13:24; 26.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et oli selline dok. nagu “9 kuud” vms. Seal oli küll selline asi lahti räägitud, et loodetel kelle ema toidulaud sisaldab palju süsivesikuid ja magusat, on tulevikus diabeeti haigestumine väiksema riskiga kui neil, kelle ema toidulaual on vähe süsivesikuid ja suhkrut.

Mis puudutab vitamiine, siis minu jaoks on alati olnud “less is more”. Pole kunagi multivitamiine võtnud, sest nagu siin eespool juba öeldi, siis kõik vitamiinid ei sobi omavahel ja üks võib teist pärssida. Nagu näiteks kaltsium ei lase raual imenduda. Olen võtnud ainult foolhapet ja hiljem rauda. Muud vitamiinid saan toidust kätte.

Sa vist said dokist valesti aru, see just vastupidi. Kui emal ei kujune rasedusdiabeeti, pole vahet. Kui aga rasedusdiabeet, siis peab just vältima süsivesikuid, muidu võib lapsel tulevikus ka diabeet kujuneda

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 13:21; 26.02 13:24; 26.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et oli selline dok. nagu “9 kuud” vms. Seal oli küll selline asi lahti räägitud, et loodetel kelle ema toidulaud sisaldab palju süsivesikuid ja magusat, on tulevikus diabeeti haigestumine väiksema riskiga kui neil, kelle ema toidulaual on vähe süsivesikuid ja suhkrut.

Mis puudutab vitamiine, siis minu jaoks on alati olnud “less is more”. Pole kunagi multivitamiine võtnud, sest nagu siin eespool juba öeldi, siis kõik vitamiinid ei sobi omavahel ja üks võib teist pärssida. Nagu näiteks kaltsium ei lase raual imenduda. Olen võtnud ainult foolhapet ja hiljem rauda. Muud vitamiinid saan toidust kätte.

Sa vist said dokist valesti aru, see just vastupidi. Kui emal ei kujune rasedusdiabeeti, pole vahet. Kui aga rasedusdiabeet, siis peab just vältima süsivesikuid, muidu võib lapsel tulevikus ka diabeet kujuneda

Seal ei rääkinud ema gestatsioonidiabeedist, see ei puutunud üldse asjasse. Oligi nii nagu kirjutasin. Doki nimi oli “Üheksa kuud, mis meid kujundavad”, sellest rääkis 2. või 3. osas. Otsi ise kui ei usu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:13; 27.02 02:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis ei ole mingit toitumisjuhendit riigi poolt rasedatele? Ise elan Soomes ja puust ja punaseks kirjas. Haug – ei soovitata yldse, elavh6be! Soovitatakse eemale hoida Läänemere suurtest heeringatest ja l6hest. V6ib syya 1-2 x kuus. Kalamarja ei soovitata yldse. Sisevee ahven, haug jne vahel lubatud, aga mitte pidevalt. Spinat sisaldab palju nitraate (maap6uest loomulikult täitsa kogub enda sisse, mitte et oleks pritsitud millegagi). Salatis spinatit natuke on täitsa ok, ega kilodeviisi ei söö seda ju? Alla aastasele lapsele ei soovitata anda. Taimekaitsevahendid v6ivad olla yksk6ik mis juurikatel ja puuviljadel poes. Tuleb korralikult pesta. Pole midagi teha. Alati v6ib osta vaid ökod.

Ilmselt meil veel arvatakse, et rasedad oskavad ka ise mõelda. Riik ei pea ju kuskil seadusesse kirjutama, et toores kala-liha-muna ja pastöriseerimata piimatooted ei ole rasedatele sobiv. Ülejäänud osas olgu toitumine lihtsalt tasakaalus. Liiga lolliks ei saa ka riiklike juhenditega minna, et isegi söömist peab riik juhendama.

Ei oska nad midagi. Kui sina oled tark, see ei tähenda, et k6ik k6ike teavad ja oskavad. Ämmaemandate töö on teavitada rasedaid ja informeerida K6IGEST. Aga tihtipeale kuulen, kuidas visiit kestab heal juhul 10 min, midagi ei räägita ega midagi erilist ei kysita, Soome 1 h asemel nt. Pigem las informeerivad ja need, kes ei tea, siis saavad targemaks, kui ei teadnud. Ja need kes niisama targad, on niikuinii niisama targad ja teevad mida tahavad. Eks toida imikut ka nagu tahad, sest ega Eesti riiklikku toitumisjuhendit sa ju ei kavatse isegi järgima hakata? On selliseid ka nähtud muidugi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 10:58; 27.02 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mul õde pole elus kala söönud ega kalakapsleid ja ta poeg on väga tark – tänu edukatele olümpiaadidele sai ülikooli katseteta.</p>
Ämmaemandad on erinevad, ma nt küsisin kreemide kohta ja öeldi, et uuri ise ja kui teada saad, ütle mulle ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu neid seoseid. Ei usu ka seda laserit, arstid ju ei soovitaks muidu vitamiine . Tundub et inimesi pannaksegi järjest rohkem kahtlema arstides, mis on minu meelest täielik rumalus. Ise võtan rasedatele mõeldud multivitamiini ja d vitamiini, raseduse alguses võtsin foolhapet.

Arstid küll neid käsimüügi vitamiine ei soovita. Need on täiesti kontrollimata, sama hästi võid oma raha põlema panna. Loe artiklit, mis tehti eestis müüdava d- vitamiini kohta. Kontrollimisel selgus, et need sisaldavad lubatust oluliselt vähem d- vitamiini, halvemal juhul üldse mitte. Sööd kalli raha eest zelatiinikapsleid, kasu on suur null.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mul õde pole elus kala söönud ega kalakapsleid ja ta poeg on väga tark – tänu edukatele olümpiaadidele sai ülikooli katseteta.</p>

Ämmaemandad on erinevad, ma nt küsisin kreemide kohta ja öeldi, et uuri ise ja kui teada saad, ütle mulle ka.

Jaa vb kui õde oleks kala söönud või kapsleid tarvitanud, oleks poeg veel targem:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 09:28; 25.02 11:09; 25.02 12:09; 26.02 10:54; 27.02 22:21; 27.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu neid seoseid. Ei usu ka seda laserit, arstid ju ei soovitaks muidu vitamiine . Tundub et inimesi pannaksegi järjest rohkem kahtlema arstides, mis on minu meelest täielik rumalus. Ise võtan rasedatele mõeldud multivitamiini ja d vitamiini, raseduse alguses võtsin foolhapet.

Arstid küll neid käsimüügi vitamiine ei soovita. Need on täiesti kontrollimata, sama hästi võid oma raha põlema panna. Loe artiklit, mis tehti eestis müüdava d- vitamiini kohta. Kontrollimisel selgus, et need sisaldavad lubatust oluliselt vähem d- vitamiini, halvemal juhul üldse mitte. Sööd kalli raha eest zelatiinikapsleid, kasu on suur null.

Ise võtan tilkasid (Eestis tootetud)  ja tean 100 % kindlalt, et toimivad.  Kuna vereproovist tuli välja madal tase nii endal kui ka lastel- siis võtsime kolm kuud ja tegime uue proovi ning tase oli tõusnud heale tasemele.  Nii, et kõik ikka päris halvad ei ole, samamoodi olen kontrollinud ja raua taseme korda saanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 09:28; 25.02 11:09; 25.02 12:09; 26.02 10:54; 27.02 22:21; 27.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu neid seoseid. Ei usu ka seda laserit, arstid ju ei soovitaks muidu vitamiine . Tundub et inimesi pannaksegi järjest rohkem kahtlema arstides, mis on minu meelest täielik rumalus. Ise võtan rasedatele mõeldud multivitamiini ja d vitamiini, raseduse alguses võtsin foolhapet.

Arstid küll neid käsimüügi vitamiine ei soovita. Need on täiesti kontrollimata, sama hästi võid oma raha põlema panna. Loe artiklit, mis tehti eestis müüdava d- vitamiini kohta. Kontrollimisel selgus, et need sisaldavad lubatust oluliselt vähem d- vitamiini, halvemal juhul üldse mitte. Sööd kalli raha eest zelatiinikapsleid, kasu on suur null.

Paluks viiteid ja millistest vitamiinidest täpselt käib jutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:38; 28.02 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Impact of health on intelligence – Wikipedia

Ikka mõjutab. Ökopoest on tervislikum spinatit osta ja teisi puu- ning köögivilju ka, siis ei sisalda pestitsiide. Kõige pestitsiidijääkiderohkemad on maasikas, viinamarjad (arvaks, et rosinad ka siis), virsikud. Need võiks kindlasti öko omade vastu vahetada.

Kuidas jodeeritud sool ameeriklased oluliselt arukamaks muutis – Forte – Põnevad tehnika- ja teadusmaailma uudised (delfi.ee)

Rasedana vitamiine süües peaks vaatama, et A vitamiinist üledoosi ei saa, sain hiljuti teada, et suur A üledoos on ohtlik. Norm koguses tarbida on ok.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps sündis aastal 1998. See oli aeg, mil ämmaemand soovitas raseduse ajal klaas punast veini päevas ära juua ning lastearst soovitas 8-kuusele imikule 3,5% poepiima anda. Igal juhul on see laps nüüd ülikoolis, nii et päris nullintelligentsust need kahtlased võtted kaasa ei toonud. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Minu esimene laps sündis aastal 1998. See oli aeg, mil ämmaemand soovitas raseduse ajal klaas punast veini päevas ära juua ning lastearst soovitas 8-kuusele imikule 3,5% poepiima anda. Igal juhul on see laps nüüd ülikoolis, nii et päris nullintelligentsust need kahtlased võtted kaasa ei toonud. ????

</p>
????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema peab toituma mitmekesiselt, et lapse arenguks vajalikke mikroelemente puudu ei jääks. Kas ta seejuures kasutab vajalike mikroelementide saamiseks spinatit või mingit muud vajaliku aine allikat ei oma mingit tähtsust. Normaalse mitmekesise toitumise puhul aga ei tohiks mingit seost toitumise ja intelligentsi vahel olla. Peamised faktorid, mis määravad inimese intelligentsi on vanematelt saadud geneetiline pagas. Lisaks on näidatud selgeid seoseid ema hariduse ja lapse võimekuse vahel. Seda lihtsalt seetõttu et isad üldjuhul ei vaevu väga pisikesi lapsi arendama, aga just väga noorena hakkavad sünapsid ajus erilise hooga tekkima ja selle kiire arengueapi ärakasutamine tagab üsna hea edumaa lapsele koolitee alguses, mis omakorda loob baasi ka edaspidi elus hakkama saamiseks. Lisaks on oluline käelise tegevuse arendamine, kuna väikelaste aju areneb käsikäes käelise osavusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neljalapseline valim enda perest võtta. Sõin raseduste ajal ülitervislikult ja mitmekesiselt, olen Annely Sootsi tervisekooli diplomiga toitumisnõustaja + ise juurde ka õppinud nii Eestis kui välismaal. Jälgisin, et saaksin iga päev kõiki mikrosid ja makrosid piisavas koguses, rämpsuga patustasin ühe raseduse jooksul ehk paar korda, võtsin mõõdukas koguses kvaliteetseid toidulisandeid jne.

Lapsed ei tulnud geeniused, vaid täiesti keskmised lapsed, aga söövad nad küll kõike. Lehtkapsas, toortatraidud või hautatud peet – kõik läheb ja maitseb. Ühele lapsele ei maitse seened, aga see on ka ainus asi, mida meie pere lapsed ei ole nõus sööma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Lapse ootamine Ema toitumine ja sündiva lapse intelligentsus.