Esileht Pereelu ja suhted Emapalk

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Emapalk

Postitas:

Kui mul sünnib laps nt jaan (noh oletame et 2 jaanuar) 2013.a. siis kas ma saan emapalka 2012 järgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha pärast teed lapsi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nii.
Viimane aeg 2012a tittesid teha, sest aprillist alates eostatud tited võivad alles järgmisel aastal ilmavalgust näha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:11; 13.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult päris nii pole. kui sa pole dikreedis olnud ja tööl ei käi siis nii küll, muidu ikka nii, et kui dekreedi viimane päev on 31.12 siis VH hakkab 1.01 ja seda arvutatakse eelmise kalnedriaasta järgi, see lapse sünnipäev võib olla ka novembri lõpp ja detsember.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et täitsa normaalne ja õige, kui ema arvestab rahaliste võimalustega. Kui teemaalgatajale on oluline, mis aastal laps sünnib (ja tal on veel aega sündi planeerida), siis miks ei võiks ta valida lapse sünniks soodsama aja?
Ka mina kavatsen 2013a beebi saada. Mul rahaliselt pole vahet, kas hakkan VH-d saama 2011a või 2012a järgi. Mina soovin oma lastele minimaalselt 3a vanusevahet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:11; 13.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa TÖÖTAD ja lähed rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti), algab õigus VH-le dekreedi lõpust
st
kui dekreedi lõpp 2012, saad VH-ks 2011a keskmist,
kui dekreedi lõpp 2013, saad 2012.a keskmist.

Kuna dekreet on 140 päeva siis kõik, kes lähevad dekreeti hiljem kui 14.august 2012, nende dekreet lõpeb 2013 ja VH on 2012.a alusel.

Millal laps dekreedi ajal sünnib, kas enneaegsena augusti lõpus või septembris, oktoobris…või alles detsembris-see pole üldse tähtis. Võib sündida ka kogu 2013.a jooksul,kuni 20.november nii, et dekreedi lõpp oleks enne 31.12.2013.

Kui sa EI TÖÖTA ja dekreeti minna ei saa,
siis
saad VH lapse sünnist alates ja eelmise aasta alusel
st
kui töötul sünnib laps 2012, saab VH 2011.a alusel
kui sünnib 2013, 2012.a alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tegelikult päris nii pole. kui sa pole dikreedis olnud ja tööl ei käi siis nii küll, muidu ikka nii, et kui dekreedi viimane päev on 31.12 siis VH hakkab 1.01 ja seda arvutatakse eelmise kalnedriaasta järgi, see lapse sünnipäev võib olla ka novembri lõpp ja detsember.[/tsitaat] Kui laps sünnib jaanuaris, nagu küsitud, siis ei ole küll mingit võimalust, et ’dikriit’ eelneval aastal lõppeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sünnib 2013 jaanuaris siis VH küll 2012 järgi kuid dekreedirahad (4,7k) siiski 2011 järgi kuna dekreeti peaksid jääma juba 2012 detsemris. Esimese VH saaksid siis 2013 juunis alles kui 30p enne dekreeti lähed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd natuke norida siis lapsed võiks ikkagi saada nii et ise oma rahadega hakkama saaksid-see emapalk on kõigest natukene meie riigis olnud ja loodetavalt kaob varsti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:00; 20.01 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui nüüd natuke norida siis lapsed võiks ikkagi saada nii et ise oma rahadega hakkama saaksid-see emapalk on kõigest natukene meie riigis olnud ja loodetavalt kaob varsti.[/tsitaat]

Palun põhjenda oma seisukohta. Et miks siis vanemahüvitis kaduma peaks? Kuulan huviga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siin põhjendada?Lapsi tuleb saada siis kui sa oled selleks nii rahaliselt kui moraalselt valmis.Tõesti on supper saada riigilt sellist toetust aga alati peab olema valmis selleks kui see ühel hetkel kaob.Pakun et enamus naisi on oma lapsed üles kasvatanud ilma selle rahata ja ka kõik said elatud.Mul pole emapalga vastu midagi lihtsalt et see ei tuleks üllatusena kui see kaob.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:00; 20.01 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil ka rasedus plaanitud kenasti nii, et saaks maksimum emapalga. Mudu kaotaks 30% sissetuleksut, kuna raseduseajal tööl käija ei saa. Ja imekombel rasedus täitsa soovitud ajal.Mitte laps pole raha pärast tehtud vaid mida suurem on emapalk, seda rohkem saan ma raha kõrvale panna ja seda kindlamalt saan ma lapsega kenasti 3 aastat kodus olla. Niisiis raha arvutused ikka lapsepärast :)[/tsitaat]
mis tööd sa teed? (lihtsalt huvitab, selle \”käija\” pärast)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Emapalk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.