Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Emakakaela rakumuutused, HPV ja rasedus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Emakakaela rakumuutused, HPV ja rasedus

Mul on juba pikka aega olnud emakakaelal rakumuutused (ASCUS, CIN I-II) ja samuti on leitud kaks keskmise riskiga HPV tüve. Olen olnud jälgimisel ja pidanud tegema iga poole aasta tagant kolposkoopia koos biopsiaga. Arst viimane kord arvas, et kui järgmine kord ise paremaks läinud ei ole, siis võiks ikka konisatsiooni ära teha. Nüüd juhtus aga nii, et rasestusin enne seda, kui oleksin pidanud uuesti kontrolli minema. Ämmakas ütles, et raseduse ajal jälgitakse sellist asja samamoodi kui muul ajal ning peagi lähengi uuesti kolposkoopiasse. Olen aga siiski väga mures, et äkki on olukord vahepeal halvenenud või halveneb raseduse ajal. Kas keegi on samas olukorras olnud, kuidas teie rakumuutusi raseduse ajal jälgiti ja kas need läksid raseduse ajal halvemaks/paremaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kord ämmaemanda juures tehti mulle PAP-test ja seoses sellega avastas ämmaemand, et emakakael ei ole päris nii nagu peaks. Suunas mind kohe ka naistearsti juurde, kes arvas siiski, et tuleb testi analüüs ära oodata, mis tuleb okt. alguses. Muidu ämmaemand rääkis ka, et peab mind kolposkoopiasse suunama. Eks siis varsti näha ole, mis edasi saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli, aga raseduse ajal ei tehtud midagi. Arst ütles , et raseduse aeg ei saa midagi nagunii teha. Peale rasedust olid kohe proovid ning kuna mul oli juba käes napp vähi eelne aste saadeti kohe opile. Nüüdseks juba möödas 6 a.tagasilööke ei ole tulnud ja kõik senini ok.olnud. Kuid tean, et osadel naistel on rasedus lausa nn.kaotanud muutused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakakaelavähk areneb väga aeglaselt. Raseduse ajal ei hakka keegi midagi tegema, aga kui vajadust peaks olema, tehakse mõni aeg pärast lapse sündi konisatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul raseduse alguses PAP test polnud korras.Nüüd olen raseduse jooksul 2 x koloskoopias käinud. On paremaks läinud.Ise ma kahjuks neist kõigist terminitest aru ei sanud, mis kirja pandi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 00:05; 03.10 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli enne rasedust CIN I, raseduse ajal oli pap-test korras, ent kolposkoopia tulemus siiski ASCUS. Peale rasesust oli nii pap-testi kui ka kolposkoopia tulemus CIN I. Paari nädala pärast lähen taas kolposkoopiasse, eks näis, mis seis on.

Raseduse ajal tehakse opp siis, kui tõesti on olukord väga hull.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on samas olukorras olnud, kuidas teie rakumuutusi raseduse ajal jälgiti ja kas need läksid raseduse ajal halvemaks/paremaks?

Minul oli sama asi ja sain sellest lahti sünnitusega. St läksin sünnitusjärgsesse kontrolli selle arsti juurde, kes mulle enne rasedust kolposkoopia tegi ja kelle juures ma aastaid neid rakumuutusi jälgimas käisin ja tema ütles, et kõik on puhas. Kogu see rakumuutustega osake emakakaelast oli sünnituse käigus lapse poolt n-ö kaasa rebitud. Sellest on nüüd 6 aastat ja olen pidevalt kontrollis käinud, kõik on ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka raseduse alguses selgus, et PAP test korrast ära (CIN I). Kas keegi teab, kas loomuliku sünnituse kaudu võib laps kuidagi haigusetekitajad külge saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei usu, et laps loomuliku sünnituse käigus midagi külge saab. Need ju rakumuutused naises. Minu loogika ütleb nii. Ma pole muidugi asjatundja. Endal mul ka PAP test korrast ära, raseduse jooksul on paremaks läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 00:05; 03.10 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimese raseduse ajal korrast ära, lausa HSIL( suur tõenäosus halvaloomulistele rakkudele) ja CIN 2. Käisin tunnustatud erakliinikus ja sealne arst ütles, et pigem ei tee midagi raseduse ajal pale jälgimise , seda enam, et rasedusega võib ära kaduda ning samutu võib rasedus näite moonutada. Raseduse kandsin lõpuni ära, midagi hullemaks ei läinud – oli CIN1 ja ASCUS ( ebatüüpiliste emakakalerakkude muutus) pool aastat peale sünnitust kolposkoopia ning sealt siis konistatsioon…( arsti juures pidevas jälgiises seoses korrast ära pap testide ja hpv iiruse olemasoluga olin lausa 6 aastat ). Mõni kuu hiljem jäin rasedaks ja siis oli korras kõik, samuti korras peale rasedust. Nüüd aasta möödas viimasest analüüsist ja aasta pärast uus – jälgitakse nagu tavapäraselt naisi.

Iseenensest PAP korrast ära võib näidata ka lihtsalt põletikku – oluline on ks samal ajal on organismis HPV viirus või mitte, see test tehakse üldjuhul peale PAP testi vastust.
Laps võib sünnitusekäigus nakatuda, enamasti minuteada siiski midagi hullu sellest ei ole – Pap näitab rakumuutusi aga HPV on viirus ning võib sünnitusekäigus ka lapsele levida. ca 70 protsenti inmestes on korra elus HPV viirust põdenud ja organism saab üldjuhul sellest ise võitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Emakakaela rakumuutused, HPV ja rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.