Esileht Ajaviite- ja muud jutud emad saledad, tütred matsakad

Näitan 11 postitust - vahemik 121 kuni 131 (kokku 131 )

Teema: emad saledad, tütred matsakad

Postitas:
Kägu

Vanasti ei olnud sellised kehavormid noortel neidudel. Vähemalt sel ajal kui ma puberteet olin. Polnud sellistele suurtele tagumikele ja peenetele pihtadele riideidki saada. See on viimase kümne aasta teema, et neidudel selliselt rasv koguneb ja võib täiesti vabalt olla seotud keskkonnamõjudest tingitud hormonaalsete muutustega.

Vanasti ei olnud ka nii palju kergesti kättesaadavat toitu kui praegu. Söödi toit ära ja ei näksitud enam lisaks igasugust jama. Praegu on toiduainetööstus miljardite äri ja raha nimel kasutataksegi igasuguseid täiteaineid ja lisaaineid, mis tõesti mõjutavad ka keha hormonaalset tasandit lisaks siis keskkonna saastatusest tingitud mõjutustele.

Praegune moeideaal ongi just peene piht ja suurem tagumik. Käiakse ribisid eemaldamas ja tuharaimplantaatide lõikustel, spordisaalides keskendutakse väga palju just spetsiifilistele piirkondadele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja lubage veel mul kveel üks lisakommentaar siia teemasse panna – Eesti naised, mis teil viga on? Selle asemel, et oma intellektiga maailma kummuli lüüa, jaurate mingi kaalu teemadel, et kes on sada kilo vaal või 50 kilo kaks konti ja kusehais. Või kes kannab mutiriideid ja kes silikooni. Päriselt ka on see nagu oluline? Arvestades, et eestlane per capita on jumala nutikas rahvus ja suudab männikäbide kõrval luua uskumatut know how lisandväärtust? Et meie rahvus suudab Võrumaal taastada keskmise palga eest esivanemate rehitare, middle of nowhere?

Kas teil endal ei ole imelik, arvestades, kui pagana ellujäämisoskuslik ja nutikas on keskmine eestlane, jaurata mingite pseudoteemadega nagu parkad ja kellegi kehakaal?

Kui sa oma eesti “edu”mullist välja tuleksid korraks ja silmad lahti teeksid veidi laiemalt, siis saaksid isegi aru, et nn “arenenud” riikides rahvas paisub viimastel aastatel lausa minutitega. Seda mitte näha on võimatu. Ja seda veel õigustada ning propageerida (loe mu varasemaid postitusi uuesti, kui enne pihta ei saanud), on lihtsalt vastutusutundetu, rumal ja isegi kuritahtlik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sa oma eesti “edu”mullist välja tuleksid korraks ja silmad lahti teeksid veidi laiemalt, siis saaksid isegi aru, et nn “arenenud” riikides rahvas paisub viimastel aastatel lausa minutitega. Seda mitte näha on võimatu. Ja seda veel õigustada ning propageerida (loe mu varasemaid postitusi uuesti, kui enne pihta ei saanud), on lihtsalt vastutusutundetu, rumal ja isegi kuritahtlik.

Kuidas on seotud kolmandate maailma rahvastikukasv sellega, et üks eesti naine kritiseerib teise naise riietumist, kehakaalu, kodu, haridust, lapsi?

Või kuidas muutub Aafrika sündivus, kui sa käid UKs ringi ja kommenteerida sealseid pakse, lodevaid ja labasevõitu suuvärgiga naisi, sinu meelest siis. Või peaks kõik paksud oma saiakesed nälgivatele Aafrika lastele saatma ja kohe muutuks maailm tasakaalustunumaks. Meie paksud tütred muutuksid sinu silmailuks saledaks ja Aafrika või Brasiilia rahvaarvu kasv pidurdub?

/No on ikka loogika, mida nüüd siia teemasse tuua. Ei ole pahatahtlik eneseupitaja, vaid hoopis maailma pärast muretsev roheaktivist. Kindlasti, kindlasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanasti ei olnud sellised kehavormid noortel neidudel. Vähemalt sel ajal kui ma puberteet olin. Polnud sellistele suurtele tagumikele ja peenetele pihtadele riideidki saada. See on viimase kümne aasta teema, et neidudel selliselt rasv koguneb ja võib täiesti vabalt olla seotud keskkonnamõjudest tingitud hormonaalsete muutustega.

Vanasti ei olnud ka nii palju kergesti kättesaadavat toitu kui praegu. Söödi toit ära ja ei näksitud enam lisaks igasugust jama. Praegu on toiduainetööstus miljardite äri ja raha nimel kasutataksegi igasuguseid täiteaineid ja lisaaineid, mis tõesti mõjutavad ka keha hormonaalset tasandit lisaks siis keskkonna saastatusest tingitud mõjutustele.

Praegune moeideaal ongi just peene piht ja suurem tagumik. Käiakse ribisid eemaldamas ja tuharaimplantaatide lõikustel, spordisaalides keskendutakse väga palju just spetsiifilistele piirkondadele.

Teise osaga kommentaarist nõus, sellele vihjasin ka enda omas. Esimese osaga mitte. Mul oli enda nooruses küll koguaeg näksimine kättesaadav ja toitusin kõike muud kui tervislikult. Oli tüsedaid ja suisa pakse ka siis, lihtsalt teistmoodi. Mindi üleni paksuks või oli taljeümbermõõt väga suur.
Mul on 13a noorem õde ka selline suure tagumikuga ja peene pihaga. Keegi meie suguvõsast varem pole selline olnud. Kehakaal ei ole tal suur, on normaalkaalus ja tegelenud lapsepõlvest saadik tennisega 3-4x nädalas + treeninglaagrid ja jõusaal ja toitumine käib sinna juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas on seotud kolmandate maailma rahvastikukasv sellega, et üks eesti naine kritiseerib teise naise riietumist, kehakaalu, kodu, haridust, lapsi?

Või kuidas muutub Aafrika sündivus, kui sa käid UKs ringi ja kommenteerida sealseid pakse, lodevaid ja labasevõitu suuvärgiga naisi, sinu meelest siis. Või peaks kõik paksud oma saiakesed nälgivatele Aafrika lastele saatma ja kohe muutuks maailm tasakaalustunumaks. Meie paksud tütred muutuksid sinu silmailuks saledaks ja Aafrika või Brasiilia rahvaarvu kasv pidurdub?

/No on ikka loogika, mida nüüd siia teemasse tuua. Ei ole pahatahtlik eneseupitaja, vaid hoopis maailma pärast muretsev roheaktivist. Kindlasti, kindlasti.

Millest sa nüüd räägid???
Sa ikka tõepoolest lihtsalt ei saanudki aru, millest ma kirjutasin. No las ta olla siis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sina lihtsalt näed endast veel paksemaid ja koledamaid naisi ja oled seal häpi.

Mina ei vaata häpi olemiseks endast koledamaid ega paksemaid. Minu häpiolek ei sõltu ka ümaraks treenitud tuharalihastest ja ümarate tuharatega lihaseliseks voolitud suguõed ei muuda mind unhäpiks. Pmst ei saa ma üldse aru, kuidas kellegi teise pekk või prink pee mõjutab minu õnnetunnet. Või sinu. Miks üldse kellelgi teise pee konditsioon peaks oma eneseteadvust mõjutama? Mis see minu (või sinu) per.set torgib, milline on kellegi per.se ja kuidas ta seda presenteerib – liibukates või burkas. Ühel hetkel on meie kõigi per.sed kortsus, kükka palju tahes.

Mine loe enda esimest kommentaari siin teemas – tundub, et sinu pe*set torgivad saledamad suguõed kohe väga. Päris halvasti oli vaja nende aadressil mitu korda öelda.

Veena ennast (ja meid) palju tahad seal UKs, et paks olla on lahe ja seda teemat suu sissegi võtta on “räigelt ebaviisakas”, sisimas ei ole sa sellest õnnelikum. Võta parem oma kaaluga midagu ette, mitte ära halvusta saledaid (isegi oma sõbranna ema, OMG!) ja otsi oma boyfriendi juhuslikest fraasidest õigustust pekki koguda.

PS

Mis heasse seksi ja enesekindlusesse puutub, siis vormis kehaga on see veel kordi mõnusam, usu mind – on, mille pärast enesekindel olla, ja treenitud inimestel on ka jaksu rohkem 😉

Põhimõtteliselt oled Sa vastanud valele inimesele….
Perekool on selles mõttes täiesti unikaalne koht, ükskõik mida Sa ka räägid, ikka on vestluses vähemalt paar inimest, kes üritavad Sulle enda mõtteid projitseerida.
Teeme siis puust ja punaseks:
Ma ei võrdle end mitte paaniliselt mitte kellegagi ja mul polegi seda mõtet teha, sest ma olen unikaalne. Samamoodi siin see isik, kes üritab mulle selgeks teha kuidas ma kogun pekki ja leian sellele igasugu õigustusi, on unikaalne ja ei peaks end samamoodi võrdlema.
Eesmärkide püstitamine on äärmiselt teretulnud aga need peaksid olema siiski antud isikule reaalsed saavutada, nutta terve elu selle pärast, et ei olda nii nagu keegi teine… jah, äärmiselt raske on elada kui üldse ennast ei armastata (see on nii pikk teema, et peatuma sellel ei hakka!).
Ma tänan nõuannete eest, et kuidas treenituna on seks veel parem jne.
Kust minu postitusest loeti välja, et ma ei ole treenitud?
Kas kaalu teema juures on võimalik ainult kaks äärmust: need õudsad “pekised mammid”, kelle eksistents tuleks põhimõtteliselt ära keelata ja siis ülitreenitud, saledad, igavesti noored tütarlapsed. Ausalt öeldes, ma liigun küll (vahel) Tallinnas ainult, aga ma ei näe neid üliterveid, saledaid ja treenituid naisi, ma ei tea, kus nad küll end peidavad. Ma näen neid näiteks UK-s tunduvalt rohkem…
Aaa, tulles seksi juurde veel tagasi, siis ühe vahekorra ajal on mul vähemalt 8 orgasmi garanteeritud. Kas peaks veel midagi tegema nende arvu suurendamiseks? Treenima end äkki rohkem??? Võib-olla tõesti, mõnikord ikka järgmine päev on selline tunne nagu oleks traktori alla jäänud, kõik lihased on haiged, nagu oleks 2 tundi jõusaalis veetnud…
Veel üks küsimus welpool kommenteerijale: kas ainult treenitud kehaga tohib olla enesekindel? Muidu pole nagu reaalset põhjust, nagu ma Su kirjutisest välja loen.
Oi, hirmus, ikka väga hirmus on see Eesti naisele tehtud ajupesu…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Te olete kõik opakad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ee – päriselt? PRAEGUNE moeideaal on peenike piht ja suurem tagumik?? Ma loen ega usu oma silmi. Selles mõttes, et selline kehakuju on olnud erinevatel aastasadadel vahelduva eduga moes, vt näiteks seda illustreerivat videot. Päris kõhnad naised muutusid ideaaliks alles 1960. aastatel moetööstuse mõjul. Kui palju on ajast aega püüeldud peene piha poole, end korsetiga pea ära tapetud ja istmiku peale seeliku alla täitematerjali kuhjatud. Õnnelikud olid need, kel selline figuur endal võtta oli. Täiesti tore, et see ajuvaba moe poolt peale surutud superkõhnuse nõue ehk kasvõi korraks taandunud on.
Teine asi – ALATI on näksitud. Pidada ideaaliks toidupuudust on küll täiesti ajuvaba. Et siis ei olnud midagi süüa ja ei tahetudki. Sa pole seda tundnud vist, sa ei tea, mida tähendab nälg. Ma väga sügavalt kahtlen, kas sajandite kaupa pigem napi toidulauaga inimesed selle üle õnnelikud olid, et oh, figuur säilib. Kaugel sellest. Söömine on üks inimese põhivajadusi ja seda ei saa eirata. Alles 20. sajandi teine pool ja 21. sajand on toonud seninägematu toidukülluse, mille üle tuleb minu meelest endiselt rõõmus olla. Et on neid, kes sellele vastu panna ei suuda, on teine asi, aga pidada toidupuudust toredaks, see on ikka täiesti haige. Muide, nõukogude ajal ei olnud ka sellist toitu saada tihtipeale, mida tahtsid. Inimesed sõid seda, mida oli – ja näksisid nii, et vähe polnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ee – päriselt? PRAEGUNE moeideaal on peenike piht ja suurem tagumik?? Ma loen ega usu oma silmi. Selles mõttes, et selline kehakuju on olnud erinevatel aastasadadel vahelduva eduga moes, vt näiteks seda illustreerivat videot. Päris kõhnad naised muutusid ideaaliks alles 1960. aastatel moetööstuse mõjul. Kui palju on ajast aega püüeldud peene piha poole, end korsetiga pea ära tapetud ja istmiku peale seeliku alla täitematerjali kuhjatud. Õnnelikud olid need, kel selline figuur endal võtta oli. Täiesti tore, et see ajuvaba moe poolt peale surutud superkõhnuse nõue ehk kasvõi korraks taandunud on.
Teine asi – ALATI on näksitud. Pidada ideaaliks toidupuudust on küll täiesti ajuvaba. Et siis ei olnud midagi süüa ja ei tahetudki. Sa pole seda tundnud vist, sa ei tea, mida tähendab nälg. Ma väga sügavalt kahtlen, kas sajandite kaupa pigem napi toidulauaga inimesed selle üle õnnelikud olid, et oh, figuur säilib. Kaugel sellest. Söömine on üks inimese põhivajadusi ja seda ei saa eirata. Alles 20. sajandi teine pool ja 21. sajand on toonud seninägematu toidukülluse, mille üle tuleb minu meelest endiselt rõõmus olla. Et on neid, kes sellele vastu panna ei suuda, on teine asi, aga pidada toidupuudust toredaks, see on ikka täiesti haige. Muide, nõukogude ajal ei olnud ka sellist toitu saada tihtipeale, mida tahtsid. Inimesed sõid seda, mida oli – ja näksisid nii, et vähe polnud.

Loen ega usu oma silmi, mis asju sa oled minu postitusest välja osanud mõelda, mida seal algselt isegi vihjamisi ei olnud.

Ütlesingi ju seda, et praegune moeideaal on peene piht ja suur tagumik. Mingi aeg tagasi oli selleks heroin chic. Veel varem jällegi midagi muud. See, et moeideaalid võivad korduda ongi täiesti iseenesestmõistetav.

Mina näksisin lapsena porgandit, kaalikat ja kapsast. Suvel põõsa pealt marju. Ei olnud poes suures koguses vabalt saada mingeid komme, küpsiseid, krõpse ega muid selliseid tänapäevaseid snäkke, mis kaalu kergesti kogunema panevad. Kõike head-paremat sai jao pärast suurematel tähtpäevadel ning igapäevaselt olid kindlad toiduajad, mil süüa sai. Tavalise täisväärtusliku toidu puudust küll ei olnud, see aeg tuli alles 90ndate alguses, mil sai ka nälga tunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen ega usu oma silmi, mis asju sa oled minu postitusest välja osanud mõelda, mida seal algselt isegi vihjamisi ei olnud.

Ütlesingi ju seda, et praegune moeideaal on peene piht ja suur tagumik. Mingi aeg tagasi oli selleks heroin chic. Veel varem jällegi midagi muud. See, et moeideaalid võivad korduda ongi täiesti iseenesestmõistetav.

Mina näksisin lapsena porgandit, kaalikat ja kapsast. Suvel põõsa pealt marju. Ei olnud poes suures koguses vabalt saada mingeid komme, küpsiseid, krõpse ega muid selliseid tänapäevaseid snäkke, mis kaalu kergesti kogunema panevad. Kõike head-paremat sai jao pärast suurematel tähtpäevadel ning igapäevaselt olid kindlad toiduajad, mil süüa sai. Tavalise täisväärtusliku toidu puudust küll ei olnud, see aeg tuli alles 90ndate alguses, mil sai ka nälga tunda.

Sinu jutt kõlas nii, et nüüd nähakse hirmsasti vaeva, et tänapäeva iluideaali saavutada – vähendatakse ribisid ja mida veel. Kas sa mõtlesid seda nagu heas mõttes või? Kummaline arusaam siis 🙂
See on puhas jama, et korraliku toidu puudust enne vabaduse saamist ei olnud. Ilmselt jäi ka sinu lapsepõlv 1980. aastatesse ja toidupoed olid ju tühjad tavaliselt. Ainult kaubatoomise kellaajal said minna ja üüratu pikast sabast ühte-kahte toodet hankida, tavaliselt keeduvorsti – ja mida veel? Maksavorsti? Liha, kui seda poes üldse oli, oli ju söögiks tihti kõlbmatu. Sinised nahksed kanad, kalamaitsega sealiha (sellest, millega kolhoosisigu söödeti) jne. Kui sedagi. Lihapood oli naljanumber ja piimapoes oli ka heal juhul piima ja kohupiima ning hapukoort – ei midagi muud. Normaalset juustu lihtsalt nii, et lähed poodi ja ostad, samuti ei olnud. Aga mida oli – oli sai ja leib ning povidlod ja suhkur. Sa nagu üldse ei mäleta, mida tolle aja lapsed sõid? Moosisaia, suhkrusaia (siin oli just üks teema, kus räägiti “patutoitudest”, sealt tulid kõik need lapsepõlve näksid välja). Kvaliteetseid juurikaid ei olnud ka poes, puuviljadest rääkimata. See oli haige aeg ning ära tule rääkima, et selle kitsikuse juures siis ei tahetudki süüa. Huvitav, miks enamik tolleaegseid keskealisi naisi olid paksud? Vt tolleaegseid pilte. Pole seal midagi saledamaid kui tänapäeval. Trenni ei teinud tolleaegsed keskealised nii sagedalt kui tänapäeval, lapsed samuti mitte, sest trenne ei olnudki nii palju saada. Tahad öelda, et aga maal kasvatati kõike – jah, kes sai, kasvatas, aga ega see ei tähendanud tervislikku toitumist, lihtsalt hoiti hing sees ja tervislikkusele eraldi kõik küll ei mõelnud. Sul on mingi ideaalpilt “vanast heast maailmast” loodud, aga see on sul vale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sinu jutt kõlas nii, et nüüd nähakse hirmsasti vaeva, et tänapäeva iluideaali saavutada – vähendatakse ribisid ja mida veel. Kas sa mõtlesid seda nagu heas mõttes või? Kummaline arusaam siis 🙂
See on puhas jama, et korraliku toidu puudust enne vabaduse saamist ei olnud. Ilmselt jäi ka sinu lapsepõlv 1980. aastatesse ja toidupoed olid ju tühjad tavaliselt. Ainult kaubatoomise kellaajal said minna ja üüratu pikast sabast ühte-kahte toodet hankida, tavaliselt keeduvorsti – ja mida veel? Maksavorsti? Liha, kui seda poes üldse oli, oli ju söögiks tihti kõlbmatu. Sinised nahksed kanad, kalamaitsega sealiha (sellest, millega kolhoosisigu söödeti) jne. Kui sedagi. Lihapood oli naljanumber ja piimapoes oli ka heal juhul piima ja kohupiima ning hapukoort – ei midagi muud. Normaalset juustu lihtsalt nii, et lähed poodi ja ostad, samuti ei olnud. Aga mida oli – oli sai ja leib ning povidlod ja suhkur. Sa nagu üldse ei mäleta, mida tolle aja lapsed sõid? Moosisaia, suhkrusaia (siin oli just üks teema, kus räägiti “patutoitudest”, sealt tulid kõik need lapsepõlve näksid välja). Kvaliteetseid juurikaid ei olnud ka poes, puuviljadest rääkimata. See oli haige aeg ning ära tule rääkima, et selle kitsikuse juures siis ei tahetudki süüa. Huvitav, miks enamik tolleaegseid keskealisi naisi olid paksud? Vt tolleaegseid pilte. Pole seal midagi saledamaid kui tänapäeval. Trenni ei teinud tolleaegsed keskealised nii sagedalt kui tänapäeval, lapsed samuti mitte, sest trenne ei olnudki nii palju saada. Tahad öelda, et aga maal kasvatati kõike – jah, kes sai, kasvatas, aga ega see ei tähendanud tervislikku toitumist, lihtsalt hoiti hing sees ja tervislikkusele eraldi kõik küll ei mõelnud. Sul on mingi ideaalpilt “vanast heast maailmast” loodud, aga see on sul vale.

Ribide eemaldamine, iluoperatsioonid ja jõusaalis ebaproportsionaalsuse poole püüdlemine olidki ekstreemseks näiteks, milliste ideaalide nimel tänapäeval võidakse tegutseda. Ja selle nimel nähaksegi hirmsasti vaeva, kui inimesel neid eeldusi looduse poolt antud ei ole, täpselt samamoodi nagu nähti vaeva ka aastasadade vältel mingi muu ideaali saavutamiseks. Loomulikult ei ole need positiivsed näited. Järelikult räägime samadest asjadest, nii et milles su probleem täpsemalt seisneb?

Kus ma olen rääkinud, et siis süüa ei tahetud? Samuti ei rääkinud ma sellest, et vanasti pakse ei olnud. Selle mõtlesid sa küll ise välja. Mina rääkisin sellest, et toidukordade vahele ei näksitud igasugust jama nagu praegu. Kõrge soola-, suhkru- ja rasvasisalduse ning lisaainetega poolfabrikaate ja töödeldud toitu. Vanasti lihtsalt ei olnudki selliseid asju kergesti saada, räägid ju ise, et poes müügil midagi erilist ei olnud. Moosi- ja suhkrusai on nende kõrval täiesti süütu asi ning neid sõin minagi magustoiduks koos suure klaasi külma maapiimaga.

Minu lapsepõlves tõesti eraldi tervislikkuse peale ei mõeldud. Põllusaadusi ja koduloomi kasvatati ise või vahetati naabritega, alati oli saadaval nii liha- kui piimatooteid, värskeid juur- ja puuvilju, talveks koguti kelder ja sahver hoidiseid täis. Mingeid delikatesse ei söödud, kuid korralik mitmekesine soe toit (tänapäeva mõistes üdini tervislik) oli alati laual ning see ei ole mingi väljamõeldud ideaalpilt.

Oleks ma sel ajal linnas elanud ja ainult poest või turult saadaolevatest vähestest toiduainetest hinge pidanud sees hoidma, siis oleks tõesti kitsikus olnud. Kui 90ndatel suurem loomapidamine ära lõppes ja peres enam nii palju töökäsi ei olnud, siis muutus tõesti toidulaud kesisemaks, kuid tänapäevaga võrreldes oli ka see veel tervislik toitumine. 90ndate keskpaigaks olime lihtsalt liiga vaesed, et poest palju asju osta aga juurikad, puuviljad, munad-liha ja puhas maapiim olid alati võtta.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 121 kuni 131 (kokku 131 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud emad saledad, tütred matsakad