Esileht Ajaviite- ja muud jutud emad saledad, tütred matsakad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 133 )

Teema: emad saledad, tütred matsakad

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

Kas siin saab isikliku reklaambänneri ka teemasse integreerida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas 20 cm pikem inimene peab olemas samas kaalus lühemaga? See kaaluerinevus on ju normaalne: samuti jalanumber jm. Ei saa ju võrrelda 160 cm ja 180 cm pikka inimest sama mõõdupuu järgi. On olemas ju väga miniatuurseid inimesi ning nö tugevama kondiga inimesi. Pole vaja ajada mingit kummalist juttu sellest, et kõigi luud kaaluvad samapalju.

Mina see 20 cm pikem, 30 kg raskem.
Ma ei arva sugugi, et ma sama palju peaksin kaaluma kui mu ema. Oleks mõeldamatu, et ma 170 cm juures peaks 46 kilo kaaluma. Vähemalt 10 kg peaks ikka vähem kaaluda, kui praegu. Praegune ülekaal hakkab ebameeldivalt silma, järelikult pole okei.

Mu tütar on üsna sama kehaehitusega nagu mina. Heas toonuses, nagu perearst ütleb. Ta on praegu 8a ja toitub eeskujulikult, ma leian. Mina ju näitan talle eeskuju. Meie erinevus on see, et mina toitun niimoodi ainult vajadusest, aga mu lapsele tõepoolest meeldivadki need tervislikud ampsud, mis ma teen ja igasugused supid ja pudrud, mille kohta mees ja poeg suuremat ei arva. Isaga ja vennaga käib ta hesburgeris jm kohtades ka, aga sealt saab ka juba valida muud kui ainult rasvast, saia ja koolat.

Please wait...
Postitas:
Kägu
Test

Kuidas neid taustavärve tekitada saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Geenid.

Mina olen siis see sale ema, geenides oma isa suguvõsasse, kus kõik pikad ja peenikesed.

Tütreke on saanud minu suguvõsa pikkuse, aga mehe suguvõsa laiuse. Ämm on 60 eluaastaks jõudnud ikka väga raskesse olukorda ning ülekaal teeb talle tõsiselt liiga. Eriti hullult kannatavad jalad.

Seega, tütar on minust küll pool pead pikem, aga 30 kg ka raskem. Ta on ka väga rinnakas ja puusakas, samas mina olen täielik pulk, ei ole rinda ega mõnda.

Viimasel aastal on muidugi ka sellist mitte geneetikast tulnud kaalu juurde, aga siin mängib rolli ravimid, pärast peigmehe leidmist hakkas lisaks beebipille võtma ning ülikooli esimene aasta pluss veerand kohaga töö on elustiili muutnud palju hektilisemaks, toitumise ebakorrarasemaks, lisaks sõpradega pidutsemised, ei saa hästi enam välja magada ja und vajab ta palju nagu minagi. Ja lõpetuseks see kena noormees veab mu tütart ka muudkui mööda restorane, tellib pitsasid koju jne. Katsu sa siis ainult salatilehti närida. Muide, tütar on vegetaarlane (lakto-ovo), et peaks nagu juurikatega okei olema, aga kes suudab heale vegiburksile ei öelda ning hoopis porgandit närida, eksole.

Õnneks ei ela mu tütar Eestis, seega keegi tema kaalu üle analüüse ei tee ja kehakaalust räägime vaid omavahel konstruktiivselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu tütred on teismelised ja saledad. Millest see sõltub, ega ei saagi aru. võib-olla pärilikust laiskusest süüa teha. ja kui midagi head süüa pole, siis ei saa ju süüa. need pizzad ja vrapid mida nad ostavad, ei aja ka neid paksuks. sest iga päev neid ju ei osta.
mida ma aga olen enda puhul täheldanud on see et paksuks ajab hoopis korrapärane söömine. nt reisil on ikka hommiku, lõuna ja õhtusöök. tulen alati reisilt raskemana koju. kuni naasen jälle oma ebakorrapärase söömise juurde, siis tuleb kaal alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

Kuidas neid taustavärve tekitada saab?

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nendel tütardel on ilmselt psüühika palju rohkem korras kui nende emadel (omal ajal) kehakaalu koha pealt ja nad lihtsalt ei vaeva oma pead selliste asjadega. Minu meelest on see palju parem variant kui see pidev saleduse-sundus

ma oleksin võinud elada nagu praegu minu tütar. Temal on sõbralikum kehatüüp, st ta on põhimõtteliselt sale. Aga kasvades on olnud aegu, kus ümarust on olnud rohkem ka ja siis, kui ma olen meelde tuletanud, et ehk ei peaks öösel sööma vmt, siis ta on öelnud, et milles probleem? Ta meeldib endale sellisena, nagu on. Minu meelest on SEE õige suhtumine ja kehakaal ja ümbermõõt on täiesti tähtsusetu kriteerium, kui inimene ennast hästi tunneb.

Kui lühinägelik saab olla? Kehakaal ja ümbermõõt on vägagi tähtsad näitajad, mis tervisesse puuutub. See, et su teismeline tütar ennast paksuna hästi tunneb, ei ole küll mingi näitaja – nii noorena mingid ülekaalust tingitud kehahädad ju veel tunda ei annagi. Räägi temaga uuesti 15-20 aasta pärast.
See praegune paksuse promomine on täiesti haige ja, ma ütleks, isegi kuritegelik trend. Noored on rumalad ja igasugusele kräpile vastuvõtlikud. Lotendavate kõhtudega “tibid” käivad tähtsa näoga nabatoppides ringi ja on nii “empowered”. Vaata nende räigelt ülekaaluliste 20ndates noorte USA ja UK tüdrukute Insta-kontosid näiteks, siis saad aimu, mis selle “endale sellisena meeldimise” trendi laiem taust ja tagajärjed on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lotendavate kõhtudega “tibid” käivad tähtsa näoga nabatoppides ringi ja on nii “empowered”

Koledasti öeldud, aga nõustun. Pigem võiks selle body positivity asemel olla trend see, et liigutakse rohkem ja tehakse sporti. Hoiab südame tervena ja vaimsed probleemid ei tiku ka nii kergesti ligi. Kas seejuures piisavalt kaalus alla võetakse või ollakse edasi (geneetilise soodumusega) pontsakas, oleks ebaoluline. Praegu kipub pigem jah nii olema, et söön mida tahan ja palju tahan ja mingitki sporti ei tee ja katsuge mulle midagi öelda, hammustan nina peast, sest body positivity!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen oma teismelisest tütrest palju kõhnem. Olen elu aeg söönud, mida tahtnud, trenni pole väga teinud ja ikka alla 50kg kaalunud. Tütre kaalu ei tea, paks ta pole, aga kõrvuti seistes oleme väga erinevad. Tal toekad jalad, päris suur tagumik ja suured rinnad. Piht on võrreldes kehaga peenike. Teeb kõvasti trenni, kuid kohutavalt peab jälgima, mida suhu paneb. Ja loomulikult ei suuda ega peagi laps paaniliselt toidule mõtlema. On korduvalt öelnud, et no mis sul viga eks. Ja tal täitsa õigus – mul väga raske teda kuidagi õpetada, kui ise võiksin paar korda nädalas mäkis käia. Ega ta tahakski täitsa minu keha. Oma kurvide üle on õnnelik, vaid mu peenikesi jalgu on tahtnud. Imelik on vaid see, et ega ta isapoolne suguvõsa ka päris selline välja ei näe.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Minul ajavad kõige rohkem närvi mustaks saledad noored emad, kelle eelkooliealine laps näeb välja nagu rasvarull. Laps pole enam armsalt pontsakas, vaid ilmselgelt ülekaaluline, kes ei jõua õieti joosta ega mängida, reied on ärahõõrutud ja poistel rinnad ripuvad. Kus on selle ema silmad?? Tahaks kohe minna ja raputada, et mida sa teed oma lapsele?? Rikud ära ta tervise ja psüühika; arvad, et ta tänab sind 10 aasta pärast, et talle alati friikaid ja krõpse lubasid, sest “laps ju nii tahtis!” Või mis muu põhjendus neil on?? Ei saa aru…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kaks tütart, aga kumbki pole minu figuuriga. Mina kasvasin emast 15 cm pikemaks, nii et olen hästi kursis hiiglaseks olemisega. “Õudne, su jalg on nr 40!; Appi sa kaalud juba 65 kilo” jms teemad. Päris peenikeseks saan ka vaid igat ampsu jälgides. Ema samas läks vananedes päris trullaks. See ongi meil suguvõsas kombeks, ise olen 45 ja püüan seda kuidagimoodi vältida.

Aga tütardest – ühel on oma isapoolse vanatädi kurvikas figuur; teine kaldub kergelt pirni, samas jalad on pikad ja peened, nii et ei saagi aru, kellesse läinud. Ja kuigi ma pole mingi latt (lapsepõlves mulle seda küll sisendati.p), vaid 170 cm, siis tütred on minust lühemad hoopis. Aga eks neil oleks olnud raske minu trikki ka korrata – 15 cm emast pikemaks ehk 185 cm.p sest meil on ikka suht lühikeste inimeste suguvõsad, ka mehed alla 180 cm. Nii et geneetika on huvitav…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Geenid.

Mina olen siis see sale ema, geenides oma isa suguvõsasse, kus kõik pikad ja peenikesed.

Tütreke on saanud minu suguvõsa pikkuse, aga mehe suguvõsa laiuse. Ämm on 60 eluaastaks jõudnud ikka väga raskesse olukorda ning ülekaal teeb talle tõsiselt liiga. Eriti hullult kannatavad jalad.

Seega, tütar on minust küll pool pead pikem, aga 30 kg ka raskem. Ta on ka väga rinnakas ja puusakas, samas mina olen täielik pulk, ei ole rinda ega mõnda.

Viimasel aastal on muidugi ka sellist mitte geneetikast tulnud kaalu juurde, aga siin mängib rolli ravimid, pärast peigmehe leidmist hakkas lisaks beebipille võtma ning ülikooli esimene aasta pluss veerand kohaga töö on elustiili muutnud palju hektilisemaks, toitumise ebakorrarasemaks, lisaks sõpradega pidutsemised, ei saa hästi enam välja magada ja und vajab ta palju nagu minagi. Ja lõpetuseks see kena noormees veab mu tütart ka muudkui mööda restorane, tellib pitsasid koju jne. Katsu sa siis ainult salatilehti närida. Muide, tütar on vegetaarlane (lakto-ovo), et peaks nagu juurikatega okei olema, aga kes suudab heale vegiburksile ei öelda ning hoopis porgandit närida, eksole.

Õnneks ei ela mu tütar Eestis, seega keegi tema kaalu üle analüüse ei tee ja kehakaalust räägime vaid omavahel konstruktiivselt.

Beebipillid on kohutavad asjad. Soovita tal need tungivalt maha jätta. Investeerigu ovulatsiooni monitorisse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina sattusin kunagi lugema mingit uurimust, kus leiti, et ema rasedusaegne toitumine mõjutab hiljem lapse ainevahetust: kui ema raseduse ajal süsivesikutega koonerdab, siis on lapsel hilisemas elus suurema tõenäosusega üliaeglane ainevahetus ja tekivad kaaluprobleemid. Enam ei leia üles kahjuks, aga 7-8 aastat tagasi õigustasin ma sellega rasedusaegset 18+ kg kaalutõusu. Mu lapsed on küll praegu tõelised pilpad, aga nad pole ka teismeikka jõudnud veel…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tütar saab ju pooled geenid isalt. Kui mees on tunduvalt tugevama kasvuga, siis on ette teada, et tütar saab emast suurem olema. KUi võtad mehe, kes on pikkuselt ja kondilt sarnane su vennale, siis saad tütre enamvähem enda koopia.

Minu arvates ei söödud minu lapsepõlves, nõukaajal, nii väga tervislikult. Talvel ikka praetud kartulid, makaronid, kotletid ja valgest jahust koogid. Mitte mingit puuvilja ega juurvilju ega rohelist. Küll aga liiguti palju. Terve suvi veedeti õues. Kodudes oli füüsilist tööd rohkem.

Ameerikas on paksuse epideemia peamine põhjus muundatud nisu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Geenid.

Sellist vabanduste ja valede rodu pole ammu näinud. Kõik muu on ülekaalus süüdi- geenid, beebipillid, suguvõsa, peigmees, sõbrad, töö…. aga mitte mingil juhul see, mis suust sisse läheb. Milleks sellist jama kokku kirjutada? Paks on paks ja just sellepärast, et sööb liiga palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sattusin kunagi lugema mingit uurimust, kus leiti, et ema rasedusaegne toitumine mõjutab hiljem lapse ainevahetust: kui ema raseduse ajal süsivesikutega koonerdab, siis on lapsel hilisemas elus suurema tõenäosusega üliaeglane ainevahetus ja tekivad kaaluprobleemid. Enam ei leia üles kahjuks, aga 7-8 aastat tagasi õigustasin ma sellega rasedusaegset 18+ kg kaalutõusu. Mu lapsed on küll praegu tõelised pilpad, aga nad pole ka teismeikka jõudnud veel…

Ma olen midagi sellist kahtlustanud. Ole täheldanud tuttavate pealt, et kui kõhn ema väga kiivalt kaalu jälgib ja suisa hüsteeriliselt igat kilo kardab ning ka raseduse ajal ennast kõvasti piiranud, siis on ema õuduseks tulemuseks olnud laps, kes on titest peale trullakas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist vabanduste ja valede rodu pole ammu näinud.

Sina hoia minu lapse koha pealt suu kinni, näed ilusam välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist vabanduste ja valede rodu pole ammu näinud.

Sina hoia minu lapse koha pealt suu kinni, näed ilusam välja.

Wow! Hoia siis ka suu kinni, kui su rasvunud tütar ühel päeval oma lodeva elustiili tulemusena arstiabi vajama hakkab ja otsi seda sealt riigist, kus “keegi tema kaalu üle analüüse ei tee”, eks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

Mine tee oma html-harjutusi kusagil mujal, palun

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ema pisike, mina olen isa suguvõsasse, kus kõik on pikad ja suured. Minu tütar, kes oma kasvu on pärinud isalt, on üsna lühike, kalduvuse juurde võtta aga sai ilmselt minult. Nii ongi – minu ja mu tütre elu tähendab pidevalt iga suutäie lugemist, et vähegi norm kaalus püsida. Ja ma leian tõesti, et see on vastik ja ebaõiglane – vaadates oma saledaid tuttavaid, kelle kohta tean kindlalt, et nad mingilgi määral ei pinguta selle kaalu hoidmiseks. Ka mu mees toitub suuresti friikartulitest ja muust pahnast, juurde ei võta grammigi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Wow! Hoia siis ka suu kinni, kui su rasvunud tütar ühel päeval oma lodeva elustiili tulemusena arstiabi vajama hakkab ja otsi seda sealt riigist, kus “keegi tema kaalu üle analüüse ei tee”, eks?

Pffff

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kergelt ülekaaluline, lapsed saledad, kuna nad on saanud mu mehe geenid. Õnneks… Minu mees võib süüa mida tahab, ta ei lähe lihtsalt paksuks. ûks tuttav naine on väga peenike, tütar ja tütretütred paksud, ainevahetus on mehelt, kes ka paksuke. Söövad kõik sarnast toitu. Inimesel, kes ise ei pea väga oma toitumist jälgima, on väga raske laste toitumist pidevalt piirata, pole harjumust, tüütu, pidev näljase lapse tujudega tegelemine jne… Mina näiteks olen ainult kergelt ülekaaluline või normaalkaalu ülapiiril), mitte väga ülekaaluline lihtsalt seetõttu, et hoian end pidevalt näljas (ja kergelt tigedana ja keskendumisvõimeta seetõttu).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgem ausad; ei ole ühtegi paksu, kes ei sööks rohkem kui ta tegelikult vajaks. Kui on aeglasem ainevahetus, siis ei lähe ju ka kõht tühjaks. Inimene sööb ennast ikka ise paksuks. Kui süüa siis, kui kõht on tühi (mitte siis, kui toit on hea ja söön palju mahub ja natuke rohkem ka), siis ei minda paksuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui süüa siis, kui kõht on tühi (mitte siis, kui toit on hea ja söön palju mahub ja natuke rohkem ka), siis ei minda paksuks.

Sa ei tea, mida sa räägid. Aga räägid ikka. Ülekaalulistele ei piisa kindlasti kohe näljatunde ära ootamisest, vaid süüa tuleb ka hoolega valitud toitu. Täiskõhu tunne ei saabu neil nii, nagu saledatel inimestel – organism ei ütle, et nüüd aitab, kalorite ports on olemas. Ülekaaluline peab seda päevade, kuude ja aastate kaupa ise endale ütlema iga palakese juures, mis tema lähedale satub. Lisaks on toit neile oluline ja pidev ahvatlus. Kui sale jalutab toidust mööda seda märkamata, siis ülekaaluline peab pingutama, et käsi ei liiguks toidu järgi. Tegelikult on selge, et mitte iial ei hakka normaalse ainevahetusega inimesed mõistma, mida tähendab ülekaalulise inimese elu. Seleta kuida tahad, kui endal probleemi ei ole, tundub asi nii lihtne – no ära söö siis ometi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui süüa siis, kui kõht on tühi (mitte siis, kui toit on hea ja söön palju mahub ja natuke rohkem ka), siis ei minda paksuks.

Sa ei tea, mida sa räägid. Aga räägid ikka. Ülekaalulistele ei piisa kindlasti kohe näljatunde ära ootamisest, vaid süüa tuleb ka hoolega valitud toitu. Täiskõhu tunne ei saabu neil nii, nagu saledatel inimestel – organism ei ütle, et nüüd aitab, kalorite ports on olemas. Ülekaaluline peab seda päevade, kuude ja aastate kaupa ise endale ütlema iga palakese juures, mis tema lähedale satub. Lisaks on toit neile oluline ja pidev ahvatlus. Kui sale jalutab toidust mööda seda märkamata, siis ülekaaluline peab pingutama, et käsi ei liiguks toidu järgi. Tegelikult on selge, et mitte iial ei hakka normaalse ainevahetusega inimesed mõistma, mida tähendab ülekaalulise inimese elu. Seleta kuida tahad, kui endal probleemi ei ole, tundub asi nii lihtne – no ära söö siis ometi!

Tood ju ise ka välja ülekaalulise inimese põhipõhjuse: ta mõtleb pidevalt söögist ja ei suuda sellest loobuda. See, et ei teki täiskõhutunnet, see on vale, sest tegelikult see tekib, aga ülekaaluline eirab seda tunnet, kuna toit on maitsev ja ta ei suuda loobuda ning sööb edasi. Söömishäire ülekaalulistel on sõltuvushaigus (nagu alkoholism). Kui vanemad lubaksid lastel sünnist saati toituda nii nagu laps ise sooviks ( ei ütleks, et enne süüakse soolane toit ja siis magus), siis ei oleks nii palju ülekaalulisi lapsi. Kõik lapsed armastavad magusat; las laps siis sööb ühel toidukorral soolase asemel hoopis kommi, aga mitte nii, et pressib sisse soolase (sest muidu kaob söögiisu), et saada siis magusat ja kokkuvõtteks saab toidukorrast hoopis topelt kalorid, mis teebki inimese paksuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Wow! Hoia siis ka suu kinni, kui su rasvunud tütar ühel päeval oma lodeva elustiili tulemusena arstiabi vajama hakkab ja otsi seda sealt riigist, kus “keegi tema kaalu üle analüüse ei tee”, eks?[/quote]

Väga inetu on rünnata teise naise tütart, kellest sa ei tea midagi ja veel süüdistada rasvumises noort naist, keda pole isegi kunagi kohanud! Kas ründad samasuguse õhinaga suitsetajaid, alkohoolikuid, roolis telefoni jõllitajaid, tööhoolikuid jt kelle eluviisid põhjustavad riigi arstiabile kulusid? Kindlasti mitte ei jauraks sa rasvunud meeste kallal, aga noorele naisele anonüümselt on nii mõnus solvanguid pilduda. Vaata, et see “rasvunud ja lodev tibi” su ülemuseks kunagi ei satu hoopis. Elul on (must) huumorimeel täitsa olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sry, prouad,aga lapse toitumine on vanemate teha – laps ei sünni mäki või hessi kliendiks. Tegelikkuses saavad valed toitumisharjumused alguse kodunt: kasvõi emast, kes salati kõrvale hunniku saia sööb, sest ta on nii tervislik! Emad ei oska enam süüa teha, supi ja pudru asemel vitsutatakse hommikuhelbeid või võileibu, lõunasöögiks on midagi, mis kõhtu ei täida eriti ja siis õhtul tellitakse pitsat. Liikuda lastega samuti ei viitsita, sest ollakse tööpäevast väsinud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 133 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud emad saledad, tütred matsakad