Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emad, vanaemad ja laste arv peres

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Emad, vanaemad ja laste arv peres

Postitas:
Kägu

RE: Emad, vanaemad ja laste arv peres

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]väga tore, kui õde-vend on vahva mängukaaslane. aga see, et kellelgi nii on, et ei tee ühe üksiklapse elu veel kurvaks. ma vaatan oma lapse pealt, kuidas lapse kasvades saavad sõbrad järjest tähtsamaks. sõbranna lastel on 7 aastat vahet, lapsed on erinevast soost – no ei ole neil ühiseid mänge. ühised mängud ja asjatamised on ikka sõpradega, omaealistega.
inimesed on väga erinevad ja soovivad erineivaid asju elult. meie \”üksik\” saab peagi koera, terve pere soovib koera väga. lapsel on vanaemad-vanaisad, head mängukaaslased – no kuidas ta elu küll kurb peaks olema? hommikul ärkab, nägu naerul, sukeldub oma tegusasse päeva, õhtuti mängib kas kodus või koduhoovis sõpradega, ema-isa on hoolivad ja viitsivad lapsega suhelda ja tegeleda- luks elu ju! vaatamata sellele, et ma talle \”elu suurimat kingitust\” pole teinud ;)[/tsitaat]

sa oled alles eluvõõras. vanaemad-vanaisad kaovad, ema-isa jäävad vanaks, lapsepõlve mängukaaslased kolivad, võõranduvad, uued sõbrad tulevad ja lähevad. elukaaslasedki võivad vahetuda, tülid tekkida.
veresidemed jäävad. kui sul on samaealine inimene, kes on näinud sind maast madalast, mõistab sind rääkimata, sa ei saa lihtsalt aru, kui suur väärtus see on. eriti eneseotsingu aastail.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

õde-vend ei koli, ei võõrandu, ei tule, ei lähe? Garanteeritud? Kahjuks enamikul juhtudel mitte.

Mu mehe õde-vend näiteks. Kasvanud toredas peres kõik 3. Aga ometi on mees lähim just oma 3 sõbraga. Kahega neist koos kasvanud, kolmas ilmus teme ellu ülikooliajal. Samuti ühiseid mälestusi kuhjaga. Nad tõesti sobivad omavahel, mida ei saa öelda venna-õe kohta. Ja ma ise, lausa musternäide selle kohta, kuidas sõbrad ei kao kuskile. Mõlemad parimad sõbrannad pärit lapsepõlvest. Elu jooksul on häid ja lähedasi sõpru aina juurde lisandunud. Vereside ei mängi sellist rolli nagu sa tahaksid, et mängiks. Või milleks on siis olemas lastekodud? Isata lapsed? Veri peaks ju kõik paika panema. Aga võta näpust. Eluvõõras on ikka hoopis see, kes selliseid asju enda ümber ei märka ja ei oska seoseid luua. Ma ei üldista, et inimlapsel ei võiks õest-vennast rõõmu ja tuge elus olla, muidugi võib. Kuid mitme lapse saamine pole siiski mingi garantii sellele. Sa ei tea iial, kuidas täna armsalt koos mängivad lapsed su haigevoodi juures kunagi käituvad/läbi saavad. Ja täitsa võimalik, et tuge pakub raskel ajal hoopis elukaaslane, sõber, sõbranna. Aga mitte oma \”veri\”.

Just mõtlesin siin ühele heale sõbrannale, kelle elu omaenda lihane õde kadeduse ja kibestumusega hävitada üritas. Masendav lugu, ei hakka siin lahkma. Tuge sai minult, oma sõbralt. Tuge omaenda õe vastu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miskipärast soovitavad ka teadusliku meditsiini esindajad täna põletikulist kurku pisusoolase veega kuristada – aitab, kusjuures. Soolaheeringal on ju sama toime (vbl pisut nõrgem) ainult välispidiselt. Lapsed teatavasti soolveega kuristamisest keelduvad.

Tegelikult tuleks osata vanarahvatarkusi suvalistest ütlustes eristada. Mina küll ei tea, et \”laps räägib, kui kana pissib\”, liigituks vanarahvatarkuseks – seda kasutasid üksikud vanavanemad siis, kui lapsed kippusid täiskasvanute jutule vahele segama. Mõned teevad seda ilmselt veel praegugi.[/tsitaat]

soolaheeringas minu jubedat angiini küll ei ravinud, piinlesin mõned pikad päevad ja hops! sain abi hoopis AB-st. Angiin muide võib soolaga \”ravides\” lõppeda karmide tüsistustega. Nagu kõik põdrasamblateega ravitud bakteriaalsed põletikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga jah, pika jutu kokkuvõtteks – las ikka iga pere ise otsustab, palju lapsi nad saavad. kui läheb hästi, ja lapsed klapivad, on kindlasti suur õnn omada õde-venda. aga ausalt, üksiklaps võib elus \”vähemalt\” sama õnnelik olla. kui on toetav kodu, head inimesed ümberringi, laps teeb õigeid valikuid – elu nagu hernes ka ilma õe-vennata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka igaühe enda otsutada mitu last ta on võimeline üles kasvatama. Lapse saamine ei piirdu ainult sünnitamisega.
Ja nendele küsimustele tulebki vastata konkreetselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minult ei uuri enam ammu keegi, millal teine tuleb, aga ma üksi ka. Endal mul on üks vend ja kõik mis ma seoses vennaga lapsepõlvest mäletan, on meeletud kaklused. Me kogu aeg kaklesime. Normaalselt hakkasime läbi saama alles täiskasvanuks saades ning natuke tihedamalt suhltema pärast seda, kui mõlemad aastase vahega lahutasime. Mina mäletan küll, kuidas ma lapsena sõbranna peale kade olin, kes oli ainus laps peres.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emad, vanaemad ja laste arv peres

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.