Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ematahab mulle oma korteri kinkida

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Ematahab mulle oma korteri kinkida

Postitas:
Kägu

Ja nii ongi. Ema tahab oma korteri mulle kinkida ja tema on ainus omanik. Samas see korter on abielu ajal soetatud, kuid lahutatud on vanemad 8 aastat.

Kas ema peab endiselt abikaasalt luba küsima, kui ta tahab korteri mulle kinkida?

Ma ei tea, kuidas ja kust ma neid asju uurida saaks. Kui oskaks täpselt sõnastada, siis googeldaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Ematahab mulle oma korteri kinkida

No kui ta ainus omanik on, siis miks ta peaks kelleltki luba küsima?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas kinkimine kalliks ei lähe, saaks sind ise omanikuks kirjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]saaks sind ise omanikuks kirjutada.[/tsitaat]
Mis asi on omanikuks kirjutamine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui emal ja ta abikaasal abieluvaralepingut ei olnud, korter osteti abielu ajal ning abieluvara lahutades ei jagatud, siis ei ole ema korteri ainus omanik, vaid korter on abieluvara – ei ole oluline, et lahutatud abikaasat kinnistusraamatusse ei ole kantud. Notarid kontrollivad seda. Eksabikaasa ei pea vaid nõusolekut andma, vaid kaasomanikuna peab tema ka lepingus kinkijaks olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja nii ongi. Ema tahab oma korteri mulle kinkida ja tema on ainus omanik. Samas see korter on abielu ajal soetatud, kuid lahutatud on vanemad 8 aastat.

Kas ema peab endiselt abikaasalt luba küsima, kui ta tahab korteri mulle kinkida?

Ma ei tea, kuidas ja kust ma neid asju uurida saaks. Kui oskaks täpselt sõnastada, siis googeldaks[/tsitaat]Kui lahutuse ajal ei toimunud abieluvara jagamist, siis on korter ilmselt ühisvara. See ei loe kui kaua lahutusest möödas on.

Please wait...
Postitas:
roosad tulbid

Mina arvan ka, et korter on ühisvara, kui varajagamist toimunud ei ole. Ma teadsin, et see aeg (vara jagada pärast lahutust) on 10 aastat, aga ei ole kindel, kas seda on muudetud või mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan ka, et korter on ühisvara, kui varajagamist toimunud ei ole. Ma teadsin, et see aeg (vara jagada pärast lahutust) on 10 aastat, aga ei ole kindel, kas seda on muudetud või mitte.[/tsitaat]Ei pea üldse jagama. Korteril võib olla igavesti 2 omanikku.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

see on ühisvara, ilma abikaasata ei saa müüa. kui keeldub, tuleb kohtu kaudu tuvastada ema ainuomand.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]see on ühisvara, ilma abikaasata ei saa müüa. kui keeldub, tuleb kohtu kaudu tuvastada ema ainuomand.[/tsitaat]
kohtus kaudu ei saa selliust asja tuvastada, vaid kohtus saab nõuda abieluvaraühisuse lõpetamist ja ema peab poole eksile välja maksma – kui korter on ostetud (mitte saadud kingiks või pärandiks) abielu ajal ning varad on jagamata

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minge notarisse ja uurige kõik järgi, varem või hiljem peate ikkagi notarisse minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu ema ostis korteri(oma nimele) kui oli isast 7a lahus elanud, lahutas samal aastal kuu hiljem…. Nüüd aastaid hiljem tuli notari juures välja, et isa on kirjas seal ka omanikuna, kuna oli kehtiv abielu.
Kuigi jah, isa ei hakka elu sees sealt midagi nõudma, aga maksta jälle notariaalselt kinni kogu see muutmine ja vormistamine… Absurd. Isegi kinkeleping on KURADI kallis!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kindlustus maksab kahjud kinni,kui kogemata \”põlema läheb\” või \”gaasilekke plahvatus\”.Ei hakka nemad uurima,kes omanik on,peaasi et lepinug sõlmija rahul on.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

kohtus kaudu ei saa selliust asja tuvastada, vaid kohtus saab nõuda abieluvaraühisuse lõpetamist ja ema peab poole eksile välja maksma – kui korter on ostetud (mitte saadud kingiks või pärandiks) abielu ajal ning varad on jagamata[/tsitaat]

kellega sa enda arvates vaidled?

antud juhul on abikaasad juba lahutatud vana seaduse alusel, mingit varaühisuse re¸iimi neil enam olla ei saa, mida lõpetada tuleks.

On olemas formaalselt jagamata ühisvara, mille puhul saab aga väita, et see oli ostetud näiteks peale faktiliste abielusuhte lõppemist kuid enne ametlikku abielulahutust. vana PKS järgi ei olnud see ühisvara.

lahusvara tuvastamist saabki nõuda vaid tuvastushagiga- ainuomandiõiguse tunnustamise kaudu. Just tegin ühe hiljuti, edukalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minge notarisse jutule, esimene nõustamine nö tasuta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ematahab mulle oma korteri kinkida

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.