Esileht Ilu ja tervis Emakakael imelik

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Emakakael imelik

Postitas:

?

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 20:18; 28.10 07:55; 28.10 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi diagnoosi panemiseks peaks emakakaela ikka arst vaatama, mitte ise katsuma.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 21:02; 28.10 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi tõesti, mis sa tast näpid ja ärritad?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 23:32; 28.10 12:05; 01.11 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi!
Ma igal kuul katsun emakakaela ja vaatan,kuidas on muutused enne mens. jne. Homme peaks algama mens. tunnet pole et algaks,st PMS mis igal kuul on ära jäänud,kõik tundub kuidagi teisiti,rase olla ei saa.

????
Mida idiootset sa veel teed peale selle?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 00:21; 28.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla oled oma katsumistega sinna mingi viiruse või bakteri viinud…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi lugesin sünnituse teemast, kuidas naised ise kodus katsuvad, palju emakakael on avanenud. Mõtlesin, et mingi nali. Tuleb välja, et polegi nali ja emakakaela võib ka niisama vabal ajal näppida, mitte ainult sünnituse ajal. Teemaalgatajale niipalju, et enamik naisi laseb emakakaela kontrollida kord 2 aasta tagant günekoloogi juures.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sinu arvates see emakakael siis asub, et nii lihtsalt seda näppima pääsed?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 07:47; 01.11 02:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda on väga lihtne katsuda või ilmselt mul siis anatoomiliselt kuidagi kergem. Inglisekeelsetel lehetedel on palju õpetusi,kuidas seda teha ja puhaste des. kätega võib seda teha! Kõik muidugi sellega hakkama ei saa,minu jaoks lihtne.
Minu küsimus pigem selles kas on okei,et ta järsku krobeliseks kohati muutunud. Fotode põhjal mida netist leian see head ei paista tähendavat.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 20:18; 28.10 07:55; 28.10 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda on väga lihtne katsuda või ilmselt mul siis anatoomiliselt kuidagi kergem. Inglisekeelsetel lehetedel on palju õpetusi,kuidas seda teha ja puhaste des. kätega võib seda teha! Kõik muidugi sellega hakkama ei saa,minu jaoks lihtne.

Minu küsimus pigem selles kas on okei,et ta järsku krobeliseks kohati muutunud. Fotode põhjal mida netist leian see head ei paista tähendavat.

Tule taevas appi… Mine arsti juurde!

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 21:02; 28.10 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen muidugi,avastasin antud probleemi eile aga järjekorad ju pikad,mõtlesin,et ehk kellelgi teadmisi selles vallas 🙂

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 20:18; 28.10 07:55; 28.10 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda on väga lihtne katsuda või ilmselt mul siis anatoomiliselt kuidagi kergem. Inglisekeelsetel lehetedel on palju õpetusi,kuidas seda teha ja puhaste des. kätega võib seda teha! Kõik muidugi sellega hakkama ei saa,minu jaoks lihtne.

Minu küsimus pigem selles kas on okei,et ta järsku krobeliseks kohati muutunud. Fotode põhjal mida netist leian see head ei paista tähendavat.

Minu jaoks on pigem endiselt küsimus, MIKS sa näpid seda?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 23:32; 28.10 12:05; 01.11 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakakaela võib vabalt katsuda iga päev, seda tehakse tavaliselt loomuliku rasestumisvastase meetodi raames, sest nii saab teada viljaka ja mitteviljaka aja. Emakakaelal hinnatakse avatust, pehmust ja kõrgust. Nii saab määrata ovulatsiooni aega. Huvitav, et seda paljud ei tea ja ostavad ovulatsiooniteste.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen muidugi,avastasin antud probleemi eile aga järjekorad ju pikad,mõtlesin,et ehk kellelgi teadmisi selles vallas ????

Sa oled psüühiliselt haige.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 00:21; 28.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen muidugi,avastasin antud probleemi eile aga järjekorad ju pikad,mõtlesin,et ehk kellelgi teadmisi selles vallas ????

Tõsi, psühhiaatritele on tõesti pikad järjekorrad. Proovi tasulist?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 17:12; 30.10 23:21; 31.10 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen muidugi,avastasin antud probleemi eile aga järjekorad ju pikad,mõtlesin,et ehk kellelgi teadmisi selles vallas ????

Okei, ma halastan sulle ja annan asjaliku vastuse. Emakakaela ei oleks jah vaja ise katsuda, kuigi see on anatoomiliselt võimalik igal naisel. Kui emakakael on muutunud krobeliseks, on kõige tavalisem põhjus limaskesta näärmete ummistused (väikesed tsüstikesed). See on normaalne asi ja need tsüstid iga kord päevade ajal kaovad ära ja uue tsükli ajal võivad tekkida uued. See on naiseti erinev, mõnel neid sageli, mõnel mitte. Ei ole haigus. Kui on emakakaelavähk, siis ikka kaua-kaua nii, et vaid on rakumuutused ja midagi sõrme all krobelist küll ei tunne. Selleks, et sul oleks selline emakakaelavähk, mis lausa sõrmega tunda, peaksid sa olema umbes 2-3 aastat (no ma umbes ütlen, vbl veelgi kauem?) mitte arsti juures käinud ja selle aja sees ka mitte kordagi oma emakakaela ise katsunud. Kui alles hiljuti oli sile ja nüüd krobeline, on kindlasti kõik korras. Need on sellised väikesed kõvad terakesed või punnikesed sõrme all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine arsti juurde, aga ära ennast liiga üles küta ega muretse. Mul oli kunagi vaja teha seeneravi ja pidin selleks igal õhtul ühe tableti panema võimalikult sügavale tuppe. No ei olnudki ennast kohe sellisest kohast kunagi uurinud ja leidsin ka, et seal on mingid mügarad ja asi tundus kole kahtlane. Muidugi panin kohe aja arstile ja vastuvõttu oodates tegin juba plaane, et kuidas raske haiguse korral toime tulla. Arst vaatas üle ja praktiliselt esimese sekundi jooksul kummutas kõik kahtlused ja kinnitas, et emakakael on silmaga vaadates igati normis ja “ilus väike” ning selgitas, et olenevalt tsüklist ja ise katsudes võibki ta “tunduda” teistsugune, aga sellel pole tegelikkusega midagi pistmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti isegi kogemata ei katsu siis? Kui seest pesta, siis ju on tunda. Või ei pesegi?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 23:00; 31.10 00:44; 31.10 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti isegi kogemata ei katsu siis? Kui seest pesta, siis ju on tunda. Või ei pesegi?

Täitsa lolliks läinud. Ei, ma ei pese tuppe seest. Loodetavasti teed sinagi nalja ja ei pese samuti. Kui siiski pesed, siis lõpeta koheselt.
Ja mina tõepoolest ei ole oma pika elu jooksul suutnud küll emakakaelani jõuda oma sõrmedega – on mul siis hiiglaslikult pikk tupp või ülilühikesed sõrmed, aga nii ta on.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 17:12; 30.10 23:21; 31.10 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti isegi kogemata ei katsu siis? Kui seest pesta, siis ju on tunda. Või ei pesegi?

Täitsa lolliks läinud. Ei, ma ei pese tuppe seest. Loodetavasti teed sinagi nalja ja ei pese samuti. Kui siiski pesed, siis lõpeta koheselt.

Ja mina tõepoolest ei ole oma pika elu jooksul suutnud küll emakakaelani jõuda oma sõrmedega – on mul siis hiiglaslikult pikk tupp või ülilühikesed sõrmed, aga nii ta on.

Miks lõpetama peaks? Kas see on kuidagi kahjulik, lihtsalt veega pesemine? Olen seda 20+ aastat teinud ja midagi pole viga.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 23:00; 31.10 00:44; 31.10 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti isegi kogemata ei katsu siis? Kui seest pesta, siis ju on tunda. Või ei pesegi?

Täitsa lolliks läinud. Ei, ma ei pese tuppe seest. Loodetavasti teed sinagi nalja ja ei pese samuti. Kui siiski pesed, siis lõpeta koheselt.

Ja mina tõepoolest ei ole oma pika elu jooksul suutnud küll emakakaelani jõuda oma sõrmedega – on mul siis hiiglaslikult pikk tupp või ülilühikesed sõrmed, aga nii ta on.

Miks lõpetama peaks? Kas see on kuidagi kahjulik, lihtsalt veega pesemine? Olen seda 20+ aastat teinud ja midagi pole viga.

Jah see on kahjulik. Rikub ph taset ja tekitab seent ja põletikku.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:27; 31.10 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti isegi kogemata ei katsu siis? Kui seest pesta, siis ju on tunda. Või ei pesegi?

Täitsa lolliks läinud. Ei, ma ei pese tuppe seest. Loodetavasti teed sinagi nalja ja ei pese samuti. Kui siiski pesed, siis lõpeta koheselt.

Ja mina tõepoolest ei ole oma pika elu jooksul suutnud küll emakakaelani jõuda oma sõrmedega – on mul siis hiiglaslikult pikk tupp või ülilühikesed sõrmed, aga nii ta on.

Miks lõpetama peaks? Kas see on kuidagi kahjulik, lihtsalt veega pesemine? Olen seda 20+ aastat teinud ja midagi pole viga.

Jah see on kahjulik. Rikub ph taset ja tekitab seent ja põletikku.

Siiani ei ole tekitanud ja vaevalt enam tekib.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 23:00; 31.10 00:44; 31.10 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti isegi kogemata ei katsu siis? Kui seest pesta, siis ju on tunda. Või ei pesegi?

Täitsa lolliks läinud. Ei, ma ei pese tuppe seest. Loodetavasti teed sinagi nalja ja ei pese samuti. Kui siiski pesed, siis lõpeta koheselt.

Ja mina tõepoolest ei ole oma pika elu jooksul suutnud küll emakakaelani jõuda oma sõrmedega – on mul siis hiiglaslikult pikk tupp või ülilühikesed sõrmed, aga nii ta on.

Miks lõpetama peaks? Kas see on kuidagi kahjulik, lihtsalt veega pesemine? Olen seda 20+ aastat teinud ja midagi pole viga.

Jah see on kahjulik. Rikub ph taset ja tekitab seent ja põletikku.

Siiani ei ole tekitanud ja vaevalt enam tekib.

A sa muidu söögitoru ka pesed? Ja kõrva kuulmekäike? Ja ninna ajad ka harjakese?
Miks peaks siis ometi tuppe pesema? Kust sa selle mõtte peale üldse tulid?
Ja selles on su loogika vigane, et kui seni pole tekitanud, siis vaevalt enam tekitab – vastupidi, kui sul ealiste muutustega hormoonid paigast ära lähevad, siis on vägagi oluline, et sa sedagi vähest bakteriaalset kaitset, mis sul sinna alumistesse elunditesse veel jäänud on, maha ei peseks.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 17:12; 30.10 23:21; 31.10 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha õel olla aga ta vist on pool mõistust ka endalt välja pesnud.
Hämmastav, et tõesti selline inimene eksisteerib ja peab seda normaalseks.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:27; 31.10 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin oma viimasel ajal koostatud epikriise (jah, mul mitu tõsist kroonilist haigust kallal) ja endalegi üllatusena avastasin, et meditsiinitöötajad oli epikriisi lisanud ülidetailse telefonikõne väljavõtte, emailid sisuliselt kopeerinud. Mingid uued nõuded pidid olema.
Ma kujutan ette, et kui epikriisidega tegelejad loevad konkreetselt selle inimese üle päevast näppude sisseajamist ja emakakaela näppimist siis see võib ikka ülikoomiline olla. Veelgi nõmedamaks läheb asi siis, kui see inimene juhtub veel mingi tuttav või sugulane olema.
Ärge arvake, et näete kõiki inimesi, kes teie andmeid vaatavad, teile lihtsalt ei näidata kõiki vaatamisi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin oma viimasel ajal koostatud epikriise (jah, mul mitu tõsist kroonilist haigust kallal) ja endalegi üllatusena avastasin, et meditsiinitöötajad oli epikriisi lisanud ülidetailse telefonikõne väljavõtte, emailid sisuliselt kopeerinud. Mingid uued nõuded pidid olema.

Ma kujutan ette, et kui epikriisidega tegelejad loevad konkreetselt selle inimese üle päevast näppude sisseajamist ja emakakaela näppimist siis see võib ikka ülikoomiline olla. Veelgi nõmedamaks läheb asi siis, kui see inimene juhtub veel mingi tuttav või sugulane olema.

Ärge arvake, et näete kõiki inimesi, kes teie andmeid vaatavad, teile lihtsalt ei näidata kõiki vaatamisi.

Vaata, koomilist ei ole selles loos küll mitte midagi. Kui meditsiini valdkonnas pikemalt töötada, siis on üldse väga vähe asju, mis enam kulmu kergitama panevad. Inimesi ja arusaamu on ikka väga huvitavaid ning erilaadseid..
Mis puutub sõrmega emakakaela kompamisse, siis see on täiesti normaalne tegevus. Näiteks, kui on spiraal või nuvaring, siis selle õige asetuse kontrollimiseks on see lausa aeg-ajalt soovitatud tegevus. Kui näiteks naine tunneb, et emakaelal on mingi punn või mügarik, mida seal enne ei olnud,siis loomulikult on tark tegu arsti käest nõu küsida,kasvõi enese rahustamiseks.Usu,ei ole peaaegu midagi, mida aastaid töödanud arst juba kuulnud ei oleks. Häbeneda pole siin midagi. Inimene on ikka inimene kõige oma vaevuste ja muredega.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 23:53; 01.11 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub sõrmega emakakaela kompamisse, siis see on täiesti normaalne tegevus. Näiteks, kui on spiraal või nuvaring, siis selle õige asetuse kontrollimiseks on see lausa aeg-ajalt soovitatud tegevus. Kui näiteks naine tunneb, et emakaelal on mingi punn või mügarik, mida seal enne ei olnud,siis loomulikult on tark tegu arsti käest nõu küsida,kasvõi enese rahustamiseks.Usu,ei ole peaaegu midagi, mida aastaid töödanud arst juba kuulnud ei oleks. Häbeneda pole siin midagi. Inimene on ikka inimene kõige oma vaevuste ja muredega.

Vabandage väga, aga mul ei ulatu sõrmed mitte kuidagi emakakaelani. No kohe tõesti, mitte kuidagi ei õnnestu emakakaela silitada ja sealt mügarikke otsida. Tore, et teie seda soovi korral teha saate, aga ärge palun eeldage, et kõigil on ühesugune kehaehitus.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 07:47; 01.11 02:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub sõrmega emakakaela kompamisse, siis see on täiesti normaalne tegevus. Näiteks, kui on spiraal või nuvaring, siis selle õige asetuse kontrollimiseks on see lausa aeg-ajalt soovitatud tegevus. Kui näiteks naine tunneb, et emakaelal on mingi punn või mügarik, mida seal enne ei olnud,siis loomulikult on tark tegu arsti käest nõu küsida,kasvõi enese rahustamiseks.Usu,ei ole peaaegu midagi, mida aastaid töödanud arst juba kuulnud ei oleks. Häbeneda pole siin midagi. Inimene on ikka inimene kõige oma vaevuste ja muredega.

Vabandage väga, aga mul ei ulatu sõrmed mitte kuidagi emakakaelani. No kohe tõesti, mitte kuidagi ei õnnestu emakakaela silitada ja sealt mügarikke otsida. Tore, et teie seda soovi korral teha saate, aga ärge palun eeldage, et kõigil on ühesugune kehaehitus.

Eelnev soovitaja (vist meditsiinitöötaja) väljendas end mu meelest veidi valesti. Spiraali niite on soovitatud kontrollida küll, aga selleks ei pea ju emakakaelani jõudma. Niidid ulatuvad sellest ju välja, olenevalt kui pikaks jäetud on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 23:32; 28.10 12:05; 01.11 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub sõrmega emakakaela kompamisse, siis see on täiesti normaalne tegevus. Näiteks, kui on spiraal või nuvaring, siis selle õige asetuse kontrollimiseks on see lausa aeg-ajalt soovitatud tegevus. Kui näiteks naine tunneb, et emakaelal on mingi punn või mügarik, mida seal enne ei olnud,siis loomulikult on tark tegu arsti käest nõu küsida,kasvõi enese rahustamiseks.Usu,ei ole peaaegu midagi, mida aastaid töödanud arst juba kuulnud ei oleks. Häbeneda pole siin midagi. Inimene on ikka inimene kõige oma vaevuste ja muredega.

Vabandage väga, aga mul ei ulatu sõrmed mitte kuidagi emakakaelani. No kohe tõesti, mitte kuidagi ei õnnestu emakakaela silitada ja sealt mügarikke otsida. Tore, et teie seda soovi korral teha saate, aga ärge palun eeldage, et kkõõigil on ühesugune kehaehitus.

Eelnev soovitaja (vist meditsiinitöötaja) väljendas end mu meelest veidi valesti. Spiraali niite on soovitatud kontrollida küll, aga selleks ei pea ju emakakaelani jõudma. Niidid ulatuvad sellest ju välja, olenevalt kui pikaks jäetud on.

Ei, ega seda emakakaela katsumist ei pea muidugi endale eraldi eesmärgiks võtma. Osadel naistel lihtsalt niitide kontrollimisel ulatub sõrm emakakaelani ja puudutavad seda nö kogemata ja siis tekivad kysimused. Loomulikult on naised anatoomiselt erineva ehitusega ja emakaela katsumine pole eesmärk omaette.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 23:53; 01.11 19:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Emakakael imelik