Esileht Lapse ootamine Emapuhkuse avaldus tööandjale

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Emapuhkuse avaldus tööandjale

Postitas:
Kägu

Olen hädas avaldusega! Ehk on keegi just viimasel ajal selle uue korraga avaldust teinud ja oskab aidata.

Selle emapuhkuse avalduse sain sotsiaalkindlustusameti lehel tehtud, mis on 100 päevaks ehk siis asendus sellele endisele rasedus- ja sünnituspuhkuse “lehele”.

Kuidas aga vormistada tööandjale seda emapuhkuse avaldust? Kas teengi ÜHE avalduse, alates  sellest 70 päeva enne lapse sündi (nii lähen mina puhkusele) kuni siis lapse eeldatava 3-aastaseks saamiseni? Või peab ka tegema ikkagi kaks eraldi avaldust? Ja kas sõnastus avaldusel on ikkagi “emapuhkus”?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just läksin emapuhkusele. Kuna olin veel eelmise lapsega lapsehooldupuhkusel, siis pidin tegema tööandjale avalduse, et see lõpetada. Ekstra avaldust emapuhkusele jäämiseks tegema ei pidanud. Mul kestab emapuhkus 30 päeva ja enne selle lõppu pean tegema tööandjale uue avalduse, et soovin lapsehoolduspuhkusele jääda. Sinna tuleb kirjutada ka lapse isikukood, kellega puhkusele jääd. Puhkuse lōppkuupäeva mina kirja panema ei pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi oma tööandjalt/personalijuhilt/raamatupidajalt – kes teil konkreetselt tegeleb sellega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emapuhkus (endine rasedus- ja sünnituspuhkus) kestab 100 päeva, sealt edasi algab vanemapuhkus (endine LHP), mida võivad kasutada ka mõlemad vanemad. Vanemapuhkuseks pean mina nt tegema tööandjale eraldi avalduse. Ehk tegin esimese avalduse emapuhkusele jäämiseks 31 päeva enne eeldatavat sünnitustähtaega ja teise avalduse teen peale lapse sündi kohe vanemapuhkusele jäämiseks (samal ajal mul ju veel emapuhkus kestab). SKA leheküljel praegu täpselt ei mäleta enam, kas/mis seal vanemapuhkuseks peab vormistama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub täiesti tööandjast. Emapuhkusele jäämiseks mina mingit avaldust tegema ei pidanud, piisaski sellest SKA iseteeninduses esitatud taotlusest. Kui aga laps sünnib, siis lhp-le jäämise kohta pean saatma küll avalduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Emapuhkuse avaldus tööandjale