Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Embrüo siirdamiseelne kromosoomuuring – palun jagage kogemust!

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Embrüo siirdamiseelne kromosoomuuring – palun jagage kogemust!

Postitas:
MarVar

Tere.

Palun jagage kogemust embrüo siirdamiseelse kromosoomanaluusiga!

Miks küsin? Mul kaks emakavälist rasedust, mille tagajärjel eemaldatud munajuhad. Ligi 2,5 aasta kunstliku viljastamise radadel. Kokku 8 siirdamist 10 embrüoga. Õnnestus eelmine kevad, kuid peetus ja samuti see kevad, kuid samuti peetus. Mõlemal korral siirdatud 2 ja üks edasi arenenud. Täiuslik lootekott aga puuudu rebu.

Ootame hetkel mehega oma kromosoomanaluuside tulemust, kuid arst pakkus välja ka embrüote siirdamiseelse kromosoomanaluusi. Mul sise tunne ütleb justkui midagi muud valesti ja kas mõistlik teha suur rahaline väljaminek. Selle raha võib olla mõistlik teha mingid muud uuringud?

Palun jagage kellel kogemusi või soovitusi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on ju nii nagu on olnud- kui on kromosoomiviga, siis areng peatub väga varajases etapis- ei teki loodetki. Kas selle teadasaamiseks on vaja läbi teha peetumist, ma arvan, et sa oled juba küllalt kannatanud. Kas ehk oleks tark ära oodata see geeniuuringu tulemus kui uut ivfi alustada? Kui on suurem probleem, siis esiteks saate selle teada geneetikult ja siis poleks ivfist ega kallist testist kasu. Kui tegu pole suure sobimatusega, siis järgmise ivfi ajal tõenäoliselt kasutaks seda testi, kui ühtlasi on välistatud kõik emapoolsed põhjused, miks rasedused peetuvad. Kas võib asi olla hoopis ema limaskestas (kas on tehtud hüsteroskoopia, ega pole õhuke ega arme, sul on olnud omajagu arstlikke protseduure emakas (puhastused?), kuhu loode pesastuda üritades lõpuks peetub, sest armi kohal pole limaskesta), kas on tehtud antikehade analüüsid (ANA-testid, tuumavastased antikehad ema immuunsüsteemis), nn paks veri jms.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lasin teha embrüo siirdamiseelse kromosoomuuringu (PGS) doonormunarakkudest ja doonorspermast saadud embrüodele, mille puhul võiks arvata, et rakkude kvaliteet on väga hea ja saab palju elujõulisi embrüosid. Valisin riskide maandamiseks kaheksa munarakku kolmelt erinevalt doonorilt ja sperma ühelt spermadoonorilt. Kaheksast munarakust saadi kuus embrüod ja neist kuuest vaid üks oli uuringu kohaselt siirdamiseks sobiv, s.o kvaliteetne embrüo. Sellest võib järeldada, et isegi doonorite kasutamisel on tervete ja elujõuliste embrüode arv väga väike. Seega pole imestada, et kunstliku viljastamise puhul nii palju ebaõnnestumisi ette tuleb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja kas õnnestus selle PGS järgi kvaliteetse embrüo siirdamine? PGS uurib vist ainult kromosoomide arvu (et oleks normaalne 46) kui PGD (mis otsib konkreetseid haigeid geene ja on sobilik kui peres on mõne kindla geneetilise haiguse risk)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

PGS alusel sobivaks tunnistatud embrüo siirdamist ei ole mul veel toimunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
MarVar

Tegelikult on ju nii nagu on olnud- kui on kromosoomiviga, siis areng peatub väga varajases etapis- ei teki loodetki. Kas selle teadasaamiseks on vaja läbi teha peetumist, ma arvan, et sa oled juba küllalt kannatanud. Kas ehk oleks tark ära oodata see geeniuuringu tulemus kui uut ivfi alustada? Kui on suurem probleem, siis esiteks saate selle teada geneetikult ja siis poleks ivfist ega kallist testist kasu. Kui tegu pole suure sobimatusega, siis järgmise ivfi ajal tõenäoliselt kasutaks seda testi, kui ühtlasi on välistatud kõik emapoolsed põhjused, miks rasedused peetuvad. Kas võib asi olla hoopis ema limaskestas (kas on tehtud hüsteroskoopia, ega pole õhuke ega arme, sul on olnud omajagu arstlikke protseduure emakas (puhastused?), kuhu loode pesastuda üritades lõpuks peetub, sest armi kohal pole limaskesta), kas on tehtud antikehade analüüsid (ANA-testid, tuumavastased antikehad ema immuunsüsteemis), nn paks veri jms.

Aitäh vastuse eest. Kindlasti ootame oma analüüsid ära, nagu kirjutasid vb hoopis sealt tuleb midagi välja. Mu enda analüüsid tundub kõik tehtud, ainuke millest lugesin ja tean kindlasti pole tehtud on hüsteroskoopia. Ndlv lugesin selle kohta ja aina veidram tundub mul see tegemata. Kas Sul see tehtud? On kellegil teisel äkki kogemusi?

0
0
Please wait...

Postitas:
MarVar

PGS alusel sobivaks tunnistatud embrüo siirdamist ei ole mul veel toimunud.

Kas planeeritud lähiajale? Kui palju siirdamisi Sul enne seda on olnud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul seisab PGS alusel sobivaks tunnistatud siirdamine praegu ühe väikese operatsiooni taga, mis ei ole üldse IVF-ga seotud. Kuna operatsiooni ei saa rasedale teha, siis jätsin IVF-i pooleli. Muidu loodan, et saab embrüo siirdada septembris-oktoobris.
Enne oli kaheksa siirdamist, siirdati üheksa munarakudoonorit kasutades saadud väliselt ilusat embrüod (viimane kord kaks embrüod korraga). Kõik siirdamised luhtusid: seitsmel korral ei tekkinud rasedust ja viimasel siirdamisel rasedus peetus. Pärast siirdamisi selgus, et mehel oli krooniline eesnäärmepõletik ja tema sperma DNA tugevalt fragmenteerunud. Seejärel otsustasime lisaks munarakudoonoritele võtta ka spermadoonori ning teha enne siirdamist embrüodele PGS-i.

0
0
Please wait...

Postitas:
MarVar

Mul seisab PGS alusel sobivaks tunnistatud siirdamine praegu ühe väikese operatsiooni taga, mis ei ole üldse IVF-ga seotud. Kuna operatsiooni ei saa rasedale teha, siis jätsin IVF-i pooleli. Muidu loodan, et saab embrüo siirdada septembris-oktoobris.

Enne oli kaheksa siirdamist, siirdati üheksa munarakudoonorit kasutades saadud väliselt ilusat embrüod (viimane kord kaks embrüod korraga). Kõik siirdamised luhtusid: seitsmel korral ei tekkinud rasedust ja viimasel siirdamisel rasedus peetus. Pärast siirdamisi selgus, et mehel oli krooniline eesnäärmepõletik ja tema sperma DNA tugevalt fragmenteerunud. Seejärel otsustasime lisaks munarakudoonoritele võtta ka spermadoonori ning teha enne siirdamist embrüodele PGS-i.

Ma loofah siiralt Su operatsioon on edukas ja peale seda järgneb veel edukam siirdamine 💞 kui võimalus siis kirjuta kuidas läks. Pöidlad pihus Sulle.

+2
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Embrüo siirdamiseelne kromosoomuuring – palun jagage kogemust!