Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapuhkuse ajal enda koolitamine

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Emapuhkuse ajal enda koolitamine

Postitas:
Kägu

Mis koolitusi/eneseharimist soovitaksite emapuhkuse ajal. Tahaks karjääris mingit pööret teha, aga ei tea mida edasi üldiselt teha.

Hetkel on baka majanduses. Ja töötanud olen põhiliselt müügivaldkonnas.

Aga nüüd põhimõtteliselt 2 aastat võimalik end arendada, mida soovitaksite – tahaks ka oma palganumbrit tõsta. Et see aeg läheks nn asja ette.

Olen IT mõelnud, aga see arvatavasti liiga raske minu jaoks (mitte isegi koodi loomine vaid just need parandused, mis tegelikult ju päriselt see töö).

Ühesõnaga – andke ideid, mis oleks see amet, mis võiks head raha sissetuua?

Informaatika mittinformaatikutele (TÜ) või huvipakkuval erialal magistrikraadi omandamine võiks siinkohal kõneks tulla. Mõtle valdkonnale, mis sind tegelikult huvitab ja otsi sealt edasi oma koolitusmõtteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endast räägid või? Ei tasu nii hirmsasti solvuda selle peale, kui tõdetakse, et sa ei oska kirjutada. Seda ei ole ju nii raske ära õppida. Sina hakkad mingeid nuppe litsuma, et kommentaarist teatada, aga see sind ju targemaks kuidagi ei tee.

Sina ei saaks hakkama, sest sul puudub viisakus ja suhtlemisoskus nagu siit kommentaarist paistab. TA on aastaid! töötanud müügitööl, võid kindel olla, et temal on need oskused olemas ja see on olulisem kui õigekiri. Ise litsud ka miinusnuppe igal kommentaaril, mis virised.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis koolitusi/eneseharimist soovitaksite emapuhkuse ajal. Tahaks karjääris mingit pööret teha, aga ei tea mida edasi üldiselt teha.

Hetkel on baka majanduses. Ja töötanud olen põhiliselt müügivaldkonnas.

Aga nüüd põhimõtteliselt 2 aastat võimalik end arendada, mida soovitaksite – tahaks ka oma palganumbrit tõsta. Et see aeg läheks nn asja ette.

Olen IT mõelnud, aga see arvatavasti liiga raske minu jaoks (mitte isegi koodi loomine vaid just need parandused, mis tegelikult ju päriselt see töö).

Ühesõnaga – andke ideid, mis oleks see amet, mis võiks head raha sissetuua?

Informaatika mittinformaatikutele (TÜ) või huvipakkuval erialal magistrikraadi omandamine võiks siinkohal kõneks tulla. Mõtle valdkonnale, mis sind tegelikult huvitab ja otsi sealt edasi oma koolitusmõtteid.

Tasulisele erialale tasub küll ainult siis minna, kui töökoht ees ootamas. Niisama raha maha matta ja vanal kohal edasi tiksuda ei tundu eriti mõistlik.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2500 neto ehk siis üle 3200 bruto on minu arust juba niigi väga suur palk, kui midagi erilist ei oska. Minu arust peaksid sellest kohast küll kinni hoidma, mitte üritama midagi muud õppida. TalTechi professori palk on 3000 bruto.

2500 neto on Eesti mõistes korralik palk, lausa nii korralik, et sellist palka ei maksta  inimesele, kes  “midagi erilist teha ei oska”. Samas ei ole see jällegi nii suur palk, et midagi paremat tahta ei tohiks. Ülikooli õppejõudude palgad ongi kahjuks madalad. Kuid reaalsus on see, et erasektoris on lihtsam arvestatavat palka teenida. Paljudes valdkondades (nt müük, auditeerimine, õigus, IT) makstakse vastavalt sellele, kui palju töötaja firmale raha sisse toob.  Avalikus sektoris see nii pole. Seetõttu on suht tavaline, et keskharidusega hea jutuga müügimees teenib 4000 neto, kuid doktorikraadiga õppejõud teenib 2 000 neto. Pole mõtet võrrelda võrreldamatut. Eriti kummaline on soovitada klammerduda oma senise töö külge, sest paljud teenivad veel vähem. Meesterahvale küll keegi nii meelevaldset soovitust ei annaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen IT mõelnud, aga see arvatavasti liiga raske minu jaoks (mitte isegi koodi loomine vaid just need parandused, mis tegelikult ju päriselt see töö).

Mis parandused? Kui arendusest rääkida, siis üks kood kõik. Aga koodi kirjutada saab ikka igapäevaselt see, kellel huvi on. Raha pärast seda ei tee. Mul läks neli aastat, et it alal hakata 2500€ netona teenima. Kõik, kes minuga samal ajal alustasid, nii palju ei teeni. Ja praegu on palju rohkem algajaid, kes otsivad praktikakohti, võimalust alustada, nii et üsna keeruline on. Aga kui huvi on, siis kindlasti. Samas on sellel alal suur puudus headest projektijuhtidest, kes on valmis tehnilisi teadmisi omandama. Nende palgatasemest pole aimugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Emapuhkuse ajal enda koolitamine