Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: ema

Postitas:
Kägu

Kirjutan Sulle, ema siia anonüümsesse foorumisse, sest vahet pole, kuhu ma Sulle kirjutan, juba aastaid oled Sa siit maailmast läinud ja kõik, mis kunagi jäi ütlemata, ja ütlemata.

Käisin surnuaias aga seal oli niipalju inimesi ja ei tundnud seda õiget tunnet.

Mida vanemaks ma saan, seda rohkem muutun ma Sinu moodi, ütlen samu väljendeid, püüan samamoodi oma lastele kõike anda ja nende eluga igati kursis olla. Mäletan kui häiriv see vahepeal oli, kui Sa suutsid mulle mitu korda päevas helistada..aga ikkagi teen ka ise sama.  Ma ei tea, miks ma palju rohkem leidsin midagi, mida kritiseerida ja mille üle viriseda ja kui vähe leidsin neid hetki, millal Sinuga koos rõõmustada. See oli Sinu haigus, mis viimased aastad meil osad päevad põrguks tegid. Aga ma ei suutnud siis Sind mõista, nii nagu täna ei mõista mind minu lapsed. MA isegi ei tea, mille üle rohkem kurbust tunda, kas selle üle, et ei suutnud olla lõpuni hea tütar, või selle üle kui aastakümnete pärast, kui mind enam ei ole, minu lapsed saavad aru, et käitusid oma emaga halvasti ja hakkavad samaoodi kurvastama. Võibolla ongi  see elu paradoks. Kõigest on kahju, isegi leinast, oli kunagi Ristikivi luuletuses.

Rida segaseid mõtteid, nende välja kirjutamine ehk teeb asja paremaks, kirjutan, pisarad voolavad, loodan, et keegi perest ei märka mind otsima tulla. Ma ei oska oma kurbust kuidagi defineerida, tobedad asjad tulevad vanematega seoses meelde, elasime väikelinnas, meil oli koolis lastevanematele mõeldud pidu, isa ütles, et tal on vaja veel autot parandada ( nõuka ajal tegid seda mehed ise oma kodus) ja temal aega minna ei ole, ema siis läks üksi aga tuli poole tunni pärast tagasi, ütles et astus koolimaja eesuksest sisse, nägi sätitud uhke soenguga naisi ja ütles et kõndis vaikselt läbi maja tagantuksest välja. Et ta tundis, et oma lihtsa riide ja olekuga ei sobi sinna. Muidugi jõudsid nad oma elus isaga veel mitmel pool käia, meiki juuksevärvi küünelakki jms ei kasutanud ta kunagi aga tänu pidevale liikumisele, ilusatele juustele ja näojoontele, oli ta sirge seljaga ja kena ka lihtsate riietega. Aga ma ei öelnud seda talle kunagi. Ta ei raatsinud kunagi kulutada enda peale, pigem jagas raha laste ja lastelaste vahel ära. Palju tahaks veel öelda aga ma tunnen, et silmad juba tulitavad.

+23
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi soovis teha pisarakiskumise teemat. Tegelikult tundub, et teemaalgataja oli seda kirjutades pisut napsune. Sellises olekus kipuvad tunded olema võimendunud ja üle pea.

+7
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Keegi soovis teha pisarakiskumise teemat. Tegelikult tundub, et teemaalgataja oli seda kirjutades pisut napsune. Sellises olekus kipuvad tunded olema võimendunud ja üle pea.

Vale.

Selle teema kirjutas inimene, kellel on jäänud emaga mingid jutud rääkimata ja teemad lõpetamata ja nüüd on selleks juba liiga hilja.  Emadepäev, ema sünnipäev, surmapäev  ja jõulud on aeg, millal suhted emaga jälle rohkem üles kerkivad.

Ei ole midagi sellest, kui osad inimesed sellest aru ei saa – loodetavasti on nende suhted emaga selgemad, lähedasemad või õigel ajal selgeks räägitud.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mind ei mõista noored inmesed, oli ka minu maailmapilt noorena nii selge ja ma teadsin kõike kõige patemini

Tarkus ja arusaamine tuleb ajaga. Ka ei kujutata ette, kui palju tööd tehti varasemal ajal, kui palju vaeva nähti.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siin kommenteerivad, kel ema ei ole surnud. Ainult negatiivset, tahaks näha, mis tundeid teid valdab, kui teil ema surnud ühel päeval. Imelikud ikka olete. TA, tunnen südamest kaasa 🙁

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema loeb äkki perekooli? Targem oleks oma kirjanduslikud katsetused sahtlisse kirjutada või on mingi haiglane tähelepanu nälg?

+1
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ema loeb äkki perekooli? Targem oleks oma kirjanduslikud katsetused sahtlisse kirjutada või on mingi haiglane tähelepanu nälg?

ANONÜÜMNE ema kõnetamine emadepäeval on väga normaalne. Kaotad ka ema, küll siis näed, mis tunne on. Ise pole seda tunnet veel kogenud, aga sellegipoolest on teemaalgatus südamlik.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mind ei mõista noored inmesed, oli ka minu maailmapilt noorena nii selge ja ma teadsin kõike kõige patemini

Tarkus ja arusaamine tuleb ajaga. Ka ei kujutata ette, kui palju tööd tehti varasemal ajal, kui palju vaeva nähti.

Ma olen 51-aastane ja olen ema kaotanud. Viitasin napsitamisele sellepärast, et täpselt samasugune emotsioonidepalang tuleb mulle peale siis, kui olen natukene veinikest trimbanud. Siis võin ka seesuguseid nõretavaid tekste kirjutada ja oma peas heietada. Sinna kõrvale südamest nutta löristada – kahetsed ja haliseda.

Seega, usu, ma tunnen ära sarnases konditsioonis inimesed.

Ja paluks mitte valesti aru saada. Ma ei taha riivata kellegi tundeid ema kaotuse pärast, vaid viitasin konkreetselt teema tonaalsusele, milles kumab läbi, et see ei ole väga selges seisundis kirjutatud.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema loeb äkki perekooli? Targem oleks oma kirjanduslikud katsetused sahtlisse kirjutada või on mingi haiglane tähelepanu nälg?

ANONÜÜMNE ema kõnetamine emadepäeval on väga normaalne. Kaotad ka ema, küll siis näed, mis tunne on. Ise pole seda tunnet veel kogenud, aga sellegipoolest on teemaalgatus südamlik.

Perekool küll see koht pole, kus talle austust avaldada.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema loeb äkki perekooli? Targem oleks oma kirjanduslikud katsetused sahtlisse kirjutada või on mingi haiglane tähelepanu nälg?

ANONÜÜMNE ema kõnetamine emadepäeval on väga normaalne. Kaotad ka ema, küll siis näed, mis tunne on. Ise pole seda tunnet veel kogenud, aga sellegipoolest on teemaalgatus südamlik.

Perekool küll see koht pole, kus talle austust avaldada.

Ära ole kade ja tunne elust rõõmu! Päike paistab ja õhk on mõnusalt soe ja suvine täna juba.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mind ei mõista noored inmesed, oli ka minu maailmapilt noorena nii selge ja ma teadsin kõike kõige patemini

Tarkus ja arusaamine tuleb ajaga. Ka ei kujutata ette, kui palju tööd tehti varasemal ajal, kui palju vaeva nähti.

Ma olen 51-aastane ja olen ema kaotanud. Viitasin napsitamisele sellepärast, et täpselt samasugune emotsioonidepalang tuleb mulle peale siis, kui olen natukene veinikest trimbanud. Siis võin ka seesuguseid nõretavaid tekste kirjutada ja oma peas heietada. Sinna kõrvale südamest nutta löristada – kahetsed ja haliseda.

Seega, usu, ma tunnen ära sarnases konditsioonis inimesed.

Ja paluks mitte valesti aru saada. Ma ei taha riivata kellegi tundeid ema kaotuse pärast, vaid viitasin konkreetselt teema tonaalsusele, milles kumab läbi, et see ei ole väga selges seisundis kirjutatud.

Pisut küüniline arvamus. Mina võiksin vabalt TA-ga sarnase teksti kirjutada ilma igasuguse alkoholita.

 

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja paluks mitte valesti aru saada. Ma ei taha riivata kellegi tundeid ema kaotuse pärast, vaid viitasin konkreetselt teema tonaalsusele, milles kumab läbi, et see ei ole väga selges seisundis kirjutatud.

Mõni peab end tõesti peaaegu pildituks jooma, et emotsioone üldse suuta väljendada. Mina ka suudaksin peaaegu täiskarsklasena samasuguse teksti kirja panna, sest olen emotsionaalne ja tunnetega inimene. Ma kirjutangi, ainult oma pea sees. Sest mul on palju lähedasi, kellele kogu see mõtetest-tunnetest kubisev mõtterägastik ära rääkida. Seepärast pole ka põhjust Perekooli neid mõttes kirjutatud kirju postitada. Kui aga inimese ei ole, kellele rääkida oma emast…siis ta kirjutab siia. Või sahtlisse või raamatu või luuletusi või lugejakirja Delfisse. Lepi sellega, et kõik pole nagu sina ja taevas tänatud, et inimesi on erinevaid.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema loeb äkki perekooli? Targem oleks oma kirjanduslikud katsetused sahtlisse kirjutada või on mingi haiglane tähelepanu nälg?

ANONÜÜMNE ema kõnetamine emadepäeval on väga normaalne. Kaotad ka ema, küll siis näed, mis tunne on. Ise pole seda tunnet veel kogenud, aga sellegipoolest on teemaalgatus südamlik.

Perekool küll see koht pole, kus talle austust avaldada.

Ära ole kade ja tunne elust rõõmu! Päike paistab ja õhk on mõnusalt soe ja suvine täna juba.

Mille üle konkreetsel juhul kadedust peaks tundma?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema loeb äkki perekooli? Targem oleks oma kirjanduslikud katsetused sahtlisse kirjutada või on mingi haiglane tähelepanu nälg?

ANONÜÜMNE ema kõnetamine emadepäeval on väga normaalne. Kaotad ka ema, küll siis näed, mis tunne on. Ise pole seda tunnet veel kogenud, aga sellegipoolest on teemaalgatus südamlik.

Perekool küll see koht pole, kus talle austust avaldada.

Ära ole kade ja tunne elust rõõmu! Päike paistab ja õhk on mõnusalt soe ja suvine täna juba.

Mille üle konkreetsel juhul kadedust peaks tundma?

Eks ikka selle, et sina ei tunne ema armastust oma ema vastu ja ei saa aru, mis tunne on tunda emotsioone.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja nende eluga igati kursis olla. Mäletan kui häiriv see vahepeal oli, kui Sa suutsid mulle mitu korda päevas helistada..aga ikkagi teen ka ise sama.

Palun ära riku oma laste elu ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja nende eluga igati kursis olla. Mäletan kui häiriv see vahepeal oli, kui Sa suutsid mulle mitu korda päevas helistada..aga ikkagi teen ka ise sama.

Palun ära riku oma laste elu ära.

No päris elu ära rikkumiseks seda nimetada ei saa, sest telefonile on võimalik lihtsalt vastamata jätta. Palju hullem oleks, kui ta lihtsalt ilmuks kutsumata kohale, nagu minu tuttavad oma lastele teevad. Üks laps kolis seetõttu lausa teise linna elama, sest tema privaatsust hindav elukaaslane ei suutnud neid ämma-äia suvalisel kellaajal kohaleilmumisi enam ära taluda.

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema loeb äkki perekooli? Targem oleks oma kirjanduslikud katsetused sahtlisse kirjutada või on mingi haiglane tähelepanu nälg?

ANONÜÜMNE ema kõnetamine emadepäeval on väga normaalne. Kaotad ka ema, küll siis näed, mis tunne on. Ise pole seda tunnet veel kogenud, aga sellegipoolest on teemaalgatus südamlik.

Perekool küll see koht pole, kus talle austust avaldada.

Ära ole kade ja tunne elust rõõmu! Päike paistab ja õhk on mõnusalt soe ja suvine täna juba.

Mille üle konkreetsel juhul kadedust peaks tundma?

Eks ikka selle, et sina ei tunne ema armastust oma ema vastu ja ei saa aru, mis tunne on tunda emotsioone.

Et enaarmastuse ainuvõimalik väljendus on imal-lääge küündimatu heietus perekoolis?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et enaarmastuse ainuvõimalik väljendus on imal-lääge küündimatu heietus perekoolis?

? Mitu teemat sina teinud oled? Kes risustab ja kes elab tõelist emotsiooni välja?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et enaarmastuse ainuvõimalik väljendus on imal-lääge küündimatu heietus perekoolis?

Ei, mitte ainuvõimalik. Aga võimalik ja täiesti okei. Sul on empaatiavõimega tõsiseid probleeme ja sa kujutled, et see on tarkuse tunnus. Ei ole, kohe üldse mitte, see on naeruväärne. Naeruväärne, kuna empaatiavõime on arendatav ja tark inimene teeks seda kasvõi nii palju, et jõuda sees vallas amööbi tasemelt õrgemale.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naeruväärne, kuna empaatiavõime on arendatav ja tark inimene teeks seda kasvõi nii palju, et jõuda sees vallas amööbi tasemelt õrgemale.

Pakun, et piirialased, antisotsiaalse isiksushäirega, sotsiopaadid, eriti psühhopaadid, nartsissistid ei tunne empaatiat ja arendamine aitab ainult vältida olukordi, kus teistele haiget tehakse, aga empaatiat ei tunta sellegipoolest samal tasemel. Muidugi on ka diagnoosimata inimesi või lihtsalt neid, kellel mingid jooned, aga ei anna diagnoosi välja ja nad ei saagi kunagi teada, sest esiteks objektiivne inimene ei ütle neile seda, nad ei saa sellest nagunii aru ja teiseks nad tavaliselt ümbritsevad end vastavate inimestega, enamasti nõrgematega, kes vaikselt kannatavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naeruväärne, kuna empaatiavõime on arendatav

Ei ole arendatav, empaatiavõime puudumist põhjustavad muudatused ajus, teatud ajuosa ei ole normaalselt arenenud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mind ei mõista noored inmesed, oli ka minu maailmapilt noorena nii selge ja ma teadsin kõike kõige patemini

Tarkus ja arusaamine tuleb ajaga. Ka ei kujutata ette, kui palju tööd tehti varasemal ajal, kui palju vaeva nähti.

Ma olen 51-aastane ja olen ema kaotanud. Viitasin napsitamisele sellepärast, et täpselt samasugune emotsioonidepalang tuleb mulle peale siis, kui olen natukene veinikest trimbanud. Siis võin ka seesuguseid nõretavaid tekste kirjutada ja oma peas heietada. Sinna kõrvale südamest nutta löristada – kahetsed ja haliseda.

Seega, usu, ma tunnen ära sarnases konditsioonis inimesed.

Ja paluks mitte valesti aru saada. Ma ei taha riivata kellegi tundeid ema kaotuse pärast, vaid viitasin konkreetselt teema tonaalsusele, milles kumab läbi, et see ei ole väga selges seisundis kirjutatud.

Ah ära irise.

Kui teemaalgatajal sellest kergem saab, mis siis halba juhtub?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teed teema ja elad oma elu edasi, teema elab ka oma elu edasi…

Kirjutasin oma töövahetuse ajal, oli selline tühi tund ja mõtted läksid rändama. Loomulikult olen ma tööl kaine, kuigi magamatus võrreldakse ka joobega, siis oleks äärmiselt sobimatu, kui 24 tunnises vahetuses ma keset tööaega pudeli avaks 🙂

Mul on sõpru, kellele südant puistata, aga praegu on mitmel neist oma isiklikud suured mured ja mina ei taha neid oma kurbusega koormata. Lihtsam oli siia kirjutada. Ema on surnud juba päris mitmed aastad ja emadepäevad tagasi, aga vanemate kaotuse leinast päriselt üle ei saa kunagi. Me olime lähedased, emal oli ilus elu, kui viimased haiguseaastad välja jätta. Need kes täna mind ei mõista, hakkavad mõistma, kui oma vanemat, kellel mõistus üles hakkab ütlema, hooldama peavad.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teed teema ja elad oma elu edasi, teema elab ka oma elu edasi…

Kirjutasin oma töövahetuse ajal, oli selline tühi tund ja mõtted läksid rändama. Loomulikult olen ma tööl kaine, kuigi magamatus võrreldakse ka joobega, siis oleks äärmiselt sobimatu, kui 24 tunnises vahetuses ma keset tööaega pudeli avaks ????

Mul on sõpru, kellele südant puistata, aga praegu on mitmel neist oma isiklikud suured mured ja mina ei taha neid oma kurbusega koormata. Lihtsam oli siia kirjutada. Ema on surnud juba päris mitmed aastad ja emadepäevad tagasi, aga vanemate kaotuse leinast päriselt üle ei saa kunagi. Me olime lähedased, emal oli ilus elu, kui viimased haiguseaastad välja jätta. Need kes täna mind ei mõista, hakkavad mõistma, kui oma vanemat, kellel mõistus üles hakkab ütlema, hooldama peavad.

Asi pole ju selles, et sind ei mõisteta, vaid selles kanalis, kus sa selle avaldasid.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ilus postitus, mõtlema panev! Mitte kuidagi ei mõista, miks osad on seda miinustanud. Lapsepõlv oli mul ebameeldiv. Füüsiline vägivald, just ema oli see kes.. Kohe kui täisealiseks sain, kolisin välja. Sain hakkama, aga vaimselt olin ebakindel. Manipulaatoritele olin lihtne saak ja ohvriks ma ka langesin päris mitmes mõttes. Peagi lõin pere. Emaga ei suhelnud. Sain lapse, hiljem lapsed.. Kuna vanaemaga (ema emaga) oli mul väga hea läbisaamine, kohtusime aeg ajalt vanaema juures. Vähehaaval hakkas jää sulama. Mõnikord nägin vägivaldseid unenägusid. Järjekorda ma täpselt enam ei mäleta.. Kui hakkasime emaga inimesemoodi läbi saama, jäi ta väga haigeks ja aasta pärast teda enam ei olnudki. Olen kõik andestanud. Kõik selle, et ta minu vastu kätt tõstis.. Mitte kunagi mind ei kallistanud. Lapsele oli see igas mõttes valus. Halba und enam ei näe. Ehk sellepärast, et olen kõigest halvast lahti lasknud. Hetkel on silmad vees. Emake, nii palju oleks tahtnud sulle öelda, oma praegust elu jagada. Sina olid sina ja siis oli ka aeg teine. Keskendun üksnes positiivsele mida sinust mäletan. Puhka rahus, mõtlen su peale!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teed teema ja elad oma elu edasi, teema elab ka oma elu edasi…

Kirjutasin oma töövahetuse ajal, oli selline tühi tund ja mõtted läksid rändama. Loomulikult olen ma tööl kaine, kuigi magamatus võrreldakse ka joobega, siis oleks äärmiselt sobimatu, kui 24 tunnises vahetuses ma keset tööaega pudeli avaks ????

Mul on sõpru, kellele südant puistata, aga praegu on mitmel neist oma isiklikud suured mured ja mina ei taha neid oma kurbusega koormata. Lihtsam oli siia kirjutada. Ema on surnud juba päris mitmed aastad ja emadepäevad tagasi, aga vanemate kaotuse leinast päriselt üle ei saa kunagi. Me olime lähedased, emal oli ilus elu, kui viimased haiguseaastad välja jätta. Need kes täna mind ei mõista, hakkavad mõistma, kui oma vanemat, kellel mõistus üles hakkab ütlema, hooldama peavad.

Asi pole ju selles, et sind ei mõisteta, vaid selles kanalis, kus sa selle avaldasid.

Osta elu endale ja patrolli vähem perekooli, päriselt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ilus postitus, mõtlema panev! Mitte kuidagi ei mõista, miks osad on seda miinustanud. Lapsepõlv oli mul ebameeldiv. Füüsiline vägivald, just ema oli see kes.. Kohe kui täisealiseks sain, kolisin välja. Sain hakkama, aga vaimselt olin ebakindel. Manipulaatoritele olin lihtne saak ja ohvriks ma ka langesin päris mitmes mõttes. Peagi lõin pere. Emaga ei suhelnud. Sain lapse, hiljem lapsed.. Kuna vanaemaga (ema emaga) oli mul väga hea läbisaamine, kohtusime aeg ajalt vanaema juures. Vähehaaval hakkas jää sulama. Mõnikord nägin vägivaldseid unenägusid. Järjekorda ma täpselt enam ei mäleta.. Kui hakkasime emaga inimesemoodi läbi saama, jäi ta väga haigeks ja aasta pärast teda enam ei olnudki. Olen kõik andestanud. Kõik selle, et ta minu vastu kätt tõstis.. Mitte kunagi mind ei kallistanud. Lapsele oli see igas mõttes valus. Halba und enam ei näe. Ehk sellepärast, et olen kõigest halvast lahti lasknud. Hetkel on silmad vees. Emake, nii palju oleks tahtnud sulle öelda, oma praegust elu jagada. Sina olid sina ja siis oli ka aeg teine. Keskendun üksnes positiivsele mida sinust mäletan. Puhka rahus, mõtlen su peale!

Mina, tundmatu kägu tänan sind selle postituse eest. Oled ilus hing. ❤

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )