Esileht Beebi ja mitmikud Emapalk 70p?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Emapalk 70p?

Postitas:

Plaan on peale lapse sündi teha nii, et 10 päeva on lapse isa kodune ja siis 70 päeva olen mina ainsana kodus ja lapse isa tööl. See on siis see päevade arv, peale mida saab mees isapuhkusele jääda. Mina ise olen töötu õpilane. Nagu aru saan, siis need 70 päeva, mil isa veel puhkusele jääda ei saa, saan mina miinimum emapalka? Või ei saa, kuna isa hiljem isapuhkusele jääda plaanib? Mis summa see miinimum hetkel on, kui enne sündi tööl pole käinud? Võtsin sotsiaalkindlustusametiga ühendust aga pole veel vastust saanud, mõtlesin, et uurin siit targematelt, kas olen õieti aru saanud! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 21:17; 30.05 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui ema on elus st olemas, siis vähemalt 70p pärast lapse sündi saab vanemahüvitist(VH) tema.Teed VH avalduse ja VH algab lapse sünnist.

See, kas isa on samal ajal 10 tööpäeva isapuhkusel või see, et pärast soovib isa saada VH ja jääda lapsehoolduspuhkusele(võib ka mitte jääda st edasi töötada ja ikka saab VH) ei mõjuta seda kohe mitte kuidagi, ikka saad sina VH minimaalselt 70p.

Pärast saate soovi korral VH saajat vahetada st selleks võib olla ka lapse isa, teete VH avalduse isale+sina annad nõusoleku, et tema saab VH, mitte sina.NB! arvestage seda, et VH saajat vahetada saab alati 1.kuupäevast st pärast lapse 70päevaseks saamist järgmise kuu algusest…seega võib see periood olla ka üle 70p…kõik lapsed ei sünni nii, et oleksid 1. juba 70p vanad.

Sinu laps sünnib 2018.a? 2017.a sa mitte päevagi ei töötanud ametlikult kuskil(n koolivaheajal)?
*kui ei töötanud on sinu VH miinimummäär e 470 kuus
*kui töötasid kas või päevakese on miinimumpalk st 500 kuus

Kas sa jätkab õppimist st oled edasi õpilane? Kui ei, siis kuna VH saab isa puudub sinul ravikindlustus(Haigekassa).

Samuti oleks rahaliselt ju kasulikum isal töötada ja palka saada + sinul VH kui isa saab ainult VH?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2018a sünnib jah, nüüd suvel. Töötasin 2017 aastal ametlikult suvel paar kuud, seda ma ei taibanud ise arvestadagi! :O Sügisest jätkan õppimist 🙂 Isa vh on niivõrd suur, et tuleb igati kasulik + mingist hetkest teeb poole koormusega tööd ka veel juurde.
Suur aitäh sulle nii põhjaliku vastuse ees!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 21:17; 30.05 12:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Emapalk 70p?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.