Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapuhkus ja isapuhkus.

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Emapuhkus ja isapuhkus.

Postitas:

Mul nimelt selline küsimus,et olen kahe lapsega kodus,üks on 2a ja 6 kuud vana ja teine 5 kuune.Hakkasin saama pisemaga uuesti emapalka,kuid nüüd mehel on hetkel tööl seisak ja ei tea millal uuesti tööle saab.Kas oskab keegi öelda,et kui vormistame isa nimele lapseraha saamise(kuna tema sissetulek oli pea 3 korda nii suur kui minu emapalk) kas mina pean siis kohe tööle minema või pean tööandjale kuidagi ka teatama,et ma pole enam pisikesega lapsepuhkusel.Samas on mul ju õigus olla ka vanema lapsega veel kodus pool aastat kuni ta saab kolmeseks,sest reaalselt ma ju pisikese kõrvalt tööle minna ei saa ja kas siis hiljem kui nt.mees saab uuesti tööle ja tahan taotleda taas ise emapalga saamist ,kas mul säilib ikka sama emapalk.Natuke segane tekst aga ehk oskab keegi nõu anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

korraga saab perest olla LHP ainult üks inimene, seega ei saa sa end vormistada vanema lapsega puhkusele.
kui tahate vormistada isa VH saajaks- saate teha alates märtsist, siis on sinu valikud- minna tööle või lõpetada tööleping

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olemas emapuhkust.

Seaduses on küll ISAPUHKUS, mis on 10 TÖÖPÄEVA tasustamata puhkust õigus mehel võtta lapse ema(mehe elukaaslase või abikaasa) rasedus-sünnituspuhkuse (dekreedi) ajal või kuni lapse 2k saamiseni.

On lapsehoolduspuhkus.
Seda saab perest korraga kasutada ÜKS VANEMATEST, hoolimata mitu alla 3a last on.

Teine asi on VANEMAHÜVITIS (mitte emapalk või isapalk).
VH saaja ei pea olema lapsehoolduspuhkusel st võib jätkata töötamist (kui teenib kuni 278,02 bruto/kuus saab 100% VH, kui üle selle, väheneb VH)
aga
KUI ÜKS VANEMATEST ON LHP-L, SAAB VH TEMA
st
ei saa nii, et isa on VH saaja ja samal ajal ema lhp-l.
Kui ema lhp-l, saab tema VH. Kui isa lhp-l, saab tema VH. Kui mõlemad töötavad, valivad vabalt kumb saab.

Kui sina lõpetad lhp, et isa saaks VH siis tuleb sul kas
*asuda tööle
*võtta korralist puhkust kui seda on
*tööleping lõpetada, kui töötada ei saa/ei soovi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapuhkus ja isapuhkus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.