Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: emapalk

Postitas:

Küsimus siis emapalga kohta. Kui saan hetkel veel emapalka paar kuud aga olen uue lapse ootel. Kas tohin minna vahepeal tööle nendel kuudel mis jäävad praeguse emapalga lõpu ja uue dekreedi alguse vahele? Ega see kuidagi mu emapalka ei muuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laste vanusevahe on alla 2a 6 kuud, siis saad emapalka sama, kui esimese lapsega. Käid vahepeal tööl või ei käi. Ma saan aru, et tööle tahad minna peale VH lõppemist? Kui lähed enne, siis ei tohi palk olla rohkem kui hüvitise miinimum, minu meelest oli see ca 290 eur, kontrolli järgi.
Suurim miinus vahepealsel töötamisel on see, et kui juhtud peale teise lapse saamist töökoha kaotama, siis saad töötuhüvitist vastavalt vahepeal teenitud tulule, mis tihtipeale väiksem, kui VH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH saamise perioodil tohib kuus (ilma et VH vähendataks) teenida KUNI 278,02 bruto/kuus (mitte miinimumpalk 290 vaid miinimummäär 278,02).

Kui VH on lõppenud, võib teenida piiramatult.

Õigus saada eelmisega sama VH on igal juhul, kui järgmine laps sünnib enne eelmise 2a6k saamist.
See, kas sa vahepeal töötad, õpid, oled töötuna registreeritud, oled lhp-l vms, see seda õigust ei muuda.
Kui töötad nii palju, et uuestiarvutatud VH(aastal 2012 saadud töine tulu jagada 12k) on suurem kui eelmine VH, saad suuremat. Muidu eelmisega sama. Väiksemat ei saa.
NB!
dekreeti KINDLASTI viimasel võimalusel st 30p enne tähtaega(sest sünnitusjärgne osa dekreedist kompenseeritakse VH suuruseni)kuna algul saad dekreediraha miinimumpalga põhjal.

infoks Kägu 09:02-
Teemaalgataja soovib minna tööle pärast VH lõppu…mitte VH ajal, siis pole piirangut ega pea piirduma 278/kuus brutoga

Kui töötad max 3k siis pole ka ohtu töötuskindlustushüvitise vähendamisele (viimased 3 väljamaksekuud jäävad ju arvestusest välja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.