Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Embrüo siirdamiseelne kromosoomuuring – palun jagage kogemust!

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Embrüo siirdamiseelne kromosoomuuring – palun jagage kogemust!

Postitas:

Tere.

Palun jagage kogemust embrüo siirdamiseelse kromosoomanaluusiga!

Miks küsin? Mul kaks emakavälist rasedust, mille tagajärjel eemaldatud munajuhad. Ligi 2,5 aasta kunstliku viljastamise radadel. Kokku 8 siirdamist 10 embrüoga. Õnnestus eelmine kevad, kuid peetus ja samuti see kevad, kuid samuti peetus. Mõlemal korral siirdatud 2 ja üks edasi arenenud. Täiuslik lootekott aga puuudu rebu.

Ootame hetkel mehega oma kromosoomanaluuside tulemust, kuid arst pakkus välja ka embrüote siirdamiseelse kromosoomanaluusi. Mul sise tunne ütleb justkui midagi muud valesti ja kas mõistlik teha suur rahaline väljaminek. Selle raha võib olla mõistlik teha mingid muud uuringud?

Palun jagage kellel kogemusi või soovitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on ju nii nagu on olnud- kui on kromosoomiviga, siis areng peatub väga varajases etapis- ei teki loodetki. Kas selle teadasaamiseks on vaja läbi teha peetumist, ma arvan, et sa oled juba küllalt kannatanud. Kas ehk oleks tark ära oodata see geeniuuringu tulemus kui uut ivfi alustada? Kui on suurem probleem, siis esiteks saate selle teada geneetikult ja siis poleks ivfist ega kallist testist kasu. Kui tegu pole suure sobimatusega, siis järgmise ivfi ajal tõenäoliselt kasutaks seda testi, kui ühtlasi on välistatud kõik emapoolsed põhjused, miks rasedused peetuvad. Kas võib asi olla hoopis ema limaskestas (kas on tehtud hüsteroskoopia, ega pole õhuke ega arme, sul on olnud omajagu arstlikke protseduure emakas (puhastused?), kuhu loode pesastuda üritades lõpuks peetub, sest armi kohal pole limaskesta), kas on tehtud antikehade analüüsid (ANA-testid, tuumavastased antikehad ema immuunsüsteemis), nn paks veri jms.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 19:25; 16.08 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin teha embrüo siirdamiseelse kromosoomuuringu (PGS) doonormunarakkudest ja doonorspermast saadud embrüodele, mille puhul võiks arvata, et rakkude kvaliteet on väga hea ja saab palju elujõulisi embrüosid. Valisin riskide maandamiseks kaheksa munarakku kolmelt erinevalt doonorilt ja sperma ühelt spermadoonorilt. Kaheksast munarakust saadi kuus embrüod ja neist kuuest vaid üks oli uuringu kohaselt siirdamiseks sobiv, s.o kvaliteetne embrüo. Sellest võib järeldada, et isegi doonorite kasutamisel on tervete ja elujõuliste embrüode arv väga väike. Seega pole imestada, et kunstliku viljastamise puhul nii palju ebaõnnestumisi ette tuleb.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 21:03; 16.08 21:30; 18.08 18:10; 23.01 20:24; 28.02 21:01; 12.03 20:44; 25.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kas õnnestus selle PGS järgi kvaliteetse embrüo siirdamine? PGS uurib vist ainult kromosoomide arvu (et oleks normaalne 46) kui PGD (mis otsib konkreetseid haigeid geene ja on sobilik kui peres on mõne kindla geneetilise haiguse risk)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 19:25; 16.08 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PGS alusel sobivaks tunnistatud embrüo siirdamist ei ole mul veel toimunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 21:03; 16.08 21:30; 18.08 18:10; 23.01 20:24; 28.02 21:01; 12.03 20:44; 25.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on ju nii nagu on olnud- kui on kromosoomiviga, siis areng peatub väga varajases etapis- ei teki loodetki. Kas selle teadasaamiseks on vaja läbi teha peetumist, ma arvan, et sa oled juba küllalt kannatanud. Kas ehk oleks tark ära oodata see geeniuuringu tulemus kui uut ivfi alustada? Kui on suurem probleem, siis esiteks saate selle teada geneetikult ja siis poleks ivfist ega kallist testist kasu. Kui tegu pole suure sobimatusega, siis järgmise ivfi ajal tõenäoliselt kasutaks seda testi, kui ühtlasi on välistatud kõik emapoolsed põhjused, miks rasedused peetuvad. Kas võib asi olla hoopis ema limaskestas (kas on tehtud hüsteroskoopia, ega pole õhuke ega arme, sul on olnud omajagu arstlikke protseduure emakas (puhastused?), kuhu loode pesastuda üritades lõpuks peetub, sest armi kohal pole limaskesta), kas on tehtud antikehade analüüsid (ANA-testid, tuumavastased antikehad ema immuunsüsteemis), nn paks veri jms.

Aitäh vastuse eest. Kindlasti ootame oma analüüsid ära, nagu kirjutasid vb hoopis sealt tuleb midagi välja. Mu enda analüüsid tundub kõik tehtud, ainuke millest lugesin ja tean kindlasti pole tehtud on hüsteroskoopia. Ndlv lugesin selle kohta ja aina veidram tundub mul see tegemata. Kas Sul see tehtud? On kellegil teisel äkki kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PGS alusel sobivaks tunnistatud embrüo siirdamist ei ole mul veel toimunud.

Kas planeeritud lähiajale? Kui palju siirdamisi Sul enne seda on olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seisab PGS alusel sobivaks tunnistatud siirdamine praegu ühe väikese operatsiooni taga, mis ei ole üldse IVF-ga seotud. Kuna operatsiooni ei saa rasedale teha, siis jätsin IVF-i pooleli. Muidu loodan, et saab embrüo siirdada septembris-oktoobris.
Enne oli kaheksa siirdamist, siirdati üheksa munarakudoonorit kasutades saadud väliselt ilusat embrüod (viimane kord kaks embrüod korraga). Kõik siirdamised luhtusid: seitsmel korral ei tekkinud rasedust ja viimasel siirdamisel rasedus peetus. Pärast siirdamisi selgus, et mehel oli krooniline eesnäärmepõletik ja tema sperma DNA tugevalt fragmenteerunud. Seejärel otsustasime lisaks munarakudoonoritele võtta ka spermadoonori ning teha enne siirdamist embrüodele PGS-i.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 21:03; 16.08 21:30; 18.08 18:10; 23.01 20:24; 28.02 21:01; 12.03 20:44; 25.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seisab PGS alusel sobivaks tunnistatud siirdamine praegu ühe väikese operatsiooni taga, mis ei ole üldse IVF-ga seotud. Kuna operatsiooni ei saa rasedale teha, siis jätsin IVF-i pooleli. Muidu loodan, et saab embrüo siirdada septembris-oktoobris.

Enne oli kaheksa siirdamist, siirdati üheksa munarakudoonorit kasutades saadud väliselt ilusat embrüod (viimane kord kaks embrüod korraga). Kõik siirdamised luhtusid: seitsmel korral ei tekkinud rasedust ja viimasel siirdamisel rasedus peetus. Pärast siirdamisi selgus, et mehel oli krooniline eesnäärmepõletik ja tema sperma DNA tugevalt fragmenteerunud. Seejärel otsustasime lisaks munarakudoonoritele võtta ka spermadoonori ning teha enne siirdamist embrüodele PGS-i.

Ma loofah siiralt Su operatsioon on edukas ja peale seda järgneb veel edukam siirdamine ???? kui võimalus siis kirjuta kuidas läks. Pöidlad pihus Sulle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan nüüd tagasisidet. PGS alusel kvaliteetseks tunnistatud embrüo siirdati mulle detsembri keskel ning sellest tekkis rasedus. Südamelöögid tuvastatud, olen 8. nädalat rase ja praegu kõik hästi.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 21:03; 16.08 21:30; 18.08 18:10; 23.01 20:24; 28.02 21:01; 12.03 20:44; 25.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan nüüd tagasisidet. PGS alusel kvaliteetseks tunnistatud embrüo siirdati mulle detsembri keskel ning sellest tekkis rasedus. Südamelöögid tuvastatud, olen 8. nädalat rase ja praegu kõik hästi.

suured õnnesoovid! kuidas praegu? kus PGS tehti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seisab PGS alusel sobivaks tunnistatud siirdamine praegu ühe väikese operatsiooni taga, mis ei ole üldse IVF-ga seotud. Kuna operatsiooni ei saa rasedale teha, siis jätsin IVF-i pooleli. Muidu loodan, et saab embrüo siirdada septembris-oktoobris.

Enne oli kaheksa siirdamist, siirdati üheksa munarakudoonorit kasutades saadud väliselt ilusat embrüod (viimane kord kaks embrüod korraga). Kõik siirdamised luhtusid: seitsmel korral ei tekkinud rasedust ja viimasel siirdamisel rasedus peetus. Pärast siirdamisi selgus, et mehel oli krooniline eesnäärmepõletik ja tema sperma DNA tugevalt fragmenteerunud. Seejärel otsustasime lisaks munarakudoonoritele võtta ka spermadoonori ning teha enne siirdamist embrüodele PGS-i.

Kuidas on võimalik, et selline asi nagu mehepoolne krooniline eesnäärme põletik avastati ALLES PÄRAST IVF-i? Enne IVF-i tehakse ju nii mehele kui ka naisele spermaanalüüsid ja hormoonide analüüsid jne? Ja vastavalt sellele pannakse ju ka IVF-i täpne raviplaan paika. Kuidas teil see küll nii hilja alles välja tuli? ????

L33

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seisab PGS alusel sobivaks tunnistatud siirdamine praegu ühe väikese operatsiooni taga, mis ei ole üldse IVF-ga seotud. Kuna operatsiooni ei saa rasedale teha, siis jätsin IVF-i pooleli. Muidu loodan, et saab embrüo siirdada septembris-oktoobris.

Enne oli kaheksa siirdamist, siirdati üheksa munarakudoonorit kasutades saadud väliselt ilusat embrüod (viimane kord kaks embrüod korraga). Kõik siirdamised luhtusid: seitsmel korral ei tekkinud rasedust ja viimasel siirdamisel rasedus peetus. Pärast siirdamisi selgus, et mehel oli krooniline eesnäärmepõletik ja tema sperma DNA tugevalt fragmenteerunud. Seejärel otsustasime lisaks munarakudoonoritele võtta ka spermadoonori ning teha enne siirdamist embrüodele PGS-i.

Kuidas on võimalik, et selline asi nagu mehepoolne krooniline eesnäärme põletik avastati ALLES PÄRAST IVF-i? Enne IVF-i tehakse ju nii mehele kui ka naisele spermaanalüüsid ja hormoonide analüüsid jne? Ja vastavalt sellele pannakse ju ka IVF-i täpne raviplaan paika. Kuidas teil see küll nii hilja alles välja tuli? ????

L33

Mimu mehele tehti spermaanalüüs ja uriinist suguhaiguste proovid, aga muid proove ei tehtud.

 

Ma olen aru saanud, et sperma kvaliteet ajas ka muutub ja tegelikult vist peaks spermaanalüüsi mingi aja tagant kordama, aga meil ei tehtud uut analüüsi ka siis kui pärast viiendat katset kliinikut vahetasime. Ma arvan, et kõik arstid ja kliinikud ei tee alati samu analüüse. Ma ise kliinikut vahetades väga lootsin, et uus arst uurib veel, et miks 5 katset pole õnnestunud, aga ei mingeid uusi uuringuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 07:12; 23.03 21:42; 25.03 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime selle vea, et alustasime viljatusraviga ITK-s. Minu hinnangul tuleks viljatusravi ITK-s lõpetada, sest see on olematu kvaliteediga. Mehega kordagi arst silmast silma ei kohtunud, temalt midagi ei küsitud, tehti ainult uriini- ja spermaproovid. Kuigi uriinist leiti ebanormaalne näit, ei pööratud sellele mingit tähelepanu, määrati vaid lühike antibiootikumide kuur ja kõik. Spermast võeti vaid pinnapealsed näitajad, mis ei anna viljakuse kohta õiget pilti ning nenditi, et mehele sobivad kõik viljastamise viisid. Tegin selle vea, et uskusin ITK väärat otsust mehe viljakuse kohta. Siis kui juba mehe spermas oli veri väljas, oli selge, et viga on mehes. Nii saigi meestearsti poole pöördutud, kes tuvastas mehel kroonilise prostatiidi, mis on üks levinumaid meeste viljatuse põhjuseid.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 21:03; 16.08 21:30; 18.08 18:10; 23.01 20:24; 28.02 21:01; 12.03 20:44; 25.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime selle vea, et alustasime viljatusraviga ITK-s. Minu hinnangul tuleks viljatusravi ITK-s lõpetada, sest see on olematu kvaliteediga.

Pettumus on mõistetav, aga näpuga näitamine haigla suunas ka ei aita. Kui protseduurid on haigekassa kulul, siis põhjalikke uuringuid selle raha eest oleks palju tahta. Tartus on veel vähem arste ja valikut. Tehakse esmased analüüsid ära, vaadatakse kiiresti üle, sest järjekord on ukse taga. Suurem probleem oleks siis, kui patsient soovib oma raha eest lisaanalüüse, kuid ei tehta.

Olen nõus, et üldistada ei tasu, aga kuidagi ei saa nõustuda väitega, et kui protseduur on haigekassa kulul, siis lisauuringuid eeldada on liiast. Kui lisauuringud on näidustatud, siis tuleb neid teha, ja ka osalt nende eest tasub haigekassa siis eraldi. Mis kasu on kogu sellest ivfi läbitegemisest kui mehe viljakus on tegelikkuses selline, et sealt pole tulemust oodata. See on otsene haigekassa raha põletamine, rääkimata patsiendi poolsetest üleelamistest, mis kaasnevad iga ebaõnnestunud katsega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin ka n-ö riiklikust, eelnevalt kirjutanuga nõus – kui mingi lihtne probleem, siis ilmselt lähebki õnneks, aga kui tegelikkuses oleks vaja lisaravi ja uuringuid, siis mahavisatud aeg. Erakliinikud nagu öö ja päev. Erakliinikus saadeti kohe emaka puhastusele, lisaks erinevad uuringud, muidugi me maksime ise, aga eks nii jah käib, et ise makstes saad rohkem ja kiiremini. Ja kui siis veel võrrelda erakliinikuid Tallinnas ja Tartus, siis tundub mulle siin ka suur vahe Tartu kasuks, suuremad kogemused, ei lasta samade skeemidega edasi. Ei taha ühtki kliiniku nime nimetada, et millegi peale kaevata ei oleks.

Ehk et kui 4-5 ringi pole ikka midagi juhtunud, siis peab midagi kardinaalselt muutma, ei ole mõtet samamoodi edasi lasta, et äkki nüüd tuleb jackpot. Mina soovitaks teemaalgatajal minna parimasse kliinikusse. Seal nähakse ka juba UH-s ära, kas on vajadust hüsteroskoopiaks. Samuti võivad tegelikult peetumised anda põhjuse hüsteroskoopiaks, kuna peetumistest võib jääda mingeid tükke emakaseinale, mis takistavad pesastumist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on ITK suhtumine viljatusravisse täiesti vastutustundetu. Mehi sisuliselt ei kontrollita, ka ei soovita arst lisauuringuid mehele. Oleksime olnud valmis need uuringud ise kinni maksma. Ilma igasuguse süümetundeta ollakse valmis tegema IVF protseduure viljatu mehe seemnerakkudega. Ja Haigekassa ehk me kõik maksumaksjatena maksame selle kinni, rääkimata patsiendile põhjustatud füüsilistest ja hingelistest kannatustest, mõttetutest hüsteroskoopiatest ja muudest protseduuridest, kui probleem on hoopis mehes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 21:03; 16.08 21:30; 18.08 18:10; 23.01 20:24; 28.02 21:01; 12.03 20:44; 25.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti analüüsida embrüosid. Saad aru, kas üldse on lootust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaidlen vastu. Oli lootel 21 tris ehk downi syndroom ja avastati see alles 17 nädalal. Ei olnud terve rasrdus midagi viga ja laps oli ilusti kaalus ja nödöus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaidlen vastu. Oli lootel 21 tris ehk downi syndroom ja avastati see alles 17 nädalal. Ei olnud terve rasrdus midagi viga ja laps oli ilusti kaalus ja nödöus

Miks see alles 17. nädalal avastati?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 07:12; 23.03 21:42; 25.03 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui siis veel võrrelda erakliinikuid Tallinnas ja Tartus, siis tundub mulle siin ka suur vahe

Kogemused on erinevad ja oleneb probleemist, patsiendist ja arstist. Samamoodi võib mõnele tunduda Tartus, et midagi nagu uuritakse, tehakse analüüse, vaadatakse munajuhade läbitavust, proovitakse iui-d, siis saadetakse lap-le, siis katsetatakse ivf-ga, siis jälle otsast peale, aga tulemust ei pruugi ikka olla. Patsient võib pettuda ja tunda, et miks midagi ei aita, äkki teda ei uurita piisavalt? Skeemidega on nii, et kui saadakse munarakke, mis viljastuvad ja hakkavad arenema, siis pole mõtet skeemi vahetada. Osadel õnnestub kohe ja siis kiidetakse arsti ja kliinikut taevani, aga probleem võis olla väiksem ja teine arst oleks teises haiglas sama tulemuse saanud.

No ei ole nii. Kui ühes kliinikus saadakse korduvalt 10st munarakust 1 embrüo. Ja teises kliinikus samast materjalist 4, siis on suur vahe.

Ja vahe on ka siirdamise skeemides. On kliinikud kus põhimõtteliselt alati enne siirdamist ravitakse seent ja põletikke ja siirdatakse ainult ideaalsete näitude korral koos põhjaliku toetava raviga. Ja kliinikud kus sisuliselt visatakse see ainus embrüo värskel siirdamise emakasse, kontrollimata isegi progesteroonitaset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui siis veel võrrelda erakliinikuid Tallinnas ja Tartus, siis tundub mulle siin ka suur vahe

Kogemused on erinevad ja oleneb probleemist, patsiendist ja arstist. Samamoodi võib mõnele tunduda Tartus, et midagi nagu uuritakse, tehakse analüüse, vaadatakse munajuhade läbitavust, proovitakse iui-d, siis saadetakse lap-le, siis katsetatakse ivf-ga, siis jälle otsast peale, aga tulemust ei pruugi ikka olla. Patsient võib pettuda ja tunda, et miks midagi ei aita, äkki teda ei uurita piisavalt? Skeemidega on nii, et kui saadakse munarakke, mis viljastuvad ja hakkavad arenema, siis pole mõtet skeemi vahetada. Osadel õnnestub kohe ja siis kiidetakse arsti ja kliinikut taevani, aga probleem võis olla väiksem ja teine arst oleks teises haiglas sama tulemuse saanud.

No ei ole nii. Kui ühes kliinikus saadakse korduvalt 10st munarakust 1 embrüo. Ja teises kliinikus samast materjalist 4, siis on suur vahe.

Ja vahe on ka siirdamise skeemides. On kliinikud kus põhimõtteliselt alati enne siirdamist ravitakse seent ja põletikke ja siirdatakse ainult ideaalsete näitude korral koos põhjaliku toetava raviga. Ja kliinikud kus sisuliselt visatakse see ainus embrüo värskel siirdamise emakasse, kontrollimata isegi progesteroonitaset.

Milline kliinik põhjalikum on? Millist soovitad? (ja millist mitte?)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 07:12; 23.03 21:42; 25.03 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on ITK suhtumine viljatusravisse täiesti vastutustundetu. Mehi sisuliselt ei kontrollita, ka ei soovita arst lisauuringuid mehele. Oleksime olnud valmis need uuringud ise kinni maksma. Ilma igasuguse süümetundeta ollakse valmis tegema IVF protseduure viljatu mehe seemnerakkudega. Ja Haigekassa ehk me kõik maksumaksjatena maksame selle kinni, rääkimata patsiendile põhjustatud füüsilistest ja hingelistest kannatustest, mõttetutest hüsteroskoopiatest ja muudest protseduuridest, kui probleem on hoopis mehes.

Mulle on ka sama mulje jäänud! Haigekassa rahaga ei käida seal vastutustundlikult ümber. Kahjuks tekitati mulle vale raviga tõsiseid kannatusi  ning isegi ei selgitatud ega vabandatud. Teise kliiniku arstil vajus suu lahti, kui kuulis, kuidas asjad ITK-s käivad. Kriitika ei ole konkreetselt ühegi arsti vaid organisatoorse poole suunas. Ükski arst ei taha halba ravi osutada, aga kahjuks on seal konveier nii hull, et lihtsalt pole aega ja jõudu patsiendi probleemi süveneda. Kui arst avatud viisil patsiendiga suhtleb, jääb kuni 9 kaebust 10st tulemata. Probleem on enamasti kommunikatsioonis ja liigses kiirustamises. Kui on aga tõesti tehtud raviviga, tuleb seda tunnistada ning asjad selgeks rääkida. Kas kellelgi on ravivigadega kogemusi? Kuhu patsiendina pöörduda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravivigade puhul saab pöörduda tervishoiuteenuste ravikvaliteedi ekspertkomisjoni, mis tegutseb Sotsiaalministeeriumi juures. Pöördumise saab saata Sotsiaalministeeriumi üldaadressil.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 21:03; 16.08 21:30; 18.08 18:10; 23.01 20:24; 28.02 21:01; 12.03 20:44; 25.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Elite kliiniku viljatusravi töötajaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Embrüo siirdamiseelne kromosoomuuring – palun jagage kogemust!