Esileht Sünnitus Emakakaela õmblus ja sünnitus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Emakakaela õmblus ja sünnitus

Postitas:

Kellel on emakakaela õmblus peale pandud, kuidas on sünnitus kulgenud? Kas kellelgi on sünnitegevus alanud juba siis kui õmblus veel peal? Mulle pandi kolmapäeval õmblus peale (20+1), eile lasti koju. Protseduur ise läks vist hästi, kuid väike hirm edasise ees on ikkagi. Loodetavasti saan raseduse ikka lõpuni kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 07:28; 12.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pandi õmblus peale. Olid väga ettevaatlik edasi ja mures ning stressis, kuigi arst lubas, et õmbles nii kõvasti kinni kui veel vähedi sai 🙂 Kuskil nädalal 35 või 36 arvasin, et nüüd sünnitama minek ja võeti haiglas õmblus maha. Mõned tunnid valutasin, kuid ööga rahunes asi maha ja läksin koju tagasi. 39-ndaks nädalaks oli rasedusest juba nii kõrini ja vaevatud olla, et võtsin ette teada-tuntud s-meetodi 🙂 Toimis ja seega tüdruk sündis 39+5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahe lapsega õmblus peal olnud. Esimene laps sündis 36n, kuna ei suutnud kodus rahulikult püsida. Õmblus võeti maha ja sünnitama. Teise lapsega võeti õmblus maha 36n, laps sündis 39n. Mõlema lapsega pandi ka kuskil 20n paiku õmblus peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan lolli küsimuse pärast aga mida see õmblus õieti tähendab??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õmblus pannakse peale emakakaelale kui on emakakael lühem millegipärast. Nt eelnev operatsioon. Et ära hoida enneaegset sünnitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ning jagan siis oma kogemust, kuidas läks. Peale õmbluse pealepanekut kulges rasedus kenasti. Detsembris hakkasin aeg-ajalt tundma õmblusest tingitud torkeid, kuid suuremaid valusid polnud. Arst luges igatahes sõnad peale, et kui valutama hakkab, siis kohe haiglasse joosta, sest kui hakkab liiga kiskuma, võivad tulla rebendid. Õnneks õnnestus aga rasedus kenasti 36. nädalani ära kanda ning täpselt 36.nädalal läksin haiglasse õmblust maha võtma. Õmblus võeti maha kuskil peale kella 10 hommikulm jäin jälgimise alla. Peale lõunat algasid emaka kokkutõmbed ning otsustati haiglasse jätta. Õhtuks rahunes aga emakas maha – kokkutõmbed ebaregulaarsed ja nõrgemad. Öö oli unetu ning öösel oli pm täielik vaikus, arvasin juba, et saadetakse hommikul koju. Natuke enne kella viit lõhkes aga äkitselt lootekott ning tulid veed. Emaka avatus oli 1,5 cm, algasid kokkutõmbed ning saadeti sünnitusse. Pisitüdruk sündis siis 4. jaanuaril kell 6.59, pikkuseks oli 49 cm ja kaaluks 3020. Kiire ja intensiivne sünnitus oli. Koju saime viiendal päeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 07:28; 12.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne Kägu (12.01.2017 12:33)! Mul on ka kael kinni õmmeldud, nädalake veel õmblusega ringi veereda, siis võetakse maha. Ma põen hullupööra seda, et nii kui õmblus ära võetakse, nii ka beebi tuleb. See tundub kuidagi hirmutav. Aga hea ja julgustav oli lugeda, et teil kõik hästi läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õmbluse panemine ja mahavõtmine on ebamugav/valus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õmbluse panemine ja mahavõtmine on ebamugav/valus?

Panemine pole küll valus, sest see tehakse narkoosis. Pärast oppi on natuke ebamugav aga see tunne läks mul väga ruttu mööda. Mahavõtmist veel ei tea, mul veel nädalake minna kinninõelutuna. Aga olen lugenud, et see võib olla natuke vastik tunne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mõlema lapsega õmblus peale pandud umbes 20 nädalal. Kolmanda lapsega on 100% kindel et tuleb ka õmblus 🙂
1) esimese lapsega võeti õmblus maha 36+6 nädalal kell 23 õhtul, kuna lootekott juba punnitas õmbluste vahelt välja. Laps sündis järgmine hommik 7.30
2) õmblus võeti maga 36 nädalal, laps sündis 39+ nädalal

Õmblus pannakse peale narkoosis, maha võtmine on sama tunne kui spiraali panek 😉 valus pole, kuid on lihtsalt ebameeldiv 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on õmblus peale pandud 2. ja 3. lapsega. Mõlemaga 13. nädalal, üldnarkoosis ja seda tõesti ei tunne. Õmblus eemaldati 36. nädalal.
Teise lapse ootuse ajal kasutati kitsamat niiti, selle eemaldamine oli täiesti valutu, naks ja valmis. Pärast seda veeresin rõõmsalt edasi ja sünnitasin 41+1.
Aga kolmanda ootuse ajal kasutati laiemat ja elastsemat niiti, mille eemaldamine minu puhul igatahes eriti hästi ei õnnestunud. Arst sikutas ja pusis ikka omajagu. Nii valus oli, et külm higi tuli otsaette (mingit tuimestust ju ei kasutatud). Lõpuks jättiski pooleli ja edasi saadeti juba sünnituseelsesse üldnarkoosi alla, sest ei olnud kindel, kui palju õmblust veel peale jäi ja kas see sünnitust takistab vmt. Seegi kord kohe sünnitama ei hakanud, laps sündis 39.-ndal nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on ka selline emakakaela õmblus tehtud, mis ei ole eemaldatav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on ka selline emakakaela õmblus tehtud, mis ei ole eemaldatav?

Minul on hetkel tehtud kõhusisene emakakaela tugiõmblus ning olen rase. Siiani on kõik hästi, pool rasedust veel ees.
Kindlasti tuleb plaaniline keisrilõige, kuna sellega ise sünnitada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus Emakakaela õmblus ja sünnitus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.