Esileht Ilu ja tervis Emaka eemaldamine – müoom

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Emaka eemaldamine – müoom

Postitas:
Kägu

Kas kôik, kellel suur müoom olnud? Kui suur? Olete lasknud emsks eemaldada? Palun kirjutage kerldumisest või operatsioonist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ja lõigati emakas ära. Mina natuke kahetsen seda, psühholoogiliselt tunnen ennast halvasti. Aga mulle öeldi, et võib-olla on vähk, sellepärast olin nõus. Operatsioon ise just ka meeldivate killast ei olnud, samas siit olen lugenud hullemat, et oldi kuu haiguslehel jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ja lõigati emakas ära. Mina natuke kahetsen seda, psühholoogiliselt tunnen ennast halvasti. Aga mulle öeldi, et võib-olla on vähk, sellepärast olin nõus. Operatsioon ise just ka meeldivate killast ei olnud, samas siit olen lugenud hullemat, et oldi kuu haiguslehel jne.

aga kas sul kindlaks ei tehtud kas healoomuline või halvaloomuline?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb ju müoomi asukohast ja suurusest. Tänapäeval tehakse ka laporoskoopilisi lõikusi, eemaldatakse ainult müoom(id) ja emakas jääb alles. Nii et uuri täpsemalt, kas on võimalik eemaldada vaid müoom. Sellest oleneb ka taastumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kas sul kindlaks ei tehtud kas healoomuline või halvaloomuline?

Mulle öeldigi, et ega enne sajaprotsendilise täpsusega teada ei saa, kui ära ei lõika. Ja kui oled juba 40+, siis ei taha keegi enam niiväga ainult müoomi lõigata, eriti kui müoom on şuur, mitte paar sentimeetrit. Ikka täiesti peale käidi selle emakaeemaldusega, et rumal olete, et keeldute, võib pahaloomuline olla jne. Ma saan aru, miks seda tehti, kui haiglas olin, siis oli terve osakond vähihaigeid keskealisi naisi täis, loomulikult arst näeb seda palju ja sellepärast räägib nii.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kas sul kindlaks ei tehtud kas healoomuline või halvaloomuline?

Mulle öeldigi, et ega enne sajaprotsendilise täpsusega teada ei saa, kui ära ei lõika. Ja kui oled juba 40+, siis ei taha keegi enam niiväga ainult müoomi lõigata, eriti kui müoom on şuur, mitte paar sentimeetrit. Ikka täiesti peale käidi selle emakaeemaldusega, et rumal olete, et keeldute, võib pahaloomuline olla jne. Ma saan aru, miks seda tehti, kui haiglas olin, siis oli terve osakond vähihaigeid keskealisi naisi täis, loomulikult arst näeb seda palju ja sellepärast räägib nii.

aga kas siis peaks oma raha eest lõikama, et ainult suurt müoomi lõigataks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja millised arstid ka alternatiivseid variante kaaluva´d?

tahaks arutada ka arstiga, kes kohe lõikama ei tormaks?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kas sul kindlaks ei tehtud kas healoomuline või halvaloomuline?

Mulle öeldigi, et ega enne sajaprotsendilise täpsusega teada ei saa, kui ära ei lõika. Ja kui oled juba 40+, siis ei taha keegi enam niiväga ainult müoomi lõigata, eriti kui müoom on şuur, mitte paar sentimeetrit. Ikka täiesti peale käidi selle emakaeemaldusega, et rumal olete, et keeldute, võib pahaloomuline olla jne. Ma saan aru, miks seda tehti, kui haiglas olin, siis oli terve osakond vähihaigeid keskealisi naisi täis, loomulikult arst näeb seda palju ja sellepärast räägib nii.

Emakavähk on siiski üsna vähelevinud ja tavaliselt on see haigus vanematel naistel – keskmine vanus on 60 aastat. Hästi ei taha uskuda, et terve osakond oli keskealisi vähihaigeid naisi täis. Ehk ajad midagi sassi?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emakavähk on siiski üsna vähelevinud ja tavaliselt on see haigus vanematel naistel – keskmine vanus on 60 aastat. Hästi ei taha uskuda, et terve osakond oli keskealisi vähihaigeid naisi täis. Ehk ajad midagi sassi?

Emakakehavähk on tõesti üsna vähelevinud, ma ei öelnud, et neil kõigil see vähk oli. Oli erinevaid vähke, emakaela-, emakakeha, rinna-, munasarja- jne, kõik olid naisteosakonnas koos. Sama arst opereerib pahaloomulisi kasvajaid naisteorganites hommikust õhtuni mitu korda nädalas, seega ta soovitab lõikust, kui mingi kahtlus on. Sellest oli jutt, mitte sellest, et terve osakond oli just emakakeha vähki täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kui avastati müoomid olid need suht väiksed, aga aastaga läksid aina suuremaks. Minu arst kohe lõikust ei soovitanud, kuna kaebusi polnud. Emaks lõigati ära 1 ja 5 kuud pärast avastamist ja lõpu poole olid päevad juba päris õudsad, seega soovisin ise oppi. Olin siis 39a ja tehti lap, olin 5 päeva haiglas, 2 päeva hiljem läksin tööle. Taastusin suhteliselt kiiresti ja minu jaoks on üks suur pluss see, et pole päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi et arstid on selle lõikuse suhtes eriarvamustel. Mul on müoom. Üks arst pidas lõikust vajalikuks. Teine arvas et mu vanus on selline et klimakteeriumis võib see müoom ise kahanema hakata.
Mingit häda mul sellest pole. Päevad käivad nüüd juba mingi 5kuu tagant. Kuumahood.
Peaks minema nüüd juba tõesti arstile. Selle juurde kes opi soovitas või teise kes soovitas oodata. Või kolmanda juurde.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi et arstid on selle lõikuse suhtes eriarvamustel. Mul on müoom. Üks arst pidas lõikust vajalikuks. Teine arvas et mu vanus on selline et klimakteeriumis võib see müoom ise kahanema hakata. Mingit häda mul sellest pole. Päevad käivad nüüd juba mingi 5kuu tagant. Kuumahood. Peaks minema nüüd juba tõesti arstile. Selle juurde kes opi soovitas või teise kes soovitas oodata. Või kolmanda juurde.

Mingit mõtet pole lõigata, kui vaevusi pole. Meie arstidel on see kuidagi väga sees, et lõikame aga ära. Kogu aeg on selline jutt, et emakal on ainult laste kandmise funktsioon, seda juttu laulavad kõik. Samas mujal maailmas ei soovitata sellesse lõikamisse nii kergekäeliselt suhtuda. Esiteks on organid sees ikkagi nii paigutunud, et kõigil on oma koht ja kui jääb auk, võib tekkida teiste organite allavajumine. Siis on jälle operatsiooni vaja ja väga paljudel ongi see mingil ajal tehtud, kui emakas on ära lõigatud. Teine põhjus, miks võiks mitte lõigata, on see, et osade uuringute kohaselt tuleb emaka äralõikamisel siiski menopaus varem, kuigi suur osa arste seda ei tunnista. Ütlevad, et kui munasarjad on alles, siis toimib kõik edasi nagu enne. Tegelikult ikkagi mitte, verevarustus alakehas halveneb ja menopaus tuleb varem. Samas menopaus jälle tõstab südamehaiguste riski ja ega muidu ka organism nii hästi enam ei tööta, kui naissuguhormooni on vähe. Aga juba vene ajast on see sees, et lõikame aga emaka ära, kui lapsi enam ei taha, sest siis tehti ju palju aborte ja see oli veel ohtlikum. Siis oligi arusaam, et emaka äralõikamine on üks hea ja meeldiv asi, päevi ka siis enam pole, see on ju ka ülitore, kui ei jagu vatti ega hügieenivahendeid. Ma arvan, et sealt see suhtumine on tulnud.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

verevarustus alakehas halveneb ja menopaus tuleb varem.

Menopaus ei tule halvenenud verevarustusest, tule taevas appi ometi!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need müoomid ise ära ei kao? Mäletan mul rasedana oli müoom. Veritses ikka korralikult ja siis uh näitas suurt müoomi, aga mäletan, et see kadus nagu ära arstide jutu põhjal. Laps sündis igati tervena. Nüüd siin seda teemat lugedes tekkis kohe huvi, et kellel noorena raseduse ajal avastatud müoom, et kas tuli tagasi vanemas eas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need müoomid ise ära ei kao? Mäletan mul rasedana oli müoom. Veritses ikka korralikult ja siis uh näitas suurt müoomi, aga mäletan, et see kadus nagu ära arstide jutu põhjal. Laps sündis igati tervena. Nüüd siin seda teemat lugedes tekkis kohe huvi, et kellel noorena raseduse ajal avastatud müoom, et kas tuli tagasi vanemas eas.

vanemas eas need just kahanevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka suured müoomid juba 6 aastat. Lõikus on viimane võimalus. Minu arst soovitas Mirenat. Sellega sai need kontrolli alla, et enam ei suurenenud ning hakkasid kahanema. Kord aastas käin näitamas. Mirena siiani sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üks arst ütles et müoomid on puudulikust seksuaalelust, no ma seda eriti ei usu….. et vaadake prostituute, kas neil on müoomid:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Menopaus ei tule halvenenud verevarustusest, tule taevas appi ometi!

Ei tule, aga emaka eemaldamine soodustab seda, et menopaus tuleb siiski varem. Lugesin mitmeid uuringuid selle kohta. Arstide arvates pole paar aastat ees või taga muidugi mingi asi, aga naise jaoks on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üks arst ütles et müoomid on puudulikust seksuaalelust, no ma seda eriti ei usu….. et vaadake prostituute, kas neil on müoomid:)

Huvitav, kuidas saab “näha”, kas prostituutidel on müoomid? Või kuidas su arst soovitas seda vaadata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka suured müoomid juba 6 aastat. Lõikus on viimane võimalus. Minu arst soovitas Mirenat. Sellega sai need kontrolli alla, et enam ei suurenenud ning hakkasid kahanema. Kord aastas käin näitamas. Mirena siiani sees.

kui vana sa oled?

mul mirena aastaid ja ikka müoom läheb suuremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui vana sa oled? mul mirena aastaid ja ikka müoom läheb suuremaks.

Olen 50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müoomid tekivad hormoonide tasakaalutusest ja enne ménopausi lähevad tihti suuremaks, kui hormoonid kõikuma hakkavad. Samas menopausi ajal kahanevad või kaovad üldse, sest siis enam emakas seda hormoonide mõjul toimuvat limaskesta kasvamist ja irdumist ei toimu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu emal lõigati emakas müoomi tõttu ära ja ka minul on diagnoositud müootiline emakas. Aga kuna ma võtan minipille, päevi ei ole ja emaka limaskest on õhuke, siis arsti sõnul on läbivaatusel küll näha müoomitäpid (alged) emaka seintel, aga need ei arene müoomideks. Juba aastaid nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Emaka eemaldamine – müoom