Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapuhkuse ajal enda koolitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Emapuhkuse ajal enda koolitamine

Postitas:
Kägu

Mis koolitusi/eneseharimist soovitaksite emapuhkuse ajal. Tahaks karjääris mingit pööret teha, aga ei tea mida edasi üldiselt teha.

Hetkel on baka majanduses. Ja töötanud olen põhiliselt müügivaldkonnas.

Aga nüüd põhimõtteliselt 2 aastat võimalik end arendada, mida soovitaksite – tahaks ka oma palganumbrit tõsta. Et see aeg läheks nn asja ette.

Olen IT mõelnud, aga see arvatavasti liiga raske minu jaoks (mitte isegi koodi loomine vaid just need parandused, mis tegelikult ju päriselt see töö).

Ühesõnaga – andke ideid, mis oleks see amet, mis võiks head raha sissetuua?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügi alal saab väga palju teenida. Võiksid proovida selles paremaks saada. Ka kirjaoskus on oluline, sest kui klientidele kirjavigadega kirju saadad, ei võeta sind tõsiselt. Seega soovitaks sulle kõigepealt eesti keele kursuseid.

+7
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mitte ükski legaalne asi ei too kõvasti raha, kui seda lihtsalt raha pärast teha. Kõige kõrgmalt makstud on ikka need, kes hingega asja juures.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on baka majanduses. Ja töötanud olen põhiliselt müügivaldkonnas.

Aga nüüd põhimõtteliselt 2 aastat võimalik end arendada, mida soovitaksite – tahaks ka oma palganumbrit tõsta. Et see aeg läheks nn asja ette.

Mis praegu palk on ja mis taset taga ajad?
Pigem võiks lahenduseks olla lisatöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin Tallinna Majanduskooli. Eriala, kus õpin on koolipäevad N-L iga kolme nädala tagant. Selleks ajaks saab ikka lapsehoidja. Erialad on seal erinevad. Lust ja puhkus seal muidugi pole. Meeletus koguses koduseid töid ja kilomeetrite kaupa igavat erialakirjandust.

Saad õppida nt turundust, raamatupidamist, projektijuhtimist vms. Kool ise on ok, aga osad õppejõud ei vasta üldse kirjadele ning juhtkond kohati hoolimatu.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled sama, kes Töötukassa koolituste kohta uuris, eks?
Kui teenistus juba korralik ja kõrgem lend plaanis, siis mine hoopis mõnele tasulisele tippkursusele EBS-is. Ärimaailma esinumbrid õpetavad ja tekib kasulik kontaktibaas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärimaailma esinumbrid õpetavad ja tekib kasulik kontaktibaas.

Töötan ülikoolis ja meil õpetab väga palju tuntud inimesi, ärimehi jne. Nemad üliõpilaste jaoks küll mingi kontaktibaas ei ole, annavad oma koolitused ja loengud ära ja üliõpilastega rohkem ei suhtle, veel vähem hakkavad mingit äri koos ajama. Ainult sellepärast suur raha magama panna küll mingit tulemust töötasus ei anna.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates praegust olukorda, pööraks mina õppimise mõttes silmad kõige poole, mis on seotud toitumisega. Kui asjad lähevad väga keeruliseks on toit viimane, mille järgi vajadus kaob. Nii et taimekasvatust ja toidusäilitamine ja valmistamine peaksid kõigil vähemalt omatarbeks täiesti selged olema. Ja miks mitte ka siis juba müügiks neile, kes midagi muud teevad sellel ajal, kui ühed taimi kasvatavad. Kogu see korruptiivne majandus kukub kokku, olgu põhjuseks, ilm, sõjad või viirused. Ja mis on see, mis järgi jääb ?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Töötukassast koolitusi ei saa, kui oled emapuhkusel/ sul on töökoht olemas.

Minu hetkel sissetulek on kuskil 2500 euro kandis (netona siis), aga see vägapalju sõltub kuust/tulemustest. Ja ma sooviks vist enam stabiilsemat sissetulekut, kui laps ka majas.

Kui siis müügist rääkida – mida keegi soovitaks juurde õppida? Mis raamatuid lugeda jne.. Korrektne eesti keel kõnes ja kirjas sai just läbitud (2022 isegi viimati), mis kursuseis selles vallas veel võtta)?

Ma ise mõtlesin, et äkki audiitorlusega alustada, KPMG on pakkumise teinud, ja finantsis tunduvad palgad stabiilsemad olema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates praegust olukorda, pööraks mina õppimise mõttes silmad kõige poole, mis on seotud toitumisega. Kui asjad lähevad väga keeruliseks on toit viimane, mille järgi vajadus kaob. Nii et taimekasvatust ja toidusäilitamine ja valmistamine peaksid kõigil vähemalt omatarbeks täiesti selged olema. Ja miks mitte ka siis juba müügiks neile, kes midagi muud teevad sellel ajal, kui ühed taimi kasvatavad. Kogu see korruptiivne majandus kukub kokku, olgu põhjuseks, ilm, sõjad või viirused. Ja mis on see, mis järgi jääb ?

No mul on kartul maha pandud ja mul on ilmselt keskmisest paremad teadmised ning võimalused endale toidu tootmiseks. Aga see kõik pole takistanud mul täiesti muus valdkonnas tööd teha ega õppida. Praegugi otsin uut tööd ja vaevalt, et see kuidagi taimekasvatusega seotud saab olema. Hobiaednik olen aga kindlasti edaspidigi.

Teemaalgatajal soovitan pigem ikkagi müügi alal edasi tegutseda. Midagi juurde õppida tasub alati, aga kui praegu on sul palk 2500 eurot neto olnud, siis eriala vahetades kõrgemat lähiaastatel saada ei õnnestu. Ka ITs mitte. Audiitorite puhul ma ei tea, kui suur on konkurents tööturul, aga tundub, et neid just ülearu pole, nii et tasub seda suunda juurde õppida küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan ülikoolis ja meil õpetab väga palju tuntud inimesi, ärimehi jne. Nemad üliõpilaste jaoks küll mingi kontaktibaas ei ole, annavad oma koolitused ja loengud ära ja üliõpilastega rohkem ei suhtle, veel vähem hakkavad mingit äri koos ajama.

Mõeldud oli tasemel õppejõud JA kontaktibaas – eelkõige tutvused kaasõpilaste hulgast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2500 neto ehk siis üle 3200 bruto on minu arust juba niigi väga suur palk, kui midagi erilist ei oska. Minu arust peaksid sellest kohast küll kinni hoidma, mitte üritama midagi muud õppida. TalTechi professori palk on 3000 bruto.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korrektne eesti keel kõnes ja kirjas sai just läbitud (2022 isegi viimati), mis kursuseis selles vallas veel võtta)?

Kas sa tõesti ei saanud aru, miks see soovitus siia kirjutati?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korrektne eesti keel kõnes ja kirjas sai just läbitud (2022 isegi viimati), mis kursuseis selles vallas veel võtta)?

Kas sa tõesti ei saanud aru, miks see soovitus siia kirjutati?

Ega see, et inimene kuskil foorumis või ka kolleegidega mitteametlikult omavahel suheldes vigu teeb, tähenda, et ta ei oskaks vajadusel korrektses ja ilusas eesti keeles kirjutada. Mina ise kuulun pigem nende hulka, kes alati püüavad õigesti kirjutada, aga mu mitmed ülemused ja kolleegid ülikoolist on just sellised, kes mitteametlikes tekstides teevad palju vigu, aga ametlikes ajavad taga täpseid tähendusi, nüansse ja veel head loetavust ka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see, et inimene kuskil foorumis või ka kolleegidega mitteametlikult omavahel suheldes vigu teeb, tähenda, et ta ei oskaks vajadusel korrektses ja ilusas eesti keeles kirjutada.

Selge, milleks see pikk tiraad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see, et inimene kuskil foorumis või ka kolleegidega mitteametlikult omavahel suheldes vigu teeb, tähenda, et ta ei oskaks vajadusel korrektses ja ilusas eesti keeles kirjutada.

Tähendab küll. Kirjutada oskava inimese näpud lihtsalt ei paindu kirjutama sissetooma, äraminna vms hirmsat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on jube popp hakata koolitajaks/mentoriks. Vt Kristi Saare ja teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on jube popp hakata koolitajaks/mentoriks. Vt Kristi Saare ja teised.

Popp on jagada oma kogemusi, kui midagi jagada on. Kristi Saare ei hakanud lihtsalt koolitajaks, vaid oli enne saavutanud finantsvabaduse ja kogemused investeerimises. Kui lihtsalt niisama jutustad, siis sellel pikka pidu tavaliselt pole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Popp on jagada oma kogemusi, kui midagi jagada on. Kristi Saare ei hakanud lihtsalt koolitajaks, vaid oli enne saavutanud finantsvabaduse ja kogemused investeerimises. Kui lihtsalt niisama jutustad, siis sellel pikka pidu tavaliselt pole.

Igaühel on midagi õpetada, peamine et enesekindlust on. Teemaalgataja võib hakata koolitama müügiajal, ei ole üle mõistuse keeruline ja ei pea ise olema mingi supermüüja. Lihtsalt turundad end sellisena ja jätad mulje. Kristil ka suurem papp tuleb kuulsuse pealt, kui see mis ta õpetajana töötades suutis kokku korjata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on jube popp hakata koolitajaks/mentoriks. Vt Kristi Saare ja teised.

Popp on jagada oma kogemusi, kui midagi jagada on. Kristi Saare ei hakanud lihtsalt koolitajaks, vaid oli enne saavutanud finantsvabaduse ja kogemused investeerimises. Kui lihtsalt niisama jutustad, siis sellel pikka pidu tavaliselt pole.

Tänu sellele jutustamisele tal finantsvabadus ongi. Kõige lihtsam viis rikkaks saada on kirjutada raamat, kuidas saada rikkaks ja oodata, et ullikesed ostavad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänu sellele jutustamisele tal finantsvabadus ongi. Kõige lihtsam viis rikkaks saada on kirjutada raamat, kuidas saada rikkaks ja oodata, et ullikesed ostavad.

Ei ole see asi nii lihtne. Neid läbikukkunud jutulinde on tunduvalt rohkem kui neid, kes sellega raha on teeninud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind täiega inspireeris see lugu Eesti Ekspressis. Naine tegi kaksikute kõrvalt ise kodus õppides oma firma: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/96602711/vanemapuhkusel-oma-firma-loonud-ema-algus-oli-meeletult-raske-tana-ei-vahetaks-ma-enam-oma-elu-millegi-muu-vastu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise mõtlesin, et äkki audiitorlusega alustada, KPMG on pakkumise teinud, ja finantsis tunduvad palgad stabiilsemad olema.

Kas sul raamatupidamine on selge? Palun ära hakka selliseks audiitoriabiks, kes tuleb auditit läbi viima, ja kellele peab klient siis elementaarseid tõdesid selgitama. Täpselt selliseid ühest rahvusvahelisest suurest audiitorfirmast meile iga aasta saadetakse…

Audiitoriks (mite abiks) saamine on raske, nõuab palju õppimist, palju ja laialdaselt teadmisi, palju tüütut pedantsi. Pole mingi unelmateamet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügi alal saab väga palju teenida. Võiksid proovida selles paremaks saada. Ka kirjaoskus on oluline, sest kui klientidele kirjavigadega kirju saadad, ei võeta sind tõsiselt. Seega soovitaks sulle kõigepealt eesti keele kursuseid.

Mis siis tema eesti keele oskusel viga on, ei tea?

 

Teemasse ka: IT on alati hea valik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis tema eesti keele oskusel viga on, ei tea?

Kui sina ei tea, siis ilmselt vajaksid sinu oskused ka parandamist. Algaja IT spetsialist ei teeni 3200 bruto nagu teemaalgataja enda väitel juba praegu teenib.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sina ei tea, siis ilmselt vajaksid sinu oskused ka parandamist. Algaja IT spetsialist ei teeni 3200 bruto nagu teemaalgataja enda väitel juba praegu teenib.

Sul oleks küll aeg parandada oma suhtumist teistesse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis tema eesti keele oskusel viga on, ei tea?

Küsilause ilma küsimärgita, komaviga. Lauseehitus lohakas, ebaloogiline. Liigne mugavus lühenditega, näpuvead. Kõrgesti haritud ja teeniv inimene ei räägi nii.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küsilause ilma küsimärgita, komaviga. Lauseehitus lohakas, ebaloogiline. Liigne mugavus lühenditega, näpuvead. Kõrgesti haritud ja teeniv inimene ei räägi nii.

Lisaks muule on kõige räigem viga “sissetuua”. Niimoodi kirjutavad ikka eriti rumalad inimesed. Kui niimoodi keegi müügiinimene kirjutab, siis tekib kohe teatud eelarvamus, mis ei tule müügile kasuks. Müüki tegevad inimesed peaks oskama just eriti hästi kirjutada. Hea keelekasutus, sorav jutt ja argumenteeritus on selle ameti puhul väga olulised.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sina ei tea, siis ilmselt vajaksid sinu oskused ka parandamist. Algaja IT spetsialist ei teeni 3200 bruto nagu teemaalgataja enda väitel juba praegu teenib.

Jälle see troll.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sina ei tea, siis ilmselt vajaksid sinu oskused ka parandamist. Algaja IT spetsialist ei teeni 3200 bruto nagu teemaalgataja enda väitel juba praegu teenib.

Jälle see troll.

Endast räägid või? Ei tasu nii hirmsasti solvuda selle peale, kui tõdetakse, et sa ei oska kirjutada. Seda ei ole ju nii raske ära õppida. Sina hakkad mingeid nuppe litsuma, et kommentaarist teatada, aga see sind ju targemaks kuidagi ei tee.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapuhkuse ajal enda koolitamine