Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Emakaväline rasedus ja reisile minek

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Emakaväline rasedus ja reisile minek

Postitas:

Rasedustest oli positiivne (teine triip oli väga hele), menstr.tsüklit ma üles ei märgi, aga justkui peaks juba uued päevad pidanud olema, alakõht valutab. Käisin täna arstil, rasedust ei näinud, aga ütles, et võib olla emakaväline aga kindlalt ei öelnud. Tehti analüüsid, võeti veri. Kutsus tagasi järgmiseks reedeks, et ehk siis on paremini näha.

Mul aga mure selles, et perega on planeeritud 2-päevane sõit Helsingisse. Lapsed on seda kaua oodanud, päev planeeritud, ööbimised jne. Kas ma peaksin reisit loobuma? Ütlen lastele et ei lähegi? Et juhuks kui tuleb nö katkemine (mis ei pruugi ju juhtuda). Ma lihtsalt ei kujuta ette kuidas lastele ära ütlen, see sõit on nii kaua oodatud.

Juhul kui läheme, kuidas saaksin end kaitsta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul on praegu alles menstruatsioon ära jäänud, siis ei saagi veel UH-s midagi näha olla, ka mitte emakasisese raseduse korral. Iga vastutustundlik naine peaks ikkagi oma menstruatsioonikalendrit pidama ja oodatavat uue menstruatsiooni algust teadma.

Praegu ei saa Sulle ju midagi soovitadagi. Kui Sul on rasedust näiteks alles natuke üle nelja nädala (raseduse algust loetakse kokkuleppeliselt eelmise menstruatsiooni esimesest päevast), siis esiteks on väga tõenäoliselt Sul ikkagi emakasisene rasedus, mida UHs veel polnud võimalik tuvastada, ning tõenäoliselt pole üldse mingit ohtu. Või kui toimubki katkemine, siis olenemata sellest, kas tegu oli emakasisese või -välise rasedusega, tähendaks see Sinu jaoks eeskätt lihtsalt tavalise menstruatsiooniga võrreldes mõnevõrra suuremat veritsust ning ilmselt ka kõhuvalu (kui otsustad Helsingisse minna, siis pista igaks juhuks käekotti valuvaigistid ning hoia käepärast mõni paksem hügieeniside, et ootamatult alanud verejooks suuri ebameeldivusi ei põhjustaks).

Kui Sul peaks aga näiteks juba kaheksas rasedusnädal olema, siis esiteks oleks selleks ajaks tõesti juba kindlalt pidanud UH-s emakasisest rasedust nähtama ning emakaväline rasedus oleks seega vägagi tõenäoline, ning samas oleks reaalne ka munajuha lõhkemise oht, mis võib viia kiirelt eluohtliku verekaotuseni ja nõuab kindlasti operatiivset tegutsemist …

Praegu ilmselt räägib mõni asjaolu selle kasuks, et pigem Su rasedus ikkagi veel väga suur ei ole. Emakavälise raseduse puhul muidugi enamasti hCG (hormoon, mida ka rasedustest detekteerib) tõuseb mõnevõrra aeglasemalt kui normaalse raseduse korral, kuid kui rasedus on juba nii suur, et munajuha võib lõhkeda, siis tõenäoliselt ikkagi oleks Sul rasedustestil triip juba tumedam. Nii et vahest Sa ikkagi võid riskida minna. Aga edaspidi püüa ikka oma tsüklil paremini pilk peal hoida, eks? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Euroopa ravikindlustuskaart on olemas? Ma ei usu, et seda sul vaja läheb, aga igaks juhuks võiks ka reisikindlustuse teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Emakaväline rasedus ja reisile minek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.