Esileht Pereelu ja suhted Emal on vist stress.

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: Emal on vist stress.

Postitas:

Kirjandusest meenub mulle Gorki ema. seal oli rõhk mitte majapidamistöödel, aga pigem lapse toetamisel.
Tunnetan, et teemaalgataja jättis midagi olulist rääkimata.
Teemaalgataja suhtumine emasse on väga imelik, et ema on nagu õhk, millele hakatakse mõtlema siis, kui see pole enam puhas või seda hakkab nappima? Kuidas on asjad niikaugel jõudnud? Ilmselgelt vajad ema toetust ja seltsi.
Kiita võiks inimest selle eest, kes ta on ja mida ta teeb, mitte selle eest, kui hästi ta vastab kellegi ideaalile. Sulev Nõmmiku filmist „Noor pensionär“

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju armastan oma ema ja kas tõesti arvate, et käingi temale isaga tehtud asju, reise nina peale hõõrumas? Et olengi nii jube tütar. Jah, kui tõesti sõidame reisile, siis pean ju emale sellest rääkima, et meid ei ole nädal-paar. Ma ei hakka ju valetama, et kellega ma lähen – kui küsib.
Reisile oleme vennaga kutsunud, ka teatrisse, kinno. Sõbrannad on tal ära kadunud, korra tuli ema suust selline lause, kui küsin ühe sõbranna kohta – et ah, milleks, neid ju minu elu ei huvita. Kardan, et ta on ka need oma pahura olekuga eemale tõrjunud.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.05 14:33; 05.05 14:53; 05.05 18:53; 06.05 07:52; 06.05 17:54; 06.05 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe õnn on teise õnnetus. Muidugi on õnnelikuga kergem ja toredam suhelda.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes teemaalgatajat miinustavad mõelge, kas te ikka suudaksite, kui teile vastuseks tuleks aastaid selliseid sõnad: ma ei taha mitte midagi näha; ärge tulge mulle külla, mul on paha tuju; ega teie mind ju niikuinii ei armasta; mis mõtet sellel kõigel on; ma olen juba nii vana, kes mind ikka tahab; eks ma olen kõige halvem inimene maailmas; sinu pärast on mul elu elamata jäänud, ma pidin sind kasvatama; mul oli nii raske, et ma pidin sind kasvatama; ma olen sinu jaoks kõik ohverdanud ja nüüd olen ma üksi; mul ei ole mitte ühtki sõpra; mis mõtet on mul koristada; mis mõtet on mul uusi riideid osta, ma suren ju niikuinii varsti ära, mida ma oma sõpradega ikka räägin, nad ei mõista mind jne.

Ja sellist juttu olete te kuulnud oma 20ndates eluaastest alates. Kogu see isa depressiooni koorem on ainuüksi sinu peal. Proovid teha kõik, et isa aidata, aga tema ikka vastab: ei taha, ei meeldi, pole mõtet. Ma saan aru, et ta on depressioonis, olen teda viinud ka sunniviisiliselt haiglasse. Minu jaoks vahet enam pole, kas isa oleks joodik või depressioonis, üks ja sama koorem on kanda.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:36; 07.05 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjandusest meenub mulle Gorki ema. seal oli rõhk mitte majapidamistöödel, aga pigem lapse toetamisel.

Tunnetan, et teemaalgataja jättis midagi olulist rääkimata.

Teemaalgataja suhtumine emasse on väga imelik, et ema on nagu õhk, millele hakatakse mõtlema siis, kui see pole enam puhas või seda hakkab nappima? Kuidas on asjad niikaugel jõudnud? Ilmselgelt vajad ema toetust ja seltsi.

Kiita võiks inimest selle eest, kes ta on ja mida ta teeb, mitte selle eest, kui hästi ta vastab kellegi ideaalile. Sulev Nõmmiku filmist „Noor pensionär“

Täiesti õige tähelepanek, et teemaalgataja vajab ema toetust ja seltsi. Kas selline lapsevanem suudab pakkuda toetust ja seltsi! EI SUUDA! Ta nõuab nagu kolmeaastane tähelepanu ja järgmisel hetkel jonnib, et ta ei tahtnud nii ja mitte praegu ja mitte täna ja nii edasi.

Minu ema on eluaeg olnud depressioonis. Juba siis, kui ma olin viieaastane. KÕIK oma elu keerulised olukorrad olen ma pidanud ise ja üksi hakkama saama. Mitte keegi MIND ei toetanud. Kui mul oli koolis raske ja kurtsin, siis ema ütles, et ise oled süüdi. Kui ma juba täisealisena kolisin, sain lapsed, vahetasin töökohta, oli raske tervisemure – siis ema ainult halises, et kui keeruliseks mina tema elu teen. Tal on nüüd nii palju muret! Ja ometi ei teinud ta muud kui oli oma kodus ja muretses, oleks ta oleks aidanud midagigi teha – ei, tal on ju niiiii raske kogu aeg ja kas ma siis aru ei saa, et hoopis temal on abi vaja. Mul on ju lapsed – las nemad ise vaatavad mis süüa saab ja kraamivad (olid siis 4 ja 6), sina tule mulle seltsiks, aita mind (ema oli 54 siis). Ahjaa – tema põhilause “Sa oled nii egoistlik, mõtled ainult sellele, kuidas sinul hea oleks.” Jah, aga kes siis, tema ju minu heaolule ei ole kunagi mõtelnud.
Masendav.
Mina ravisin seda halisemist nii, et ei aidanud, ei käinud ja ei teinud. Kuulasin vahel ära ja kogu lugu. Lõpuks õppis ise elama ja ise tegema. Oli raske küll aga mis tal üle jäi.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 13:49; 07.05 10:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Emal on vist stress.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.