Esileht Koolilaps Emadepäeva kontserdid

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Emadepäeva kontserdid

Postitas:

Kas te käite enda laste koolis korraldatavatel emadepäeva kontserditel?

Reeglina iga vanem tahaks näha enda lapse esinemist, olgu see siis luuletus, laul, näite- või pillimäng.
Lasteaias oli emadepäeva pidu igas rühmas eraldi, nii et kõik said esineda.
Koolis toimub pidu algklassidele (ja nende emadele-vanaemadele-vanematele).
Minu lapsed on eri koolides, üks 4. teine 1. klassis. Suurema lapse koolis on traditsioon, et 1. klassi lapsed esinevad alati kasvõi ühe lauluga. Otse loomulikult on siis ka iga lapse ema saalis kohal. Sel aastal, 4. klassis esines nende klassist 3 õpilast, saalis vaatamas 2 ema-isa. 4. klassi poisil endal üsna suva nii esinemisest kui ka sellest, kas meie, vanemad, tuleme vaatama või mitte.
Teise lapse, 1. klassis käija, koolis oli nädalavahetusel kirikus emadepäeva kontsert. Hea küll, kuna meie poiss kooris ei laula, siis seda vaatama minna ei plaaninudki, pealegi algklasside kontsert pidi toimuma täna, koolis. Kuid juba eile õhtul palus laps lausa pisarsilmi, et ärme sinna lähe, tema nagunii ei esine. Jäigi minemata. Ma ei osanud varem tõesti selle peale tulla, et seal kontserdil esineb vaid osa lapsi.

Kurb. Esimese klassi 7-8 aastastel lastel on vanematele esinemine ju veel väga-väga oluline. Suurematel juba ükskõik, ja ega ka suurte laste vanematel ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 17:03; 14.05 19:49; 15.05 09:12; 16.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, alati käin neil kontsertidel. meie koolis on see pluss, et enne ülekoolilist kontserti on algklassidel oma klassis paarikümneminutiline koosviibimine – absoluutselt iga laps saab nautida ainult temale suunatud tähelepanu ja ka koos esitatakse mingi lauluke-tantsuke. sel aastal sõime lausa kooki! ja seejärel suur kontsert, kus vähemalt algklasside osas saab ikka enamus lapsi esineda – kes ei ole ole solist ja ei mängi pilli, see on tantsurühmas või laulukooris. kuskil alates 5. klassist jääb esinejaid vähemaks, siis pannakse rõhku kvaliteedile 😉 minu vanema lapse klassist esines tõepoolest vaid viis tüdrukut, kes ansamblis laulavad. pisem see-eest tegi kaasa neljas-viies numbris + laulukoori laulud.

saan täiesti aru su lapse ja sinu tunnetest, mina ka lapse asemel ei tahaks kohale minnagi, kui ma esineda ei saa. esimestes klassides on see ülioluline!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 18:47; 14.05 19:15; 16.05 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootasin samuti emadepäeva kontserti koolis, muretsesin lapele uue ilusa kleidigi, lapsed õppisid muusikatunnis 2 laulu pähe, aga kontserti ei olnud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult on sellised asjad kooli valikul vägagi olulised. minu jaoks vähemalt küll. aga paraku see on see, mida ei mõõda ükski edetabel – seda, kui hea on lapsel koolis olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 18:47; 14.05 19:15; 16.05 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu negatiivne kogemus ühest Tallinna kesklinna koolist siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 17:03; 14.05 19:49; 15.05 09:12; 16.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse kooli algkooli-osal toimub emadepäeva kontsert igal aastal. Esinevad kõik lapsed ning kutsutud on ka kõik emad (tulla võivad loomulikult ka teised pereliikmed). Tavaliselt on igal lapsel keegi ka kohal.
Peale kontserti on ühine koogisöömine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

emadepäev on rohkem perekeskne püha. ei pea oluliseks, et kool tingimata seda tähistama peab. enamasti tehakse maikuus nagunii mõni koolipidu kevadkontserdi vm nime all.
aga see, et suuremates klassides enam iga laps ei esine – nii on see alati ju olnud. arvan, et lastele endale pole see nii oluline enam. ja kes soovib, küllap see saab esineda ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tegu väikese maakooliga ja oli pidu ja käisin ka. Kuna kellaaeg oli kindlasti paljudele sobimatu, keskpäev, siis oli vaid kümme-viisteist vanemat, kui sedagi.
Kõik ei esinenud, aga 1.klassis küll esinesid kõik kas laulu või tantsuga. Suuremates klassides oli valik tehtud. Ehk lapsed ise enam ei taha esineda suuremana?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil tegu väikese maakooliga ja oli pidu ja käisin ka. Kuna kellaaeg oli kindlasti paljudele sobimatu, keskpäev, siis oli vaid kümme-viisteist vanemat, kui sedagi.
Kõik ei esinenud, aga 1.klassis küll esinesid kõik kas laulu või tantsuga. Suuremates klassides oli valik tehtud. Ehk lapsed ise enam ei taha esineda suuremana?[/tsitaat]

Nõus, et suuremad enam ei taha.
Kuid väikestele, 1. klassi lastele on see oluline. Ja kurb, et pedagoogilise haridusega algklassiõpetajad seda eiravad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 17:03; 14.05 19:49; 15.05 09:12; 16.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult käin!
Alati olen käinud ja plaanin ka edaspidi, kui vähegi võimalik, minna kõikidele laste esinemistele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]emadepäev on rohkem perekeskne püha. ei pea oluliseks, et kool tingimata seda tähistama peab. enamasti tehakse maikuus nagunii mõni koolipidu kevadkontserdi vm nime all.
aga see, et suuremates klassides enam iga laps ei esine – nii on see alati ju olnud. arvan, et lastele endale pole see nii oluline enam. ja kes soovib, küllap see saab esineda ka.[/tsitaat]
Arvan täpselt samuti. Isegi ei pea õigeks, et üldse peetakse emadepäeva pidu koolis. Pooldan pigem kevadpidu. Lasteaias võib veel olla.
Olen käinud vaatamas, aga rohkem teiste lastevanematega kokkusaamise eesmärgil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga estonia saalis ikka tohib emadepäeva kontserti korraldada? õudne, mõnda ema tunnustatakse lausa riiklikult, kogu rahva ees…

ja mille poolest on jõulud sobilikum püha koolis ja tööl tähistamiseks?

ma olen ülimalt rahul, et meie koolis on emadepäevakontsert aasta kõige olulisem ja suurem kontsert, kus saal on alati tuubil täis. see näitab, mida väärtustatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 18:47; 14.05 19:15; 16.05 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meiegi kurvad ühe kesklinna kooli emadepäeva kontserdi pärast, kuhu saadeti küll meiliga ilus kutse, aga väga paljud lapsed esineda ei saanud. Seega ei läinud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meiegi kurvad ühe kesklinna kooli emadepäeva kontserdi pärast, kuhu saadeti küll meiliga ilus kutse, aga väga paljud lapsed esineda ei saanud. Seega ei läinud…[/tsitaat]

Arvan, et me samas koolis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 17:03; 14.05 19:49; 15.05 09:12; 16.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis koolist jutt käib? Mu laps läheb sügisest kesklinna kooli ja natuke murelikuks teeb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Emadepäeva kontserdid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.