Esileht Ilu ja tervis emaka limaskestal polüüp?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: emaka limaskestal polüüp?

Postitas:
Kägu

17 aastasel tütrel esineb tsükli keskel määrimist ja viimasel kuul suisa üks päev veritsust nagu menstruatsiooni aeg. Ta käis nüüd noortekabinetis ja arst ütles, et ta nagu näeb seal polüüpi. Kutsus kuu aja pärast uuesti visiidile. Ütles, et kui ta siis ka seda näeb, siis tuleb see eemaldada.

Lugesin polüübi eemaldamise kohta ja see hirmutas mind, et mis tüsistused võivad kõik juhtuda. Kuidas see üldse nii noorel olla saab? Kas see võib järgmise või ülejärgmise menstruatsiooniga ise eemalduda?

Kui keegi selle murega silmitsi olnud ja selle teekonna läbinud, kas palun räägiksite sellest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polüübi eemaldamine mingi ulmeoperatsioon ju ei ole, vähemalt minul tehti seda päevaravis hüsteroskoopias – hommikul haiglasse, umbes kell 9 narkoos, pool tundi nokitsemist ja valmis. Siis tudud natuke ja lõunast koju. Mingeid tüsistusi ei olnud, valusid ei olnud, natuke veritses. Aga aasta pärast oli tagasi. No mina olen muidugi juba ka 40+, eks noorel on kindlasti hirmud suuremad. Aga ära seda väga usu, kui noortekabinetis kellelegi miski tundub. Las käib korralikus ultrahelis ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noortekabinetis on täiesti “päris” naistearstid ja see ongi peaaegu täiemõõduline nõuandla, seega on seal ka diagnoosimine täiesti ok. Mingi imeasi see polüübi eemaldamine ei ole, kerge narkoosiga mõnetunnise haiglasviibimisega opp (millest paar tundi magab narkoosi välja).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noortekabinetis on täiesti “päris” naistearstid ja see ongi peaaegu täiemõõduline nõuandla, seega on seal ka diagnoosimine täiesti ok.

Just-just, ongi “peaaegu”. Minu kaks kogemust selle kohaga (läbi tütarde) on küll kraad allpool naistearsti taset olnud. Minu arust võtavad seal vastu siiski ämmaemandad, mitte arstid. Polüüp on arsti teema, mitte ämmaemanda oma. Isegi arstid eksivad neid määrates.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul avastas ka polüübi ämmaemand ja ütles, et igal aastal kontrollida. Naistearst aga ütles, et ei ole vaja seda kontrollida. Mul ka esineb päevade vahel veritsus. Arst ütles, et ei pea midagi tegema. Soovitas korra pillidega teist skeemi, kui häirib

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti võimalik, et see eemaldub ise. Ta on veel noor ja rasestumine pole teemaks, aga kui kunagi soovib, siis selleks ajaks peab polüübi kindlasti eemaldama, kuna veritsus võib häirida loodet ja põhjustada katkemist.
Küsige kindlasti ka mõne teise arsti arvamust, et kas peab eemaldama, või võib lihtsalt esialgu jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin eelmise aasta lõpus naistearstile, kuna peale vahekorda tekkis väike veritsus. Oli polüüp ja see eemaldati kohe seal samas. See ju lihtsalt keeratakse ära. Selle eemaldus on küll kõige kergem asi.
7 kuud hiljem kolposkoopia kontrollis oli jälle polüüp, eemaldati.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin eelmise aasta lõpus naistearstile, kuna peale vahekorda tekkis väike veritsus. Oli polüüp ja see eemaldati kohe seal samas. See ju lihtsalt keeratakse ära. Selle eemaldus on küll kõige kergem asi. 7 kuud hiljem kolposkoopia kontrollis oli jälle polüüp, eemaldati.

Su polüübid olid ilmselt emakakaelal. Emakaõõnes olevaid küll lihtsalt visiidi käigus keegi “ära ei keera”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin eelmise aasta lõpus naistearstile, kuna peale vahekorda tekkis väike veritsus. Oli polüüp ja see eemaldati kohe seal samas. See ju lihtsalt keeratakse ära. Selle eemaldus on küll kõige kergem asi. 7 kuud hiljem kolposkoopia kontrollis oli jälle polüüp, eemaldati.

<p style=”text-align: center;”>Su polüübid olid ilmselt emakakaelal. Emakaõõnes olevaid küll lihtsalt visiidi käigus keegi “ära ei keera”.

Vabandust, minul olid jah need emakakaelal.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polüübi eemaldamine mingi ulmeoperatsioon ju ei ole, vähemalt minul tehti seda päevaravis hüsteroskoopias – hommikul haiglasse, umbes kell 9 narkoos, pool tundi nokitsemist ja valmis. Siis tudud natuke ja lõunast koju. Mingeid tüsistusi ei olnud, valusid ei olnud, natuke veritses. Aga aasta pärast oli tagasi. No mina olen muidugi juba ka 40+, eks noorel on kindlasti hirmud suuremad. Aga ära seda väga usu, kui noortekabinetis kellelegi miski tundub. Las käib korralikus ultrahelis ära.

Talle tehti seal ultraheli. No ta kutsuti novembris tagasi. Et kui siis ka arst näeb ultrahelis samat asja, siis see tuleb eemaldada-nii talle öeldi. Et mida siis teha, kas käime novembris uuesti seal ära ja kui ikka tal seal midagi, siis minna veel teise arsti juurde? Või minna kohe kuhugi mujale?

Samas ma googeldasin polüüpide kohta, et need tuleks pigem siiski eemaldada, kui need leitakse. Kuidas 17 aastasel selline asi on? Tegelikult olen suht mures. Kas pärast sellist protseduuri, kui see siiski vajalikuks osutub, ei juhtu emakas miskit halba ja ta ikka tulevikus ju lapsi ka saab?

Vabandust, kui  mul on  mu rumalad hirmud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kui mul on mu rumalad hirmud.

Ei ole sellised hirmud midagi rumalad ja just hirmude võitmiseks peaksite muidugi uuesti arstile minema. Mina siiski eelistaks arstile, mitte noortekabinetti minekut, kuigi noorele võib see mõte ebameeldiv olla, pealegi pole neid arstiaegu niiväga saada ka ja ega tea ka millise otsa juhtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka arst nägi polüüpi ja käisin sel opil ära, kuid siis ei leitud midagi. Kõige hullem oli see, et pidin olema hommikust saati söömata ja oppi ootama, muu oli küll köömes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka arst nägi polüüpi ja käisin sel opil ära, kuid siis ei leitud midagi. Kõige hullem oli see, et pidin olema hommikust saati söömata ja oppi ootama, muu oli küll köömes.

Kas enne oppi siis ei tehta uuesti ultraheli? Või Teile tehti ja opini asi ei läinudki?

Kui siiski tehti operatsioon, kui hirmus see asi on? Kui vana Teie olete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka arst nägi polüüpi ja käisin sel opil ära, kuid siis ei leitud midagi. Kõige hullem oli see, et pidin olema hommikust saati söömata ja oppi ootama, muu oli küll köömes.

Kas enne oppi siis ei tehta uuesti ultraheli? Või Teile tehti ja opini asi ei läinudki?

Kui siiski tehti operatsioon, kui hirmus see asi on? Kui vana Teie olete?

Ei tehta enne hüsteroskoopiat ultraheli. Mis mõtet sellel oleks, üks kord juba ultrahelis vaadati, selle alusel opile saadetaksegi. Järgmine samm ongi juba, et arst vaatab otse näkku sellele kohale, kus peaks polüüp olema.

Hüsteroskoopia pole üldse hirmus, poole päevaga saab tehtud ja koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just täna hüsteroskoopial. Söömata-joomata ja varahommikul sisse ning lõunast võisin juba ära minna. Söömata-joomata olemine ei olnud üldse hull – huuled hakkasid ainult kuivama aga selle jaoks sai kasutada hügieenilist huulepulka. Kodus enne minekut sai suud ka veega loputada.

Minul tehti küll enne opile minekut haiglas uus ultraheli, mõõdeti ka vererõhku. Mina ise kartsin kõige rohkem narkoosi ja et äkki pannakse midagi kurku. Aga see narkoos oli kõige lihtsam asi üldse – kanüül veeni ja hakkas väga ruttu toimima ning üles ärkasid siis kui juba palatisse sõidutati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka kunagi arst ütles, et emakakaelal on polüüp ja et ei ole midagi vaja teha. Järgmine kord kui läksin, et olnud enam polüüpi. Ma ei teagi , kas oli siis üldse  ja kadus ise ära või ei olnudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis emaka limaskestal polüüp?