Esileht Sünnitus Emakakaela avatuse mõõtmine kodus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Emakakaela avatuse mõõtmine kodus

Postitas:

Mis variandid on emakakaela avatuse mõõtmiseks kodus?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 06:47; 12.12 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ja mehele väga meeldib asju ise teha. Autoremont, majaehitus jne. Aga sünnitama läksime isegi meie sünnitusmajja. Teoorias oleks ilmselt võimalik mees välja õpetada kontrollima, mitme sõrme jagu avatust on…

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 07:37; 12.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti KÕIK naised peavad lapsi saama…?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule taevas appi

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmaemand lausa soovitas seda ise teha, ei saa aru mida siin ahhetatakse ja ohhetatakse.
Saab katsuda küll, emakakaela pealt. Iseasi kui objektiivne see hinnang on kui millegagi võrrelda pole ja kogemus puudub. Seal on ka omad riskid ja kuna mina ka ei tea, kes sa oled, mis su taust on ja kuidas su rasedus kulges, ei julge siit õpetama hakata. Küsi enda ämmaemandalt. Kui see vastunäidustatud pole, on ta kindlasti nõus sulle rääkima sellest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmaemand lausa soovitas seda ise teha, ei saa aru mida siin ahhetatakse ja ohhetatakse.
Saab katsuda küll, emakakaela pealt. Iseasi kui objektiivne see hinnang on kui millegagi võrrelda pole ja kogemus puudub. Seal on ka omad riskid ja kuna mina ka ei tea, kes sa oled, mis su taust on ja kuidas su rasedus kulges, ei julge siit õpetama hakata. Küsi enda ämmaemandalt. Kui see vastunäidustatud pole, on ta kindlasti nõus sulle rääkima sellest.

Isegi kui saab ise katsuda, siis mis mõte sellel on? Vaevalt, et emakakael sünnitustegevuse käigus nii valutult avaneb, et ise arugi ei saa. Sünnitusmajja on mind kõik need 3 korda ajanud ikka järjest tihedamaks muutuvad valud. Kuid valud on iga 5 minuti tagant, siis oleks nii ehk naa mõistlik sünnitusmajja minna ja lasta ämmaemandal end üle vaadata, vahet pole on see avatus siis 1 või 10 cm.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 07:37; 12.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmaemand lausa soovitas seda ise teha, ei saa aru mida siin ahhetatakse ja ohhetatakse.

Saab katsuda küll, emakakaela pealt. Iseasi kui objektiivne see hinnang on kui millegagi võrrelda pole ja kogemus puudub. Seal on ka omad riskid ja kuna mina ka ei tea, kes sa oled, mis su taust on ja kuidas su rasedus kulges, ei julge siit õpetama hakata. Küsi enda ämmaemandalt. Kui see vastunäidustatud pole, on ta kindlasti nõus sulle rääkima sellest.

Isegi kui saab ise katsuda, siis mis mõte sellel on? Vaevalt, et emakakael sünnitustegevuse käigus nii valutult avaneb, et ise arugi ei saa. Sünnitusmajja on mind kõik need 3 korda ajanud ikka järjest tihedamaks muutuvad valud. Kuid valud on iga 5 minuti tagant, siis oleks nii ehk naa mõistlik sünnitusmajja minna ja lasta ämmaemandal end üle vaadata, vahet pole on see avatus siis 1 või 10 cm.

Olen teemaalgataja – aga vot näed saab emakakael avaneda ka ilma valudeta, nagu minul näiteks. Hetkel on mul sisesuue avatud ja em.kaela alles 1cm (norm 3.5cm) ja see kõik on toimunud ilma ühegi valuta muideks. Ära üldista, kui midagi ei tea.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 06:47; 12.12 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no 1 cm pole kellegi avatus….

Tõesti, valutult saab avaneda, mul avanes valutult 4 cm. Mul oli korraline kontroll + ktg ja ktg näitas äärmiselt aktiivset tegevust ja ämmaemand otsustas vaadata asja. 2 päeva käisin niimoodi rõõmsalt ringi, et 4 cm oli avatust, aga edasi ka midagi ei toimunud, nii et see pole mingi näitaja. Kui lõpuks valud hakkasid ja sünnitusmajja jõudsin, oli avatust napilt 5 cm 😀 St algus läks valutult, aga siis edasi ei toimunud midagi, nii et ei tasu pead vaevata selle avatusega. Lõpuks kestis sünnitus sünnitusmajaski veel 16 h, kuigi juba paar päeva varem oli 4 cm avatust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õppinud ja asjatundja pole, siis ei maksa ikka niisama torkida.
Rahu ja kannatust ning küll laps märku annab, kui ta tulema hakkab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

avaneda valutult saab vabalt. minul tulid veed ära, midagi ei valutanud. läksin haiglasse näitama ja mu suureks üllatuseks öeldi, et täisavatus käes ja aeg pressima hakata.

aga selle peale ma küll ei tulnud, et jooksvalt ise emakakaela avatust kontrollima hakata.

sellele vahepealsele kirjutajale, kel suletud emakakael 1cm pikk: raseduse käigus, eriti lõpupoole, emakakael lühenebki ja seda sa ise küll ei tunnegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus Emakakaela avatuse mõõtmine kodus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.