Esileht Sünnitus Emakakaela avanemise mõõtmine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Emakakaela avanemise mõõtmine

Postitas:

Kuidas mõõdetakse emakakaela avanemise suurust sünnitusel? Ämmaemand paneb mingi mõõteinstrumendi vaginaalselt sisse? Palun kirjeldage, sünnitanud naised.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.12 20:42; 14.12 21:35; 14.12 21:48; 14.12 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõteistrumendiks on änmaemanda käsi.

Näpud tuppe ja sealt tunde järgi hindab cm-d?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.12 20:42; 14.12 21:35; 14.12 21:48; 14.12 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõteistrumendiks on änmaemanda käsi.

Näpud tuppe ja sealt tunde järgi hindab cm-d?

Jah, täpselt nii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõteistrumendiks on änmaemanda käsi.

Näpud tuppe ja sealt tunde järgi hindab cm-d?

Jah, täpselt nii.

Sellisel juhul võib mõõtmisviga päris suur olla.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.12 20:42; 14.12 21:35; 14.12 21:48; 14.12 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas näppudega saab ka ise mõõta seda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.12 20:42; 14.12 21:35; 14.12 21:48; 14.12 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõtmisühikuks on üldjuhul “sõrm”, ehk siis mitu sõrme mahub. Mõni teisendab need cm-ks ka, aga need ei vasta (4 v 5 sõrme on 10 cm ja seda minu mäletamist mööda loeti täisavatuseks. Keegi ei topi sel juhul 2 kätt sisse.

Aga ärge jumala eest ise katsetama hakake, riskite igasuguste põletike ja jamadega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõteistrumendiks on änmaemanda käsi.

Näpud tuppe ja sealt tunde järgi hindab cm-d?

Jah, täpselt nii.

Sellisel juhul võib mõõtmisviga päris suur olla.

Noo, ega need ämmaemandad nüüd nii erinevate sõrmedega ka ei ole, mõõtmisviga ehk on maksimaalselt 1 cm, kui sedagi 😀 pealegi kogemustega õpib ju ämmaemand ka arvestama oma sõrmede jämedust 😀

Lõpuks omab see rolli siiski üksikute küsimuste lahendamisel, nt kas epiduraali veel saba või mitte v kahtluse korral pigem ei anta, sest pole nagu suurt vahet, kas on täisavatus või 9 cm, mis on väga lähedal.

Mina olen ka aru saanud, et avatusest olulisem on, kas emakakael on ka pehmenenud/lühenenud vmt. nt käisin ma enne esimest sünnitust nö valetuhudega kaks korda haiglas ja saadeti tagasi, kuigi avatust oli juba 4 cm. Aga emakakael oli kõva. Ja tõepoolest, pärast teistkordset valealarmi läks veel 10 h, enne kui nö sünnitajaks võeti ja ka siis sain veel 16 h sünnitustoas valutada 😀 Samas teise sünnitusega jõudsin haiglasse ja avatust oli kõigest 2 cm, olin küll pettunud ise, aga võeti sünnitajana kohe sisse ja 2 h hiljem oligi laps käes 😀

Seega avatus ei ole ainus asi, mida nad seal vaatavad, et kas hakkad sünnitama või mitte. Nad vaatavad ikka tervikpilti – kuidas on emakakael, kui tihedad on valud, kas veed on tulnud, mida näitab KTG jne

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul võib mõõtmisviga päris suur olla.

Kui tegu just õpilase päris esimese praktikumiga pole, siis nad ei tee seda esimest korda 😉

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõteistrumendiks on änmaemanda käsi.

Näpud tuppe ja sealt tunde järgi hindab cm-d?

Jah, täpselt nii.

Sellisel juhul võib mõõtmisviga päris suur olla.

Te ju võite eelnevalt hoiatada, et Teie puhul tuleb kasutada detsimeetermõõdustikku.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakakael ei pea olema ainult avatud ja pehme, vaid vaadatakse ka lyhenemist. Ääri ei tohi alles olla, kui on täisavatus ja pressid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõteistrumendiks on änmaemanda käsi.

Näpud tuppe ja sealt tunde järgi hindab cm-d?

Jah, täpselt nii.

Sellisel juhul võib mõõtmisviga päris suur olla.

Noo, ega need ämmaemandad nüüd nii erinevate sõrmedega ka ei ole, mõõtmisviga ehk on maksimaalselt 1 cm, kui sedagi ???? pealegi kogemustega õpib ju ämmaemand ka arvestama oma sõrmede jämedust ????

Lõpuks omab see rolli siiski üksikute küsimuste lahendamisel, nt kas epiduraali veel saba või mitte v kahtluse korral pigem ei anta, sest pole nagu suurt vahet, kas on täisavatus või 9 cm, mis on väga lähedal.

Mina olen ka aru saanud, et avatusest olulisem on, kas emakakael on ka pehmenenud/lühenenud vmt. nt käisin ma enne esimest sünnitust nö valetuhudega kaks korda haiglas ja saadeti tagasi, kuigi avatust oli juba 4 cm. Aga emakakael oli kõva. Ja tõepoolest, pärast teistkordset valealarmi läks veel 10 h, enne kui nö sünnitajaks võeti ja ka siis sain veel 16 h sünnitustoas valutada ???? Samas teise sünnitusega jõudsin haiglasse ja avatust oli kõigest 2 cm, olin küll pettunud ise, aga võeti sünnitajana kohe sisse ja 2 h hiljem oligi laps käes ????

Seega avatus ei ole ainus asi, mida nad seal vaatavad, et kas hakkad sünnitama või mitte. Nad vaatavad ikka tervikpilti – kuidas on emakakael, kui tihedad on valud, kas veed on tulnud, mida näitab KTG jne

Jaa,lisaks avatusele vaadatakse ka emakakaela pehmenemist ja lamenemist. Need protsessid on samaaegsed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Emakakaela avanemise mõõtmine