Esileht Koolilaps Emad kelle lastel on kunagi mõne liigese põletik olnud

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Emad kelle lastel on kunagi mõne liigese põletik olnud

Postitas:

Kirjutan oma mure ka siia suurtemate laste foorumisse. Ehk keegi on abiks ja natuke suudab minu muret leevendada oma kogemusest kirjetades, et kuidas on lapsel nüüd läinud kui ta suurem on jms.
Esimene kord oli 1 a 1 kuud tagasi puusaliigeses – kohe nii hullusti, et laps ühel hommikul lihtsalt tõusis ja enam jalga alla ei võtnud (oli siis 1 a 9 kuud vana). Reumatoloog arvas, et viirusest (sellele puusaliigese jamale eelnes 2 nädala vanune suurem nohu) võib olla puusaliigese põletik ja Ibumentiini siirupiga tookord ka 10 päevaga korda sai ja siiani oli kõik OK. Nüüd eile laps (vanust siis 2 a 10 kuud) hommikul jälle lonkas ja õhtuks läks asi väga koledaks ja hoidis jalga üleval ning nuttis valust ja õhtuks tõusis palavik 37.8 . Käisime veel vastu ööd erakorralises, kus vereproov imekerget põletikku näitas ja hüppeliiges veidi paistes oli, aga mitte kuum ega punane. Täna saime taas reumatoloogile ja homme hommikuks hüppeliigese UH. Siis vaatame edasi, mis saab. Täna arsti sõnul jäi hing haigeks, et ütles, et lootust on, et eraldiseisev asi, aga paneb mõtlema, et kas hakkab krooniline. Ma juba aasta tagasi lugesin selle koleda artriidi kohta, mis terveks eluks jääb piinama ja ohutu ravi puudub ja vaevused suured… Kas kellegil on kogemusi, et on olnud nii väikesel liigesepõletikku niimoodi erinevates liigestes suht pika aja tagant?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tütrel oli 3 aastaselt. Käisime ortopeedil. Oli viirusejärgne õnneks. Nüüd 5 aastane ja rohkem pole olnud. Küll aga hoiatas arst, et kui juba 1 kord olnud, võib korduda. (aga ei pruugi) Viiruse järgne siis. Aga ütles, et kui on viiruse järgne, siis tavaliselt 10 päevaga kaob. Kui ei kao, siis tema sõnul tuleks kindlasti lastehaiglasse pöörduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel algas u 3-aastaselt, algul ühes väikeses liigeses, siis mitmes, lisandusid üldnähud (väsimus, öised valud). Ühtegi ägedat rektsiooni, sh palavikku polnud, perearst arvas pool aastat, et trauma ja kasvuvalud jne. ühel hommikul läksime siiski EMOsse, saime kohe reumatoloogile, uuringutele ja diagnoosiks lapseea juveniilse artriidi. Saab ravi korra nädalas, kaks aastat talus ravi ilusasti, siis tekkisid kõrvalnähud. Füsioteraapia jms ka. Õnneks liigesteprobleem on taandunud ja ravi hakatakse vähendama. Prognoos pole tõesti kiita ja raskusastmed on erinevad, aga mulle tundub, et seni on minu lapsel suht hästi allunud ravile ja olen optimistlik, laps on aktiivne ja nüüd juba pool aastat valuvaba. põhiline jama oli, et perearst ei suutnud diagnoosida, see pidi olema küllalt tavaline (et perearstid maha magavad), kahjuks liigestes tekkinud kahjustused üldiselt ei taastu. Ka minu lapsel ongi üks liiges paksem ja jäigem, ilmselt jääbki. Seega – peamine on mitte maha magada.
mitte et äge liigesepõletik mingi kergem ja lapsele vähem piinavam variant oleks kui see korduma hakkab.

Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 22:37; 12.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaselt lapsel oli pusaliigese põletik. Tekkis suht järsku peale viirushaiguse põdemist. Sõitsime 20 minutit autoga ja väljudes enam jalgu alla ei võtnud. Kisas. Ehmatus oli suur, läksime erakorralisse, kust pandi kohe haiglasse. Diagnoosiks saimegi siis puusaliigeste põletiku, koksiit vms oli selle nimetus. Erilist ravi ei olnud peale ibuprofeeni. Paari nädalaga kadus ja pole kordunud. Laps hetkel 9 aastane, käib koolis, on sportlik, aktiinve, ühesõnaga oli ühekordne viiruse tüsistus vms. Arst ütles meile sel ajal, et üsna sage asi. Ärge siis üle muretsege.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põletikul peab mingi põhjus olema. Mina ise laseks oma lapsel toiduallergiat uurida. Ja paluks ikkagi kõik analüüsid teha, mis võimalik, kõigile toidugruppidele. Midagi peab sissesöödavas olema sellist, mida lapse keha ei talu ja tekitab põletikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viirushaigused võivad tõesti anda sellise tüsistuse (liiguvad edasi mööda organismi ), eriti kui eelsoodumus olemas .Toiduga pole sel mingit pistmist.
Mul endal tekkis peale viirushaigust reakatiivne artrit jalgades. Terve suve ravisin, ( Movalise nimelise rohuga mis palju maosõbralikum enamikest teistest, kõige jubedam mürk on diclofenac ).
Võib korduda, aga ei tarvitse, eriti aastaaegade vaheldumisel ja meie kliima ka soodustab seda.
Iga kord tuleb uuesti ravikuur läbi teha ja otsida hea reumatoloog kes hoiab lapsel silma peal.
tetaud võimlemisharjutused on väga head- tuleb teha pikali olles ja harjutused vees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.Kui tavaliselt öeldake ,et peres kahel lapsel ei ole seda haigust siis mei peres on .Isegi mina ise põen seda haigust 37aastaselt vahetatud põlve liiges.See teada saamine on ikka ränk küll kui öeldakse ,et teie lapsed on haiged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teemaalgataja lapsel läheb? Kas olete pääsenud JIA diagnoosist?
Ka meie saime juveniilse artriidi diagnoosi alles mitme haigushoo järel. Kõige raskem ongi, et arstid esialgu ei tea midagi- kas ägeneb, kas l66b mujale või vaibub alatiseks, kuna välja l66b, millest tekib, mitte mingeid vastuseid pole, sest niipalju kui on haigeid, on ka haiguse kulud erinevad. Pooled “kasvavad välja” sellest, teine pool lähevad lastereumatoloogi hoole alt täiskasvanute reumatoloogi patsiendiks.
Metrotreksaanini olete jõudnud või pääsesite ibuprofeenikuuriga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 12:29; 10.07 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovige gluteenivaba dieeti. Gluteen on nüüd juba maailmas üsna levinud arvamuse kohaselt põletiku tekitaja organismis ja saab abi küll, kui kõik (ka varjatud) gluteen täielikult ära jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme gluteenivabal dieedil juba 1,5aastat ja piimavabal dieedil ca 6-7 kuud, sama pikk on haiguse vaikeperiood olnud. Saame juba rohtusid vähendada. Kuigi eelmine on miinuseid kuhjaga saanud, siis olen nõus kuigi artriit pole ühe kindla põhjusega haigus, tõenäoliselt mõjuvad mitu faktorit ühekorraga, siis on mõistlik vähendada igasuguseid põletikkutekitavaid asju (arvestada tuleb ka läbipõetud haigusi, nt meil ülitugev kopsupõletik+ tilgutitega AD ravi aasta enne artriidi teket, on ammu teada, et reuma (sh südamereuma) ja artriit on bakterpõletike ja antibiootikumiravi kaugtagajärg. Haigustekitaja “poeb peitu” kehas liigestesse või südamelihasesse ja hiljem tekib krooniline põletik.) Sh on juba päris kindlasti leitud tugev seos dieedi (kaseiini ja gluteeni, mis on halvasti seeduvad piima ja nisuvalgud) ja põletiku ja autoimmuunhaiguste vahel. Kuidas see kompott igaühele täpselt mõjub, eks sellest oleneb, mis autoimmuunhaigus areneb.
Meie reumatoloog on väga tuntud ja tunnustatud arst, tema ühe esimesena asjana soovitas nisujahu ära jätta, kui küsisime, mida peale ravimite me ise veel teha saame, lisaks rohkem- head õlid kala, omega3, avokaadod jne. Pealegi on isegi toidulauda rikastav kasutada tatranuudleid, kooki mandlijahust, pannkooke banaanist, kui kasutada kogu aeg nisujahu.
Samas ei ole leidnud me haiguse ägenemise kiireid ja lihtsaid põhjusi, ei dieedimuutuses (et piimavabaks hakates kohe haigus vaibunud oleks) aga samamoodi täiesti juhuslikult paistab mõjuvat ka metrotreksaani dooside muutumine (doosi suurendamise ajal on ikkagi olnud haigushooge jne), lisaks mõjuvad veel ju igasugused nohuk6had ja muud tegurid. minu isiklik arvamus metrotreksaani mõju kohta on suht nõrk, ootan pikisilmi doosi vähendamist, sest külmetushaigused on pikemad jne, õnneks väga halba enesetunnet treksaanist ei ole märganud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 12:29; 10.07 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei ole küll teemaalgataja, kuid olen kägu, kelle lapsel u 3-aastaselt JIA diagnoositi. Minu lapsel on siiani läinud kenasti. Trexanist tekkisid küll kõrvalnähud, kuid siis hakati ravi vähendama ja lõpetati mingi aja pärast üldse ära. Pärast ravi lõppu olime veel u aasta reumatoloogi jälgimisel ja vahetult enne kooli tunnistati laps terveks, nüüd pole u aasta enam arsti külastanud. Mingeid tagasilööke pole tekkinud. Kasvuvalud, mis ägedas haiguse faasis lisaks liigeste valule olid üsna tugevad, mõnikord harva peale suurt koormust on ka praegu, kuid ei midagi hullu. Käib trennis ja teeb, mida teisedki 8-aastased teevad.
Mingeid dieete ja välistusi toidusedelis pole proovinud, kuigi haiguse alguses arst soovitas meil vähendada piimatooteid. Laps niigi piimatooteid ei armasta eriti, nii et ei oska kommenteerida selle mõju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 22:37; 12.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Emad kelle lastel on kunagi mõne liigese põletik olnud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.