Esileht Sünnitus Emalt lapsele video

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Emalt lapsele video

Postitas:

Mul on sugulane, kes on rase ja suitsetab. Plaanib teise raseda sõbrannaga veini õhtut.
Ütleb, et vähendas suutsetamist (10!!) suitsu päevas ja et ta ei kavatsegi end täis juua aga päris karsklane ka olla mitte.

Toob mulle muudkui näite oma õest ja sellest samast rasedast sõbrannast, et nemad suitsetasid terve raseduse ja jõid ka aeg-ajalt ja lapsed on terved.

Tahaksin talle näidata video, kuidas tema tarbimised last mõjutavad. Kunagi aastaid tagasi nägin video, kus nt ema jõi piima ja kujutletav laps kõhus naeratas ja kui ema tegi suitsu siis laps köhis. Keegi teab seda videot?

Sugulane ei räägi eriti inglise keelt seega selgitustega videodest, mis youtubest leidsin pole kasu.
Oskab keegi seda video leida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 05:23; 22.04 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mis videot mõtled, aga ei osanud otsida. Suitsetamise koha pealt tean, et rasedal ei soovitata suitsu maha jätta, sest ema organism sellega harjunud. Mu sõbrannale arst nii ütles- soovitati vähendada kogust, aga mitte päris maha jätta. Tekkis küsimus, et vana see sugulane on, et suhtub rasedana joomisesse/suitsetamisse nii kergelt? Lapsel võivad terviseprobleemid või vaimsed kalded hiljem alles tekkida

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 suitsu päevas on palju, isegi 1 suits oleks liiga palju. Rasedus kestab kuskil 280 päeva, mis teeb 2800 suitsu.

Kunagi oli Olaf Suuderi saates ka sellest visualiseering. Võibolla leiad selle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan, et ükski video ei suuda seda suhtumist oma ja lapse tervisesse kuidagi muuta. Küll leitakse uusi vabandusi ja õigustusi oma käitumisele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohjah. Sugulane on 34a.

Ma ka otsisin aga ei leia. Ju siis pole vajagi. Ehk ta ise mõistab kunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 05:23; 22.04 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/loote-alkoholsundroom/

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Fetaalne_alkoholis%C3%BCndroom

https://tervis.postimees.ee/249592/alkohol-on-lootele-ohtlik-murk

Kui ta joomise pärast endale käitumishäiretega ja õpiraskustega lapse saab, siis on see puhtalt tema enda viga. Lapsest on ainult kahju, sest seda ei saa parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mis videot mõtled, aga ei osanud otsida. Suitsetamise koha pealt tean, et rasedal ei soovitata suitsu maha jätta, sest ema organism sellega harjunud. Mu sõbrannale arst nii ütles- soovitati vähendada kogust, aga mitte päris maha jätta. Tekkis küsimus, et vana see sugulane on, et suhtub rasedana joomisesse/suitsetamisse nii kergelt? Lapsel võivad terviseprobleemid või vaimsed kalded hiljem alles tekkida

See on ainult suitsetajate eneseõigustus. Enamus inimesi siiski jätab raseduse ajaks suitsetamise maha ja kindlasti ei ole see mitte kuidagi kahjulikum, kui edasi suitsetada. Kui nüüd mõelda, siis kõik need ained, mis laps läbi suitsetamise kõhus saab vs ei saa neid aineid, vaid hapnik liigub paremini jne. No kuidas see suitsetamine kasulikum on? Jube mõeldagi, mis infot arstid veel rasedatele jagada võivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hiljuti UHs ja arst ütles, et lootel on suur kasvupeetuse risk ja tuleb jälgida. Aga mainis ka, et last aitab palju see, et ma ei suitseta. Kui oleks suitsetaja, siis ilmselt poleks ma hetkel enam lapseootel. Rasedus 29nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus Emalt lapsele video