Esileht Ilu ja tervis Emakakaelavähi sümptomid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Emakakaelavähi sümptomid

Postitas:

Sain täna naistearstilt kõne, et PAP test polnud päris korras ja esineb väikeseid muutusi. Lähen kolposkoopia uuringule. Küsimus neile, kes samuti sellise vastuse saanud, mis on olnud teie sümptomid, mida igapäevaselt tundsite? Netist lugedes võib ennast hulluks lugeda, tundub, et enamik sümptomeid nagu ongi. Tahaks mõtteid kellegiga jagada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei tähenda veel emakakaelavähki.
Minul oli suur kipitus, arst tuvastas punetuse. Kolposkoopia kinnitas, et midagi erakorralist polnud, lihtne põletik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 20:20; 11.09 10:30; 11.09 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst kindlasti selgitas sulle, et muutus PAP testis ei tähenda vähki vaid seda, et peaks põhjalikumalt kontrollima, usu siis teda, mitte ära googelda vähi sümptomeid.
Sain aasta tagasi arstilt sarnase kõne ja käisin kolposkoopias. Olid teatud rakud, millega immunsüsteem on nüüdseks hakkama saanud ja vähki mul ei ole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei tähenda veel emakakaelavähki.

Minul oli suur kipitus, arst tuvastas punetuse. Kolposkoopia kinnitas, et midagi erakorralist polnud, lihtne põletik.

Ja kuidas su tupepõletik PAP testi ja emakakaela vähieelse seisundiga seotud on?

Teemasse – nagu sulle üteldi, siis PAP testi mittekorrasolek ei tähenda vähki, sellega jäädakse jälgimisele või tehakse, nagu mulle, konisatsioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:30; 11.09 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud sümptomeid – läksin oma esimest rasedust tuvastama, arst tegi siis selle testi ka. Olid rakumuutused. Tehti edasised uuringud, aga vähki ei diagnoositud. Sünnitasin ära ja olin algul jälgimisel – tegin iga 6 kuu tagant uue testi. Testid läksid korda, enam rakumuutusi ei tuvastatud. Nüüd juba 10 aastat möödas, pean iga 3 aasta järgi kontrolli minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast natuke mööda: Aga tavalist pap testi peab iga naine u korra aastas tegema! Kelle avastatakse muutused, need jäävad jälgimisele arsti juhendamisel tihedamini. Sellepärast meil ongi emakakaelavähki nii palju, et kui naisel on lapsed suured ja ise keskealine “no mis ma enam sinna pukki lähen!” suhtumisega ei minda aastaid arstile, enne kui võib juba hilja olla. Minge palun kontrolli, on tasuta sõeluuringud, on tavalised rutiinsed naistearsti kontrollid jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära palun üldista. Kontrolli tehakse iga 2 aasta tagant. Minu tädi käis kontrollis, kõik oli korras, aga täpselt 2 aasta pärast oli juba emakakaelavähki surnud. Vähivormid on erinevad, erineva agressiivsusega. Muidugi tuleb käia kontrollis, siis on vähemalt võimalus. Aga väita, et “sellepärast ongi nii palju” ja et kontoll välistab vähi, küll ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas su tupepõletik PAP testi ja emakakaela vähieelse seisundiga seotud on?

Ei olnud “tupepõletik”. Kirjutasin, et testi ja visuaalsel hindamisel tuvastatud ebakõla tõttu tehti kolposkoopia.
Kui pealkirjast edasi lugeda, siis ei küsitud tegelikke vähihaigete sümptomeid, vaid teemaalgataja hetke olukorraga kaasnevaid (korrast ära pap-test ja kolposkoopiasse suunamine).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 20:20; 11.09 10:30; 11.09 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas su tupepõletik PAP testi ja emakakaela vähieelse seisundiga seotud on?

Ei olnud “tupepõletik”. Kirjutasin, et testi ja visuaalsel hindamisel tuvastatud ebakõla tõttu tehti kolposkoopia.

Kui pealkirjast edasi lugeda, siis ei küsitud tegelikke vähihaigete sümptomeid, vaid teemaalgataja hetke olukorraga kaasnevaid (korrast ära pap-test ja kolposkoopiasse suunamine).

Jah, ja nagu sa ise vastasid, siis mingi punetus ega kipitus ega punetus ei ole vähieelse seisundi tunnuseks. See seisund ei anna mingeid tundemärke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:30; 11.09 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ja nagu sa ise vastasid, siis mingi punetus ega kipitus ega punetus ei ole vähieelse seisundi tunnuseks. See seisund ei anna mingeid tundemärke.

Ma ei öelnudki, et see oli vähieelse seisundi tunnuseks. Soovitan taaskord lugeda teemaalgataja muret.
Kas sinu arvates oli küsimuse suunitlus vähieelse seisundi sümpomites või ka nendes, mida võib sarnases olukorras tunda, kui pole midagi tõsist? Kas oli küsitud ainult ühte varianti neist?
Mina sain nii aru, et teemaalgataja otsib oma hirmudele natuke rahustamist ja igasugused kogemused kuluvad ära, eriti positiivsed.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 20:20; 11.09 10:30; 11.09 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingeid ei olnud. Tahtsin tbl asendada spiraaliga ja rutiinse kontrolli käigus avastati. Arstid oli juba peaaegu veendunud, et vähk. Siis tekkisid igasugused ohumärgid, nii mulle tookord tundus. Tehti kolposkoopiad ja konisatsioon, korralik laboriuuring. Lõpuks sain teada, et valehäire, midagi polnud. Lihtsalt mingi tavalisest erinev rakumoodustis. Hetkega kadusid kõik sümptomid. Oli 10 aastat tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Emakakaelavähi sümptomid