Esileht Tööelu, raha ja seadused. emapalk kohe lõppeb, kas edasi toimida töötuna?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: emapalk kohe lõppeb, kas edasi toimida töötuna?

Postitas:

Tere
Mul suur küsimus ja mure. Nimelt asi järgmine, et emapalk saab kohe dets otsa aga vanasse töökohta ma kindlasti tagasi ei lähe. Väga ebainimlik koht, kannatasin lõpus ära , kuna teadsin et lähen lapsepuhkusele.
Nüüd kuni 2013 sügiseni plaan kodus olla ja kui näkkab siis saab lapse sept algusest ka lasteaeda.
Mul on ju targm vormistada ennast hetkel töötuks, või kuidas? Saaks natukenegi elamiseks raha. Kas tööturaha sõltub ka millal vormistan ennast töötuks kas sellel aastal või järgmisel?
Nii palju küsimusi aga asi väga ebaselge ja keeruline ning ellujäämiseks vajalik. Tänud kõigile kes vastavad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on nii, et töötuskindlustuse hüvitise saamiseks pead saama eelmisest töökohast koondamise.
Kui sa ise otsustad mitte tagasi minna, siis see ei anna sulle õigust hüvitisele (sa oled töökohast omal soovil loobunud; emapalga lõppemine ei puutu selles küsimuses asjasse). Sa saad ennast töötuna arvele võtta, haigekassa kindlustus on sul kuni lapse 3 a saamiseni nagunii olemas aga sa ei saa sellisel juhul töötuskindlustushüvitist.
Võib-olla saad töötu abiraha aga ilmselt keegi järgmine täpsustab; ma ei ole selle valdkonna spetsialist aga ma olen seda asja kunagi põgusalt uurinud.

Kas nad soovivad sind tagasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 23:41; 05.12 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu teada on nii, et töötuskindlustuse hüvitise saamiseks pead saama eelmisest töökohast koondamise.
Kui sa ise otsustad mitte tagasi minna, siis see ei anna sulle õigust hüvitisele (sa oled töökohast omal soovil loobunud; emapalga lõppemine ei puutu selles küsimuses asjasse). Sa saad ennast töötuna arvele võtta, haigekassa kindlustus on sul kuni lapse 3 a saamiseni nagunii olemas aga sa ei saa sellisel juhul töötuskindlustushüvitist.
Võib-olla saad töötu abiraha aga ilmselt keegi järgmine täpsustab; ma ei ole selle valdkonna spetsialist aga ma olen seda asja kunagi põgusalt uurinud.

Kas nad soovivad sind tagasi? [/tsitaat]
milleks võtta sõna asjas, millest sa midagi ei tea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

milleks võtta sõna asjas, millest sa midagi ei tea?[/tsitaat]

Ja milleks selline kommentaar ? Vähemalt ta püüdis aidata, ei pea olema selline uss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuks vormistamise plusse on palju, kui kindlasti ei lähe vanasse kohta tagasi tööle. Saad tasuta koolitusi, toetust. Enne pead muidugi vanasse töökohta lahkumisavalduse viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see Kägu, kes midagi ei teadnud aga sõna võttis:)
Aga kui ma juba sõna võtsin, siis kirjutan, mida ma nüüd veel tean.

Töötutoetust saad; täpne info
http://www.tootukassa.ee/index.php?id=11355#ting

Aga ma soovitan enne ettevõttele teatamist (et sa tagasi ei tule) minna Töötukassast läbi. Sealt saad kõige täpsema info, mis toetused sulle ette on nähtud, kui sa sinna ettevõttesse tagasi ei lähe.

Näiteks koolitust, tööpraktikat jms saavad Töötukassa lehel oleva info järgi ainult need, kelle töösuhe on lõppenud koondamise tõttu.
http://www.tootukassa.ee/index.php?id=11317

Kui kohale ei saa minna, siis telefoni teel saab ka infot, tel 15501.

Aga veelkord – võib-olla on nad nõus koondamise andma? See tagab max toetused (hüvitse, koolitused, tasustatud tööpraktika jms).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 23:41; 05.12 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

milleks võtta sõna asjas, millest sa midagi ei tea?[/tsitaat]

Mina ei lugenud sellest postitusest, mille suhtes sina ussitad, küll mingit valeinfot. Omal soovil töölt lahkudes ei saa tõesti kindlustushüvitist, ainult pisikest töötutoetust. Haigekassa on teemaalgatajal nagunii lapse 3aastaseks saamiseni olemas.

Mida ei mainitud, oli kohustus korrapäraselt kindlal ajal ennast töötukassas näitamas käia. Pead raporteerima, mida oled teinud, et tööle saada. Pikaajalised töötud suunatakse tööharjutusele. Seal pead teatud perioodi jooksul kohustuslikus korras päevast päeva kohal käima (kes last hoiab?) ja mingit lihtsat nüri tööd sisuliselt ilma rahata tegema. Aga see on pikaajaliste töötute rida ja mitte igal pool ja mitte alati ja mitte kõiki ei saadeta sinna tööharjutusele. Ettekujutus, et võtan ennast töötuna arvele ja siis hakkab kui küllusesarvest koolitusi tulema, on pehmelt öeldes ülioptimistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud Teile vastuste eest, ärge nüüd riidu ka minge 🙂 !
Kindel on see, et sealt firmast koondamist nad küll ei anna, tean juba nende suhtumist töölistesse.
Samas ma ei loe kusagilt välja, palju on hetkel see abiraha mida töötu saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötutoetus
Töötutoetuse päevamäär 2012. aastal on 2,11 eurot.
Töötutoetuse 31-kordne päevamäär 2012. aastal on 65,41 eurot (see siis kuus)

http://www.tootukassa.ee/index.php?id=11319

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui hale ikka…. see summa ma mõtlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu, kes teemaalgatajale esimesena vastas, jagas ju täiesti õiget infot.

Vaata, äkki õnnestub Sul kuidagi koondamine organiseerida. Räägi oma tööandjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks vist annan kurja nõu. Aga kui koondamine ei õnnestu, siis ehk on sul mõni tuttav, kes sind oma firmasse tööle vormisab tähtajalise lepinguga ja miinimum palgaga? Tähtajalise lepingu lõpp = sama mis koondamine, et hakkad töötuhüvitist või kuidas iganes seda nimetaakse saama kunagise palga järgi, mis sul oli enne emapalka. Mingi aeg tagasi oli nii, et viimased 3 kuud, mis tööl käisid ei arvestatud ja siis 6 kuud enne seda arvestati. Seega kui sul oli enne dekreeti kõrge palk siis ek tasub seda teha..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tkh saab tõesti, kui lõpeb tähtajaline leping.

Aluseks on viimasest 12 kuust (mitte 9k) 9 esimese keskmine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine variant on ju ikkagi lasta sel töökohal tiksuda – koguneb tööstaazi ja lisaks haigusrahad tulevad.

Lisaraha saad teenida näiteks lapsehoidjana töötades – mul mitu tuttavat võtnud peale emapalga lõppemist endale 1-2 hoiulast. Lastehoid.net lehel leiad päris palju tööpakkumisi, kus otsitakse täiskohaga hoidjat. Üks tuttav saab suisa 800 EUR/kuus (hoiab täiskohaga 2 aastaseid kaksikuid) – see võrreldes töötukassa toetustega juba viisakas sissetulek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuna arvelevõtmise mõte on ikka tööd otsida, mitte toetusi saada ja kodus istuda. Töötuna arvele võetakse siis, kui ollakse valmis ka kohe sobiva töökoha avanemisel tööle minema, oled sa selleks valmis kohe peale VH lõppu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, ka just mõtlesin siit sama küsimuse küsida.
Seda, et mis toetust ja kui palju ja kui pikaks ajaks määratakse, sellega olen kursis.

Aga…

Ma just kahtlen, et kas minu- ja teemaalgataja sugused üldse kvalifitseerume sellele toetusele? Sest peab ju olema valmis kohe tööle asuma. Minul küll ei ole võimalik tööle minna, last ei ole kuhugi panna. Olen justkui pealesunnitult töötu. Kas see on nende jaoks piisav põhjus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Heh, ka just mõtlesin siit sama küsimuse küsida.
Seda, et mis toetust ja kui palju ja kui pikaks ajaks määratakse, sellega olen kursis.

Aga…

Ma just kahtlen, et kas minu- ja teemaalgataja sugused üldse kvalifitseerume sellele toetusele? Sest peab ju olema valmis kohe tööle asuma. Minul küll ei ole võimalik tööle minna, last ei ole kuhugi panna. Olen justkui pealesunnitult töötu. Kas see on nende jaoks piisav põhjus?[/tsitaat]

Pead vastu võtma SOBIVA töö, vaata seadusest järgi, milline see on. Kui sobiv töö ka oleks, siis iseasi, kas sa tööle saaksid. Isegi kui peaksid cv saatma või töövestlusele minema (seda ei kontrolli keegi), siis keegi ei keela öelda nt et sul on lapsed ca kaks nädalat kuus haiged ja sina seega hoolduslehel. Ma kahtlen, et sellisel juhul sind ka tööle võetakse. Peaasi, et täidad seadust, st oled aktiivne tööotsija, kasvõi ainult paberite järgi. Ükski ametnik ei saa keelduda sind seetõttu töötuks vormistamast või toetuste maksmisest, kuna talle tundub, et sa tegelikult ei saa tööle minna või tööl käia, see pole tema mure, kuidas sa hakkama saad. Kõik käib seaduste järgi, mitte selle järgi, kuidas kellelegi tundub. Nt ma ise olin juba väljapaistva kõhuga lapseootel, kui pidin olude sunnil ennast töötuks vormistama, et tkh saada. Ametnik hakkas ka jaurama, et kuidas ma kavatasen tööle minna, kui kohe jään koju jne. No pole absoluutselt tema mure. Pole tema asi, et ma otsin sobivat tööd, see pole ju keelatud. Mina täitsin seaduse järgi oma osa, saatsin cv-si, aga samas lisasin e-mailis ka seda, et tööle saamise korral jääksin alates sellest kuupäevast rsp ning hiljem lhp. Võib ühe korra arvata, kas keegi soovis mind tööle. Ühesõnaga toetustele kvalifitseeruvad need just sellistel tingimustel nagu seaduses on kirjas ja töötukassa ametniku arvamus ei ole siin oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane Kägu ütles kõik, mis vaja !!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. emapalk kohe lõppeb, kas edasi toimida töötuna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.