Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapalk, palun abi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Emapalk, palun abi

Postitas:

Küsimus selline, et mul praeguse tähtajajärgi peaks tita sündima 30 oktoober. kuidas ja kus ma saaks arvutada emapalga ja soov oleks teada kuidas saaksin nii teha et saaksin 2011 aasta järgi emapalka? targemad palun aidake ja millal dekreeti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saadki 2011 aasta järgi emapalka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi. See sõltub sellest, millal jääd dekreeti. Dekreedist 140 päeva ja kui 140s päev jaab aastasse 2012, siis saad 2011 järgi. ARvuta selle järgi millal dekreeti jääd + 140 päeva. Millal see lõpeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arvutuste järgi peaks su tähtaeg olema hiljemalt 22. oktoober.
max 70 päeva enne saab dekreeti minna ja pärast veel 70 päeva dekreedis olla.
mulle tundub ainus võimalus on paluda ämmakal tähtaega varasemaks tõsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soovid tingimata VH 2011.a alusel, peab sinu rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) lõppema hiljemalt 30.12.2012.a ja VH algama hiljemalt 31.12.2012.a
st

kuna rsp on 140p siis rsp-le pead jääma mitte hiljem kui 13.august

Kuna rsp-le saab jääda vahemikus 30 kuni 70p enne sünnituse tähtaega, siis sinu puhul, kui tähtaeg kindlalt 30.10, alates 21.august (varem pole võimalik kui 70p enne tähtaega)
ja
seega sa ei saa VH 2011.a alusel vaid 2012.a alusel.

Saksid VH 2011.a järgi, kui tähtaeg oleks 22.oktoober või varasem.

Aastal 2012 saadav töine tulu jagatakse 12 kuud miinus töövõimetuskuud(sh dekreet), saadaksegi VH suurus.

Seega mida rohkem 2012.a saad palka, puhkusetasu, preemiat jne, seda suurem VH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänud. aga kui ma paluks ämmakalt siis natuke varem dekreeti jäämis siis ikka äkki saaks 2011 a järgi sest see vahe tuleb 200 euri:S:S:S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvutasin et minu andmete kohaselt peaks ma jääma dekreeti 22 august seega sellest hetkest 132 päeva on dest lõpuni ja puudu jääb 8 päeva äkki saan ämmaemanda käest paluda dekreetijäämist natuke varasemaks. seoses tööga vb saaks niferdada natuke varasemaks kuna ma kasutan töös alkoholilahust äkki see kiirendaks mu dekreeti jäämist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dekreeti jäämist ei saa keegi sulle varem mitte mingi nipiga anda kui 70 päeva

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks tõi ultraheli kogu aeg lapse sünni kuupäeva lähemale.
Esimese lapsega oli esialgne tähtaeg 14.07, viimane ultraheli näitas 02.07 (sinna vahele mahtusid veel 06.07 ja 04.07). Ämmaas ütles, et tema usaldaks ikka päevadejärgset tähtaega kõige rohkem, kuid kuna UH järgi on laps suurem, siis lõplikult jäi eeldatav sünnikuupäev 10.07. Laps sündis 24.06.
Teise lapsega oli sünnitähtaeg 17.08. Looteanatoomiajägrne ultraheli oli 15.08. Rohkem ei jõudnud, sest laps sündis 22.06. Dekreet pidi algama alles 18.07, nii et pm läksingi dekreeti siis lapse sündides koheselt.

See 8 päeva, mis sul vaja dekreedi algus varasemaks tuua, ei tohiks probleem olla, kui tõepoolest ultraheli järgi laps veidi suurem on. Oleneb ka, muidugi, kui usalduslikud suhted sul ämmakaga on 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 23:42; 18.03 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on väga tore ämmaemand ja mu töö on sihuke kus saaks äkki natuke varasemat dekreeti jäämist soovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Princecc kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on väga tore ämmaemand ja mu töö on sihuke kus saaks äkki natuke varasemat dekreeti jäämist soovida.[/tsitaat]

Antud juhul varasem dekreeti jäämise soov ei aita midagi – jääda saab kõige varem ikka 70 päeva enne tähtaega. Antud juhul aitab tähtaja nihutamine varasemaks – kui seda tehakse/on põhjust teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nu mul on protsendipalk, kui 2011 aasta järgi vaatan palju ma kuus sain siis selle aasta algusest kuu palk on ligi 200 euri väiksem ja usun et paremaks ei lähe miskit siin. kyisin täna oma vennanaiselt tema sain dekreeti 4 kuud varem juba. talk oli jube halb olla jne, nii et usun et saan ka mina mõne päeva varem dekreedi jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Princecc kirjutas:[/small]
[tsitaat]nu mul on protsendipalk, kui 2011 aasta järgi vaatan palju ma kuus sain siis selle aasta algusest kuu palk on ligi 200 euri väiksem ja usun et paremaks ei lähe miskit siin. kyisin täna oma vennanaiselt tema sain dekreeti 4 kuud varem juba. talk oli jube halb olla jne, nii et usun et saan ka mina mõne päeva varem dekreedi jääda.[/tsitaat]

Mitte kuidagi ei ole võimalik 4 kuud varem dekreeti jääda. Dekreeti saab jääda kõige varem 70 päeva ja kõige hiljem 30 päeva enne tähtaega.

Kui tervisega probleeme, võis vennanaine eelnevalt lihtsalt haiguslehel olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis pigem palu ämmakal tähtaega 8 päeva võrra varasemaks tõsta, siis saad ka dekreeti sellevõrra varem jääda. Kui ultrahelid peaksid ka sünnitähtaega varasemana näitama,k ui päevadejärgne, siis ei tohiks prbleemi olla, ma arvan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 23:42; 18.03 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veelkord:

rsp-le(dekreeti) saab max jääda 70 p ENNE TÄHTAEGA, mitte varem.

Varem saab tervise tõttu jääda haiguslehele aga see ei muuda ei dekreedi algust st jääda saab ikka max 70p enne tähtaega ja dekreet kestab ikka 140p.

Oluline on sinu puhul SÜNNITUSE TÄHTAEG. Kui tähtaeg on mitte hilisem kui 22.oktoober st kas 10,11,12,13,14,15…22 oktoober,
MITTE HILISEM ja siis dekreeti 70p enne tähtaega, siis saad VH 2011.a alusel.
Kui tähtaeg on 23. või hilisem, algab VH 2013
ja VH suurus määratakse 2012 alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Princecc kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on väga tore ämmaemand ja mu töö on sihuke kus saaks äkki natuke varasemat dekreeti jäämist soovida.[/tsitaat]
Ämmaka heasoovlikkus ei loe, seadusega on need asjad paika pandud. Seadus on sinu ja ämmaka soovidest ülimuslikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

homme helistan ja kysin sest tööjuures ka kysiin ja nad ytrttlesid kõik et saan 2011 a järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesed ei oska arvutada st lugeda kalendrist 140 päeva, alustades 70 p enne sünnituse tähtaega(tähtaeg on 71.päev) siis pole midagi teha

kui nad saavad dekreedi lõpu mingi ime läbi 2012.aastasse siis edu neile.

Kalender näitab lõppu 2013 ja sel juhul on VH 2012.a alusel.

Dekreeti ei saa jääda varem kui 70p enne sünnituse tähtaega
ja
VH määratakse mitte sünnituse kuupäevast vaid dekreedi lõpust arvatuna eelmise kalendriaasta alusel.

Kui tähtaeg on 30.oktoober, ei saa dekreeti jääda(seadus ei luba) varem kui 21.august
lugedes
21.augustist edasi 140 p saad dekreedi lõpu 7.jaanuar 2013

ja 2013.aastale eelnev on 2012 a
st
SINU VH ON 2012. a KESKMINE.

Kui tähtaeg muutub vähemalt 8p varasemaks, saad ka VH 2011.a alusel, sest siis lõpeb dekreet 2012

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 22:09; 20.03 23:01; 21.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel variant:

lahkud vabatahtlikult töölt 31p enne sünnitust, arstilt keeldud dekreedilehte võtmast, kinnitades et oled töötu.
Kaotad õiguse dekreeti minna ja dekreediraha.
Töötuna algab VH lapse sünnist ja eelmise aasta alusel
st
saadki 2011 alusel.

Lihtsalt töökohta siis enam pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 22:09; 20.03 23:01; 21.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa, teemaalgataja, oled ikka naljatilk. Ise küsid siin nõu ja sulle tehakse arvutused mitu korda puust ja punaseks ette ja ikka arvad, et tead paremini ja usud oma töökaaslasi, kes pole ilmselt kursiski nende seadustega. Ütlen ka ise veelkord – ainus võimalus sul saada emapalka 2011 keskmise järgi on lasta ämmaemandal tõsta tähtaeg lähemale – st, et kui tema väljastab sulle lehe, mille alusel tööandja sind haiguslehele (dekreeti) saadab, siis seal lehel peab olema sünnitustähtajaks 22.oktoober ja dekraati pead minema täpselt 70 päeva enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sorrrrrrrrrry olen mures nagu aga vahet pole, tänan neid kes aitasid. läheb nahu läheb siis ega ma seadusest yle ei astu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadusest üle astuda sa ei saagi.

Sul on võimalus olukorda päästa st saada rohkem VH, kui
*teenid lisatulu(II töökoht n koos mõne sugulasega, kes aitab kuid raha saad ametlikult sina st leping sinu nimele vms), saad preemiat jms
st
tõstad igati oma 2012.a keskmist
ja kindlasti hoidud haiguslehega \”üleviimine kergemale tööle\” kodus olemisest

või
konsulteerid ämmaemandaga ja erinevate meetoditega(viimane menstruatsioon,lapse liigutused, südametöö teke, UH jne)määratud sünnituse tähtaega täpsustades palud valida n ö I st kõige varasema
ja
kui see on 22. või varasem, saadki VH 2011.a alusel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 22:09; 20.03 23:01; 21.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain titemammast sõbrannaga kokku kes synnitas novembris ja saab eelmise aasta järgi emapalka, ta ytles et yks asi on dekreedirahad mille saan 2012 järgi juna 140 päeva on nii et 8 päeva läheb 2013 dasse ja emapalka saan lapsesyndimise järgi ehk kui laps synnib 2012 siis saan 2011 a järgi emapalka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain titemammast sõbrannaga kokku kes synnitas novembris ja saab eelmise aasta järgi emapalka, ta ytles et yks asi on dekreedirahad mille saan 2012 järgi juna 140 päeva on nii et 8 päeva läheb 2013 dasse ja emapalka saan lapsesyndimise järgi ehk kui laps synnib 2012 siis saan 2011 a järgi emapalka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana sa oled? Mitu rida sa oled suuteline eesti keeles järjest läbi lugema? Palun võta see teema uuesti lahti ja loe postitused läbi. Kui korraga kõike ei jaksa, siis tee vahepeal paus.

Ma üritan igaks juhuks uuesti: emapalka saad sa dekreedi lõppemisele eelneva aasta sissetuleku järgi.

Kui dekreet lõpeb 2013. aastal, siis arvutatakse emapalk 2012. aasta sissetuleku põhjal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Princecc kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sain titemammast sõbrannaga kokku kes synnitas novembris ja saab eelmise aasta järgi emapalka, ta ytles et yks asi on dekreedirahad mille saan 2012 järgi juna 140 päeva on nii et 8 päeva läheb 2013 dasse ja emapalka saan lapsesyndimise järgi ehk kui laps synnib 2012 siis saan 2011 a järgi emapalka.[/tsitaat]

Dekreedirahad igal juhul 2011 alusel.
Kui dekreet lõppeb 2012, siis vanemahüvitis 2012 alusel. Kui dekreet lõppeb hiljemalt 30.12.2012, siis vanemahüvitis 2011.aasta alusel.

Eelnevalt on mitu korda juba ka pikemalt selgitatud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga tegelikult mis meil sellest, kui keegi oma rumalusest oma võimalused suuremale emapalgale ära rikub, tema ju hakkab vähem raha saama mitte meie.
Tal on veel tükk aega võimalus uskuda, et hakkab oma soovide järgi mitte seaduste järgi saama.
eks nõu tuleb anda neile kes seda kuulata tahavad aga mõttetult 10 korda ühte ja seda sama puupeale seletada pole vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täitsa lõpp. see ainult kinnitab minu arusaama sellest, et noorte võime mõista teksti, läheb järjest nõrgemast. lihtsalt ei saada aru, mida kirjutatakse-räägitakse.

teemaalgataja.. kui sinu dekreet lõppeb 2012 a-l, siis saad VH-d 2011 a järgi. kui dekreet lõppeb 2013, siis saad VH-d 2012 a järgi.
kui dekreeti ei jää (ehk siis puudub kehtiv tööleping), siis hakatakse VH-d maksma ALATES lapse sünnist (ehk siis ei loe arsti poolt määrtud sünniaeg vaid reaalne aeg, mis sinul on kindlasti 2012 a-l). sinu sõbrannal ilmselt ongi juhus selline, et ta ei olnud dekreedis ja seetõttu hakati VH-d maksma alates lapse sünnikuupäevast.
ilmselt on tõde tunnistamiseks liiga valus. antud juhul ei tundu olevat mingit võimalust 2011 a järgi VH saamiseks. kui just arsti poolt määratud sünnitähtaeg ei muutu kõvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

okok vabandust ma olen 26 aastane ja pole omaarust nagu loll ja vahet enam polegi, kui saan yhe või teise alusel siis saan aga kuna mul protsendipalk ja see aastaalgus juba kleinte vähem siis ma ei saa kuidagi rohkem teenida kui kliente pole ja vahe tuleb 100 euri midagi pole teha, tänud kes viitsisid vastata ja seletada ja kui mulle tuleb puust ja punaseks teha siiis pole midagi teha mõnel võtab kauem aega asjast aru saada eriti kui vastajaid on palju ja erinevad. rohkem teid ei tyyyta.
Palun Veelkord Vabandust, aga ei pea niii õelad kohe olema pigem oleks mõni võind vait oll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) algab 2012.aastal ja sellepärast on sünnitushüvitis(dekreediraha) eelmise st 2011.a keskmise alusel.

Kui sünnitada 2012 ja dekreet algab ka 2012 EI OLE MINGIT VÕIMALUST saada dekreediraha 2012.a alusel, ei sinul ega sinu novembris sünnitaval sõbrannal.

HAIGEKASSA ARVUTAB KÕIK JA ALATI EELMISE KALENDRIAASTA ALUSEL st igasugused \”lehed\”(haigusleht, sünnitusleht e dekreedileht, haige lapse hooldusleht), mis algavad 2012, ARVUTATAKSE 2011.a alusel.

Ka sinu sünnitushüvitis=dekreediraha. Ja sinu sõbranna oma ka.

Kuna aga dekreet kestab 140 päeva, siis lõpeb ta 2013.aastal
ja
kuna VH määratakse töötajatele, kes on dekreedis, dekreedi lõpust alates ja eelmise aasta alusel
siis
kuna dekreedi lõpp on 2013 on eelmine aasta 2012
ja
VH on 2012.a keskmise alusel

(st täpsemalt 8 päeva hiljem, kui on vaja, et saaksid VH 2011.a alusel, lõpeb hetkel selle tähtaja alusel sinu dekreet).

Ainult TÖÖTU saab sünnile eelneva aasta alusel. Sõbranna on töötu?
Kui ei ole, saab ta oma VH 2012.a alusel, sest kui juba sina oma 30.okt tähtajaga ei saa kuidagi 140p dekreeti mahutada 2012.aastasse, siis tema ammugi mitte.

Loe ja mõtle, palun.

Ja küsi üle, kuni selge on.

Äkki sa ajad segi mõisted?

Rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) on 140 päeva töövõimetust, mille eest maksab Haigekassa sünnitushüvitist(dekreediraha).

Vanemahüvitis(nn emapalk) on 435p PÄRAST rsp lõppu, mille eest maksab Pensioniamet
ja
enamus inimesi on siis lapsehoolduspuhkusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapalk, palun abi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.