Esileht Ilu ja tervis Emaka eemaldus

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Emaka eemaldus

Postitas:
Kägu

Haiglas küll selgitati, et kuna üks munasari jääb alles, siis hormonaalses plaanis miskit ei muutu ja kõik edasine tuleb siis kui ta nagunii tuleb (olen 46). Aga 100% ma seda juttu siiski ei usu.

Seda ma kardangi, et arstide sõnul ei muutu midagi, sest neid õpetatakse nii, aga kui naised oma kogemusest räägivad, siis ikka muutub küll. Arsti jaoks pole muidugi mingit vahet, kas menopaus tuleb mõned aastad varem või hiljem, märjaks enam ei lähe, seksida ei taha vms, samas naise elukvaliteeti mõjutab see palju.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võib mõelda nii, et vaja on lõigata, aga võib midagi juhtuda.

Võib mõelda nii, et niikuinii läheb kõik halvasti, aga võib kogemata ka hästi minna, aga see on kindlasti vaid juhus ja mitte mingil juhul lollide arstide teene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Seda ma kardangi, et arstide sõnul ei muutu midagi, sest neid õpetatakse nii, aga kui naised oma kogemusest räägivad, siis ikka muutub küll. Arsti jaoks pole muidugi mingit vahet, kas menopaus tuleb mõned aastad varem või hiljem, märjaks enam ei lähe, seksida ei taha vms, samas naise elukvaliteeti mõjutab see palju.

Miks sa end vaevad kahtlustega, kas sinul võib kõrvalnähtusid tekkida. Operatsioon on sul, nagu aru saada, vältimatu. Miks mitte siis loota, et sa ei satu selle väikese % hulka, kellel kaasneb ebameeldivaid tagajärgesid?
Pealegi, lahendused on ju samuti olemas, isegi kui nii mingil määral või ajutisel peaks nii minema. Märgumise ja seksisoovi osas on tänapäeval nii ravimeid kui eneseabi olemas, millega nende vähenemise vastu võidelda.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul lõigati kõik “naistekraam” korraga. Mingeid kõrvalnàhte pole esinenud. Menopaus oleks mul nagunii 50+ aastaselt. Küll aga on tervis paranenud: puuduvad vererohked ja lõputud päevad, kõht on normaalse kujuga (kasvaja oli 16-17 ndl raseduse mõõdus) ja mingit ebanormaalset kuivust pole ka täheldanud. Seega on op minu puhul elu tunduvalt paremaks teinud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul eemaldati nii emakas kui munasarjad. Tupp õmmeldi kuhugi kinni.

Minul sama lugu. Kas oskad öelda, kas ikka peab naistearsti juures kontrollis käima?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga on tervis paranenud: puuduvad vererohked ja lõputud päevad, kõht on normaalse kujuga (kasvaja oli 16-17 ndl raseduse mõõdus)

Kui suur see kasvaja siis oli, et selline asi on võimalik? Mul on 10 cm suurune kasvaja (mis on arsti sõnul juba piisavalt suur, et peaks ära lõikama) ja sellega pidi emakas olema “vaid” nii suur, kui neljanda kuu rasedusega oleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasvaja oli diameetriga 22cm, selle küljes omakorda veel üks 5 cm ja sarjades väiksemad. Kôik healoomulised, kuid kasvasid tohutu kiirusega (5 kuu jooksul).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on eemaldatud emakas, emakakael ja munajuhad 4 aastat tagasi. Parim asi elus, mida teinud olen, olen väga rahul. Mul oli adenomüoos pluss endometrioos ja elu oli kohutav. Ma ei saagi aru, miks seda varem ei tehtud, mu elukvaliteet on praegu niivõrd palju parem sellest, mis enne oli, kahju et kõik need aastad pidin valudes vaevlema. Stress on kadunud, antidepressantidest sain lahti, selline tunne on, et elus pole üldse enam mingeid muresid, kui neid jubedaid valulikke vererohkeid päevi pole. Olen arstile väga tänulik.

Mingeid kõrvalnähte ega terviseprobleeme polnud. Kuu- poolteist pärast eemaldamist tekkisid justkui kerged menopausinähud (kuumahoog, ÜKS kord oli põiepidamatus), kuid see läks üle ja nüüd on kõik ok. Arst põhjendas sellega, et kuna munasarjad saavad põhilise osa oma verevarustusest tänu emakale, siis emaka eemaldamisel tekib nö šokiefekt munasarjades, kuid organism jaotab mõne aja pärast oma teed ja käigud ümber ning verevarustus paraneb, seega vähenevad ka need menopausinähud, seniks kuni reaalne menopaus algab.

Oma kogemusest lähtuvalt soovitan seda operatsiooni kõigile, elukvaliteedi paranemine on kirjeldamatu. Kuid eks probleemid on erinevad ja psühholoogia on erinev.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingeid kõrvalnähte ega terviseprobleeme polnud. Kuu- poolteist pärast eemaldamist tekkisid justkui kerged menopausinähud (kuumahoog, ÜKS kord oli põiepidamatus), kuid see läks üle ja nüüd on kõik ok.

Ikkagi siis emaka eemaldamine mõjutab ka munasarjade tööd, need arstid, kelle juures olen käinud, on öelnud, et midagi ei juhtu, menopaus ei tule varem, hormoonide tootmine jätkub samal viisil. Ikkagi pole siis päris nii ja munasarjade töö halveneb.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haiglas küll selgitati, et kuna üks munasari jääb alles, siis hormonaalses plaanis miskit ei muutu ja kõik edasine tuleb siis kui ta nagunii tuleb (olen 46). Aga 100% ma seda juttu siiski ei usu.

Et kuda siis? Naised, kes on menopausi ületanud ehk siis u 50ndatest ei taha enam seksida, märjaks ei lähe ja elukvaliteet on mokas? Kõlab nagu natukene solvanguna juba ja pole enam info küsimise moodi.

Teemaalgataja, palun ära mine operatsioonile, saavad arstid rahu, sest niikuinii ei ole kõik nii nagu sina tahad ja sina saad menopausi lausa 2-3 aastat edasi lükata. Ja üleüldse tuleks sul mõelda rahustite või antidepressantide peale.

Kihvatasin, rohkem seda teemat ei vaata.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingeid kõrvalnähte ega terviseprobleeme polnud. Kuu- poolteist pärast eemaldamist tekkisid justkui kerged menopausinähud (kuumahoog, ÜKS kord oli põiepidamatus), kuid see läks üle ja nüüd on kõik ok.

Ikkagi siis emaka eemaldamine mõjutab ka munasarjade tööd, need arstid, kelle juures olen käinud, on öelnud, et midagi ei juhtu, menopaus ei tule varem, hormoonide tootmine jätkub samal viisil. Ikkagi pole siis päris nii ja munasarjade töö halveneb.

Inimene kirjutab, et see läks mööda! See oli vaid hetkeline “häire”.

Kui sa ise selles nii negatiivselt juba ette ära meelestatud oled, siis tõesti oleks mõistlik sul sellest keeldud. Siis saadki raudselt igasugused psühholoogised kõrvalnähu puhtalt suurest hirmust Sinu tervis, ise otsustad…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et kuda siis? Naised, kes on menopausi ületanud ehk siis u 50ndatest ei taha enam seksida, märjaks ei lähe ja elukvaliteet on mokas? Kõlab nagu natukene solvanguna juba ja pole enam info küsimise moodi.

Kuidas see siis solvang on. Kui aeg on käes, pole muidugi menopausi vastu midagi teha, aga kui see tuleb enne aega, pole ju selles midagi rõõmustavat. Kui viiekümnesena räägid, et olen väga kortsus, näen välja nagu 60, kas siis kaheksakümnene peaks ennast solvatuna tundma ja küsima, et kas sinu arust on kõik kortsudega inimesed koledad, mis mõttes 60, on ju veel vanemaid inimesi olemas, kas 60 pole sinu arust inimene või mis?

0
-2
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Ilu ja tervis Emaka eemaldus