Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: emapalk

Postitas:

sellest on küll npalju räägitud, kuid tahan teada, et kui ma pole tööl käinud, kui palju hakkan ma emapalka saama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

290 eurot

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma õigesti mäletan siis miinimuni järgi aga kontrolli siit seadusest üle https://www.riigiteataja.ee/akt/13315688

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eelmisel aastal pole saadud mitte ühtki eurot sotsmaksustatud töist tulu, siis
VH miinimumMÄÄR st 278,02 eurot bruto kuus.

Kui pisutki töötatud, siis miinimumPALGA suuruses st 290 eurot bruto kuus.
______________
http://www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html

Kui vanem ei töötanud hüvitisele õiguse tekkimisele eelnenud aastal, siis makstakse vanemahüvitist hüvitise määras, mis 2012. aastal on 278,02 eurot.

Kui vanem nimetatud aastal töötas, kuid tema keskmine sissetulek jäi alla alampalga, makstakse vanemahüvitist alampalga määras. 2012. aasta alampalk on 290 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis, kui sa pole päevagi tööl käinud, siis kätte saad sa 249.88 eurot kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saan õigesti aru. Mina olen rase aastal 2012, sünnitan 2012 september. Käisin ametlikult tööl ühe kuu. Sain ühe kuu palga kätte, sealt laekusid ka sotsmaksud. Seega saan mina emapalka brutona 290 euri?
Tänud teema eest. Ei teadnudki seda varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa 2011 käisid tööl, selles on küsimus;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa hetkel ei tööt ja sünnitad 2012 siis algab VH aastal 2012 ja määratakse eelmise st 2011.a alusel.Kas see 1 k töötamist oli 2011?
Kui oli 2011, saad VH-ks 290-tm/kuus.
Kui oli 2012 siis 2012 algava VH puhul saad 2011 alusel…

Kui saad tööle ja lähed rsp-le(dekreeti) mitte enne 14.augustit, algab VH dekreedi lõpust, dekreedi lõpp on 2013 ja VH määratakse 2012.a alusel. Kui 2012 töötad mõne päevagi enne dekreeti, saad Vh-ks 290-tm/kuus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin nii 2011 kui ka 2012 aasta. 2012 aasta selle ühe kuu.
Ega polegi oluline tegelikult kas saan paarkümmend euri vähem või rohkem. Majanduslik seis õnneks selline, et ei pea sõltuma sellest kas käin tööl või mitte. Sai tööl käidud pigem selleks, et kodunt välja saada. Kodus ka istuda ei saa. Aga kodune majapidamine hakkas lohakile jääma (meil mahelihaveise kasvatus, koos hobustega)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jällegi juhus, kus peaksin vh saama 2012 alusel, aga olen pidevalt sel aastal haiguslehel. Tööl kokku olnud vast 1,5 kuud. Palk muidu korralik. Kas saan siis ka miinimumi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis täpsustaks ka asja 😀 Käisin 2011 aastal tööl 3 nädalat + 2 nädalat +2nädalat(erinevates kuudes). Palk oli nende eest selline,et kordagi ei pidanud tulumaksu maksma, kas siis saan minagi 290 eurot?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul jällegi juhus, kus peaksin vh saama 2012 alusel, aga olen pidevalt sel aastal haiguslehel. Tööl kokku olnud vast 1,5 kuud. Palk muidu korralik. Kas saan siis ka miinimumi?[/tsitaat]

Tavaline haigusleht jääb VH arvestusest välja.
Kui tegemist kergemale tööle üleviimisega (ükskõik kas viidi kergemale tööle üle või olid selle puudumisel kodus), jääb antud lehe periood ning ka selle eest saadud hüvitis arvestuse sisse.

Kui suur täpselt VH tuleb, selleks on antud juhul andmeid liiga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]La-tii kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina siis täpsustaks ka asja 😀 Käisin 2011 aastal tööl 3 nädalat + 2 nädalat +2nädalat(erinevates kuudes). Palk oli nende eest selline,et kordagi ei pidanud tulumaksu maksma, kas siis saan minagi 290 eurot?[/tsitaat]

Tulumaksu maksmine või mittemaksmine ei ole kuidagi oluline.

Oluline on see, et said sots.maksuga maksustatud TÖIST tulu ja seega saad alampalga suuruses VH ehk siis 290 eur bruto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.