Esileht Väikelaps Emad välismaal tööl…

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Emad välismaal tööl…

Postitas:

Oh jah, oleme oma perekonnas jõudnud ka seisu, kus pole muud väljapääsu, kui see, et ema läheb välismaale tööle. Graafik pole teab mis hull – 4 tööl, 3 vaba (mille sees garanteeritakse tasuta piletid koju). Kuid süda ikkagi kripeldab:(

Laps on 3a. käib hoidja juures. Selle poolega oleks kõik ok. Isa saaks last hoida õhtuti ja nv, kui vaja ning kindlasti hoidja on huvitatud ülejäänud aja hoidma, sest see ju tema leib. Lasteaiakohta hetkel pole.

Kindlasti pole ma ainuke ema, kes sellise valiku teinud on. Jagage kogemusi – kuidas see teie pereelu mõjutanud on? Kuidas te hakkama saate ning kuidas lapsed sellega kohanevad?

Mainin veel, et asi on ajutine. Tegu on ca aastase projektiga…
Teine valik oleks, et isa läheks. Kuid sellisel juhul oleks graafik 2 ndl. tööl ja üks vaba. Tundub ju veel jõhkram?

Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:06; 16.01 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mõnes mõttes sarnane kogemus. Käisin tööl teises Eesti otsas. Laps (tollal ka 3a) oli minuga ja käis kohalikus lasteaias. Kodus käisime peaaegu igal nädalavahetusel, siis sai pereelu taas proovitud. Peaaegu selles mõttes, et mõnikord hoidis töö mind ka nädalavahetusel kinni või siis oli mees ära, nii et ei olnud mõtet sõitu ette võtta, kui niikuinii teda ei näe. Olin kodust eemal mõned kuud vähem kui 2 aastat.
Kuidas see pereelu mõjutas? Senikaua oli kõik ok, kuniks taas kokku elama kolisime. Siis alles tülid algasid. Olime mõlemad ju harjunud üksi olema ja absoluutselt iga asi ajas närvi+see, et pidi kellegi teisega arvestama. Mina kuulsin näiteks muudkui kui kohutav ego ma olen, et hommikuti ainult endale kohvi teen.
Lisaks sündis meil kohe ka teine laps. Mitu kuud enneaegsena. Olin töölt võtnud välja kogu oma puhkuse, lisaks pika dekreedi, et saaks taas pereelu jonksu enne kui laps sünnib. Aga no pm dekreedini ma ei jõudnudki, laps sündis enne ära. Nii et siis lisandus veel mure beebi pärast ja no me kohe üldse ei saanud suhteid korda. Praegu on sellest möödas pool aastat. No ma ei ütleks, et kõik korras on. Veel 3 päeva tagasi oli meil nii hull tüli, et küsisin, mis tulevikku tema meil näeb? Et minul hakkab igal juhul meie kooselu siht silme eest kaduma.
Nii et eks peame lihtsalt suhte nimel rohkem vaeva nägema kui mõni teine. Aaa, meil hetkel 7-s kooselu aasta, nii et vb vanarahva tarkuse kohaselt on meid ka see seitsmenda aasta kriis tabanud ja tulebki lihtsalt sellest üle saada:)
Kurb igal juhul ja teistkorda ma seda otsust mujale tööle minna enam ei teeks, ükskõik, kui supper pakkumine see oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuttav läks, kui lapsed olid 3,12 ja 15
Ja mitte sellise graafikuga kui sina, vaid ikka 3kuud seal kohapeal ja siis 2-nädalat kodus.
Ja tal läheb nüüd kaheksas aasta. Suuremad lapsed muidugi nüüdseks suured; noorim on üle kümne natuke. Ma ei tea, kuidas nad ise aga mina neid küll perekonnaks ei pea. Mis perekond see on, kus naine käib aastas neli korda kodus. Selle tookord 3-aastase kohta võiks küll öelda, et \”ilma emata kasvanud\”. Ja ma ei hakka keerutama, vaevalt et see mees siin need aastad üksi on olnud; ükski normaalne terve mees ei lepi sellega, et saab naisega koos olla iga kolme kuu tagant.

Sinu variant tundub enam vähem, päris hästi ju pakutud kui 4 päeva oled ära ja kolm saad kodus olla ning sõidukulud jäävad tööandja kanda.

Suuremas osas tean jah juhuseid, kus lähevad mehed ja graafik on ikka nii, et 4-6-nädalat koha peal ja siis 4päeva kodus( mõnel nädal).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheks küll mees ja mina jääks lapsega kuni kooliminekuni koju, hoidjast loobuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil läheks küll mees ja mina jääks lapsega kuni kooliminekuni koju, hoidjast loobuks.[/tsitaat]

Sama siin. 3 aastasele lapsele on emaarmastus olulisem kui isa ja hoidja hoolitus kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole mingi pereelu, mida mõned elavad…et emb-kumb on kolm nädalat kodust ära ja nädal kodus…See on visiitabielu aga pereeluks on seda küll palju nimetatud…Kui inimestel selline \”pereeelu või kooselu\” toimib, siis tundub et tegelikult sobiks neile mõlemile üksi olla, sest kumbki nagu ei vaja reaalselt enda kõrvale elukaaslast/abikaasat…See on vaid võetud et oleks kergem rahade ja lastega toime tulla 🙂

Ja oi kui nõme on öelda umbes et \”las mees teeb suurema osa tööst ära\”….Mismõttes nagu? Suhtes ollakse ikka võrdsed..ei saa olla nii et mees käib ja orjab higimull otsa ees ja naine istub kodus, laps lasteaias.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sina sellest pakuatvast tööst arvad? Tuleb see su karjäärile tulevikus kasuks? Meeldib see töö sulle endale? Pakub piisavalt väljakutseid? Või ongi lihtsalt raha vaja ja seetõttu kaalud minekut? Kumma töö välismaal rohkem sisse tooks? Kui mehel on Eestis töö, mis siis sellest saab kui ta ära läheb? Sinu enda tööst siin, kui see olemas on? Nendele küsimustele olete mõelnud.

Kui töö meeldib ja tulevikus siin töötamisel kausks tuleks, siis mina läheks. Neli päeva ära ja kaks kodus (üks kulub tõenäoliselt sõiduks ära) on igal juhul parem kui kaks nädalat ära ja üks kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea… ma ei suudaks… Ja siis see pidev mure, et nad ei saa hakkama. Jah, midagi hullu ilmselt pole, aga meie isa küll ei oska alati õigeid riideid valida ja väiksest külmetamisest või higistamisest hakkab haigus jne. Ma olen kanaema ja olen oma lapse juures, ülejäänud maailm võib pmst olemata olla. Ehk siis isa välismaale ! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul oleks parem, kui läheb isa välismaale, sest lapsele on siiski eelkõige ema vaja. Ma ei kaalukski sellist varianti, sest sean alati lapse heaolu esikohale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]4 tööl 3 vaba. kas mitte kaks päeva sellest \”vabast\” ei kulu siia-sinna sõitmisele?reaalselt oled kodus ühe päeva…..[/tsitaat]

Antud pakkumise juures on need 3 siiski tõesti vabad. Kuna tegu on Soomega, siis 1,5h siia-sinnapoole eriti ei loe ning tänapäeva laevaühenduse/lennuliikluse juures saab need sõidud ka peale tööpäevade lõppu/algust teha.

Tegemist ei ole teab mis karjäärihüppega, samas poleks ka mingi hullem langemine.

Tänan vastuste eest igal juhul.

Võtan siiski julguse kokku ja proovin. Kui meie perele ei sobi, siis vähemalt on katsetatud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:06; 16.01 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheksin hulluks, ausalt, parem oleksin siin 7x nädalas tööl 12 tundi päevas, 5 kohas, aga peamine, et näeksin enda last iga päev! iga õhtu ja iga hommik, kasvõi magavat. Ma ei suuda uskuda, et on midagi olulisemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Emad välismaal tööl…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.