Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ema tööle ja isa koju

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Ema tööle ja isa koju

Postitas:

Meil nüüd olukord selline, et lapse isa koondatakse juuli alguses ning temal kindel soov jääda lapsega koju. Mina peaksin siis tööle minema. Laps selleks hetkeks siis 6-kuune. Isa saab lapsega igati hästi hakkama ja hea meelega tegeleb temaga. Ise kardan öid – poiss magab hetkel minu kaisus ja sööb öösel mitu korda. Ka päevauned on kas süles või vankris.
Mõtlesin, et enne ikka ei läheks tööle kui laps 9- või 10-kuune (muidugi, kui oma tööandjaga sellisele kokkuleppele jõuan).
Aga küsimus oleks selline – kas on keegi tööle läinud nii pisikese juurest ning kuidas see sujunud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sujus hästi. Ôine tissitamine on muidugi kurnav ja sellele järgneb zombipäev.
Meil oli sedasi, et isa päev aega lapsega ja ega ta siis õhtuti enam ei tahtnud üldse – et temal on topeltraske tööpäev olnud ja tahab puhata. Mina siis rabasin päeval tööl, õhtul lapsega ja öösel ka veel tissita. Lõunapausist jooksin koju last tissitama, isegi lõunarahu mul puudus. Enda privaataeg oli täiesti olematu. Kodus ainult lapsega tegeleda oli ikka ilus ja lihtne aeg. Kui tööl poleks hädaolukorda olnud, poleks sellist kammajaad teinud.

Sinule soovitan sellist olukorda ennetada ja rääkida ennem kui mees koju jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin tööle, kui laps 8 kuune. Öösel magas laps minu kaisus, õhtul tegelesin lapsega nii palju kui võimalik, et töö-aega tagasi teha. Isa oli küll tubli ja tageles lapsega, aga ega ta ema ikka ei asenda. Laps hommikuti nuttis, kui tööle läksin. Pidin vaikselt hiilima ja vaatama, et laps ei ärkaks. Kodu koristamine jäi ka lisaks minu kanda (seega 2x töökoormus). 2,5 aastaselt avastasin lapsel küünte närimise kombe. Kui võtsin kuuse puhkuse, jäi see harjumus järele. Seega- kuigi ma algul pooldasin isade lapsega koju jäämist, leian nüüd, et ega see kõige parem variant ei ole. Nii väike vajab ikka ema juures olemist. Aga isa on siiski parem, kui vanavanem või suvaline hoidja. Samas on laps nüüd tõeline issikas ja isa-lapse tugev side on tagatud. Pm sõltub ikka majanduslikust olukorrast- meil oli isa sel hetkel töötu ja muud varianti polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega zombina pole vahet kas oled kodus või tööl…või noh, oleneb kodusest olukorrast ja oleneb ka tööst.

olen ise aastase kõrvalt täistööajaga töötanud ja 3-kuuse kõrvalt läksin sel korral tööle aga vaid 2 korda nädalas ja mõned tunnid.

jagan arvamust eelkõnelejaga, aastane jäi isaga koju ja kõik tundus ok kuni ootavatult jälle koduseks jäin 7 kuud hiljem, pois hakkas nädalaga potil käima ja rääkima, tagasi vaadates jäi areng tõesti soiku nendeks 7-kuuks.

ma sel korral tegelikult oma põhitöökohast loobusin kui mees vh-sele jäi aga sain pisitillukese koha, tänu millele säilib ravikindlustus. et 1 võimalus on lahkumisavaldus anda. minu tööandja palun kohe märku anda kui tööd otsin ja on nõus mu ikkagi tagasi võtma, ilmselt ma seda võimalust ei kasuta. 2 aastat plaan ikka kodus olla ja edasi peab vaatama. rahaliselt läheb raskeks aga lapsed seda väärt! raha pole kõige tähtsam ja hädapärase ikka suudame muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ema tööle ja isa koju

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.