Esileht Rasestumine ja lapse ootamine emakaväline rasedus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: emakaväline rasedus

Postitas:

Oskab keegi oma kogemustest kirjeldada,milline valu umbes esineb emakavälise rasedusega? Uh pole loodet veel tuvastatud,käisin ilmselt liiga vara,5+ nädalat midagi. Kuna mul mõlemad juhad umbes ja rasedus tuli täiesti ootamatult,kahtlustan nüüd hullemat,kuna alates 6+0 on määrinud pruuni seguselt iga päev. 2 päeva on nüüd olnud meeletud gaadivalud,mis võtavad oimetuks. loodan ikka,et need tegelikult on ka gaasivalud (mul on paar korda olnud täpselt sellised),kõht on kivikõva ja kinni. Ja ma ei aja seda valu segamini emakavälise rasedusega. Kuidas teie emakavälise raseduse kõhuvalu kirjeldaksite? Kas hcg on normaalselt kasvanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.06 20:21; 24.06 20:56; 24.06 21:08; 24.06 22:00; 27.06 19:16; 29.06 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakasisese raseduse korral oli 5+ mingi must laik (lootealge) emakas sees näha igatahes. Kas sul UH emakavälist ei kontrollitud?

Emakavälisega mul HCG-taset ei kontrollitud aga valud olid nii seljas kui kõhus. Mina seda gaasivaluga ei võrdleks, pigem nagu hästi tugev menstruatsioonivalu vmt aga valutunnetus on inimeseti erinev. Verd tuli ka, seda oli igat värvi, nii pruunikat, kui ka värsket punast sekka. Kõht nagu hirmus kõva küll ei olnud, lihtsalt alakõht valutas nii tugevalt, et kiirgas selga ja isegi jalga. Selline kõhukinnisuse tunne oli ka aga tegelikult see oli tingitud ilmselt pigem vere valgumisest kõhuõõnde ja midagi oli sealt seest paistes ja surus jämesoolele.
Ma arvan, et sa võiksid siiski kiiresti uuesti arstile pöörduda, sest see on ikkagi tõsine asi. Samas hoian pöialt, et kõik oleks siiski korras. Raseduse alguses võib ka vahel määrida aga määrimise ja kõhuvaluga peaksid siiski kontrollis käima!!!

Ahjaaa – emakavälise puhul minul valuvaigisti ei aidanud mitte hetkekski (paracetamol, võtsin 1000 mg korraga).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 20:40; 24.06 21:06; 28.06 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on konkreetselt gaasivalu tunne. Ma hetkekski ei kahtleks,kui rasedustest poleks pos olnud. 4+0 oli hcg mul üle 200 ja 5+ midagi üle 2000. Arst ei näinud uh emakas midagi,vaid kollaskeha. Selliseid gaasivalusid on mul elus paar korda veel esinenud,kus süda läheb lausa pahaks ja keha üleni higiseks jne. Eile oli päris hull \”hoog\” aga sain lõpuks wc gaase välja ja läks kohe paremaks ja täna oli ka korra. Selg ei valuta ja pidevalt ei valuta üldse midagi. Kõht on ees nagu 6 kuud rase ja kivikõva. Olen reisil väismaal ja arstile tormaks tõesti viimases hädas. Tahtsin lihtsalt kogemusi kuulda,et gaasivalu pole iseloomulik valu emakavälisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.06 20:21; 24.06 20:56; 24.06 21:08; 24.06 22:00; 27.06 19:16; 29.06 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei see ei kõla küll sedamoodi. Emakavälisega gaaside väljutamine ei tee küll olukorda paremaks. Pigem oled söönud midagi või on kõhukinnisus tingitud rasedusest (pole ime).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 20:40; 24.06 21:06; 28.06 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab loogiliselt muidugi. Endal juba juhe nii koos ja kodust kaugel ei tunne end sugugi turvaliselt,kui vaja kiiresti abi vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.06 20:21; 24.06 20:56; 24.06 21:08; 24.06 22:00; 27.06 19:16; 29.06 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis emakavälisega just selline tugevate gaasivalude tunne.Kogu kõht oli väga kõva ja valus.Oli tugev surve pärakule.Valu kiirgas ka õlga.Ikka väga valus oli ja minestus kippus peale.Mingit voolust polnud aga nagu hiljem selgus oli kõhuõõs juba verd täis ja munajuha rebenenud.Valu hakkas kohe väga tugevalt ja kestis kuni kohesele opile saamiseni 4tundi.Oleks kauem viivitanud oleks juba eluohtlik olnud.Rasedust oli 5+.
Soovitan kohe kiirabisse minna.Uhs on näha kui munajuhas on rasedus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane postitaja ajad küll hirmu jälle peale. Minu eilne valu oli maks tunnike,on küll tugev surve pärakule,aga vaid see hetk kui gaasi väljutan vms. JA kõndides väga tugevalt survestas. Täna valutas tugevalt ca 0,5 tundi,siis sain vetsus hakkama ja läks üle valu. Muidugi nii ja naa võib olla,lihtsalt mul teist päeva juba see \”olek\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.06 20:21; 24.06 20:56; 24.06 21:08; 24.06 22:00; 27.06 19:16; 29.06 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kaks korda emakaväline rasedus.Mõlemal korral on valu olnud nii suur,et olen kiirabi kutsunud.Teisel korral hakkass määrima ka.Ja see valu ei lähe üle ka.Kui valu on,ajab see ka vetsu hädale.Gaasilaadseid valusid ma küll ei tea,et oleks olnud. Kui ultrahelis käisin,siis arst ei näinud emakas üldse mitte midagi.vaid ta nägi,et munajuhas on rasedus.

Nii,et ruttu rutti erakoralisse või kui valu suur kutsu kiirabi. Sest kui jaole ei saa,võib munajuha lõhkeda.
Edu sulle..loodan kõige paremat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igastahes seda nn gaasivalu pole rohkem õnneks olnud,on vaid vahel tugevam,vahel nõrgem päevade valu. Täna peaks olema 7+0.Määrib non-stop pruunikalt. SIsetunne ütleb,et peetumine. Muidugi võib pruunikas määrimine mida iganes tähendada,aga raske uskuda,et ma see õnnelik,kel määrimine midagi halba ei tähenda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.06 20:21; 24.06 20:56; 24.06 21:08; 24.06 22:00; 27.06 19:16; 29.06 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkeks rahustuseks võin mainida, et mul on silme eest mustaks võttev valu, mis kiirgam kõhtu, selga, jalgadesse tavaliselt enne menstruatsiooni ja selle esimesel päeval. Ja kõht on punnis jne.

Seega, kui minul igakuisel hormoonide kõikumisel selline trall käib, siis ma ei imesta kui keegi seda rasedusega üle elab.

Loodan, et sul seega kõik siiski hästi.

Pruun veri on muideks vana veri. Heleroosa on ka veel ok. Kõige rohkem tuleb karta punast verd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel juurde, et kui kõht valutab kõvasti JA VALU KIIRGAB KA ÕLGA, siis on tagumine aeg VÄGA KIIRESTI kiirabisse joosta. Siis on sisemine verejooks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 20:40; 24.06 21:06; 28.06 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

23.juuni hommikul lõi väga äkki ülitugeva valu alla, samuti pressis päraku peale, sama tunne nagu sünnituse pressid. Rasedust 5+3 .Võtsin 1mg paracetamoli, valu andis vähemaks ja läksin erakorralisse. UH näitas kahtlust emakavälisele, võeti hcg, mis oli 1700. Selle näiduga oleks pidanud juba emakas rasedust nägema, kuid ei näidanud. Lasti koju, terve öö olin valudes, läksin tagasi järgmine hommik, hcg oli 2070 peale tõusnud ja siis võeti haiglasse, taheti laporoskoopia teha, küsisin süsti, sest tean, et väikse rasedusega see võib aidata loodet munajuhas nö lahustada. Järgmine hommik oligi hcg 1000 peal, lubati haiglast koju, valud olid vähenenud. öösel hakkasid jälle suht tugevad valud, läksin erakorralisse ja praktiliselt kohe tehti op. Kuigi hiljem selgus, et lootemuna oli tänu tabletile juba ise aborteerunud munajuhast. Seega op oli ainult enda rahustuseks ja tõestamiseks, et munajuhas rasedust pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb. Mul ilusti kasvas hcg,ma emakavälist tegelt väga ei usugi. Täna hommiku siis tuli tumepunast verd,korra suur hulk veel ega ma looda enam midagi. Homme saan õnneks koju ja hcg kontrollida. Mingeid klompe mul tulnud pole st siis peetumist,mitte katkemist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.06 20:21; 24.06 20:56; 24.06 21:08; 24.06 22:00; 27.06 19:16; 29.06 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hetkel 5+5 ja pärast hommikust trenni torgib munasarja piirkonnas, umbes nagu ovulatsiooni ajal. UH-d pole veel tehtud, aga murelikuks teeb see, et mul on varasemalt leitud endometrioos, mis on emakavälise raseduse eelsoodumuseks. Õnneks ei ole määrimist. Kas peaksin muretsema, või on tegemist ikkagi emaka laienemisest tingitud valuga? Nii hull see pole, et igapäevatoimetusi segaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine emakaväline rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.