Esileht Väikelaps Emad kes lõpetanud imetamise jagage häid nippe…

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Emad kes lõpetanud imetamise jagage häid nippe…

Postitas:

Plaanin lõpetada rinnaga toitmise laps hetkel 1,2a
Viimati andsin täna öösel,laps joriseb öösiti üsna tihti 2-3x,ilma tissita magama ei jää,lutti ei taha juba 6 kuuselt.MUud lahendust ei ole rahunemiseks ja uinumiseks kui tiss.
Eile andsin hommikul vara 6 paiku,terve päeva ei andnud rinnad läksid väga kõvaks natukene pigistasin piima välja sooviksin teada mida võiks teha selleks,et rinnapõletikku ei tekiks ja kuidas õieti toimida kui laps päeva jooksul ei saa rinda? Õhtul hakkab jorisema olen ignoreerinud teda.Jonn läheb päris hulluks:(
Annan õhtul talle putru ja juba lehmapiima st.poepiima,sööb ja joob ilusti.Jagage häid nippe palun kuidas võõrutada last rinnast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 19:11; 04.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just võõrutame.
Umbes nädal on sellest, kui alustasime.
Kui rinnad valusad, siis võtan piima täpselt nii palju välja, et enam ei ole pinget. Praegu pole paar päeva enam midagi teinud.
Alustasime nädalavahetusel, laps mängis rohkem issiga ja tema käest ta piima ei nori. Öösel ka issi kussutas, kui laps ärkas. Nüüd võtan ise ta sülle öösel, kui ärkab ja õõtsutan, jääb uuesti magama. Praegu palju parem juba kui nädal tagasi.
Meil võtab lutti ka. Üks nädala alguse päev oli küll hullumaja, väga jonnakas oli ja pidin päev läbi mängima temaga ja tähelepanu mujale suunama jne. Muidu mängib ikka üksi ka. Ta sama vana mul.
Joob ka keefiiri, jogurtiti, poe piima jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et rinnad valusaks ei läheks, võõrutatakse 1 toidukorra kaupa. Sel juhul väheneb rinnas piima kogus aega mööda ja piimapaisu üldjuhul ei teki.

Võõrutasin lapse öisest söömisest veidi nooremana ja päevase jättis ise ära.

Öösel mingeid nippe ei kasutanud, va see et rääkisin lapsele juba enne esimest rinna andmisest keeldumist seletasin lapsele (ka 1a saab jutust aru), et ta on suur ja enam öösel ei söö. Ja öösel emme magab ja tiss magab ja tema (nimega) ka magab. Öösel siis rahustasin. Korra proovisin ka vett pakkuda (tassist, sest lutipudelit meil polnudki kasutuses), aga see löödi mul käest vihaga voodisse. Samas eks mul oli teistmoodi – hommikul laps jälle sai rinda, kui soovi oli.

Kui 2a sünnipäev hakkas lähenema, siis unustas ise rinda tahta (meil oli sel ajal 2 toidukorda, varahommikune ja lõunane, esimesse hakkas sisse magama ja paar nädalat hiljem unustas ka teise). Paar korda veel andsin kui nt kukkus vms, aga üldiselt oligi kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka võõrutamine käsil, laps 1a ja 2k. Mina otsustasin, et jätan ära päevased söömised. Öösel sõi siis iga 2 tunni tagant. Täna tegime esmakordselt nii, et jätsin ära öised söömised. Hommikul ja õhtul veel saab rinda, et rindadele koormust poleks. Ühesõnaga meie jaoks suur samm edasi, öiste piimadega lõpparve. Arvasin, et on raskem, aga no alles esimene öö möödas 🙂 Nüüd tuleb olla järjepidev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võõrustasi nühe söögikorra kaupa ja andsin harjumiseks nädal-paar.võttis küll aega 2 kuud aga rinnad ei olnud valusad ja laps loobus pikapeale ise. kõige viimane oli öine söömiskord.mul küll oli 1a 8k vana kui alustasin. alustasi nsuve alguses kui maale kolisime siis oli õues nii palju tegemist ja õue sai ka magama päeval panna , et tiss ei tulnud lapsel meeldegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil ka võõrutamine käsil, laps 1a ja 2k. Mina otsustasin, et jätan ära päevased söömised. Öösel sõi siis iga 2 tunni tagant. Täna tegime esmakordselt nii, et jätsin ära öised söömised. Hommikul ja õhtul veel saab rinda, et rindadele koormust poleks. Ühesõnaga meie jaoks suur samm edasi, öiste piimadega lõpparve. Arvasin, et on raskem, aga no alles esimene öö möödas 🙂 Nüüd tuleb olla järjepidev.[/tsitaat]

Kidas laps rahunes kui öösel rinda ei saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 19:11; 04.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võõrutasin (kui nii võibki öelda) väga vähehaaval. Lihtsalt laps jättis toidukordi järjest vähemaks kuni imetasin ainult hommikuti (1a 4k vanusena) ja 1a 6k vanusena lihtsalt ühel hommikul enam rinda ei soovinud- keeras pea kõrvale. Olin samal ajal palavikuga haige ka- võib-olla ei meeldinud kuum piim ;)? Edaspidi ta rinna vastu enam huvi ei tundnud. Rinnad olid veidi pinges, aga talutavalt ja juba nädalaga olid rinnad suht pehmed- piima kadumine rinnast võttis veel aasta.
Ja nüüd 2a 6k vanusena teatas laps äkki, et tema tahab tissi imeda. Pidin üllatusest pikali kukkuma ;).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Emad kes lõpetanud imetamise jagage häid nippe…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.